2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 22:35
Reklama  |  facebook

Industrinis Kauno rajonas taps patrauklia miesto vieta

2021-10-08 09:20
Pasaulyje populiari pramoninių rajonų konversija į gyvenamajam būstui pritaikytas teritorijas sėkmingai skinasi kelią ir Lietuvoje. Kairysis Nemuno krantas Kaune, ilgą laiką buvęs industrinės paskirties teritorija, sulaukė nekilnojamo turto (NT) vystytojų dėmesio ir šiuo metu konvertuojamas į gyvenamųjų namų kvartalą.
nuotrauka
„SBA Urban“ iliustr.


Minimos įmonės
SBA Urban (buvusi Urban Inventors), UAB
Paleko archstudija, UAB

NT ekspertai tikina – tai globali tendencija grąžinti pramonės užimtas teritorijas miesto gyventojams.

Pasak naują kvartalą „Nemunaičiai“ Kaune vystančios „SBA Urban“ NT ekspertės Viktorijos Pozingytės, kairysis Nemuno krantas turi daug neišnaudoto potencialo, tad pramoninės teritorijos konversija į gyvenamąją tebuvo laiko klausimas.

„Nuo sovietinių laikų Nemuno pakrantė buvo naudojama kaip pramoninė teritorija, nors joje yra visos sąlygos sukurti rekreacijai, poilsiui ir laisvalaikiui tinkamas erdves. Tai, kad kairiojo Nemuno kranto gyventojai ilgą laiką neturėjo sutvarkyto priėjimo prie upės, juo labiau, kad pramoninę veiklą vystantis verslas ir negalėjo suteikti tokių galimybių, dabar atrodo kaip nesusipratimas. Šiandien Kauno vizija numato, kad praktiškai miesto centre esanti teritorija būtų skirta žmonėms, o ne pramonei“, – cituojama V. Pozingytė.

Pramoninės teritorijos atveria naujas galimybes

Europoje apstu sėkmingų pramoninių rajonų konversijos pavyzdžių. Vienas jų – Nordhavn rajonas Kopenhagoje, Danijoje, kur dar veikiančiame uoste vyksta naujo rajono kūrimas. Grandiozinio dydžio projektas suplanuotas 40 metų į priekį. Artimesni pavyzdžiai – Taline esantis Rotermann kvartalas ir Vilniaus „Skaiteks“ gamyklos teritorijoje vystomas Paupio kvartalas.

NEMUNAIČIAI

„SBA Urban“ iliustr.

„Pramoninių teritorijų atsiradimas miestų viduje sovietmečiu turi ne vieną priežastį – tai ir istorinės aplinkybės, kai buvo plečiamos tarpukariu ar dar anksčiau įkurtos gamyklos bei pramonės objektai. Taip pat tai buvo išvystytos infrastruktūros ir net prestižo klausimas. Be to, dažnai tokiems statiniams vietą mieste nuspręsdavo to meto valdžia, sprendime nedalyvaujant vietos architektams ir neatsižvelgiant į miesto planavimo gaires“, – pranešime cituojama Paleko architektų studijos architektė Ugnė Morkūnaitė.

Gerokai vėliau prasidėjusi pramonės koncentracija ir pramoninių rajonų statyba miestų periferijoje sėkmingai puoselėjama ir toliau, o miestų viduje likusios pramoninės teritorijos pamažu konvertuojamos į miesto bei jo gyventojų reikmėms pritaikytas erdves.

„Panaudojant senąsias industrines struktūras, išlaikoma vietos dvasia, o multifunkciškumas užtikrinamas proporcingai paskirstant pastatų funkcijas. Pramoninės teritorijos šiandien turėtų tapti ne tik gyvenamųjų namų kvartalais, bet polifunkciniais rajonais, kuriuose gyvybė virtų 24/7 – tai ir butai, studijos, biurai, komercinės patalpos, visuomeninės paslaugos ir inovacijų parkai“, – sako U. Morkūnaitė.

Pasak pašnekovės, pramonės teritorijų konversija Kaune yra vis labiau populiarėjantis reiškinys, kol dar yra tokių neįveiklintų teritorijų.

„Tiek NT vystytojai, tiek gyventojai atranda vis daugiau teigiamų savybių buvusiose pramoninėse teritorijose ir atsikrato baimių, supranta, kad tai unikali ir neįprasta erdvė gyventi ir dirbti. Tuo pačiu tai atliepia Kauno bendrojo plano urbanistinę viziją modernizuoti ir konvertuoti esamas vietoves, vengiant plėstis teritoriškai. Ši vizija dera ir su naujojo europinio bauhauzo iniciatyva, kviečiančia pergalvoti kaip ir kur mes gyvensime ateityje, apjungiant tvarumą ir estetiką, ir iššaukiant sisteminius pokyčius“, – komentuoja architektė.

Numatyta teritorijos plėtra

Istorinę Hanzos jungtį menanti teritorija, kurioje šiuo metu statomas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas „Nemunaičiai“, turėtų atgimti iš esmės.

„Šioje vietoje numatyta nemažai ateities projektų, prisidėsiančių prie kairiojo Nemuno kranto priartinimo miesto centrui: planuojamas M. K. Čiurlionio koncertų centras, šiuo metu jau statoma Mokslo sala ir Vandens sporto centras su olimpiniu baseinu. Be to, abu upės krantus turėtų sujungti susisiekimą palengvinsiantys pėsčiųjų tiltai – artimiausiu metu bus baigtas statyti pėsčiųjų tiltas, jungiantis Karaliaus Mindaugo prospektą su Nemuno sala, vėliau bus statomas tiltas iš salos į kairįjį Nemuno krantą“, – kalba V. Pozingytė.

Plėtojant NT projektą Nemuno pakrantėje „SBA Urban“ komandai teko tvarkyti landšaftą, įrengti specialią inžinerinę infrastruktūrą.

Pasak V. Pozingytės, vieta yra išskirtinė ne tik architektūros, bet ir NT vystymo atžvilgiu – statyti namus ant Nemuno kranto, pro kurių langus atsivers vaizdinga panorama, yra unikali galimybė.
Statybunaujienos.lt
Žymės  KonversijaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.
nuotrauka
2024-04-29 07:49
„Eika Asset Management" (EAM) fondas stiprina savo pozicijas Latvijos rinkoje ir imasi nestandartinių projektų. Naujausias jų – pasaulyje šiuo metu sparčiai populiarėjančių bendro gyvenimo erdvių (ang. co-living) kūrimas. Investavęs 20 mln. eurų ir įsigijęs daugiau nei 3,7 ha sklypą su pastatais, ku...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas