2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 4:28
Reklama  |  facebook

Kada ateina laikas naujai santechnikai?

2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigaminamas priemones, taip pat išbandyti rinkoje siūlomas chemines alternatyvas.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Vis dėlto, jei tam įdedate daug pastangų, o rezultatas netenkina, verta pasvarstyti ir apie šiuolaikišką sanitarinės technikos sprendimą.

Ar įmanoma virtuvės kvapus panaikinti maistinėmis priemonėmis?

Sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas pasakoja, jog pirmas žingsnis kovoje su nemaloniais WC kambario kvapais – problemos identifikavimas. Jei ši zona įrengta atskirai nuo vonios, verta atkreipti dėmesį į WC puodo movą, kuri būna sujungta su nuotekų sistema. Jei ši įrengta nekokybiškai, tikėtina, jog tai gali būti problemos priežastis. Priešingu atveju, pasak jo, reikėtų susitaikyti, jog visa ko priežastis tėra gamta ir žmogaus fiziologija. Kiekvieno individo įpročiai, tiek maitinimosi, tiek gyvenimo būdo, yra individualūs, tad nenuostabu, kad tam tikrais atvejais jie gali palikti skirtingą šleifą WC kambaryje.

geberitNuotraukoje -
Aušra Gricenko

Vis dėlto, nuomonės formuotoja Aušra Gricenko, kuri garsėja aktualiais namų valymo ir tvarkymosi patarimais,sako, kad skubėti į parduotuvę ieškant buitinės chemijos, neverta – pirmiausia, jos teigimu, galima išbandyti namines švaros pagalbininkes. Kone kiekviename namų ūkyje randamos priemonės – soda, actas ar citrina – gali būti efektyvus nemalonių kvapų pašalinimo sprendimas.


„Naudodami cheminius ploviklius, kurie turi itin ryškų kvapą, teršiame ne tik gamtą, bet ir savo namų aplinką. Nors rinka tokiais pasiūlymais perpildyta, tendencijos rodo, kad natūralios valymo priemonės dabar kaip niekad grįžta į madą“, – pranešime cituojama „Švaros architektai” įkūrėja A. Gricenko.

Ji rekomenduoja pasigaminti specialias WC pastiles, suteikiančias WC puodui gaivumo, taip pat efektyviai kovojančias su nešvarumais ir vandens nuosėdomis. Tam, anot jos, tereikia sumaišyti 2/3 sodos, 1/3 citrinos rūgšties, indų ploviklį bei mėgstamą eterinį aliejų. Paruoštą „drėgno smėlio” konsistencijos masę A. Gricenko siūlo sudėti į silikonines formeles, pavyzdžiui, ledukų, o vėliau, sustingus, panaudoti WC puode. Geriausias rezultatas, ekspertės teigimu, pasiekiamas pastilę palikus WC puode per naktį, o ryte, nuleidus WC puodo vandenį, dar gerai perplovus sieneles su šepečiu.

Dar vienas patarimas, kurį duoda A. Gricenko, tai lašelis eterinio aliejaus, užlašinamas ant tualetinio popieriaus kartoninio laikiklio ar vatos diskelių, kuriuos rekomenduojama laikyti ant dailaus padėkliuko. Toks sprendimas, pasak jos, leis maloniam aromatui pasklisti po WC patalpą.

Ieškantiems didesnio komforto – inovatyvūs sprendimai iš santechnikos gamintojų

Tuo metu T. Ivanausko manymu, eksperimentuoti su naminėmis priemonėmis gali tie, kurie tokiems užsiėmimams turi pakankamai laiko ir kantrybės. Standartinis ventiliatorius, įrengtas WC kambario lubose, gali būti vienu iš sprendimų mažinant problemos mąstą, tačiau net ir jo veikimo mechanizmas sukurtas taip, kad pirmiau visi nemalonūs kvapai pasklinda po patalpą, o ištraukiami tik ilgainiui. Situacija dar labiau suprastėja, jei su blogu kvapu nusprendžiama kovoti skersvėjo pagalba – tuomet rizikuojama kvapą „parpūsti“ ir į kitas namų erdves.

geberitNuotraukoje –
potinkinis WC modulis
su integruota oro filtravimo sistema ir sanitarinių lazdelių priedu, užtikrinantis gaivų orą tualete.

Siekiant užtikrinti maksimalų komforto jausmą namuose, gamintojai deda daug pastangų ir ieško geriausių technologinių sprendimų. Tad inovacija, padedanti pilnai išvengti nepageidaujamų kvapų WC kambaryje, pasak T. Ivanausko, jau kurį laiką yra prieinama realybė.

„Su pažangiausiomis technologijomis koja kojon žengiame jau seniai, be to aktyviai sekame vartotojų poreikius. Štai kodėl rinkai esame pristatę „Geberit DuoFresh“ įrankį. Tai potinkinis WC modulis su integruota oro filtravimo sistema ir sanitarinių lazdelių priedu, užtikrinantis gaivų orą tualete. Modulio veikimas labai paprastas, bet ypač efektyvus. Nemalonus kvapas integruoto ventiliatoriaus pagalba surenkamas ten kur ir atsiranda – pačiame WC puode. Oras tuomet filtruojamas per aktyviosios anglies filtrą, kuris būna sumontuotas už pasirinkto „Geberit Sigma“ serijos vandens nuleidimo mygtuko. Kai oras išgryninamas, tylus ventiliatorius išsklaido jį patalpoje. Labai svarbu, kad kiekvienas vartotojas nustatymus, tokius kaip ventiliatoriaus aktyvumas, aktyvinimas ir kt., gali keisti individualiai „Geberit Home App“ mobiliosios aplikacijos pagalba“, – inovaciją pristato „Geberit“ pranešime cituojamas įmonės atstovas.

Pats modulis, pasak T. Ivanausko, gali būti montuojamas iš karto rengiant potinkinį WC rėmą arba kiek vėliau. Kaip minėta, jis neriboja dizaino pasirinkimo galimybių ir yra tinkamas daugeliui „Geberit Sigma“ vandens nuleidimo mygtukų. Papildomai integruotas sanitarinių lazdelių priedas užtikrina, kad gaiviosios lazdelės bakelyje (šiek tiek žemiau vandens lygio) lengvai tirpsta ir kaskart nuleidžiant vandenį užtikrina unitazo švarą – suteikia gaivų kvapą, užtikrina higieną ir apsaugo potinkinio bakelio mechanizmus nuo apkalkėjimo. Tiesa, tai dar ne visi inovacijos privalumai. Anot sanitarinių sistemų eksperto, „DuoFresh“ modulis ne tik pašalina nemalonius kvapus, bet ir turi papildomą orientacinio apšvietimo funkciją. Integruotas aplinkos apšvietimo intensyvumo arba judesio daviklis aktyvuoja LED apšvietimą ir užtikrina, kad rastumėte kelią vonios kambaryje naktį.

Taigi, norintys užsitikrinti ne tik gražią, bet ir gaivią WC kambario atmosferą, gali pasirinkti: pastangas dėti patiems, ar atsiduoti profesionalų siūlomiems sprendimams. 

GEBERIT nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Santechnika
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras