2024 balandžio 16 d. antradienis, 17:51
Reklama  |  facebook

Interjero dizainerė dalinasi 5 patarimais, kaip išsirinkti tinkamą valgomojo stalą

2024-01-03 13:59
Valgomo baldai ir jų akcentas – valgomojo stalas – itin svarbūs kiekvienuose namuose. Pastarieji suburia šeimą, artimuosius ir draugus kartu minėti gražiausias metų šventes, sukaktis ar tiesiog kartu pavakarieniauti. Interjero dizainerė pastebi, renkantis naują valgomojo stalą, o kartu su juo – ir kėdes, verta gerai pirkinius apgalvoti. Todėl specialistė dalinasi penkiais patarimais, kaip valgomojo baldus tinkamai derinti prie namų ir jų šeimininkų poreikių.
nuotrauka
Stalas-transformeris. „Gintaro baldų" nuotr.


Minimos įmonės
Gintaro baldai, UAB
 Anot bendrovės „Gintaro baldai" interjero dizainerės Jūratės Sventickienės, lietuviai vis daugiau dėmesio skiria valgomojo baldams, integruoja juos ir mažose erdvėse. „Šiandien dažnas gyvena mažesnėse erdvėse, kuriose pastatyti stalą, sutalpinantį gausų būrį svečių, gali tapti iššūkiu. Tačiau išeičių visada yra. Lietuviams valgomojo baldai namuose yra svarbūs, todėl, prieš perkant naują stalą ir kėdes, verta viską gerai apgalvoti. Tai padaryti bus lengviau, žinant pagrindines rekomendacijas", – teigia pranešime cituojama J. Sventickienė.

Įsivertinkite poreikius

Naujų valgomojo baldų integraciją į namus interjero dizainerė pataria pradėti nuo įsivertinimo, kur stalas planuojamas statyti. Interjero dizainerė siūlo apgalvoti, kiek jam reikės vietos, ar jos užteks. Anot pašnekovės, svarbu ir tai, kad stalas namuose nebūtų pernelyg didelis, netrukdytų judėti.

„Taip pat reikėtų apgalvoti, kiek vietų prie šio baldo prireiks. Derėtų paskaičiuoti namuose gyvenančių žmonių ir dažniausiai apsilankančių svečių skaičių. Svarbu ir tai, ar prie stalo sėdės vaikai. Juk tik retuose namuose reikalingas stalas, sutalpinantis, pavyzdžiui, aštuonis žmones. Galbūt pakanka standartinio keturviečio? Toks stalas gali būti puikiai naudojamas kasdien, o jei dažnai sulaukiate svečių, rinkitės išskleidžiamą. Taip prireikus baldą praplatinsite ir sutalpinsite tiek visą šeimą, tiek didesnę kompaniją", – pažymi ji.

Tik, anot interjero dizainerės, nors praplėtimo detalės dažniausiai būna intergruotos į patį stalą ir dažniausiai jų nereikia atskirai sandėliuoti, tačiau būna ir išlygų, tad verta suplanuoti, kur stalą praplatinančią dalį reikės laikyti, kuomet pastaroji nebus naudojama. „Kalbant apie baldo formą, stačiakampis stalas yra pats optimaliausias variantas. Apvaliam paprastai reikia daugiau vietos, didesnės erdvės", – priduria dizainerė.

Gintaro baldai

Salono „Gintaro baldai" nuotr.

Derinkite prie vyraujančio interjero

Kitas patarimas renkantis valgomojo stalą – kitų namuose esančių korpusinių baldų įvertinimas. Interjero dizainerė rekomenduoja atsižvelgti, kokie jie erdvėje dominuoja, kaip yra sustatyti.

„Naują stalą priderinti namuose gali būti iššūkis, jei namie dominuoja, pavyzdžiui, šviesaus ąžuolo spalva, gali būti sunku atitaikyti stalo atspalvį. Tokiu atveju ieškokite kitų dominuojančių spalvų arba detalių. Tai gali būti palangių, durų ar kitų interjero detalių spalva. Jeigu namie yra baltos palangės ir durys, tuomet rinkitės baltos spalvos stalą. Raskite interjere dominuojančią spalvą ar akcentus – baldus tada galima derinti prie jų", – teigia pašnekovė.

Apgalvokite priežiūrą

Užsiminusi apie stalviršio spalvos pasirinkimą, J. Sventickienė siūlo apsvarstyti ir jo medžiagiškumą, nes pastarųjų pasirinkimas – ypač gausus. Stalviršis gali būti blizgios plokštės, natūralaus marmuro, akmens masės bei daugelio kitų, t.y. – pagamintas iš natūralių arba sintetinių medžiagų.

„Svarbu stalviršio dėvėjimasis bei jo kasdienė priežiūra. Jei stalą planuojate naudoti kasdien, įsivertinkite, jog su iš medžio masyvo pagamintu ar medžio lukštu dengtu stalviršiu reikės elgtis atsargiau, nes šios dangos bijo drėgmės, sąlyčio su karščiu. Tuo tarpu sintetiniai – laminuotos medžio drožlių plokštės, dirbtinio akmens ar marmuro imitacijos stalviršiai bus lengviau prižiūrimi, mažiau braižysis, nebijos drėgmės", – tikina interjero dizainerė.

Rinkitės sumanumą

Norintiems, kad valgomojo stalas suderintų skirtingus poreikius ir sutalpintų svečius, J. Sventickienė pataria pagalvoti apie transformuojamus baldus. Jie, anot interjero dizainerės, šiuo metu yra patys paklausiausi.

„Turėti 4-6 vietų stalą kasdienai nėra būtina, ypač mažesnėse erdvėse. Galima rinktis transformuojamą baldą. Jis puikiai naudojamas ir kaip žurnalinis staliukas, ir stalas, kurį praplėtus ir paaukštinus, lengvai sutilps svečiai. Tuomet nereikia net daug kėdžių, stovinčių kasdien be funkcijos ir laukiančių ypatingų progų. Be to, tokio transformuojamo baldo konstrukcija neturi stalą praplečiančių išimamų detalių, taigi nebereikia galvoti, kur jas laikyti", – akcentuoja pašnekovė.

Salono „Gintaro baldai" nuotr.

Eksperimentuokite su kėdėmis

J. Sventickienė rekomenduoja stalą rinktis kiek nuosaikesnį, „ramesnį", o tuo tarpu kėdės gali būti išraiškingesnės. Anot jos, stalo centras yra stalviršis, jo apdaila ir medžiagiškumas, tačiau šis baldas dažniausiai būna labiau konservatyvus ir mažiau atviras eksperimentams.

„Kėdės suteikia daugiau erdvės išraiškai, galite rinktis drąsesnių formų ir spalvų kėdes, įdomesnės faktūros audinius, kūrybiškiau rinktis jų spalvą ar medžiagiškumą. Kėdžių kojelės gali būti įvairios – medinės, metalinės, juodos ar aukso spalvos. Jos neretai tampa ir visos svetainės ar virtuvės akcentu, kurį išskiria tiek audinys, tiek ir forma. Nebijokite rinktis aksomo, dirbtinės odos ar natūralaus medžio. Kėdėms valyti – gausu valymo priemonių ir impregnantų, todėl ir prižiūrėti jas nesudėtinga", – akcentuoja salono „Gintaro baldai" dizainerė.
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras