2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 22:56
Reklama  |  facebook

Kaip išsirinkti lauko židinį – malonų pasibuvimui ir nepakartojamą maistui ruošti?

2016-05-31 13:12
Vasarą norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, sodybos kieme. Gamtoje net maistas atrodo skanesnis, ypač paruoštas tiesiog ant žarijų. Tam praverčia paprasčiausios šašlykinės. Tačiau tenka gintis nuo dūmų. Ir kepsniai ne visada pavyksta – apačia svyla, viršus – vėsta; neįmanoma reguliuoti grotelių aukščio. Visai kas kita – lauko židiniai.
nuotrauka
Maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. UAB „Kad nebūtų šalta“ iliustr.


Minimos įmonės
Kad nebūtų šalta, UAB
Lauko židiniai sukuria idealias sąlygas maloniai vakaroti lauke, mėgaujantis gardžiais kepsniais, šašlykais ir kitais mėgiamais kepiniais. Pamirškite akis graužiančius dūmus.

Renkantis lauko židinį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo tipą. Židinių yra kelių rūšių ir tipų.

Lauko židinių tipai:

Pigiausi yra židiniai, kūrenami vien tik medžio anglimis, kurios apšlakstomos uždegimo skysčiu. Tokiuose židiniuose jokiu būdu negalima kūrenti malkų. Jeigu to nepaisysite, židinys iš karto sutrūks, kadangi gaus per daug kaitros ir ilgainiui visai subyrės. Tokie židiniai palyginti nebrangūs (jie kainuoja iki 500 eurų).

Kitos grupės židiniai, kuriuos siūlo bendrovė „Kad nebūtų šalta“, yra italų gamintojo „Palazzetti“, kurio atstovu ji yra. Šie židiniai kūrenami taip pat medžio anglimis, bet dar galima pridėti ir 2 kg malkų. Jos palaiko aukštesnę kepimo temperatūrą, sudaro papildomų žarijų. Vien malkų tokiuose židiniuose kūrenti negalima!

Trečiosios rūšies lauko židinius galima kūrenti ir malkomis, ir medžio anglimis. Tokius židinius siūlo tiek italų gamintojai „Palazzetti“, tiek vokiečių gamintojai „Buscbeck“.

Itališka „Palazzetti“ produkcija pasaulyje žinoma jau daugiau kaip 50 metų. Nuo 2007 metų buvo sukurta „Palazzetti in giardino“ linija, skirta vien tik lauko židiniams. Rinkdamiesi „Palazzetti“ produkciją, renkatės aukštos kokybės gaminį, kuriame puiki išvaizda dera su praktiškumu.

Tokiuose lauko židiniuose su papildomais gamintojo priedais galima kepti, ką tik užsigeidžiate. Šie židiniai skirti ne tik kepti, bet ir mėgautis ugnies žaismu bei šiluma. Juose maistas kepa daug vienodžiau, nes įkaitęs betoninis židinys spinduliuoja šilumą iš visų pusių. Tokių židinių pakura yra iš aliuminizuoto kalcio betono, o viršus – iš armuoto betono.

Šie židiniai turi ir greitą degimo sistemą – pelenų išvalymo dėžutę su papildomo oro cirkuliacija bei dvigubą galinę sienelę, dėl kurios lauko židinys yra atsparesnis aukštoms temperatūroms. Todėl toks lauko židinys yra ilgaamžis. 

Nuotraukoje kairėje – Vienas iš mėgiamiausių Lietuvoje, išskirtinės išvaizdos itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Diva“ su aukštų temperatūrų orkaite.


Itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Gargano 3“ su atskira kūrenama orkaite.

Itališki „Palazzetti“ židiniai išskirtiniai ir tuo, kad kai kurie modeliai gali būti su dviejų tipų orkaitėmis: atskirai kūrenamos ir aukštų temperatūrų orkaitės, kurios įkaista nuo grilio skleidžiamos liepsnos.

Baigiantis šiltajam metų sezonui, minėto tipo lauko židinius rekomenduojame uždengti „paltuku“. Jį nuėmus, kepsnių ant grotelių ar kitokių patiekalų lauko židinyje galima išsikepti ir žiemą.

Ketvirtos rūšies lauko židiniai – tai išskirtinės išvaizdos ir dizaino lauko židiniai-picų kepimo krosnys. Jas taip pat gamina italai – „Alfa Pizza“. Šiuolaikiškos ir kokybiškos lauko krosnys „Alfa Pizza“ gaminamos jau 37 metus.

„Alfa Pizza“ – tai lauko židinys, lauko krosnis ir picų kepimo krosnis viename. Tokia krosnis yra ilgaamžė, ji pagaminta iš specialių karščiui atsparių medžiagų – šamotinio molio, keramzito, karščiui atsparaus betono, nerūdijančio plieno ir kitų medžiagų. Įkaitęs krosnies kupolas ir padas lėtai ir tolygiai spinduliuoja karštį, todėl maisto ruošimas šiame lauko židinyje vyksta net trimis būdais:

  • Tiesioginis karštis nuo ugnies apskrudina;
  • Specialus šamotiniu moliu padengtas padas švelniai perduoda šilumą iš apačios;
  • Karšto oro konvekcija pašalina perteklinę drėgmę iš viršaus.

Italų gamintojo „Alfa Pizza“ picų kepimo krosnis-lauko židinys „Fiesta Barbecue“ turi didžiulę pakurą, kuri leidžia vienu metu iškepti net 8 picas.

Tokiu būdu gaminamas maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. „Alfa Pizza“ lauko krosnis – puiki alternatyva įprastoms šašlykinėms, kuriose maistas kepa kelis kartus ilgiau, o gaminamo maisto asortimentas yra ribotas. To nepasakysi apie „Alfa Pizza“ lauko krosnis, kuriose galima kepti visa, ko užsimanai – nuo duonos iki įvairiausių mėsos patiekalų ir t.t. Atitinkamose lauko krosnyse kepimo temperatūra pasiekiama vos per 15min.

„Alfa Pizza“ lauko židinį-krosnį lengvą transportuoti, beveik visi modeliai yra ant ratukų. Bendrovė „Kad nebūtų šalta“ pasitiki savo parduodamu produktu 100 procentų, todėl rimtam klientui galime užkurti krosnį ir viską parodyti praktiškai.SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI