2021 spalio 27 d. trečiadienis, 19:09
Reklama  |  facebook

Interjero gudrybės. Kaip mažą būstą paversti didesniu

2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalijasi patarimais, kaip jaukiai įrengti nedidelius namus, bei atskleidžia mažas gudrybes, kuriančias didesnio būsto įspūdį.

Svarbus kiekvienas centimetras

Projektuojant mažas erdves, dizainerė kviečia visų pirma apgalvoti patį būsto išplanavimą ir baldų išdėstymą. Mažuose butuose turi būti apgalvotas ir funkciškai išnaudotas kiekvienas centimetras, kartais svarbūs net ir milimetrai. Todėl mažuose būstuose virtuvė dažnai tampa svetainės dalimi.

mažo buto interjerasDėliojant erdves, svarbu taip pat atkreipti dėmesį į baldų dydį, kad jie nebūtų per dideli ir neapsunkintų ir taip mažos erdvės. Mažose patalpose ji siūlo prioritetą teikti daugiafunkciams baldams, kurie galėtų transformuotis, pasididinti – tokiu būdu būtų galima sutaupyti namų erdvės.

„Daugiafunkcis laisvalaikio staliukas gali virsti patogiu valgomuoju stalu didesnei draugų kompanijai. Arba vietoje valgomojo stalo galima įkomponuoti virtuvės pusbario tipo salą, kurioje tilptų visi virtuvės įrankiai bei indai. Dar vienas tokios salos privalumas – ji gali puikiai įsilieti į visą interjerą, prie jos patogu tiek gaminti ar valgyti, tiek sėdėti ir šnekučiuotis su šeimos nariais, – idėjas pristato pranešime cituojama D. Sakevičė. – O pastatomas pufas prie miegamojo lovos vietoje naktinės spintelės gali keliauti į svetainę – ant jo galima prisėsti. Norint išnaudoti kompaktišką vonios kambario erdvę, joje praustuvą galima sumontuoti ant skalbimo mašinos ir taip sutaupyti vietos“.

Šviesa optiškai praplės erdvę

Itin didelę įtaką erdvės suvokimui daro interjero apšvietimas. Todėl dideli namų langai suteikia lengvumo ir šviesos, optiškai išplečia erdves. Pasak interjero dizainerės, mažuose namuose langus uždengti geriau romanetėmis – jos užims mažiau vietos, sukurs jaukumo įspūdį. Dar vienas optimalus variantas – medinės žaliuzės, kurios jaukiai praleis saulės šviesos spindulius ir suteiks privatumo tiek dienos metu, tiek ir vakare.

Kompaktiškuose namuose daugiau dėmesio reikėtų skirti ir apšvietimui – svarbus jo ryškumas, intensyvumas. Anot interjero kūrėjos, kuo šviesesni namai – tuo jie bus jaukesni, erdvesni, juk apšvietimas gali estetiškai išplėsti erdvės suvokimą. Todėl įvairius apšvietimo sprendimus ji siūlo naudoti ne tik dėl funkcinių jo savybių, tačiau ir kuriant didesnių namų įspūdį. Apšvieskite svetainės erdvę, nukreipkite šviesą į valgomojo zoną – kuo plačiau paskirstysite šviesos šaltinius, tuo labiau išplėsite erdvę.

„Senukų“ atstovė Elona Uckutė pristato dar vieną interjero ribas praplečiantį sprendimą – veidrodžių naudojimą kuriant namų interjerą.

„Veidrodyje atsirandantys atspindžiai kuria gylio ir platesnės erdvės įspūdį. Todėl juos klientai renkasi ne tik vonios kambariui. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje jie ieško veidrodžių koridoriaus zonai, svetainei, net miegamojo kambariui. Veidrodžiai išplečia siauras erdves, o juos papildomai apšvietus, galima sukurti paslaptingą nuotaiką ir jaukią namų atmosferą“, – kalba E. Uckutė.

Rinkitės šviesias spalvas

Svarbu atminti, kad spalva yra labai svarbi interjero detalė, ji leidžia sukurti ne tik stilingus namus, kuria nuotaiką, jaukumą, namų harmoniją, bet gali ir optiškai didinti erdvę.

interjeras mažas butas„Mažose erdvėse geriausia rinktis šviesesnius, ramesnius atspalvius, kurie „neskaidytų“ erdvės. Pavyzdžiui balta sienų ir lubų spalva bei šviesios grindys nulems vizualiai lengvą gyvenamosios erdvės pojūtį, paliks daugiau galimybių interjero dekoravimui, detalėms, laisvai pastatomiems baldams, kuriais galima kurti asmeniškumą ir užbaigtumo jausmą namuose“, – kalba D. Sakevičė.

Dizainerė rekomenduoja rinktis tos pačios spalvos spinteles kokio atspalvio bus sienos. Taip jos vizualiai susilies su visuma, nesuskaidys erdvės, kurs vientisą įspūdį. O pasirinkus neutralią virtuvės spalvinę gamą, ji bendroje erdvėje gali tarsi pranykti, susilieti su visuma ir tokiu būdu neapsunkinti erdvės.

E. Uckutė patvirtina, jog dažniausiai pirkėjai mažoms namų erdvėms renkasi šviesias spalvas.

„Mažoms erdvėms tinkamiausi – žemės tonai, šiltos pastelinės ir šviesios spalvos – jos praplečia erdvę ir padeda sukurti jaukią aplinką. Pilki, balti, smėlio, chaki spalvų, rudi, melsvi atspalviai – tai dažnas šių dienų klientų pasirinkimas. O siekiant pabrėžti interjero charakterį, galima pasirinkti išraiškingas valgomojo kėdes, užuolaidas ar tiesiog interjero dekoro elementus: ryškesnį kilimą, charakteringas vazas, paveikslą“, – pristato „Senukų“ atstovė.

Neapkraukite namų daiktais

Kuriant mažų namų viziją, dizaino ekspertė rekomenduoja apgalvoti ir daiktų saugojimo ir talpinimo sprendimus. Juk vizualiai patraukti ir tvarkinga gali būti ir maža erdvė, jei ji nėra apkrauta daiktais.

„Rekomenduočiau virtuvės spinteles daryti iki lubų tam, kad galėtumėte sudėti daugiau indų. O siekiant maksimaliai išnaudoti miegamojo erdvę, dvigulė lova turėtų būti parinkta su patalynės dėže – čia taip pat tilps ir daug įvairių rečiau naudojamų daiktų. Šis kriterijus taip pat pravers ieškant svetainės sofos-lovos“, – dalijasi D. Sakevičė.

Vizualiai erdvę praplečia bei taupo vietą ir iki lubų montuojamos slankiojančias veidrodines duris turinčios spintos: jos yra tarsi „nematomos“ erdvėje, kartu plečia erdvę bei talpina daugybę daiktų.

Beno Šileikos nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-10-06 07:09
Baigėsi Lietuvos architektų sąungos vykdytas VšĮ Centro poliklinikos diagnostikos centro priestato Pylimo g. 3, Vilniuje, tarptautinės vertės atviras architektūrinis projekto konkursas.
nuotrauka
2021-09-28 06:06
VŠĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 5 projekto pasiūlymai, kurie bus eksponuojami LRT pagrindinio pastato foje (S. Konarskio g. 49, Vilnius).
nuotrauka
2021-09-27 15:31
Norint, kad Jūsų namai būtų šviesūs, jaukūs, kupini šilumos, labai svarbu sukurti gerą apšvietimą įvairiose namų erdvėse. Šviestuvai turėtų būti tinkamai apgalvoti, ne tik kaip interjero grožio detalė, kuri suteikia elegancijos ir subtilumo, bet ir būtų funkcionali Jūsų namų investicija.
nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...