2024 gruodžio 13 d. penktadienis, 22:35
Reklama  |  facebook

Karo sąlygomis gyvenančioje Ukrainoje lietuviai įkūrė antrinę įmonę, planuoja plėtrą ir kviečia prisijungti Lietuvos įmones

2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
Iš LAHYER pastolių buvo įrengtas laikinas stogas virš istorinio pastato, kuriame mokėsi Stepanas Bandera. UAB LAYHER BALTIC nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB

LAYHER BALTICLietuvoje veikianti LAYHER BALTIC į rinką tiekia vokiškus pastolius ir jų sistemas. Antrinė įmonė Ukrainoje veikia pagal kitokį verslo modelį: pastoliai ne tik parduodami, bet ir nuomojami, nes šalyje trūksta lėšų; klientai apmokomi dirbti su pastolių sistemomis. Įmonėje dirba trys ukrainiečiai: inžinierius, pardavimų vadybininkas ir sandėlio darbuotojas. Kas mėnesį po savaitę prie komandos prisijungia ir pats LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas.

Antrinę įmonę LAYHER BALTIC atidarė Lvive, didžiausiame Vakarų Ukrainos mieste, kuris yra srities administracinis centras. „Mums pasisekė: administracijoje, investicijų departamente, dirba profesionalai, kurie kalba angliškai, intensyviai ieško užsienio investicijų, partnerių. Jų darbo kultūra ryškiai skiriasi nuo tradicinės ukrainietiškos: jeigu paprastai biurokratai nekelia telefono, pamatę užsienio numerį, neatsakinėja į laiškus, tai Lvivo atveju bendravimas vyksta on line režimu“, – dalijasi V.Voroncovas.

Projektą suvaldė pastolių montuotojai iš Lietuvos

Pirmasis užsakymas, kurį Ukrainoje gavo antrinė LAYHER BALTIC įmonė, buvo istorinio Lvovo žemes ūkio universiteto, kuriame mokėsi Stepanas Bandera, pastatas. Apgriautą po dronų atakos pastatą reikėjo skubiai užkonservuoti. Iš LAHYER pastolių buvo įrengtas laikinas stogas. Tokia konstrukcija Europoje įprasta, o Ukrainoje ji buvo panaudota pirmą kartą. Kaip juokiasi V.Voroncovas, žmonės ėjo šios konstrukcijos žiūrėti lyg į atrakcionų parką, juos filmavo televizija.

LAYHER BALTIC

Virš apgriauto istorinio pastato
buvo įrengtas laikinas stogas
iš LAYHER pastolių

„Dabar mus ir šias inovatyvias ES technologijas žino visa Ukraina, tad, kalbėdamiesi su potencialiais partneriais, mes jau turime ką parodyti, – pasakoja V.Voroncovas. – Ukrainos projektuotojai iki šiol dirba su 2D brėžiniais, mes jiems parodėme modernias (3D) projektavimo, debesų bei kitas technologijas. Matom, kad ukrainiečiai yra pasirengę pokyčiams, jų siekis – būti kartu su Europa.“

Jau pirmajame projekte lietuviai susidūrė su problemomis dėl projekto valdymo: objekte chaotiškai dirbo keli subrangovai, trūko darbų koordinavimo. Tvarkos projekte ėmėsi du iš Lietuvos atvykę pastolių montuotojai, kurie projektą suvaldė geriau už vietos vadybininkus. Kaip pastebi V.Voroncovas, Lietuvos įmonės turi sukaupusios europietiškų standartų darbo patirties, geba valdyti įvairios apimties projektus – tiek statybos, tiek ir infrastruktūros.

„Tai yra ir šansas mūsų verslui, ir būtina pagalba Ukrainai“, – akcentuoja V.Voroncovas.

Siūlo koncentruotis į projektų valdymą

Vasario mėn. buvo pristatyta Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“, siekianti suburti profesionalus, dalintis patirtimi, kaip kurti viešosios infrastruktūros objektų projektus Ukrainai. Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) kuria išmanų skaitmeninį sprendimą Ukrainos miestams. Praėjusių metų pabaigoje startavo Lietuvos verslo, norinčio įgyvendinti Ukrainos atstatymo projektus, duomenų bazė.

„Procese aktyviai turi dalyvauti ir statybos bei statybos pramonės verslas. Mūsų specialistai turi kompetencijų valdyti didelius pastatų, infrastruktūros, pramoninės statybos projektus, svarbiausia – mes mokame dirbti pagal ES standartus, – sako V.Voroncovas. – Ukraina siekia narystės ES, bando įgyvendinti privalomuosius reikalavimus, ir mes jiems galime padėti. Lietuva vykdo Ukrainoje atskirus projektus: skiria lėšų, už kurias betgi statoma ir renovuojama pagal sovietmečio standartus. Mūsų tikslas turi būti – ne dalyvavimas atskiruose projektuose, o projektų valdymas, nes būtent tai ir yra reali pagalba Ukrainai ir galimybės mūsų verslui.“

V.Voroncovas siūlo paprastą, bet efektyvią schemą – sukurti oficialią platformą statybos sektoriaus ir infrastruktūros įmonėms, dalijantis informacija ir verslams pritraukiant vienas kitą į Ukrainoje vykdomus projektus. Lietuvos statybininkų bei susijusios asociacijos prie šios iniciatyvos galėtų prisijungti kurdamos neformalias grupes Ukrainai atstatyti, kviesdamos šioje veikloje dalyvauti savo bendruomenes.

„Pasibaigus karui, šalį reikės atstatyti – nuo pastatų iki infrastruktūros objektų. ES skirs tam lėšų, ir mūsų verslas turi būti pasirengęs, turi turėti įdirbį“, – tvirtina V.Voroncovas.

Modernių technologijų ir naujos darbo kultūros į Ukrainą kelias – europiniai projektai

Antrus metus patirtį Ukrainos verslo aplinkoje kaupiantis V.Voroncovas sako, kad efektyviausia veikti per savivaldybes, kurios aktyviai ieško partnerių ir investicijų, kurių reikės po karo atstatyti regionus. Daugelis jų turi projektus, kuriuose kviečia dalyvauti verslą, laukia pasiūlymų, atliepiančių ES standartus; jos ragina užsienio kompanijas teikti paraiškas ES institucijoms gauti paramą Ukrainos atstatymo projektams vykdyti, kurti bendras su ukrainiečiais įmones ir pan. Europos įmonių partnerystė su vietiniais verslo subjektais gali padėti plėtoti naujoves, dalytis savo technologinėmis žiniomis ir pažangiausia patirtimi – tai padėtų skatinti inovacijas ir ekonominį augimą.

LAYHER BALTIC

Ukrainoje LAYER BALTIC
ne tik parduoda ir
nuomoja pastolius,
bet ir apmoko
dirbti su jais.
Viktoras Voroncovas
(nuotraukoje viršuje –
iš dešinės)
su ukrainiečiais
 

Tokiu būdu verslui tai būtų galimybė užsidirbti, o į Ukrainą ateitų ne tik investicijos, bet ir kitokia darbo kultūra, modernios technologijos, kurios padėtų kompensuoti ir darbo jėgos trūkumą.

„Ukraina turi didžiulį potencialą – reikės iš naujo pastatyti visą šalį: naujai atstatyti miestus, nutiesti inžinerinius tinklus, pastatyti tiltus ir kelius. Tai galimybės mums, kaip projektų valdytojams. Tai ir kelias padėti Ukrainai integruotis į ES, – sako V.Voroncovas. – Mes turime modernios įrangos, naudojame šiuolaikines technologijas, dirbame pagal griežtus ES standartus: mes galime ir turime ką atiduoti kovojančiai Ukrainai ir uždirbti patys.“

Gręžiasi į jaunimą – tai būdas įeiti į rinką ir sudaryti sąlygas pokyčiams

Ukrainai, siekiančiai narystės ES, reikės ne tik modernių technologijų, bet ir kokybiškai naujų darbo vietų, reikės apmokyti darbuotojus ir padėti įgyti naujų įgūdžių.

Balandžio pabaigoje V.Voroncovas savo iniciatyva organizuoja mokymus būsimiems Lvivo regiono statybininkams ir atominės energetikos objektų statytojams iš 20-ties profesinių mokyklų. „Profesinėse Ukrainos mokymo įstaigose iki šiol dirbti aukštyje mokoma iš sovietmečio vadovėlių, naudojant nesaugias priemones, dėl ko žūva daug statybininkų, – dalijasi pastebėjimais V.Voroncovas. – Išmokyti saugiai dirbti, naudoti modernias technologija yra vienas iš kelių įeiti į vietos rinką ir būdas sudaryti sąlygas pokyčiams, nes Ukrainą keis dabartiniai studentai, jaunimas.“

Verslo aplinka – problemų kyla ne tik dėl karo

Kviesdamas statybos ir statybos pramonės sektoriaus įmones į Ukrainą, V.Voroncovas įspėja įvertinti ir galimas rizikas – ne tik dėl karo.

Įmonės steigimas Ukrainoje užtrunka apie 3 mėnesius, todėl pirmiausia V.Voroncovas pataria susirasti profesionalią advokatų kontorą, nes procesai vyksta ilgai, sudėtingai, nesant skaitmeninių parašų infrastruktūros, kiekvieną dokumentą reikia pasirašinėti ranka ir siuntinėti pirmyn atgal. Dar apie mėnesį trunka atidaryti sąskaitą banke.

Įveikus biurokratines kliūtis Ukrainoje, pasienyje tenka įveikinėti lenkų ūkininkų blokadą: sunkvežimio kelionė iš Lietuvos į Ukrainą trunka apie 20 dienų, tiek pat – atgal, dėl to prarandami dideli pinigai ir laikas. Lietuvos verslas Ukrainoje vis dar dirba savo rizika, nes jokia įmonė nedraudžia nei krovinių, nei žmonių. V.Voroncovas ragina Lietuvą pasekti Vokietijos pavyzdžiu: Ukrainos teritorija santykinai padalinta į 3 zonas, vienoje iš tų zonų veikiantis Vokietijos verslas yra apdraustas. Todėl net patyrę nuostolių, vokiečiai iš Ukrainos nesitraukia – stato naujas gamyklas, kuria verslus, nes gerai supranta šios šalies potencialą.

„Reikia padėti Ukrainai. Tai mūsų pareiga. Jei ne ukrainiečiai, mūsų statybininkai dabar sėdėtų apkasuose su automatais“, – sako LAYHER BALTIC, Ukrainoje įkūrusios antrinę įmonę ir planuojančios plėtrą, vadovas V.Voroncovas. 

UAB LAYHER BALTIC nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-12-11 13:18
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris neretai atsiduria sąvartynuose. Siekiant mažinti šį kiekį ir užtikrinti pakartotinį medžiagų panaudojimą, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNI...
nuotrauka
2024-12-10 16:13
Energetikos bendrovė „Ignitis", valdanti greito elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON", sudarė elektrinio transporto įkrovimo paslaugų sutartį su betono gamybos įmone „Heidelberg Materials Lietuva Betonas". Ši įmonė tapo pirmąja Lietuvoje įsigijusia elektrinius betonvežius ir dar dvi lengvąsias...
nuotrauka
2024-12-10 10:31
„Stasys Museum" kvietimą kurti muziejų kartu išgirsta vis daugiau verslo atstovų. „Arginta Engineering" pradeda šventinį sezoną ir dovanoja muziejui modernią ekskursijoms bei edukacijoms skirtą įrangą – dabar gidai bei edukatoriai galės kokybiškai vesti ekskursijas ir užsiėmimus didesnėms dalyvių gr...
nuotrauka
2024-12-10 10:18
STT atlikto kasmetinio „Lietuvos korupcijos žemėlapio" tyrimo duomenimis, 10 % verslo vadovų korupciją įvardija kaip labai rimtą problemą jų veiklai. Vadovų dalis, mananti, kad kyšiai padeda spręsti problemas, išlieka reikšminga – net 33 %, o 5 % pripažįsta per pastaruosius metus davę kyšį. Skaidrų ...
nuotrauka
2024-12-10 07:10
Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Generalinis objekto rangovas – įmonė „RASEINIŲ STATYBA“, įrangą projektavo...
nuotrauka
2024-12-09 11:04
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė „Vilniaus verslo parko“ statybas sostinės Gariūnų gatvėje. Į 8200 kv. metrų ploto prekybinių ir sandėliavimo patalpų (angl. stock-office) kompleksą įmonė investavo 13 mln. eurų.
nuotrauka
2024-12-06 14:18
Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, gruodžio 6 d. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė, žyminti naujos Šiaurės licėjaus statybų etapo pradžią. Ši inovatyvi ir moderni mokykla ir darželis su baseinu mažiesiems mokytis plaukti jau 2025 m. rugsėjį duris atvers vaikams iš aplinkinių rajonų – Bajorų, Je...
nuotrauka
2024-12-06 14:00
SBA grupės verslo ir prekybos mieste „Urban HUB“ duris atvėrė naujas pastatas, o jame – 3000 kv. m. erdvėse įsikūrė 8 naujos parduotuvės. Taip pat planuojama netrukus gyventojams ir klientams atverti A1 kelio nuovažą, iš A6 pusės projektas jau lengvai pasiekiamas.
nuotrauka
2024-12-06 10:13
Daugybę metų buvo manoma, kad darbo aplinka turėtų būti sterili – kad niekas neblaškytų žmonių dėmesio ir nemažintų jų produktyvumo. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau tyrimų bei studijų rodo, kad yra priešingai – meno kūriniai, laisvalaikio erdvės ir kuo jaukesnė aplinka gerina darbuotojų savi...
nuotrauka
2024-12-05 16:26
Ginčas dėl Lietuvą ir Lenkiją sujungusiame GIPL dujotiekyje sumontuotų jungiamųjų detalių patikimumo pasiekė Daniją. Neslopstant „Amber Grid“ ir kitų energetiką kuruojančių institucijų iniciatyvai išpjauti ir pakeisti dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales, generalinė GIPL statybų rangovė ALVO...
nuotrauka
2024-12-05 08:04
Susisiekimo ir Aplinkos ministrams patvirtinus teisės aktų pakeitimus dėl inžinerinių tinklų tiesimo kelio juostoje – „Via Lietuva“ suderino „Teltonika“ projektuotojų pateiktus projektinius sprendinius. Už kelių plėtrą atsakinga bendrovė atliko visus reikalingus veiksmus, jog TECH parko projektas ga...
nuotrauka
2024-12-05 06:20
Siekiant riboti pigios darbo jėgos imigraciją į mūsų šalį ir paskatinti darbdavius įdarbinti Lietuvos darbuotojus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pirmą kartą siūlo 2025 metams nustatyti griežtą užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo kvotą, kurios nebus galima viršyti – mažiau kaip...
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-28 09:36
Šiandien daugelis gyventojų nori gyventi ne tik patogiame ir kokybiškai įrengtame, bet ir tvariame būste. Tiesa, būsto ir miesto tvarumo suvokimas neretai skiriasi, tačiau daugeliui Lietuvos didmiesčių gyventojų pirmiausiai asocijuojasi su žaliųjų erdvių gausa. Įsigydami būstą, žaliųjų erdvių aspekt...
nuotrauka
2024-11-26 14:16
Sanatorinio gydymo rinkos Lietuvoje lyderė „Eglės sanatorija", kurią valdo privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund", kitais metais pradės Druskininkuose veikiančios sanatorijos atnaujinimą. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą medicininės reabilitacijos paslaugų ir sanatorinio gydy...
nuotrauka
2024-11-25 16:06
2025 m. III ketvirtį Žvėryno rajone Vilniuje iškils išskirtiniai verslo namai „Summos". Šis verslo centras nuomininkams pasiūlys kitokią darbo aplinką – čia ji perteiks namų atmosferą, kur galima dirbti jaukiai ir patogiai. Projektą įgyvendina nekilnojamo turto vystytojas „Releven", privačių investu...
nuotrauka
2024-11-25 13:22
Vyriausybė pritarė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastato Vilniuje, Gynėjų g. 6, atnaujinimo projektui. Už beveik 15 mln. Eur atnaujinus nusidėvėjusį pastatą sostinės centre, teismo darbuotojams bus sukurtos šiuolaikiškos darbo vietos. Tolesne priežiūra ir tai, kad objektas atitiktų pažangiausi...
nuotrauka
2024-11-25 13:18
Lietuvos įmonės yra labiau linkusios finansuoti veiklą nuosavomis lėšomis lyginant su kitomis ES šalimis. Didžiausias finansavimo trūkumas kyla įmonių poreikiui modernizuoti, atnaujinti pastatus, įrangą, skaitmeninti procesus. Visgi tik trečdalis Lietuvos įmonių ieško išorinio finansavimo. Tą parodė...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-22 14:54
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybas leidžiantį dokumentą susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektui Eigulių g., kuris bus įgyvendinamas šalia sostinės Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio komplekso „Akropolis Vingis“. Projektas apima sprendinius, kurie bus įgyvendinti Eigulių g. atk...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Svarbus žingsnis tvaresnės aplinkos link: Šiaulių rajone pastatytas pažangus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas

Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnami...