2022 birželio 27 d. pirmadienis, 17:25
Reklama  |  facebook

Griovimo, gręžimo ir pjovimo darbai – būdas ištaisyti Fotogalerija

2016-09-27 12:00,      papildyta informacija 2016-10-07 14:50
Projektuotojai nuo šiol gali ramiau miegoti naktimis – jei statant daugiabutį netikėtai paaiškės, jog ten, kur plyti betono siena, reikia durų, jos bus išpjautos per porą valandų. Jei tilto atramos pasirodys per aukštos pačiam tiltui – diena kita, ir keliasdešimt centimetrų lygiausiai bus nuriekti it duonos riekė. O jei rekonstruojant pastatą atliktų pora metrų nereikalingo seno gelžbetonio pamato – taip pat galite kreiptis į pjovimo ir gręžimo darbais užsiimančios bendrovės „Drilita“ vadovą ir įkūrėją Roką Vyšniauską.
nuotrauka
„Langus, duris išpjauname, įvairias ertmes galime išplatinti nuo kelių centimetrų iki neriboto dydžio, pjauname angas ventiliacijai, vandentiekiui, dujoms išvedžioti“, – vardina bendrovės „Drilita“ įkūrėjas Rokas Vyšniauskas. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Drilita, UAB

Pirkti paslaugą – racionaliau, nei įsigyti brangią techniką

Vos prieš porą metų nutaręs specializuotis angų gręžimo bei plytų, betono, gelžbetonio ar akmens pjovimo darbuose šiandien R. Vyšniauskas jau svarsto, kaip ir kur sutalpinti gausėjančią techniką. Įmonė jau sukaupė tokios įrangos, kurią turi reta Lietuvos statybų bendrovė. Jos darbuotojai gali išpjauti ne tik ertmę ten, kur jos prireikia, bet ir nuima galvasopį statybos darbų vadovui – jie atvyksta su savo technika, profesionaliai atlieka darbus ir išvažiuoja. 

Išsinuomoti pjovėjus ar gręžėjus kelioms dienoms su visa technika – daug racionaliau, nei įsigyti itin brangią techniką (įrankiai kainuoja nuo 30 iki 60 tūkst. eurų), kurios statybų aikštelėje prireikia nuo kelių dienų iki poros savaičių.

R. Vyšniauskas pats ilgą laiką dirbo įmonėje, atliekančioje pjovimo ir gręžimo darbus. Sukaupęs patirties jis paklausė dukros patarimo ir atidarė savo bendrovę.

Drilita“ įkūrėjas džiaugiasi, jog verslo pradžioje juo patikėjo stambūs Vokietijos verslininkai – įrangą jie suteikė avansu ir kantriai palaukė, kol gręžimo bei pjovimo įranga uždirbs tai, ką kainavo.

Paslauga itin aktuali dirbant paveldo pastatuose

Į R. Vyšniauską dažniausiai kreipiasi tiltų ir gyvenamųjų namų statytojai. Alytaus pėsčiųjų tilto pamatuose „Drilita“ yra gręžusi 12,5 metro gylio kiaurymes, skirtas inkaravimui. Šiuo metu atliekami bandomieji gręžimai Šilutės tilto statybvietėje.

Tenka padirbėti ir įspūdinguose paveldo pastatuose – ten dažniausiai pjovimo meistrai kviečiami todėl, kad reikia dalį sienos ar grindų išpjauti taip, kad nenubyrėtų nė vienos plytos kampas, juo labiau – neįtrūktų siena. Bendrovės darbuotojai rekonstrukcijos metu yra pjaustę ir siaurinę akmeninius Gedimino kalno laiptus. Šiandien „Drilita“ jau sulaukia užsakymų iš stambiausių Lietuvos ir Latvijos statybos bendrovių. 

Bendrovės darbuotojai rekonstrukcijos metu yra pjaustę akmeninius Gedimino kalno laiptus, kad būtų galima juos siaurinti. Nuotraukoje – hidraulinė pjovimo mašina. Bendrovės nuotr.

Kalbant apie kiaurymių gręžimą pamatų poliams, bendrovės turima technika ir patyrę specialistai šiuo metu yra pajėgūs išgręžti įvairaus diametro (iki 1250 mm) ir praktiškai neriboto gylio angas. Vis tik esant dideliam diametrui darbai vyksta gana lėtai – gręžimo greitis tėra 1 metras per 4 valandas. Todėl prie tiltų skylių gręžėjai „gyvena“ gerokai ilgiau, nei daugiaubučių statybų aikštelėse.

Užduotis iš kaimynų: nupjauti ir pašalinti 5 metrų ilgio betono gabalus

„Drilitos“ statybininkams įsiminė darbas vienoje iš kaimyninių šalių – reikėjo nupjauti ir pašalinti 1,8 metro pločio, pusės metro storio ir 5 metro ilgio betono luitus.

Dar vienas panašus darbas: „Via Baltica“ geležinkelio tilto statybų aikštelėje nupjauti po keliasdešimt centimetrų tilto atramų viršaus – statybų eigoje jos pasirodė aukštesnės nei reikia.

Stambių ir kietų medžiagų pjovimas atliekamas su deimantiniu trosu – sujungtas į uždarą ratą trosas sukamas aplink pjaunamą objektą, kurį reikia pašalinti, ir ši kilpa vis labiau siaurinama. Trosas yra padengtas deimantų dalelėmis, kaip ir grąžtų antgaliai arba gręžimo karūnos.

Tokiu būdu tilto atramoms „nukelti kepures“ pavyko vos per vieną dieną, tuo metu jei statybininkams tektų tokį plotą pažeminti įrankiais, darbai galėjo užsitęsti ir porą savaičių. Šiuo metu bendrovė turi galimybę taip nupjauti apie 10-16 kv. metrų plotą.

„Deimantinis trosas dažniausiai naudojamas ten, kur daug metalo, storos sienos“, – sako R. Vyšniauskas.

Pjovimo darbus galima panaudoti kūrybiškai

Kasdieniai „Drilitos“ darbai – paprastesni. Prašoma vėl atverti netyčia užmūrytus praėjimus, duris ar išpjauti papildomą langą, ertmes ventiliacijai, elektros laidams bei kitoms komunikacijoms pravesti. Pavyzdžiui, viena iš Vilniaus senamiestyje įsikūrusių kavinių nusprendė ventiliacijos angas išvedžioti grindyse – taip taupoma nedidelės kavinukės erdvė ir nereikia slėpti vamzdžių nuo klientų akių.

„Langus, duris išpjauname, įvairias ertmes galime išplatinti nuo kelių centimetrų iki neriboto dydžio, pjauname angas ventiliacijai, vandentiekiui, dujoms išvedžioti“, – vardino R. Vyšniauskas.

Įdomu tai, jog pasiūlius užsakovams technikos galimybes, jie pritaiko pjovimo darbus įvairiose situacijose. Pavyzdžiui, gyvenamajame – miegamajame rajone rangovai paprašė skersai nupjauti aptrupėjusią sienelę.

Idėja pavyko: sienelė atrodo kaip naujas modernus viešosios erdvės objektas, nors iš tiesų tai yra dalis buvusio pastato sienos, kūrybiškai apdirbtos pjovimo technika. 

Portalo Statybunaujienos.lt ir „Drilita“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Statybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2022-06-20 06:30
Į krovos pajėgumų didinimą Malkų įlankos terminalas investavo 5 mln. Eur. Į terminalą pristatytas mobilus, elektra varomas hidraulins kranas „Mansinen 300 ER“, kuris šiuo metu yra didžiausias toks Baltijos šalių uostuose. Taip pat baigiamas statyti naujas 3200 kv. m dengtas sandėlis, o iki liepos pa...
nuotrauka
2022-05-09 12:03
Pjovimo bei gręžimo mašinų ir instrumentų rinka Lietuvoje demonstruoja aiškias tendencijas: naudojimo laiką pratęsti restauruojant, susigrąžinti senus, bet pasiteisinusius modelius, benzininius vidaus degimo variklius keisti elektriniais ir ekonomiškais dyzeliniais.
nuotrauka
2022-02-21 11:16
Net viena trečioji Europos Sąjungoje (ES) sunaudojamos energijos atitenka transporto sektoriui. Automobiliai, sunkvežimiai ir autobusai sukuria apie 70 proc. transporto sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, likusią dalį – aviacija ir laivyba.
nuotrauka
2021-12-09 07:32
STORCH kuria ir gamina aukštos kokybės dažymo įrankius, skirtus profesionaliam naudojimui, jau daugiau nei 120 metų. Ilgametė patirtis reiškia patikimus gaminius.
nuotrauka
2021-09-29 07:16
Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus.
nuotrauka
2021-09-22 06:25
Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
nuotrauka
2021-08-30 07:30
Naujieji „Cat“ mini ekskavatorių modeliai 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR – tai išties unikalios 2,7–3,5 t klasės kasimo mašinos, žymiai našesnės už ankstesnės kartos modelius. Minėti modeliai kuria papildomą pridėtinę vertę verslui – tiesioginę ir netiesioginę.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-05-04 07:05
Kad statybinė technika atlieptų konkurencinės rinkos iššūkius, ji turi būti ne tik efektyvi, bet taip pat ir patraukli ja dirbantiems žmonėms, nes visuotinai žinomos problemos dėl darbuotojų trūkumo. Todėl 125 metų patirtis, kurią sukaupė „Doosan Infracore Europe“ – Pietų Korėjos konglomeratui „Doos...
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-11 09:28
Esant stipriam snygiui, vis dažniau visuomenėje pasigirsta, kad keliai valomi prastai, labai retai. Tačiau ar žinojote, kad sniego valymo, barstymo eiga ir sparta priklauso nuo kelio ar gatvės reikšmės? Kuo kelias aukštesnės kategorijos, tuo priežiūros darbai vykdomi greičiau, reikalavimai atliekami...
nuotrauka
2020-10-01 08:00
Ekskavatorinis krautuvas – bene populiariausia mašina, atliekant įvairius žemės kasimo, krovimo, pervežimo ir kitus darbus. Ši technika sėkmingai dirba statybose – pirmoji atvyksta, paskutinė išvyksta.
nuotrauka
2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-01-28 09:11
Dar 1995 m. Švedijos bendrovė „Husqvarna“ žengė pirmą žingsnį į naują technikos segmentą – pristatė pirmąjį pasaulyje komercinį robotą vejapjovę – „Husqvarna Solar“, robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Šis išradimas pradėjo keisti pasaulio požiūrį į vejos priežiūrą ir jį keičia iki šiol. Veją pr...
nuotrauka
2019-08-26 09:38
Nauji „Cat“ mini ekskavatoriai nuo didžiųjų ekskavatorių skiriasi dydžiu ir svoriu, tačiau išmanumu mažai kuo nusileidžia didžiosioms kasimo mašinoms. Tai universali ir nepamainoma smulkioji statybinė technika, kuri dabar dar efektyvesnė, taupesnė ir patogesnė nei bet kada.
nuotrauka
2019-08-14 14:36
Palangos paplūdimiuose triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione.
nuotrauka
2019-08-09 11:08
Atliekų tvarkymo įmonė „Ekonovus“ pirmoji šalyje pradeda dirbti su dujinėmis šiukšliavežėmis, kurios ne tik mažiau terš orą, bet ir veiks kur kas tyliau nei dyzelinės jų „kolegės“.
nuotrauka
2019-07-10 14:00,      papildyta 2019-07-10 14:57, papildyta nuotraukomis ir video
Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės ženklo mašinos. Renginio organizatorius – UAB „Avesco Lithuania“, oficialus „Cat“ technikos atstovas Lietuvoj...

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai