2024 gruodžio 12 d. ketvirtadienis, 10:33
Reklama  |  facebook

Kaip atpažinti ir išspręsti nusėdusių sandėlių, pramoninių ir komercinių patalpų problemas? Fotogalerija Video

2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali padaryti didelės žalos įmonei, o blogiausiu atveju – sukelti nelaimingus atsitikimus darbe ir kitas rimtas problemas.
nuotrauka
URETEK Baltic iliustr.


Minimos įmonės
URETEK Baltic OU Lietuvos filialas URETEK Baltic,

uretekKaip atpažinti nusėdimo požymius, kad išvengtumėte tokių situacijų?

Pirmieji silpno grunto požymiai gali būti nusėdusios betoninės grindys, suskilusios grindų plytelės arba įtrūkimai pastato sienose. Esant tokiai situacijai, reikėtų kuo greičiau įvertinti konstrukcijos nusėdimo mastą ir pašalinti pagrindines problemos priežastis.

Grindų nusėdimo priežastys yra įvairios. Jos gali atsirasti dėl to, kad ant pramoninių ar gamybinių paviršių buvo sumontuoti sunkūs kroviniai ir įranga, dėl nepakankamo grunto sutankinimo atliekant statybos darbus, arba dėl laikui bėgant susilpnėjusios grunto laikomosios galios. Problemų taip pat gali kilti dėl gretimame sklype vykdomų statybos darbų, dėl kurių iš dirvožemio išpumpuojamas didelis kiekis vandens.

URETEK„Jei sandėlio, prekybos ar gamybos pastato grindys nusėda dėl smėlio džiūvimo arba jei patalpų apkrova didesnė nei iš pradžių planuota įranga ar sunkesnės prekės, grindys tam tikru metu gali pradėti grimzti. Dėl to krautuvai nebegali dirbti 100 proc. našumu, nes nelygiose vietose jie turi manevruoti atsargiai, – aiškina URETEK Baltic projektų vadovas Kęstutis Jurėnas. – Be to, tai kenkia krautuvų ratams, labiau dėvisi technika, todėl vėliau gerokai padidėja techninės priežiūros ir remonto išlaidos. Dėl mašinos ratų nusidėvėjimo susidaro smulkių dulkių, kurios gali sukelti papildomų problemų gaminant ar sandėliuojant maisto produktus ir elektronikos gaminius.“

Pakanka grindų dangai nusileisti pusę centimetro, kad būtų padaryta neigiama įtaka aukščiau esančioms lentynoms ir sukelta papildoma brangios įrangos ir gamybos linijų vibracija.

„Problema ypač aktuali robotizuotuose sandėliuose, kur tam tikru momentu mašinos nebegali judėti tarp nurodytų lentynų. Tokia situacija savo ruožtu pailgina tiek krautuvų, tiek darbuotojų darbo laiką, o tai lemia papildomas išlaidas. Taip pat sutrumpėja įrangos eksploatavimo laikas ir gali pasitaikyti situacijų, kai staklės, kurioms reikia labai tikslaus kalibravimo, apskritai neveikia, sustoja“, – sako K.Jurėnas.

Dažnai žmonės naudoja senus pastatus, pavyzdžiui, gamybos ar logistikos centrą, neįvertindami, kad grindys ne visuomet yra tinkamos naudoti pagal paskirtį.

Ką daryti su nuslinkusiomis betoninėmis grindimis ir pamatais?

Novatoriška URETEK injekcinė technologija siūlo ilgalaikį sprendimą, kaip sutankinti ir stabilizuoti gruntą, pakelti ir iš naujo įrengti namo pamatus ir grindis.

URETEKKad padidintų grunto laikomąją galią ir sustabdytų pastato sėdimą, URETEK Baltic naudoja unikalų patentuotą geopolimerinį mišinį ir jo plėtimosi savybes: grunte išgręžiamos nedidelės 16 mm skersmens skylės, į kurias, naudojant mažo skersmens metalinius vamzdelius, įpurškiamas besiplečiantis geopolimerinis mišinys.

„Patekusi į gruntą derva eina mažiausio pasipriešinimo keliu ir plečiasi, užpildydama bet kokias tuštumas, sutankindama gruntą ir palaipsniui keldama jį į viršų. Mūsų techninė komanda visą procesą stebi lazeriniais nivelyrais, iš pradžių sutankindama gruntą, stabilizuodama pamatus, o paskui 1 mm tikslumu išlygindama grindis iki pradinio suprojektuoto aukščio“, – aiškina K.Jurėnas.

Kita vertus, taikant kitus tradicinius metodus, reikia rekonstruoti pamatus ir užpildą, o tai yra daug brangesnis, ilgesnis ir sudėtingesnis procesas.

„Mūsų gaminami geopolimeriniai mišiniai tinka gamybinių ir pramoninių pastatų laikančiųjų konstrukcijų nusėdimui stabdyti, veikiančių įmonių pamatams stiprinti, infrastruktūros objektų gruntui stabilizuoti ir laikomajai galiai didinti, taip pat istorinių pastatų ar privačių namų pamatų nusėdimui stabdyti. Nesvarbu, ar tai pamatai, ar kelio važiuojamoji dalis, ar tiltas – visus pastatus ir infrastruktūros objektus, kuriuos jau sukūrė žmogus, galima stabilizuoti naudojant mūsų technologiją“, – sako K.Jurėnas.

URETEK

Palyginti su alternatyviais metodais, URETEK technologija turi dar keletą svarbių privalumų. Įvertinus tai, kad, taikant tradicinius grunto sutvarkymo metodus, reikėtų apskaičiuoti bendrą kainą (į kurią įeina griovimas, atliekų išvežimas, betonavimas), galima drąsiai teigti, kad URETEK technologija bus daug kartų pigesnė. Jau nekalbant apie laiko sąnaudas ir įmonių nuostolius dėl priverstinio veiklos sustabdymo. Naudojant URETEK technologiją, nereikia stabdyti kasdienės įmonės veiklos.

„Mums svarbiausia, kad įmonės, su kuriomis dirbame, galėtų lygiagrečiai tęsti darbus ir kad verslas nesustotų. Pavyzdžiui, atlikome darbus kelių prekybos centrų sandėliuose, kur kasdienė veikla buvo tęsiama, o veiklą planavome pagal naktinius ir dieninius grafikus – įmonėms dėl mūsų darbų nereikėjo stabdyti veiklos“, – dalijasi patirtimi URETEK Baltic atstovas.

Tvari vizija

Naudojamos geopolimerinės dervos yra aplinkai nekenksmingos medžiagos, kurios, patekusios į gruntą, nedaro žalos. Dervos gaminamos vienoje didžiausių chemijos gamyklų Nyderlanduose ir turi visus reikiamus sertifikatus. Geopolimerinės dervos taip pat nekeičia dirvožemio ir niekaip nekenkia požeminiam vandeniui. Savo medžiagoms URETEK Baltic suteikia 50 metų garantiją.

URETEK

„Aplinkosauga jau daugelį metų yra mūsų verslo pagrindas. Galime apskaičiuoti tikslų kiekvieno įgyvendinto projekto anglies dvideginio pėdsaką. Tai darome dėl to, kad aplinka galėtų džiaugtis ne tik mūsų vaikai, bet ir anūkai bei būsimos kartos. Todėl galime nedviprasmiškai patvirtinti, kad URETEK technologija visais atžvilgiais yra ekologiška, užtikrinanti tvarius sprendimus, galinčius sutvirtinti gruntą ir stabilizuoti pastatus, o kasdienė veikla daro kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai“, – reziumuoja K.Jurėnas.

Palyginti su tradiciniais grunto atkūrimo metodais, URETEK technologija yra 70 proc. greitesnė, 30 proc. ekologiškesnė ir 20 proc. pigesnė.

URETEK technologija atsirado Suomijoje ir šiuo metu veikla vykdoma 52 šalyse. Ši technologija visame pasaulyje sėkmingai naudojama jau beveik 50 metų. Baltijos šalyse URETEK Baltic per jau 9 metus sėkmingai įgyvendino daugiau kaip 2000 įvairiausios apimties grunto stiprinimo sprendimų. 

URETEK Baltic iliustr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

URETEK Baltic Lietuva - Geotechniniai inžineriniai darbai, betoninių grindų ir pamatų įdubimas




Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-12-11 13:18
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris neretai atsiduria sąvartynuose. Siekiant mažinti šį kiekį ir užtikrinti pakartotinį medžiagų panaudojimą, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNI...
nuotrauka
2024-12-10 16:13
Energetikos bendrovė „Ignitis", valdanti greito elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON", sudarė elektrinio transporto įkrovimo paslaugų sutartį su betono gamybos įmone „Heidelberg Materials Lietuva Betonas". Ši įmonė tapo pirmąja Lietuvoje įsigijusia elektrinius betonvežius ir dar dvi lengvąsias...
nuotrauka
2024-12-10 10:31
„Stasys Museum" kvietimą kurti muziejų kartu išgirsta vis daugiau verslo atstovų. „Arginta Engineering" pradeda šventinį sezoną ir dovanoja muziejui modernią ekskursijoms bei edukacijoms skirtą įrangą – dabar gidai bei edukatoriai galės kokybiškai vesti ekskursijas ir užsiėmimus didesnėms dalyvių gr...
nuotrauka
2024-12-10 10:18
STT atlikto kasmetinio „Lietuvos korupcijos žemėlapio" tyrimo duomenimis, 10 % verslo vadovų korupciją įvardija kaip labai rimtą problemą jų veiklai. Vadovų dalis, mananti, kad kyšiai padeda spręsti problemas, išlieka reikšminga – net 33 %, o 5 % pripažįsta per pastaruosius metus davę kyšį. Skaidrų ...
nuotrauka
2024-12-10 07:10
Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Generalinis objekto rangovas – įmonė „RASEINIŲ STATYBA“, įrangą projektavo...
nuotrauka
2024-12-09 11:04
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė „Vilniaus verslo parko“ statybas sostinės Gariūnų gatvėje. Į 8200 kv. metrų ploto prekybinių ir sandėliavimo patalpų (angl. stock-office) kompleksą įmonė investavo 13 mln. eurų.
nuotrauka
2024-12-06 14:18
Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, gruodžio 6 d. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė, žyminti naujos Šiaurės licėjaus statybų etapo pradžią. Ši inovatyvi ir moderni mokykla ir darželis su baseinu mažiesiems mokytis plaukti jau 2025 m. rugsėjį duris atvers vaikams iš aplinkinių rajonų – Bajorų, Je...
nuotrauka
2024-12-06 14:00
SBA grupės verslo ir prekybos mieste „Urban HUB“ duris atvėrė naujas pastatas, o jame – 3000 kv. m. erdvėse įsikūrė 8 naujos parduotuvės. Taip pat planuojama netrukus gyventojams ir klientams atverti A1 kelio nuovažą, iš A6 pusės projektas jau lengvai pasiekiamas.
nuotrauka
2024-12-06 10:13
Daugybę metų buvo manoma, kad darbo aplinka turėtų būti sterili – kad niekas neblaškytų žmonių dėmesio ir nemažintų jų produktyvumo. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau tyrimų bei studijų rodo, kad yra priešingai – meno kūriniai, laisvalaikio erdvės ir kuo jaukesnė aplinka gerina darbuotojų savi...
nuotrauka
2024-12-05 16:26
Ginčas dėl Lietuvą ir Lenkiją sujungusiame GIPL dujotiekyje sumontuotų jungiamųjų detalių patikimumo pasiekė Daniją. Neslopstant „Amber Grid“ ir kitų energetiką kuruojančių institucijų iniciatyvai išpjauti ir pakeisti dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales, generalinė GIPL statybų rangovė ALVO...
nuotrauka
2024-12-05 08:04
Susisiekimo ir Aplinkos ministrams patvirtinus teisės aktų pakeitimus dėl inžinerinių tinklų tiesimo kelio juostoje – „Via Lietuva“ suderino „Teltonika“ projektuotojų pateiktus projektinius sprendinius. Už kelių plėtrą atsakinga bendrovė atliko visus reikalingus veiksmus, jog TECH parko projektas ga...
nuotrauka
2024-12-05 06:20
Siekiant riboti pigios darbo jėgos imigraciją į mūsų šalį ir paskatinti darbdavius įdarbinti Lietuvos darbuotojus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pirmą kartą siūlo 2025 metams nustatyti griežtą užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo kvotą, kurios nebus galima viršyti – mažiau kaip...
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-28 09:36
Šiandien daugelis gyventojų nori gyventi ne tik patogiame ir kokybiškai įrengtame, bet ir tvariame būste. Tiesa, būsto ir miesto tvarumo suvokimas neretai skiriasi, tačiau daugeliui Lietuvos didmiesčių gyventojų pirmiausiai asocijuojasi su žaliųjų erdvių gausa. Įsigydami būstą, žaliųjų erdvių aspekt...
nuotrauka
2024-11-26 14:16
Sanatorinio gydymo rinkos Lietuvoje lyderė „Eglės sanatorija", kurią valdo privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund", kitais metais pradės Druskininkuose veikiančios sanatorijos atnaujinimą. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą medicininės reabilitacijos paslaugų ir sanatorinio gydy...
nuotrauka
2024-11-25 16:06
2025 m. III ketvirtį Žvėryno rajone Vilniuje iškils išskirtiniai verslo namai „Summos". Šis verslo centras nuomininkams pasiūlys kitokią darbo aplinką – čia ji perteiks namų atmosferą, kur galima dirbti jaukiai ir patogiai. Projektą įgyvendina nekilnojamo turto vystytojas „Releven", privačių investu...
nuotrauka
2024-11-25 13:22
Vyriausybė pritarė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastato Vilniuje, Gynėjų g. 6, atnaujinimo projektui. Už beveik 15 mln. Eur atnaujinus nusidėvėjusį pastatą sostinės centre, teismo darbuotojams bus sukurtos šiuolaikiškos darbo vietos. Tolesne priežiūra ir tai, kad objektas atitiktų pažangiausi...
nuotrauka
2024-11-25 13:18
Lietuvos įmonės yra labiau linkusios finansuoti veiklą nuosavomis lėšomis lyginant su kitomis ES šalimis. Didžiausias finansavimo trūkumas kyla įmonių poreikiui modernizuoti, atnaujinti pastatus, įrangą, skaitmeninti procesus. Visgi tik trečdalis Lietuvos įmonių ieško išorinio finansavimo. Tą parodė...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-22 14:54
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybas leidžiantį dokumentą susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektui Eigulių g., kuris bus įgyvendinamas šalia sostinės Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio komplekso „Akropolis Vingis“. Projektas apima sprendinius, kurie bus įgyvendinti Eigulių g. atk...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Svarbus žingsnis tvaresnės aplinkos link: Šiaulių rajone pastatytas pažangus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas

Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnami...