2024 gegužės 28 d. antradienis, 3:29
Reklama  |  facebook

Kada ateina laikas naujai santechnikai?

2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigaminamas priemones, taip pat išbandyti rinkoje siūlomas chemines alternatyvas.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Vis dėlto, jei tam įdedate daug pastangų, o rezultatas netenkina, verta pasvarstyti ir apie šiuolaikišką sanitarinės technikos sprendimą.

Ar įmanoma virtuvės kvapus panaikinti maistinėmis priemonėmis?

Sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas pasakoja, jog pirmas žingsnis kovoje su nemaloniais WC kambario kvapais – problemos identifikavimas. Jei ši zona įrengta atskirai nuo vonios, verta atkreipti dėmesį į WC puodo movą, kuri būna sujungta su nuotekų sistema. Jei ši įrengta nekokybiškai, tikėtina, jog tai gali būti problemos priežastis. Priešingu atveju, pasak jo, reikėtų susitaikyti, jog visa ko priežastis tėra gamta ir žmogaus fiziologija. Kiekvieno individo įpročiai, tiek maitinimosi, tiek gyvenimo būdo, yra individualūs, tad nenuostabu, kad tam tikrais atvejais jie gali palikti skirtingą šleifą WC kambaryje.

geberitNuotraukoje -
Aušra Gricenko

Vis dėlto, nuomonės formuotoja Aušra Gricenko, kuri garsėja aktualiais namų valymo ir tvarkymosi patarimais,sako, kad skubėti į parduotuvę ieškant buitinės chemijos, neverta – pirmiausia, jos teigimu, galima išbandyti namines švaros pagalbininkes. Kone kiekviename namų ūkyje randamos priemonės – soda, actas ar citrina – gali būti efektyvus nemalonių kvapų pašalinimo sprendimas.

„Naudodami cheminius ploviklius, kurie turi itin ryškų kvapą, teršiame ne tik gamtą, bet ir savo namų aplinką. Nors rinka tokiais pasiūlymais perpildyta, tendencijos rodo, kad natūralios valymo priemonės dabar kaip niekad grįžta į madą“, – pranešime cituojama „Švaros architektai” įkūrėja A.Gricenko.

Ji rekomenduoja pasigaminti specialias WC pastiles, suteikiančias WC puodui gaivumo, taip pat efektyviai kovojančias su nešvarumais ir vandens nuosėdomis. Tam, anot jos, tereikia sumaišyti 2/3 sodos, 1/3 citrinos rūgšties, indų ploviklį bei mėgstamą eterinį aliejų. Paruoštą „drėgno smėlio” konsistencijos masę A. Gricenko siūlo sudėti į silikonines formeles, pavyzdžiui, ledukų, o vėliau, sustingus, panaudoti WC puode. Geriausias rezultatas, ekspertės teigimu, pasiekiamas pastilę palikus WC puode per naktį, o ryte, nuleidus WC puodo vandenį, dar gerai perplovus sieneles su šepečiu.

Dar vienas patarimas, kurį duoda A. Gricenko, tai lašelis eterinio aliejaus, užlašinamas ant tualetinio popieriaus kartoninio laikiklio ar vatos diskelių, kuriuos rekomenduojama laikyti ant dailaus padėkliuko. Toks sprendimas, pasak jos, leis maloniam aromatui pasklisti po WC patalpą.

Ieškantiems didesnio komforto – inovatyvūs sprendimai iš santechnikos gamintojų

Tuo metu T. Ivanausko manymu, eksperimentuoti su naminėmis priemonėmis gali tie, kurie tokiems užsiėmimams turi pakankamai laiko ir kantrybės. Standartinis ventiliatorius, įrengtas WC kambario lubose, gali būti vienu iš sprendimų mažinant problemos mąstą, tačiau net ir jo veikimo mechanizmas sukurtas taip, kad pirmiau visi nemalonūs kvapai pasklinda po patalpą, o ištraukiami tik ilgainiui. Situacija dar labiau suprastėja, jei su blogu kvapu nusprendžiama kovoti skersvėjo pagalba – tuomet rizikuojama kvapą „parpūsti“ ir į kitas namų erdves.

geberitNuotraukoje –
potinkinis WC modulis
su integruota oro filtravimo sistema ir sanitarinių lazdelių priedu, užtikrinantis gaivų orą tualete.

Siekiant užtikrinti maksimalų komforto jausmą namuose, gamintojai deda daug pastangų ir ieško geriausių technologinių sprendimų. Tad inovacija, padedanti pilnai išvengti nepageidaujamų kvapų WC kambaryje, pasak T.Ivanausko, jau kurį laiką yra prieinama realybė.

„Su pažangiausiomis technologijomis koja kojon žengiame jau seniai, be to aktyviai sekame vartotojų poreikius. Štai kodėl rinkai esame pristatę „Geberit DuoFresh“ įrankį. Tai potinkinis WC modulis su integruota oro filtravimo sistema ir sanitarinių lazdelių priedu, užtikrinantis gaivų orą tualete. Modulio veikimas labai paprastas, bet ypač efektyvus. Nemalonus kvapas integruoto ventiliatoriaus pagalba surenkamas ten kur ir atsiranda – pačiame WC puode. Oras tuomet filtruojamas per aktyviosios anglies filtrą, kuris būna sumontuotas už pasirinkto „Geberit Sigma“ serijos vandens nuleidimo mygtuko. Kai oras išgryninamas, tylus ventiliatorius išsklaido jį patalpoje. Labai svarbu, kad kiekvienas vartotojas nustatymus, tokius kaip ventiliatoriaus aktyvumas, aktyvinimas ir kt., gali keisti individualiai „Geberit Home App“ mobiliosios aplikacijos pagalba“, – inovaciją pristato „Geberit“ pranešime cituojamas įmonės atstovas.

Pats modulis, pasak T. Ivanausko, gali būti montuojamas iš karto rengiant potinkinį WC rėmą arba kiek vėliau. Kaip minėta, jis neriboja dizaino pasirinkimo galimybių ir yra tinkamas daugeliui „Geberit Sigma“ vandens nuleidimo mygtukų. Papildomai integruotas sanitarinių lazdelių priedas užtikrina, kad gaiviosios lazdelės bakelyje (šiek tiek žemiau vandens lygio) lengvai tirpsta ir kaskart nuleidžiant vandenį užtikrina unitazo švarą – suteikia gaivų kvapą, užtikrina higieną ir apsaugo potinkinio bakelio mechanizmus nuo apkalkėjimo. Tiesa, tai dar ne visi inovacijos privalumai. Anot sanitarinių sistemų eksperto, „DuoFresh“ modulis ne tik pašalina nemalonius kvapus, bet ir turi papildomą orientacinio apšvietimo funkciją. Integruotas aplinkos apšvietimo intensyvumo arba judesio daviklis aktyvuoja LED apšvietimą ir užtikrina, kad rastumėte kelią vonios kambaryje naktį.

Taigi, norintys užsitikrinti ne tik gražią, bet ir gaivią WC kambario atmosferą, gali pasirinkti: pastangas dėti patiems, ar atsiduoti profesionalų siūlomiems sprendimams. 

GEBERIT nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  SantechnikaArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras