2025 m. liepos 11 d. penktadienis, 13:38:47
Reklama  |  facebook

Karo sąlygomis gyvenančioje Ukrainoje lietuviai įkūrė antrinę įmonę, planuoja plėtrą ir kviečia prisijungti Lietuvos įmones

2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
Iš LAHYER pastolių buvo įrengtas laikinas stogas virš istorinio pastato, kuriame mokėsi Stepanas Bandera. UAB LAYHER BALTIC nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB

LAYHER BALTICLietuvoje veikianti LAYHER BALTIC į rinką tiekia vokiškus pastolius ir jų sistemas. Antrinė įmonė Ukrainoje veikia pagal kitokį verslo modelį: pastoliai ne tik parduodami, bet ir nuomojami, nes šalyje trūksta lėšų; klientai apmokomi dirbti su pastolių sistemomis. Įmonėje dirba trys ukrainiečiai: inžinierius, pardavimų vadybininkas ir sandėlio darbuotojas. Kas mėnesį po savaitę prie komandos prisijungia ir pats LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas.

Antrinę įmonę LAYHER BALTIC atidarė Lvive, didžiausiame Vakarų Ukrainos mieste, kuris yra srities administracinis centras. „Mums pasisekė: administracijoje, investicijų departamente, dirba profesionalai, kurie kalba angliškai, intensyviai ieško užsienio investicijų, partnerių. Jų darbo kultūra ryškiai skiriasi nuo tradicinės ukrainietiškos: jeigu paprastai biurokratai nekelia telefono, pamatę užsienio numerį, neatsakinėja į laiškus, tai Lvivo atveju bendravimas vyksta on line režimu“, – dalijasi V.Voroncovas.

Projektą suvaldė pastolių montuotojai iš Lietuvos

Pirmasis užsakymas, kurį Ukrainoje gavo antrinė LAYHER BALTIC įmonė, buvo istorinio Lvovo žemes ūkio universiteto, kuriame mokėsi Stepanas Bandera, pastatas. Apgriautą po dronų atakos pastatą reikėjo skubiai užkonservuoti. Iš LAHYER pastolių buvo įrengtas laikinas stogas. Tokia konstrukcija Europoje įprasta, o Ukrainoje ji buvo panaudota pirmą kartą. Kaip juokiasi V.Voroncovas, žmonės ėjo šios konstrukcijos žiūrėti lyg į atrakcionų parką, juos filmavo televizija.

LAYHER BALTIC

Virš apgriauto istorinio pastato
buvo įrengtas laikinas stogas
iš LAYHER pastolių

„Dabar mus ir šias inovatyvias ES technologijas žino visa Ukraina, tad, kalbėdamiesi su potencialiais partneriais, mes jau turime ką parodyti, – pasakoja V.Voroncovas. – Ukrainos projektuotojai iki šiol dirba su 2D brėžiniais, mes jiems parodėme modernias (3D) projektavimo, debesų bei kitas technologijas. Matom, kad ukrainiečiai yra pasirengę pokyčiams, jų siekis – būti kartu su Europa.“

Jau pirmajame projekte lietuviai susidūrė su problemomis dėl projekto valdymo: objekte chaotiškai dirbo keli subrangovai, trūko darbų koordinavimo. Tvarkos projekte ėmėsi du iš Lietuvos atvykę pastolių montuotojai, kurie projektą suvaldė geriau už vietos vadybininkus. Kaip pastebi V.Voroncovas, Lietuvos įmonės turi sukaupusios europietiškų standartų darbo patirties, geba valdyti įvairios apimties projektus – tiek statybos, tiek ir infrastruktūros.

„Tai yra ir šansas mūsų verslui, ir būtina pagalba Ukrainai“, – akcentuoja V.Voroncovas.

Siūlo koncentruotis į projektų valdymą

Vasario mėn. buvo pristatyta Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“, siekianti suburti profesionalus, dalintis patirtimi, kaip kurti viešosios infrastruktūros objektų projektus Ukrainai. Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) kuria išmanų skaitmeninį sprendimą Ukrainos miestams. Praėjusių metų pabaigoje startavo Lietuvos verslo, norinčio įgyvendinti Ukrainos atstatymo projektus, duomenų bazė.

„Procese aktyviai turi dalyvauti ir statybos bei statybos pramonės verslas. Mūsų specialistai turi kompetencijų valdyti didelius pastatų, infrastruktūros, pramoninės statybos projektus, svarbiausia – mes mokame dirbti pagal ES standartus, – sako V.Voroncovas. – Ukraina siekia narystės ES, bando įgyvendinti privalomuosius reikalavimus, ir mes jiems galime padėti. Lietuva vykdo Ukrainoje atskirus projektus: skiria lėšų, už kurias betgi statoma ir renovuojama pagal sovietmečio standartus. Mūsų tikslas turi būti – ne dalyvavimas atskiruose projektuose, o projektų valdymas, nes būtent tai ir yra reali pagalba Ukrainai ir galimybės mūsų verslui.“

V.Voroncovas siūlo paprastą, bet efektyvią schemą – sukurti oficialią platformą statybos sektoriaus ir infrastruktūros įmonėms, dalijantis informacija ir verslams pritraukiant vienas kitą į Ukrainoje vykdomus projektus. Lietuvos statybininkų bei susijusios asociacijos prie šios iniciatyvos galėtų prisijungti kurdamos neformalias grupes Ukrainai atstatyti, kviesdamos šioje veikloje dalyvauti savo bendruomenes.

„Pasibaigus karui, šalį reikės atstatyti – nuo pastatų iki infrastruktūros objektų. ES skirs tam lėšų, ir mūsų verslas turi būti pasirengęs, turi turėti įdirbį“, – tvirtina V.Voroncovas.

Modernių technologijų ir naujos darbo kultūros į Ukrainą kelias – europiniai projektai

Antrus metus patirtį Ukrainos verslo aplinkoje kaupiantis V.Voroncovas sako, kad efektyviausia veikti per savivaldybes, kurios aktyviai ieško partnerių ir investicijų, kurių reikės po karo atstatyti regionus. Daugelis jų turi projektus, kuriuose kviečia dalyvauti verslą, laukia pasiūlymų, atliepiančių ES standartus; jos ragina užsienio kompanijas teikti paraiškas ES institucijoms gauti paramą Ukrainos atstatymo projektams vykdyti, kurti bendras su ukrainiečiais įmones ir pan. Europos įmonių partnerystė su vietiniais verslo subjektais gali padėti plėtoti naujoves, dalytis savo technologinėmis žiniomis ir pažangiausia patirtimi – tai padėtų skatinti inovacijas ir ekonominį augimą.

LAYHER BALTIC

Ukrainoje LAYER BALTIC
ne tik parduoda ir
nuomoja pastolius,
bet ir apmoko
dirbti su jais.
Viktoras Voroncovas
(nuotraukoje viršuje –
iš dešinės)
su ukrainiečiais
 

Tokiu būdu verslui tai būtų galimybė užsidirbti, o į Ukrainą ateitų ne tik investicijos, bet ir kitokia darbo kultūra, modernios technologijos, kurios padėtų kompensuoti ir darbo jėgos trūkumą.

„Ukraina turi didžiulį potencialą – reikės iš naujo pastatyti visą šalį: naujai atstatyti miestus, nutiesti inžinerinius tinklus, pastatyti tiltus ir kelius. Tai galimybės mums, kaip projektų valdytojams. Tai ir kelias padėti Ukrainai integruotis į ES, – sako V.Voroncovas. – Mes turime modernios įrangos, naudojame šiuolaikines technologijas, dirbame pagal griežtus ES standartus: mes galime ir turime ką atiduoti kovojančiai Ukrainai ir uždirbti patys.“

Gręžiasi į jaunimą – tai būdas įeiti į rinką ir sudaryti sąlygas pokyčiams

Ukrainai, siekiančiai narystės ES, reikės ne tik modernių technologijų, bet ir kokybiškai naujų darbo vietų, reikės apmokyti darbuotojus ir padėti įgyti naujų įgūdžių.

Balandžio pabaigoje V.Voroncovas savo iniciatyva organizuoja mokymus būsimiems Lvivo regiono statybininkams ir atominės energetikos objektų statytojams iš 20-ties profesinių mokyklų. „Profesinėse Ukrainos mokymo įstaigose iki šiol dirbti aukštyje mokoma iš sovietmečio vadovėlių, naudojant nesaugias priemones, dėl ko žūva daug statybininkų, – dalijasi pastebėjimais V.Voroncovas. – Išmokyti saugiai dirbti, naudoti modernias technologija yra vienas iš kelių įeiti į vietos rinką ir būdas sudaryti sąlygas pokyčiams, nes Ukrainą keis dabartiniai studentai, jaunimas.“

Verslo aplinka – problemų kyla ne tik dėl karo

Kviesdamas statybos ir statybos pramonės sektoriaus įmones į Ukrainą, V.Voroncovas įspėja įvertinti ir galimas rizikas – ne tik dėl karo.

Įmonės steigimas Ukrainoje užtrunka apie 3 mėnesius, todėl pirmiausia V.Voroncovas pataria susirasti profesionalią advokatų kontorą, nes procesai vyksta ilgai, sudėtingai, nesant skaitmeninių parašų infrastruktūros, kiekvieną dokumentą reikia pasirašinėti ranka ir siuntinėti pirmyn atgal. Dar apie mėnesį trunka atidaryti sąskaitą banke.

Įveikus biurokratines kliūtis Ukrainoje, pasienyje tenka įveikinėti lenkų ūkininkų blokadą: sunkvežimio kelionė iš Lietuvos į Ukrainą trunka apie 20 dienų, tiek pat – atgal, dėl to prarandami dideli pinigai ir laikas. Lietuvos verslas Ukrainoje vis dar dirba savo rizika, nes jokia įmonė nedraudžia nei krovinių, nei žmonių. V.Voroncovas ragina Lietuvą pasekti Vokietijos pavyzdžiu: Ukrainos teritorija santykinai padalinta į 3 zonas, vienoje iš tų zonų veikiantis Vokietijos verslas yra apdraustas. Todėl net patyrę nuostolių, vokiečiai iš Ukrainos nesitraukia – stato naujas gamyklas, kuria verslus, nes gerai supranta šios šalies potencialą.

„Reikia padėti Ukrainai. Tai mūsų pareiga. Jei ne ukrainiečiai, mūsų statybininkai dabar sėdėtų apkasuose su automatais“, – sako LAYHER BALTIC, Ukrainoje įkūrusios antrinę įmonę ir planuojančios plėtrą, vadovas V.Voroncovas. 

UAB LAYHER BALTIC nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-11 06:44
Europos Komisijai pradėjus viešąsias konsultacijas dėl karinio mobilumo paketo, Lietuva aktyviai sieks daugiau Europos Sąjungos (ES) investicijų strateginiams projektams, gerinantiems Baltijos šalių regiono susisiekimą ir karinio mobilumo jungtis su Europa.
nuotrauka
2025-07-10 12:42
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pardavė 218 būstų ir komercinių patalpų Vilniuje ir Kaune. Šis skaičius beveik pasiekė visų 2024-ųjų metų rezultatą, kai buvo parduoti 239 objektai, ir gerokai viršija visų 2023 metų pardavimus, k...
nuotrauka
2025-07-09 06:55
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) sprendimas nutraukti narystę Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) sulaukė viešo dėmesio. Liepos 3 d. LSA paskelbė apie išėjimą iš organizacijos, su kuria ją siejo net 35 metų partnerystė. Po šio žingsnio abi pusės pateikė savo vertinimus – LSA akcentavo...
nuotrauka
2025-07-08 09:02
Dar prieš porą metų Kauno tarpukario architektūrai patekus į UNESCO paveldo sąrašą daugelio kauniečių ir miesto svečių akys atsigręžė į jų kasdien praeinamus istorinius pastatus. Visgi, nors kultūrinio paveldo požiūriu tokie pastatai yra vertybė, energetiškai jie gali būti vieni nuostolingiausių.
nuotrauka
2025-07-08 07:34
Pasibaigus Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuotiems Metų renovacijos projekto rinkimams, paaiškėjo, kad vienas iš trijų daugiausiai visuomenės balsų surinkusių projektų – penkiaaukštis daugiabutis Marijampolėje. Pastatą atnaujino generalinis rangovas UAB „Coner“, o jo transformacija...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.
nuotrauka
2025-06-30 09:31
Šiemet prekės ženklą atnaujinusi „PST Group" tęsia strateginius pokyčius: įmonėje įsteigtas Tvarumo skyrius ir paskirtas pirmasis tvarumo vadovas. Anot pranešime cituojamo bendrovės vadovo Tomo Stuko, šis struktūrinis sprendimas atspindi įmonės siekį sistemingai į kasdieninę veiklą integruoti tvarum...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas