2024 birželio 14 d. penktadienis, 6:30
Reklama  |  facebook

Kaip atpažinti ir išspręsti nusėdusių sandėlių, pramoninių ir komercinių patalpų problemas? Fotogalerija Video

2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali padaryti didelės žalos įmonei, o blogiausiu atveju – sukelti nelaimingus atsitikimus darbe ir kitas rimtas problemas.
nuotrauka
URETEK Baltic iliustr.


Minimos įmonės
URETEK Baltic OU Lietuvos filialas URETEK Baltic,

uretekKaip atpažinti nusėdimo požymius, kad išvengtumėte tokių situacijų?

Pirmieji silpno grunto požymiai gali būti nusėdusios betoninės grindys, suskilusios grindų plytelės arba įtrūkimai pastato sienose. Esant tokiai situacijai, reikėtų kuo greičiau įvertinti konstrukcijos nusėdimo mastą ir pašalinti pagrindines problemos priežastis.

Grindų nusėdimo priežastys yra įvairios. Jos gali atsirasti dėl to, kad ant pramoninių ar gamybinių paviršių buvo sumontuoti sunkūs kroviniai ir įranga, dėl nepakankamo grunto sutankinimo atliekant statybos darbus, arba dėl laikui bėgant susilpnėjusios grunto laikomosios galios. Problemų taip pat gali kilti dėl gretimame sklype vykdomų statybos darbų, dėl kurių iš dirvožemio išpumpuojamas didelis kiekis vandens.

URETEK„Jei sandėlio, prekybos ar gamybos pastato grindys nusėda dėl smėlio džiūvimo arba jei patalpų apkrova didesnė nei iš pradžių planuota įranga ar sunkesnės prekės, grindys tam tikru metu gali pradėti grimzti. Dėl to krautuvai nebegali dirbti 100 proc. našumu, nes nelygiose vietose jie turi manevruoti atsargiai, – aiškina URETEK Baltic projektų vadovas Kęstutis Jurėnas. – Be to, tai kenkia krautuvų ratams, labiau dėvisi technika, todėl vėliau gerokai padidėja techninės priežiūros ir remonto išlaidos. Dėl mašinos ratų nusidėvėjimo susidaro smulkių dulkių, kurios gali sukelti papildomų problemų gaminant ar sandėliuojant maisto produktus ir elektronikos gaminius.“

Pakanka grindų dangai nusileisti pusę centimetro, kad būtų padaryta neigiama įtaka aukščiau esančioms lentynoms ir sukelta papildoma brangios įrangos ir gamybos linijų vibracija.

„Problema ypač aktuali robotizuotuose sandėliuose, kur tam tikru momentu mašinos nebegali judėti tarp nurodytų lentynų. Tokia situacija savo ruožtu pailgina tiek krautuvų, tiek darbuotojų darbo laiką, o tai lemia papildomas išlaidas. Taip pat sutrumpėja įrangos eksploatavimo laikas ir gali pasitaikyti situacijų, kai staklės, kurioms reikia labai tikslaus kalibravimo, apskritai neveikia, sustoja“, – sako K.Jurėnas.

Dažnai žmonės naudoja senus pastatus, pavyzdžiui, gamybos ar logistikos centrą, neįvertindami, kad grindys ne visuomet yra tinkamos naudoti pagal paskirtį.

Ką daryti su nuslinkusiomis betoninėmis grindimis ir pamatais?

Novatoriška URETEK injekcinė technologija siūlo ilgalaikį sprendimą, kaip sutankinti ir stabilizuoti gruntą, pakelti ir iš naujo įrengti namo pamatus ir grindis.

URETEKKad padidintų grunto laikomąją galią ir sustabdytų pastato sėdimą, URETEK Baltic naudoja unikalų patentuotą geopolimerinį mišinį ir jo plėtimosi savybes: grunte išgręžiamos nedidelės 16 mm skersmens skylės, į kurias, naudojant mažo skersmens metalinius vamzdelius, įpurškiamas besiplečiantis geopolimerinis mišinys.

„Patekusi į gruntą derva eina mažiausio pasipriešinimo keliu ir plečiasi, užpildydama bet kokias tuštumas, sutankindama gruntą ir palaipsniui keldama jį į viršų. Mūsų techninė komanda visą procesą stebi lazeriniais nivelyrais, iš pradžių sutankindama gruntą, stabilizuodama pamatus, o paskui 1 mm tikslumu išlygindama grindis iki pradinio suprojektuoto aukščio“, – aiškina K.Jurėnas.

Kita vertus, taikant kitus tradicinius metodus, reikia rekonstruoti pamatus ir užpildą, o tai yra daug brangesnis, ilgesnis ir sudėtingesnis procesas.

„Mūsų gaminami geopolimeriniai mišiniai tinka gamybinių ir pramoninių pastatų laikančiųjų konstrukcijų nusėdimui stabdyti, veikiančių įmonių pamatams stiprinti, infrastruktūros objektų gruntui stabilizuoti ir laikomajai galiai didinti, taip pat istorinių pastatų ar privačių namų pamatų nusėdimui stabdyti. Nesvarbu, ar tai pamatai, ar kelio važiuojamoji dalis, ar tiltas – visus pastatus ir infrastruktūros objektus, kuriuos jau sukūrė žmogus, galima stabilizuoti naudojant mūsų technologiją“, – sako K.Jurėnas.

URETEK

Palyginti su alternatyviais metodais, URETEK technologija turi dar keletą svarbių privalumų. Įvertinus tai, kad, taikant tradicinius grunto sutvarkymo metodus, reikėtų apskaičiuoti bendrą kainą (į kurią įeina griovimas, atliekų išvežimas, betonavimas), galima drąsiai teigti, kad URETEK technologija bus daug kartų pigesnė. Jau nekalbant apie laiko sąnaudas ir įmonių nuostolius dėl priverstinio veiklos sustabdymo. Naudojant URETEK technologiją, nereikia stabdyti kasdienės įmonės veiklos.

„Mums svarbiausia, kad įmonės, su kuriomis dirbame, galėtų lygiagrečiai tęsti darbus ir kad verslas nesustotų. Pavyzdžiui, atlikome darbus kelių prekybos centrų sandėliuose, kur kasdienė veikla buvo tęsiama, o veiklą planavome pagal naktinius ir dieninius grafikus – įmonėms dėl mūsų darbų nereikėjo stabdyti veiklos“, – dalijasi patirtimi URETEK Baltic atstovas.

Tvari vizija

Naudojamos geopolimerinės dervos yra aplinkai nekenksmingos medžiagos, kurios, patekusios į gruntą, nedaro žalos. Dervos gaminamos vienoje didžiausių chemijos gamyklų Nyderlanduose ir turi visus reikiamus sertifikatus. Geopolimerinės dervos taip pat nekeičia dirvožemio ir niekaip nekenkia požeminiam vandeniui. Savo medžiagoms URETEK Baltic suteikia 50 metų garantiją.

URETEK

„Aplinkosauga jau daugelį metų yra mūsų verslo pagrindas. Galime apskaičiuoti tikslų kiekvieno įgyvendinto projekto anglies dvideginio pėdsaką. Tai darome dėl to, kad aplinka galėtų džiaugtis ne tik mūsų vaikai, bet ir anūkai bei būsimos kartos. Todėl galime nedviprasmiškai patvirtinti, kad URETEK technologija visais atžvilgiais yra ekologiška, užtikrinanti tvarius sprendimus, galinčius sutvirtinti gruntą ir stabilizuoti pastatus, o kasdienė veikla daro kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai“, – reziumuoja K.Jurėnas.

Palyginti su tradiciniais grunto atkūrimo metodais, URETEK technologija yra 70 proc. greitesnė, 30 proc. ekologiškesnė ir 20 proc. pigesnė.

URETEK technologija atsirado Suomijoje ir šiuo metu veikla vykdoma 52 šalyse. Ši technologija visame pasaulyje sėkmingai naudojama jau beveik 50 metų. Baltijos šalyse URETEK Baltic per jau 9 metus sėkmingai įgyvendino daugiau kaip 2000 įvairiausios apimties grunto stiprinimo sprendimų. 

URETEK Baltic iliustr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

URETEK Baltic Lietuva - Geotechniniai inžineriniai darbai, betoninių grindų ir pamatų įdubimas
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.
nuotrauka
2024-06-03 10:05
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė 71 ha teritorijos Vilniaus pietinėje dalyje vystymo planus. Numatoma, kad tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės per 10 metų bus pastatytas naujas rajonas „Launagiai“, kuriame, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13-15 tūkst. žmon...
nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas