2024 gegužės 24 d. penktadienis, 3:15
Reklama  |  facebook

Kaip išsirinkti lauko židinį – malonų pasibuvimui ir nepakartojamą maistui ruošti?

2016-05-31 13:12
Vasarą norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, sodybos kieme. Gamtoje net maistas atrodo skanesnis, ypač paruoštas tiesiog ant žarijų. Tam praverčia paprasčiausios šašlykinės. Tačiau tenka gintis nuo dūmų. Ir kepsniai ne visada pavyksta – apačia svyla, viršus – vėsta; neįmanoma reguliuoti grotelių aukščio. Visai kas kita – lauko židiniai.
nuotrauka
Maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. UAB „Kad nebūtų šalta“ iliustr.


Minimos įmonės
Kad nebūtų šalta, UAB
Lauko židiniai sukuria idealias sąlygas maloniai vakaroti lauke, mėgaujantis gardžiais kepsniais, šašlykais ir kitais mėgiamais kepiniais. Pamirškite akis graužiančius dūmus.

Renkantis lauko židinį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo tipą. Židinių yra kelių rūšių ir tipų.

Lauko židinių tipai:

Pigiausi yra židiniai, kūrenami vien tik medžio anglimis, kurios apšlakstomos uždegimo skysčiu. Tokiuose židiniuose jokiu būdu negalima kūrenti malkų. Jeigu to nepaisysite, židinys iš karto sutrūks, kadangi gaus per daug kaitros ir ilgainiui visai subyrės. Tokie židiniai palyginti nebrangūs (jie kainuoja iki 500 eurų).

Kitos grupės židiniai, kuriuos siūlo bendrovė „Kad nebūtų šalta“, yra italų gamintojo „Palazzetti“, kurio atstovu ji yra. Šie židiniai kūrenami taip pat medžio anglimis, bet dar galima pridėti ir 2 kg malkų. Jos palaiko aukštesnę kepimo temperatūrą, sudaro papildomų žarijų. Vien malkų tokiuose židiniuose kūrenti negalima!

Trečiosios rūšies lauko židinius galima kūrenti ir malkomis, ir medžio anglimis. Tokius židinius siūlo tiek italų gamintojai „Palazzetti“, tiek vokiečių gamintojai „Buscbeck“.

Itališka „Palazzetti“ produkcija pasaulyje žinoma jau daugiau kaip 50 metų. Nuo 2007 metų buvo sukurta „Palazzetti in giardino“ linija, skirta vien tik lauko židiniams. Rinkdamiesi „Palazzetti“ produkciją, renkatės aukštos kokybės gaminį, kuriame puiki išvaizda dera su praktiškumu.

Tokiuose lauko židiniuose su papildomais gamintojo priedais galima kepti, ką tik užsigeidžiate. Šie židiniai skirti ne tik kepti, bet ir mėgautis ugnies žaismu bei šiluma. Juose maistas kepa daug vienodžiau, nes įkaitęs betoninis židinys spinduliuoja šilumą iš visų pusių. Tokių židinių pakura yra iš aliuminizuoto kalcio betono, o viršus – iš armuoto betono.

Šie židiniai turi ir greitą degimo sistemą – pelenų išvalymo dėžutę su papildomo oro cirkuliacija bei dvigubą galinę sienelę, dėl kurios lauko židinys yra atsparesnis aukštoms temperatūroms. Todėl toks lauko židinys yra ilgaamžis. 

Nuotraukoje kairėje – Vienas iš mėgiamiausių Lietuvoje, išskirtinės išvaizdos itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Diva“ su aukštų temperatūrų orkaite.


Itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Gargano 3“ su atskira kūrenama orkaite.

Itališki „Palazzetti“ židiniai išskirtiniai ir tuo, kad kai kurie modeliai gali būti su dviejų tipų orkaitėmis: atskirai kūrenamos ir aukštų temperatūrų orkaitės, kurios įkaista nuo grilio skleidžiamos liepsnos.

Baigiantis šiltajam metų sezonui, minėto tipo lauko židinius rekomenduojame uždengti „paltuku“. Jį nuėmus, kepsnių ant grotelių ar kitokių patiekalų lauko židinyje galima išsikepti ir žiemą.

Ketvirtos rūšies lauko židiniai – tai išskirtinės išvaizdos ir dizaino lauko židiniai-picų kepimo krosnys. Jas taip pat gamina italai – „Alfa Pizza“. Šiuolaikiškos ir kokybiškos lauko krosnys „Alfa Pizza“ gaminamos jau 37 metus.

„Alfa Pizza“ – tai lauko židinys, lauko krosnis ir picų kepimo krosnis viename. Tokia krosnis yra ilgaamžė, ji pagaminta iš specialių karščiui atsparių medžiagų – šamotinio molio, keramzito, karščiui atsparaus betono, nerūdijančio plieno ir kitų medžiagų. Įkaitęs krosnies kupolas ir padas lėtai ir tolygiai spinduliuoja karštį, todėl maisto ruošimas šiame lauko židinyje vyksta net trimis būdais:

  • Tiesioginis karštis nuo ugnies apskrudina;
  • Specialus šamotiniu moliu padengtas padas švelniai perduoda šilumą iš apačios;
  • Karšto oro konvekcija pašalina perteklinę drėgmę iš viršaus.

Italų gamintojo „Alfa Pizza“ picų kepimo krosnis-lauko židinys „Fiesta Barbecue“ turi didžiulę pakurą, kuri leidžia vienu metu iškepti net 8 picas.

Tokiu būdu gaminamas maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. „Alfa Pizza“ lauko krosnis – puiki alternatyva įprastoms šašlykinėms, kuriose maistas kepa kelis kartus ilgiau, o gaminamo maisto asortimentas yra ribotas. To nepasakysi apie „Alfa Pizza“ lauko krosnis, kuriose galima kepti visa, ko užsimanai – nuo duonos iki įvairiausių mėsos patiekalų ir t.t. Atitinkamose lauko krosnyse kepimo temperatūra pasiekiama vos per 15min.

„Alfa Pizza“ lauko židinį-krosnį lengvą transportuoti, beveik visi modeliai yra ant ratukų. Bendrovė „Kad nebūtų šalta“ pasitiki savo parduodamu produktu 100 procentų, todėl rimtam klientui galime užkurti krosnį ir viską parodyti praktiškai.SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI