2022 rugpjūčio 13 d. šeštadienis, 6:00
Reklama  |  facebook

Interjero gudrybės. Kaip mažą būstą paversti didesniu

2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalijasi patarimais, kaip jaukiai įrengti nedidelius namus, bei atskleidžia mažas gudrybes, kuriančias didesnio būsto įspūdį.

Svarbus kiekvienas centimetras

Projektuojant mažas erdves, dizainerė kviečia visų pirma apgalvoti patį būsto išplanavimą ir baldų išdėstymą. Mažuose butuose turi būti apgalvotas ir funkciškai išnaudotas kiekvienas centimetras, kartais svarbūs net ir milimetrai. Todėl mažuose būstuose virtuvė dažnai tampa svetainės dalimi.

mažo buto interjerasDėliojant erdves, svarbu taip pat atkreipti dėmesį į baldų dydį, kad jie nebūtų per dideli ir neapsunkintų ir taip mažos erdvės. Mažose patalpose ji siūlo prioritetą teikti daugiafunkciams baldams, kurie galėtų transformuotis, pasididinti – tokiu būdu būtų galima sutaupyti namų erdvės.

„Daugiafunkcis laisvalaikio staliukas gali virsti patogiu valgomuoju stalu didesnei draugų kompanijai. Arba vietoje valgomojo stalo galima įkomponuoti virtuvės pusbario tipo salą, kurioje tilptų visi virtuvės įrankiai bei indai. Dar vienas tokios salos privalumas – ji gali puikiai įsilieti į visą interjerą, prie jos patogu tiek gaminti ar valgyti, tiek sėdėti ir šnekučiuotis su šeimos nariais, – idėjas pristato pranešime cituojama D. Sakevičė. – O pastatomas pufas prie miegamojo lovos vietoje naktinės spintelės gali keliauti į svetainę – ant jo galima prisėsti. Norint išnaudoti kompaktišką vonios kambario erdvę, joje praustuvą galima sumontuoti ant skalbimo mašinos ir taip sutaupyti vietos“.

Šviesa optiškai praplės erdvę

Itin didelę įtaką erdvės suvokimui daro interjero apšvietimas. Todėl dideli namų langai suteikia lengvumo ir šviesos, optiškai išplečia erdves. Pasak interjero dizainerės, mažuose namuose langus uždengti geriau romanetėmis – jos užims mažiau vietos, sukurs jaukumo įspūdį. Dar vienas optimalus variantas – medinės žaliuzės, kurios jaukiai praleis saulės šviesos spindulius ir suteiks privatumo tiek dienos metu, tiek ir vakare.

Kompaktiškuose namuose daugiau dėmesio reikėtų skirti ir apšvietimui – svarbus jo ryškumas, intensyvumas. Anot interjero kūrėjos, kuo šviesesni namai – tuo jie bus jaukesni, erdvesni, juk apšvietimas gali estetiškai išplėsti erdvės suvokimą. Todėl įvairius apšvietimo sprendimus ji siūlo naudoti ne tik dėl funkcinių jo savybių, tačiau ir kuriant didesnių namų įspūdį. Apšvieskite svetainės erdvę, nukreipkite šviesą į valgomojo zoną – kuo plačiau paskirstysite šviesos šaltinius, tuo labiau išplėsite erdvę.

„Senukų“ atstovė Elona Uckutė pristato dar vieną interjero ribas praplečiantį sprendimą – veidrodžių naudojimą kuriant namų interjerą.

„Veidrodyje atsirandantys atspindžiai kuria gylio ir platesnės erdvės įspūdį. Todėl juos klientai renkasi ne tik vonios kambariui. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje jie ieško veidrodžių koridoriaus zonai, svetainei, net miegamojo kambariui. Veidrodžiai išplečia siauras erdves, o juos papildomai apšvietus, galima sukurti paslaptingą nuotaiką ir jaukią namų atmosferą“, – kalba E. Uckutė.

Rinkitės šviesias spalvas

Svarbu atminti, kad spalva yra labai svarbi interjero detalė, ji leidžia sukurti ne tik stilingus namus, kuria nuotaiką, jaukumą, namų harmoniją, bet gali ir optiškai didinti erdvę.

interjeras mažas butas„Mažose erdvėse geriausia rinktis šviesesnius, ramesnius atspalvius, kurie „neskaidytų“ erdvės. Pavyzdžiui balta sienų ir lubų spalva bei šviesios grindys nulems vizualiai lengvą gyvenamosios erdvės pojūtį, paliks daugiau galimybių interjero dekoravimui, detalėms, laisvai pastatomiems baldams, kuriais galima kurti asmeniškumą ir užbaigtumo jausmą namuose“, – kalba D. Sakevičė.

Dizainerė rekomenduoja rinktis tos pačios spalvos spinteles kokio atspalvio bus sienos. Taip jos vizualiai susilies su visuma, nesuskaidys erdvės, kurs vientisą įspūdį. O pasirinkus neutralią virtuvės spalvinę gamą, ji bendroje erdvėje gali tarsi pranykti, susilieti su visuma ir tokiu būdu neapsunkinti erdvės.

E. Uckutė patvirtina, jog dažniausiai pirkėjai mažoms namų erdvėms renkasi šviesias spalvas.

„Mažoms erdvėms tinkamiausi – žemės tonai, šiltos pastelinės ir šviesios spalvos – jos praplečia erdvę ir padeda sukurti jaukią aplinką. Pilki, balti, smėlio, chaki spalvų, rudi, melsvi atspalviai – tai dažnas šių dienų klientų pasirinkimas. O siekiant pabrėžti interjero charakterį, galima pasirinkti išraiškingas valgomojo kėdes, užuolaidas ar tiesiog interjero dekoro elementus: ryškesnį kilimą, charakteringas vazas, paveikslą“, – pristato „Senukų“ atstovė.

Neapkraukite namų daiktais

Kuriant mažų namų viziją, dizaino ekspertė rekomenduoja apgalvoti ir daiktų saugojimo ir talpinimo sprendimus. Juk vizualiai patraukti ir tvarkinga gali būti ir maža erdvė, jei ji nėra apkrauta daiktais.

„Rekomenduočiau virtuvės spinteles daryti iki lubų tam, kad galėtumėte sudėti daugiau indų. O siekiant maksimaliai išnaudoti miegamojo erdvę, dvigulė lova turėtų būti parinkta su patalynės dėže – čia taip pat tilps ir daug įvairių rečiau naudojamų daiktų. Šis kriterijus taip pat pravers ieškant svetainės sofos-lovos“, – dalijasi D. Sakevičė.

Vizualiai erdvę praplečia bei taupo vietą ir iki lubų montuojamos slankiojančias veidrodines duris turinčios spintos: jos yra tarsi „nematomos“ erdvėje, kartu plečia erdvę bei talpina daugybę daiktų.

Beno Šileikos nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras