2024 balandžio 19 d. penktadienis, 11:31
Reklama  |  facebook

KTU studentės atlikti tyrimai leis kurti pigesnes statybines medžiagas ir panaudoti atliekas

2016-06-30 15:19
Kauno technologijos universitete (KTU) Statybos inžinerijos magistrantūros studijas pasirinkusios Mantvydės Mičelytės atlikti tyrimai gali pagelbėti verslininkams sumažinti medžiagų gamybos išlaidas, prailginti jų naudojimo terminą ar gamybos proceso metu utilizuoti nereikalingas atliekas, rašoma KTU pranešime spaudai.
nuotrauka
KTU laboratorijoje M. Mičelytės su kitais studentais pagamintas portlandcementis. KTU archyvo nuotr.


Jau bakalauro studijose aktyviai į mokslinę veiklą įsitraukusi studentė džiaugiasi, kad gali prisidėti kuriant naujas statybines medžiagas, tobulinant ne tik jų gamybos procesą, bet ir skatinant ekologiškumą, panaudojant gamybines atliekas.

Pirmasis Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) studentės M. Mičelytės, kartu su kolegomis D. Kaminsku, D. Vaičiukyniene ir A. Kantautu, atliktas tyrimas – svarbus, siekiant prailginti portlandcemenčio (labiausiai paplitusios hidraulinės rišamosios medžiagos, – red. past.) naudojimo terminą.

Studentai tyrimams pasitelkė ceolitinius priedus ir komponuodami skirtingus šių priedų ir cemento santykius tikrino atvejus, kada gauto gaminio tankis ir gniuždymo stipris yra optimaliausi.

„Prailgintas medžiagos naudojimo terminas leidžia ją ilgiau eksploatuoti. Tai – puiki galimybė verslui pagerinti gaminių kokybę ir mažinti gamybos sąnaudas“, – apie tyrimo privalumus pasakojo M. Mičelytė.

Atsparesnis ugniai betonas

Antruoju tyrimu M. Mičelytė, kartu su KTU studentais Ž. Pažėraite ir V. Bocullo bei darbo vadove D. Vaičiukyniene, siekė rasti alternatyvą portlandcemenčiui.

Šių mokslinių tyrimų atlikimą paskatino tai, jog minėtos medžiagos gamybos proceso metu į aplinką išskiria daug anglies dioksido.  

„Betono gamyboje, mažinant portlandcemenčio kiekį, kaip alternatyvą pasirinkome pramonines atliekas. Modifikuojant ceolitines katalizatoriaus atliekas tyrėme medžiagą, kuria galima pakeisti dalį portlandcemenčio, kas sumažina portlandcemenčio poreikį. Visa tai tiesiogiai įtakoja anglies dvideginio, išskiriamo į aplinką, kiekį“, – teigė jaunoji mokslininkė.

Studentė taip pat atkreipė dėmesį, kad gautas betonas, naudojant jų siūlomą rišiklį, yra beveik dvigubai atsparesnis ugniai nei įprastas.

Dar vienas rišiklio privalumas – jo gamybai nereikia nei aukštos temperatūros, nei aukšto slėgio, o jo gamybos metu utilizuojamos atliekos.

Magistrantūra – norintiems tobulėti

M. Mičelytė pripažįsta, kad jos iki šiol atlikti tyrimai ir rengti moksliniai straipsniai nėra tiesiogiai susiję su magistrantūros baigiamojo darbo tema, tačiau džiaugiasi, kad turi visas galimybes naudotis KTU laboratorijomis, įgyti papildomos patirties, įvairių projektų metu susipažinti su verslo srities atstovais.

„Dalyvauti įvairiuose projektuose yra labai naudinga, todėl stengiuosi pasinaudoti kiekviena galimybe, nes tai leidžia praplėsti kontaktų ratą, gauti naudingos informacijos, o kai kuriuos profesinius ir asmeninius aspektus pamatyti iš kitos pusės. Tai itin svarbu norint tobulėti“, – įsitikinusi M. Mičelytė.

Modifikuota (kairėje) ir nemodifikuota (dešinėje) ceolitinė naftos katalizatoriaus atlieka. KTU nuotr.

Statybos inžinerijos studijų programos magistrantė taip pat įžvelgia aiškų skirtumą tarp bakalauro ir magistrantūros studijų. Tai – suvokimas, kokios patirties norima įgyti.

„Studentai, kurie renkasi magistrantūrą, yra apsisprendę dėl savo žinių gilinimo konkrečioje srityje. Jie moka ir nori mokytis, sisteminti aktualią ir reikiamą informaciją,“ – sakė M. Mičelytė.

Statybunaujienos.lt



Žaliasis kursas

nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-03 15:05
Balandžio 2d. baigėsi kvietimas norintiems atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą ir padidinti energinio naudingumo klasę. Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – gauta arti 2 000 paraiškų už daugiau nei 16 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis do...
nuotrauka
2024-04-03 13:28
Trečdalis visų į aplinką išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų – tokį kiekį Europos Sąjungoje generuoja pastatai, kuriuose gyvename ir dirbame. Skaičiuojama, kad šiuo metu net 75 proc. visų pastatų yra energetiškai neefektyvūs. Vis dėlto, augantis susidomėjimas „žaliaisiais“ pastatais situaci...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-27 10:56
Besirūpinantiems savo individualaus gyvenamojo namo energiniu efektyvumu verta suskubti. Iki balandžio 2d. 17h. gyventojai, norintys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą, padidinti energinio naudingumo klasę ir tuo pačiu pagerinti savo gyvenimo sąlygas, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdy...
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-26 09:51
Lietuvoje žaliąją elektros energiją jau perka daugiau nei kas dešimtas Lietuvos gyventojas. Labiausiai tarp jų išsiskiria 26-25 m. gyventojai, bendrai jie sudaro daugiau nei trečdalį (35,5 proc.) perkančiųjų žalią elektros energiją.
nuotrauka
2024-03-22 12:53
Iki šiol viešojoje Lietuvos geležinkelių infrastruktūroje buvo naudojamos tokios garsą atspindinčios ir jį sugeriančios sienelės, kurios negeneruoja papildomos pridėtinės vertės, tik nuolatines sąnaudas. Tačiau tai pakeis šalyje vykdomas analogų neturintis pilotinis projektas – jo kūrėjai pasiūlė in...
nuotrauka
2024-03-21 13:52
Daugiau nei pusė maisto atliekoms rūšiavimui skirtų priemonių atsiėmusių sostinės gyventojų ėmėsi rūšiuoti maisto atliekas. Tai atskleidė naujausias Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) atliktas tyrimas. Kaip teigia VAATC direktorius, džiugina ne tik rūšiuojančių žmonių skaičius, bet ...
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-15 09:28
Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice" investuoja 18 mln. eurų į nuo gaisro nukentėjusio Gariūnų rūšiavimo centro atstatymą ir infrastruktūros gerinimą. Pastatuose projektuojamos moderniausios gaisro aptikimo bei automatinės gaisro gesinimo sistemos. Projektą planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2024-03-13 09:16
Antradienį Europos Parlamentas patvirtino teisiškai įpareigojantį planą dėl pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo.
nuotrauka
2024-03-12 14:32
Turto bankas užbaigė Kauno teritorinės muitinės ir Muitinės departamento pastato atnaujinimo projektą. Pastatas ne tik tapo šiuolaikiškesnis ir itin taupus, bet ir pats apsirūpins atsinaujinančia saulės energija. Negana to, čia esančių pastatų komplekso stogai ateityje tarnaus kaip nuotolinis saulės...
nuotrauka
2024-03-12 09:22
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas dalyvavo Paryžiuje vykusiame Pastatų ir klimato kaitos pasauliniame forume, kuriame su kitų valstybių atstovais aptarė pastangas didinti statybų sektoriaus dekarbonizaciją ir atsparumą klimato kaitai.
nuotrauka
2024-03-08 13:06
Turto bankas paskelbė BREEAM vertinimo ir konsultavimo paslaugų pirkimą, ekspertai dirbs prie A.Goštauto kvartalo konversijos. Siekiama, kad visi projekto etapai atitiktų keliamus tvarumo reikalavimus, o pastatų kompleksas gautų aukščiausią „Išskirtinis“ (angl. – „Outstanding“) sertifikatą.
nuotrauka
2024-03-08 12:55
Gyventojai, siekiantys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą, nuo kovo 1d. visą mėnesį gali kreiptis į APVA ir pasinaudoti finansine parama. Per pirmąją kvietimo savaitę jau sulaukta beveik 600 paraiškų. Aktyviausi šį kartą Vilniaus, Kauno ir Alytaus rajonų gyventojai, norintys padidinti savo ...
nuotrauka
2024-03-07 13:16
Didžiausios šalyje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai kartu su Lietuvos mokslininkais ketina plėtoti technologiją, kuri iš nuotekų gamintų elektrą. Mokslininkų komanda jau eksperimentuoja su kuro elementais, kurie pasitelkdami mieles gamina energiją iš biologinėse atliekose esanči...

Statybunaujienos.lt » Žaliasis kursas