2021 rugsėjo 20 d. pirmadienis, 14:00
Reklama  |  facebook

Kelios taisyklės, kurios palengvins būsto erdvių keitimą

2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Apdailos formatas, UAB
Būsto apdailos ekspertų teigimu, reikia numatyti keletą paprastų veiksmų ir transformuoti erdvę pavyks dažniau nei kas kelerius metus.

Pirmiausia, ekspertai pataria kruopščiai pasiruošti elektros ir apšvietimo išplanavimo projektą ir maksimaliai įvertinti visus galimus gyvenimo pokyčių scenarijus – kur galėtų atsirasti darbo vieta ar vaikų žaidimo kampas.

„Idealu, jeigu kiekvienoje sienoje numatysite bent po vieną kištukinį lizdą. Tokiu atveju ateityje, jei atsiras poreikis, turėsite galimybę jų kiekį padidinti. Taip pat labai svarbu suplanuoti interneto kištukinius lizdus, t. y. vietas, kuriose galėtų reikėti televizoriaus ar laidinio interneto. Šių įvadų vietas svarbu įsirengti gana tiksliai, nes jas kokybiškai padauginti ar perkelti sudėtinga”, – pranešime cituojama Ramunė Vytė, „Apdailos formato“ apdailos projektų vadovė.

Numatyti, kur stovės Kalėdų eglutė

Buityje naudojama daug elektros prietaisų, kuriuos reikia įkrauti, todėl rekomenduojama kištukinių lizdų planuoti daugiau. Pavyzdžiui, dulkių siurblio įkrovimo stotelės kištukinis lizdas gali atsirasti po spintele, čia jis bus nematomoje vietoje ir liks nepastebėtas. Vonioje kištukinius lizdus galima suplanuoti vonios spintelės zonoje, taip prietaisus krauti bus kur kas patogiau.

„Dažnai žmonės senos statybos butuose prisitaiko prie minimalaus kištukinių lizdų skaičiaus ir kraustydamiesi į naują būstą nepagalvoja, kad jeigu jų būtų kur kas daugiau, gyvenimas taptų patogesnis”, – sako R. Vytė.

Atrodytų smulkmena, bet naujakuriai dar prieš apdailos atlikimą turėtų numatyti, kur stovės Kalėdų eglutė, ir ten suplanuoti įrengti kištukinį lizdą. „Tiems, kurie perka butą vasarą, patarčiau iš anksto pamąstyti, kurioje vietoje per Kalėdas spindės žaliaskarė. Ją tikrai norėsite papuošti šviečiančiomis girliandomis, tad greta reikės ir kištukinio lizdo. Juk nesinori po visą butą išvedžioti prailgintuvo, todėl apie patogų gyvenimą reikėtų pagalvoti prieš atliekant apdailą“, – sako „Apdailos formato“ ekspertė.

Rekomenduoja gipsines lubas

Dar kelios buto vietos, į kurias verta atkreipti dėmesį – apšvietimas ir lubos. Planuojantiems lanksčią erdvę pokyčiams ekspertai pataria rinktis gipsines lubas. Jos leidžia nesudėtingai pakeisti šviestuvo vietą arba padidinti apšvietimo taškų skaičių. Tai kur kas sudėtingiau padaryti, jei įrengtos įtempiamos lubos.

interjeras„Apdailos metu svarbus ir apšvietimo kabeliavimas. Šviestuvų jungikliai šiais laikais jau nebėra tokie aktualūs, nes nesunkiai rasite šviestuvų, kurie valdomi nuotoliniu pulteliu ar telefonu. Tačiau jei norite laisvės: vietoje vieno suplanuoto šviestuvo turėti kelis, juos įjungti atskiromis grupėmis ar reguliuoti apšvietimo intensyvumą (dimeriuoti) – išvedžioti kabeliai turi būti storesni”, – įmonės pranešime cituojama R. Vytė.

Svarbu atsakingai pasirinkti grindų dangą

Norintiems dažniau keisti buto baldų išdėstymą geriau nesirinkti natūralaus medžio parketlenčių ar masyvo grindų, o pagalvoti apie kokybišką laminatą arba vinilinę dangą. Tokios dangos atsparesnės įbrėžimams bei smūgiams nei natūralus medis, taip pat mažiau arba visiškai nejautrios saulės spindulių poveikiui. Jei visgi nuspręsite grindis kloti parketlentėmis ar medžio masyvo lentomis – geriau rinktis šviesesnius atspalvius, balintą medieną – šviesesnių grindų spalvos pokyčiai ne tokie ryškūs.

„Natūralus medis keičia spalvą nuo saulės šviesos, tad jei norėsite atlaisvinti grindų plotą, kur bent metus stovės sofa ar komoda, tikrai pastebėsite grindų spalvos skirtumus“, – sako buto apdailos ekspertė.

Jeigu atsirastų noras dažniau keisti baldų pozicijas, patartina rinktis modulinius baldus, kurie sudaryti iš atskirų segmentų arba lengvai transformuojami. Juos galima perrinkti ir, pavyzdžiui, trivietę sofą padalyti paverčiant dviviete sofa su pufu.

Patarimai virtuvės įrengimui

Kokia turėtų būti virtuvė? Pirmiausia, su kompaktiškai išdėstytais pagrindiniais virtuvės atributais – šaldytuvu, plautuve, indaplove, orkaite bei kaitlente. „Jeigu buto erdvės nedidelės ir norisi virtuvėje kuo daugiau lankstumo, būtiniausius prietaisus patarčiau įrengti prie vienos sienos – kad būtų kuo daugiau galimybių likusios erdvės sprendimams”, – sako R. Vytė.

interjerasJos teigimu, jei namų erdvės didelės, elektros, vandens bei nuotekų taškus virtuvės zonoje įsirenkite taip, kad, ateityje norėdami keisti virtuvės išplanavimą, plautuvės ar kaitlentės vietą, turėtumėte kuo daugiau galimybių. „Čia akcentas santechniniai taškai, kuriuos atvesti į tam tikrą vietą net apdailos metu ne visada galima, o be jų prijungti plautuvės, indaplovės ar skalbimo mašinos negalėsite. Papildomas vandens įvadas sienoje pravers ir tuo atveju, jei panorėsite ledukus gaminančio šaldytuvo ar kavos aparato, kuris vandeniu pasipildo pats“, – sako „Apdailos formato“ ekspertė.

R. Vytė atkreipia dėmesį ir į baldų ant kojelių privalumus bei sudaromas galimybes lankstesniems pokyčiams. Pavyzdžiui, baldai ant kojelių robotui siurbliui leidžia išvalyti ir erdves po baldais, svarbu pasirinkti aukštesnes baldų kojeles, bent 15 cm aukščio. Kojelės leidžia prasiskverbti ir saulės šviesai po baldu, tai ir grindų spalvos pokytis tampa kur kas švelnesnis, o tokie baldai buto erdvėje atrodo lengvesni. Tinkamai suprojektuoti ir pagaminti minėti baldai gali būti lengvai transformuojami, pavyzdžiui, nedidelė virtuvės sala su pusbariu vėliau gali virsti komoda ir prieškambario konsole.

„Apdailos formato“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 10:57
„Eastnine Lithuania“ architektūros konkursui Vilniaus biurų komplekso „3 Burės“ plėtrai pasiūlymus pateikė du žinomi užsienio architektų biurai. Tačiau komisijos vertinimu, pateikti projektai pilnai neišpildė nurodytų reikalavimų, todėl laimėtojas nepaskelbtas. Abiem konkursiniams darbams skirta 3-o...
nuotrauka
2021-07-13 11:38
Unikalią jaukumo ir pasitenkinimo sąvoką „hygge“ sukūrusios Skandinavijos šalys nuolat minimos tarp laimingiausių pasaulio šalių. Pasak specialistų, jauki, komfortiška aplinka išties gali būti labai svarbi žmogaus laimės būsenai. Lietuvoje tokios išskirtinės sąvokos neturime, tačiau galima išskirti ...
nuotrauka
2021-07-09 08:36
Kino teatro „Naglis“ pritaikymo regioninės filmotekos reikmėms architektūrinio projekto konkurse pirmąją vietą užėmė projektas „Atgal į ateitį“ (MB „Altitudės“ ir MB „Urbanistinė architektūra“), antrą vietą – projektas „Naglis 2.0“ (UAB „AEXN“, UAB „ENERO“), trečią – projektas „Jūros ekranai“ (UAB „...
nuotrauka
2021-06-29 15:36
Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų,...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras