2023 kovo 20 d. pirmadienis, 17:07
Reklama  |  facebook

Kaip išsirinkti lauko židinį – malonų pasibuvimui ir nepakartojamą maistui ruošti?

2016-05-31 13:12
Vasarą norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, sodybos kieme. Gamtoje net maistas atrodo skanesnis, ypač paruoštas tiesiog ant žarijų. Tam praverčia paprasčiausios šašlykinės. Tačiau tenka gintis nuo dūmų. Ir kepsniai ne visada pavyksta – apačia svyla, viršus – vėsta; neįmanoma reguliuoti grotelių aukščio. Visai kas kita – lauko židiniai.
nuotrauka
Maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. UAB „Kad nebūtų šalta“ iliustr.


Minimos įmonės
Kad nebūtų šalta, UAB
Lauko židiniai sukuria idealias sąlygas maloniai vakaroti lauke, mėgaujantis gardžiais kepsniais, šašlykais ir kitais mėgiamais kepiniais. Pamirškite akis graužiančius dūmus.

Renkantis lauko židinį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo tipą. Židinių yra kelių rūšių ir tipų.

Lauko židinių tipai:

Pigiausi yra židiniai, kūrenami vien tik medžio anglimis, kurios apšlakstomos uždegimo skysčiu. Tokiuose židiniuose jokiu būdu negalima kūrenti malkų. Jeigu to nepaisysite, židinys iš karto sutrūks, kadangi gaus per daug kaitros ir ilgainiui visai subyrės. Tokie židiniai palyginti nebrangūs (jie kainuoja iki 500 eurų).

Kitos grupės židiniai, kuriuos siūlo bendrovė „Kad nebūtų šalta“, yra italų gamintojo „Palazzetti“, kurio atstovu ji yra. Šie židiniai kūrenami taip pat medžio anglimis, bet dar galima pridėti ir 2 kg malkų. Jos palaiko aukštesnę kepimo temperatūrą, sudaro papildomų žarijų. Vien malkų tokiuose židiniuose kūrenti negalima!

Trečiosios rūšies lauko židinius galima kūrenti ir malkomis, ir medžio anglimis. Tokius židinius siūlo tiek italų gamintojai „Palazzetti“, tiek vokiečių gamintojai „Buscbeck“.

Itališka „Palazzetti“ produkcija pasaulyje žinoma jau daugiau kaip 50 metų. Nuo 2007 metų buvo sukurta „Palazzetti in giardino“ linija, skirta vien tik lauko židiniams. Rinkdamiesi „Palazzetti“ produkciją, renkatės aukštos kokybės gaminį, kuriame puiki išvaizda dera su praktiškumu.

Tokiuose lauko židiniuose su papildomais gamintojo priedais galima kepti, ką tik užsigeidžiate. Šie židiniai skirti ne tik kepti, bet ir mėgautis ugnies žaismu bei šiluma. Juose maistas kepa daug vienodžiau, nes įkaitęs betoninis židinys spinduliuoja šilumą iš visų pusių. Tokių židinių pakura yra iš aliuminizuoto kalcio betono, o viršus – iš armuoto betono.

Šie židiniai turi ir greitą degimo sistemą – pelenų išvalymo dėžutę su papildomo oro cirkuliacija bei dvigubą galinę sienelę, dėl kurios lauko židinys yra atsparesnis aukštoms temperatūroms. Todėl toks lauko židinys yra ilgaamžis. 

Nuotraukoje kairėje – Vienas iš mėgiamiausių Lietuvoje, išskirtinės išvaizdos itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Diva“ su aukštų temperatūrų orkaite.


Itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Gargano 3“ su atskira kūrenama orkaite.

Itališki „Palazzetti“ židiniai išskirtiniai ir tuo, kad kai kurie modeliai gali būti su dviejų tipų orkaitėmis: atskirai kūrenamos ir aukštų temperatūrų orkaitės, kurios įkaista nuo grilio skleidžiamos liepsnos.

Baigiantis šiltajam metų sezonui, minėto tipo lauko židinius rekomenduojame uždengti „paltuku“. Jį nuėmus, kepsnių ant grotelių ar kitokių patiekalų lauko židinyje galima išsikepti ir žiemą.

Ketvirtos rūšies lauko židiniai – tai išskirtinės išvaizdos ir dizaino lauko židiniai-picų kepimo krosnys. Jas taip pat gamina italai – „Alfa Pizza“. Šiuolaikiškos ir kokybiškos lauko krosnys „Alfa Pizza“ gaminamos jau 37 metus.

„Alfa Pizza“ – tai lauko židinys, lauko krosnis ir picų kepimo krosnis viename. Tokia krosnis yra ilgaamžė, ji pagaminta iš specialių karščiui atsparių medžiagų – šamotinio molio, keramzito, karščiui atsparaus betono, nerūdijančio plieno ir kitų medžiagų. Įkaitęs krosnies kupolas ir padas lėtai ir tolygiai spinduliuoja karštį, todėl maisto ruošimas šiame lauko židinyje vyksta net trimis būdais:

  • Tiesioginis karštis nuo ugnies apskrudina;
  • Specialus šamotiniu moliu padengtas padas švelniai perduoda šilumą iš apačios;
  • Karšto oro konvekcija pašalina perteklinę drėgmę iš viršaus.

Italų gamintojo „Alfa Pizza“ picų kepimo krosnis-lauko židinys „Fiesta Barbecue“ turi didžiulę pakurą, kuri leidžia vienu metu iškepti net 8 picas.

Tokiu būdu gaminamas maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. „Alfa Pizza“ lauko krosnis – puiki alternatyva įprastoms šašlykinėms, kuriose maistas kepa kelis kartus ilgiau, o gaminamo maisto asortimentas yra ribotas. To nepasakysi apie „Alfa Pizza“ lauko krosnis, kuriose galima kepti visa, ko užsimanai – nuo duonos iki įvairiausių mėsos patiekalų ir t.t. Atitinkamose lauko krosnyse kepimo temperatūra pasiekiama vos per 15min.

„Alfa Pizza“ lauko židinį-krosnį lengvą transportuoti, beveik visi modeliai yra ant ratukų. Bendrovė „Kad nebūtų šalta“ pasitiki savo parduodamu produktu 100 procentų, todėl rimtam klientui galime užkurti krosnį ir viską parodyti praktiškai.
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI