Kaip atpažinti ir išspręsti nusėdusių sandėlių, pramoninių ir komercinių patalpų problemas?
Kaip atpažinti nusėdimo požymius, kad išvengtumėte tokių situacijų?
Pirmieji silpno grunto požymiai gali būti nusėdusios betoninės grindys, suskilusios grindų plytelės arba įtrūkimai pastato sienose. Esant tokiai situacijai, reikėtų kuo greičiau įvertinti konstrukcijos nusėdimo mastą ir pašalinti pagrindines problemos priežastis.
Grindų nusėdimo priežastys yra įvairios. Jos gali atsirasti dėl to, kad ant pramoninių ar gamybinių paviršių buvo sumontuoti sunkūs kroviniai ir įranga, dėl nepakankamo grunto sutankinimo atliekant statybos darbus, arba dėl laikui bėgant susilpnėjusios grunto laikomosios galios. Problemų taip pat gali kilti dėl gretimame sklype vykdomų statybos darbų, dėl kurių iš dirvožemio išpumpuojamas didelis kiekis vandens.
„Jei sandėlio, prekybos ar gamybos pastato grindys nusėda dėl smėlio džiūvimo arba jei patalpų apkrova didesnė nei iš pradžių planuota įranga ar sunkesnės prekės, grindys tam tikru metu gali pradėti grimzti. Dėl to krautuvai nebegali dirbti 100 proc. našumu, nes nelygiose vietose jie turi manevruoti atsargiai, – aiškina URETEK Baltic projektų vadovas Kęstutis Jurėnas. – Be to, tai kenkia krautuvų ratams, labiau dėvisi technika, todėl vėliau gerokai padidėja techninės priežiūros ir remonto išlaidos. Dėl mašinos ratų nusidėvėjimo susidaro smulkių dulkių, kurios gali sukelti papildomų problemų gaminant ar sandėliuojant maisto produktus ir elektronikos gaminius.“
Pakanka grindų dangai nusileisti pusę centimetro, kad būtų padaryta neigiama įtaka aukščiau esančioms lentynoms ir sukelta papildoma brangios įrangos ir gamybos linijų vibracija.
„Problema ypač aktuali robotizuotuose sandėliuose, kur tam tikru momentu mašinos nebegali judėti tarp nurodytų lentynų. Tokia situacija savo ruožtu pailgina tiek krautuvų, tiek darbuotojų darbo laiką, o tai lemia papildomas išlaidas. Taip pat sutrumpėja įrangos eksploatavimo laikas ir gali pasitaikyti situacijų, kai staklės, kurioms reikia labai tikslaus kalibravimo, apskritai neveikia, sustoja“, – sako K.Jurėnas.
Dažnai žmonės naudoja senus pastatus, pavyzdžiui, gamybos ar logistikos centrą, neįvertindami, kad grindys ne visuomet yra tinkamos naudoti pagal paskirtį.
Ką daryti su nuslinkusiomis betoninėmis grindimis ir pamatais?
Novatoriška URETEK injekcinė technologija siūlo ilgalaikį sprendimą, kaip sutankinti ir stabilizuoti gruntą, pakelti ir iš naujo įrengti namo pamatus ir grindis.
Kad padidintų grunto laikomąją galią ir sustabdytų pastato sėdimą, URETEK Baltic naudoja unikalų patentuotą geopolimerinį mišinį ir jo plėtimosi savybes: grunte išgręžiamos nedidelės 16 mm skersmens skylės, į kurias, naudojant mažo skersmens metalinius vamzdelius, įpurškiamas besiplečiantis geopolimerinis mišinys.
„Patekusi į gruntą derva eina mažiausio pasipriešinimo keliu ir plečiasi, užpildydama bet kokias tuštumas, sutankindama gruntą ir palaipsniui keldama jį į viršų. Mūsų techninė komanda visą procesą stebi lazeriniais nivelyrais, iš pradžių sutankindama gruntą, stabilizuodama pamatus, o paskui 1 mm tikslumu išlygindama grindis iki pradinio suprojektuoto aukščio“, – aiškina K.Jurėnas.
Kita vertus, taikant kitus tradicinius metodus, reikia rekonstruoti pamatus ir užpildą, o tai yra daug brangesnis, ilgesnis ir sudėtingesnis procesas.„Mūsų gaminami geopolimeriniai mišiniai tinka gamybinių ir pramoninių pastatų laikančiųjų konstrukcijų nusėdimui stabdyti, veikiančių įmonių pamatams stiprinti, infrastruktūros objektų gruntui stabilizuoti ir laikomajai galiai didinti, taip pat istorinių pastatų ar privačių namų pamatų nusėdimui stabdyti. Nesvarbu, ar tai pamatai, ar kelio važiuojamoji dalis, ar tiltas – visus pastatus ir infrastruktūros objektus, kuriuos jau sukūrė žmogus, galima stabilizuoti naudojant mūsų technologiją“, – sako K.Jurėnas.
Palyginti su alternatyviais metodais, URETEK technologija turi dar keletą svarbių privalumų. Įvertinus tai, kad, taikant tradicinius grunto sutvarkymo metodus, reikėtų apskaičiuoti bendrą kainą (į kurią įeina griovimas, atliekų išvežimas, betonavimas), galima drąsiai teigti, kad URETEK technologija bus daug kartų pigesnė. Jau nekalbant apie laiko sąnaudas ir įmonių nuostolius dėl priverstinio veiklos sustabdymo. Naudojant URETEK technologiją, nereikia stabdyti kasdienės įmonės veiklos.
„Mums svarbiausia, kad įmonės, su kuriomis dirbame, galėtų lygiagrečiai tęsti darbus ir kad verslas nesustotų. Pavyzdžiui, atlikome darbus kelių prekybos centrų sandėliuose, kur kasdienė veikla buvo tęsiama, o veiklą planavome pagal naktinius ir dieninius grafikus – įmonėms dėl mūsų darbų nereikėjo stabdyti veiklos“, – dalijasi patirtimi URETEK Baltic atstovas.Tvari vizija
Naudojamos geopolimerinės dervos yra aplinkai nekenksmingos medžiagos, kurios, patekusios į gruntą, nedaro žalos. Dervos gaminamos vienoje didžiausių chemijos gamyklų Nyderlanduose ir turi visus reikiamus sertifikatus. Geopolimerinės dervos taip pat nekeičia dirvožemio ir niekaip nekenkia požeminiam vandeniui. Savo medžiagoms URETEK Baltic suteikia 50 metų garantiją.
„Aplinkosauga jau daugelį metų yra mūsų verslo pagrindas. Galime apskaičiuoti tikslų kiekvieno įgyvendinto projekto anglies dvideginio pėdsaką. Tai darome dėl to, kad aplinka galėtų džiaugtis ne tik mūsų vaikai, bet ir anūkai bei būsimos kartos. Todėl galime nedviprasmiškai patvirtinti, kad URETEK technologija visais atžvilgiais yra ekologiška, užtikrinanti tvarius sprendimus, galinčius sutvirtinti gruntą ir stabilizuoti pastatus, o kasdienė veikla daro kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai“, – reziumuoja K.Jurėnas.
Palyginti su tradiciniais grunto atkūrimo metodais, URETEK technologija yra 70 proc. greitesnė, 30 proc. ekologiškesnė ir 20 proc. pigesnė.
URETEK technologija atsirado Suomijoje ir šiuo metu veikla vykdoma 52 šalyse. Ši technologija visame pasaulyje sėkmingai naudojama jau beveik 50 metų. Baltijos šalyse URETEK Baltic per jau 9 metus sėkmingai įgyvendino daugiau kaip 2000 įvairiausios apimties grunto stiprinimo sprendimų.
URETEK Baltic iliustr.