2023 vasario 7 d. antradienis, 10:34
Reklama  |  facebook

Klaipėdos LEZ sieks sukurti industrinį inovacijų ir kompetencijų centrą

2021-05-03 15:45
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė per artimiausią dešimtmetį LEZ teritorijoje nori išvystyti industrinio inovacijų kompetencijų centro (IIKC) projektą, padėsiantį gamybos įmonėmis susipažinti su naujausiomis skaitmenizavimo, automatizavimo ir kitomis technologijomis bei jas išbandyti praktiškai.
nuotrauka
Klaipėdos LEZ iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos LEZ,
Projekto įgyvendinimo galimybė ir tempai, dalijasi Klaipėdos LEZ,  priklausytų nuo prieinamų finansavimo šaltinių. Lietuvai ir Klaipėdai siekiant eiti aukštos pridėtinės vertės keliu, didelę reikšmę įgyja tai, kaip efektyviai ir išmaniai veikia gamybos įmonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos skaičiavimais, Lietuva pastarąjį dešimtmetį yra tarp Europos autsaiderių vertinant atlyginimų ir produktyvumo augimo santykį: mūsų šalies atlyginimai augo gerokai greičiau nei darbuotojų sukuriama vertė, o tai reiškia, kad šitaip valstybė rizikuoja prarasti konkurencingumą.

Dėl to, kaip rašoma LEZ pranešime, efektyvi, išmani, robotizuota bei kitas naujausias technologijas taikanti tradicinė pramonė bei geresnės sąlygos kurtis naujiems, technologijomis ir tyrimais grįstiems gamybos verslams yra itin svarbūs faktoriai didinant šalies konkurencingumą ir investicinį patrauklumą.

Vieną šiam tikslui pasitarnauti galėsiantį projektą renginio “Klaipėdos pramonės ateitis – partnerystė” metu pristatė Klaipėdos LEZ atstovai. LEZ valdymo bendrovė ieško galimybių teritorijoje įgyvendinti kompetencijų centro ir mokomosios gamyklos projektą.

„Be abejo, gamybos ir pramonės verslai nori skaitmenizuotis, bet tai yra sudėtingesnis iššūkis, nei gali pasirodyti. Verslui trūksta prieinamų, „gyvų“ skaitmenizuotos pramonės pavyzdžių, vis dar nėra aiški grąža investuojant į „Pramonės 4.0″ technologijas, pačiose įmonėse trūksta kompetencijų ir koordinavimo, galimi įvairūs kibernetinio saugumo ir kiti iššūkiai. Visa tai norėtume spręsti industriniame inovacijų ir kompetencijų centre, kuriame įmonės galėtų susipažinti su technologijomis, aptartų savo tikslus bei galimybes su sektoriaus ekspertais, galėtų su jais planuoti ir įgyvendinti skaitmenizacijos projektus, taip pat prototipuoti, testuoti bei mokytis“, – cituojamas Tadas Kubilius, Klaipėdos LEZ projektų vadovas.

Pasak jo, IIKC vienytų įvairių mastų įmones ir organizacijas: „didžiuosius“ kompetencijų ir technologijų partnerius (pvz., technologijų kūrėjus, universitetus ar tyrimų organizacijas), kurie galėtų demonstruoti savo technloginius sprendimus, taip pat didesnes ir smulkesnes gamybos įmonės, kurios centre konsultuotųsi, eksperimentuotų, planuotų ir įgyvendintų skaitmenizacijos bei kitų sričių inovacijas. Kompetencijų centras būtų atviras ir industriniams startuoliams, kurie turėtų prieigą tiek prie unikalios technologinės bazės, tiek ir prie plačiai žinomų gamybinių įmonių žinių bei patirties.
Klaipėdos LEZ vertinimu, IIKC pirmiausia galėtų orientuotis į išmaniosios energetikos, vandens apdorojimo technologijų, logistikos ir plastiko pramonės sektorius, o pats centras būtų atviras tiek esamiems ir būsimiems LEZ klientams, tiek ir kitoms Klaipėdos regiono, Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonėms.
Pats kompetencijų centras atliktų įvairias „kietąsias“ ir „minkštąsias“ funkcijas – audituotų ir konsultuotų įmonės ir padėtų joms planuoti bei įgyvendinti skaitmenizacijos projektus, teiktų praktinius mokymus, siūlytų mokomojo fabriko erdves technologijų pažinimui ir kompetencijų kėlimui, skatintų apsikeitimą kompetencijomis ir žiniomis, padėtų industriniams stratuoliams, teiktų prototipavimo ir demonstracijų galimybes.

Kaip pastatas ar kompleksas IIKC įsikurtų jam jau numatytoje teritorijoje Vakarinėje LEZ dalyje, o aplink kompetencijų centrą ateityje galėtų vystytis modernūs biurai bei kitos inovacijų erdvės.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, LEZ valdymo bendrovė šiuo metu intensyviai bendrauja su galimais tarptautiniais partneriais – universitetu ir verslais – operuojančiais panašius kompetencijų centrus. Visgi jis pabrėžia, kad pirmiausia šiai idėjai bus reikalingas išorinis finansavimas.

“Neabejojame, kad šis projektas puikiai dera su strateginiais Klaipėdos ir Lietuvos tikslais orientuotis į aukštą pridėtinę vertę – tiek inovacijas kuriant “nuo nulio”, tiek ir modernizuojant bei naujas galimybes atveriant jau egzistuojančiai ekosistemai. Džiaugiamės galėdami pristatyti savo ambiciją ir tikime, kad ji sulauks palaikymo bei partnerių”, – sako E. Kiudulas.

Giminingą iniciatyvą renginio metu pristatė ir „Light House“ skaitmeninių inovacijų centro inovacijų direktorius Ignas Aničas. Šalia jau esančių bendradarbystės ir verslo erdvių planuojama nauja infrastruktūra, skirta 3D spausdinimo, robotikos, skaitmeninio dizaino, medžiagų apdirbimo, IT ir kitoms regiono verslui aktualioms prototipavimo laboratorijoms. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2023-02-07 10:29
Žirmūnuose planuojamas statyti Lengvosios atletikos maniežas jau baigiamas projektuoti, iki statybos liko paskutinis žingsnis – gauti statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2023-02-07 10:19
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad kaip ir kasmet įmonės ir gyventojai turi deklaruoti savo turimą komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) ir sumokėti mokestį už 2022 m. mokestinį laikotarpį. Tai padaryti reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) iki vasario 15 d.
nuotrauka
2023-02-07 09:45
Dirbtinį intelektą (DI) taikančių verslo įmonių skaičius per penkerius metus išaugo net 300 proc. Prognozuojama, kad pasaulinė DI rinka jau 2023-iaisiais pasieks pusę trilijono JAV dolerių. Nors Lietuvoje DI technologijos taip pat sparčiai vystomos, tam, kad Lietuvos mokslinių tyrimų ir inovacijų ek...
nuotrauka
2023-02-06 10:45
Šių metų pradžia NT sandorių rinkoje nebuvo derlinga - per mėnesį įregistruotų butų, gyvenamųjų namų, žemės sklypų ir kitų NT objektų skaičius buvo mažiausias per pastaruosius keletą metų. NT sandorių dinamiką analizuojantys Registrų centro analitikai pastebi, kad įprastą metų pradžios pasyvumą dar ...
nuotrauka
2023-02-06 06:50
Nuo vasario 1 dienos darbdaviams įsigaliojo didesnis delspinigių dydis – 0,1 procento už kiekvieną pradelstą dieną, kai neatsiskaitoma su darbuotoju, arba delspinigių norma didėja nuo 29,2 proc. iki 36,5 proc. metinių palūkanų. Iki šiol delspinigių dydis buvo 0,08 proc.
nuotrauka
2023-02-06 06:25
Praėjusiais metais Valstybinė darbo inspekcija (VDI) vykdė kampaniją VIZIJA NULIS, kuria siekė atkreipti dėmesį į augantį žūčių skaičių darbe, paskatinti darbdavius ir darbuotojus labiau susitelkti įgyvendinant saugaus darbo kultūros idėją bei dar labiau atkreipti visuomenės dėmesį į darbuotojų saug...
nuotrauka
2023-02-06 05:43
Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus prokuroras, išnagrinėjęs Seimo narių pareiškime pateiktus bei tyrimo dėl galimo viešojo intereso pažeidimo metu gautus duomenis, viešoje erdvėje publikuotą informaciją dėl sostinėje nebaigto statyti daugiabučio namo „Gelvonų terasos“, priėmė nu...
nuotrauka
2023-02-03 16:36
Alytaus rūmų teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo nuteistas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinska...
nuotrauka
2023-02-03 11:00
Dėl didėjančio automobilių skaičiaus ir su tuo susijusios būtinybės naujai statomuose objektuose užtikrinti reikiamą stovėjimo vietų skaičių, projektuojamos vis gilesnės automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai dėl tankaus miesto užstatymo, įskaitant ir senamiesčius, užstatymo teritorijose su nuolydž...
nuotrauka
2023-02-03 10:08
Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-02-02 06:48
2022 m. Lietuvai pavyko pasiekti rekordinį tiesioginių užsienio investicijų (TUI) – pritraukti net 57 projektai. Šalies verslo paslaugų sektorius – vienas iš patraukliausių Vidurio ir Rytų Europos regione bei įvertintas Europos Verslo paslaugų apdovanojimais. Pernai sudaryti ir dideli komercinio NT ...
nuotrauka
2023-02-02 05:39
Vyriausybė pritarė Turto banko siūlymui statyti naują Klaipėdos mieste veikiančių teismų pastatą Kauno gatvėje. Planuojama, kad naujasis teismų pastatas uostamiestyje iškils po ketverių metų. Dalis projekto investicijų bus padengta pardavus dabar teismų užimamus pastatus. Projekto vertė sieks apie 1...
nuotrauka
2023-02-02 05:25
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi...
nuotrauka
2023-02-02 05:18
Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) jau priima paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtini...
nuotrauka
2023-02-02 05:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai ko...
nuotrauka
2023-02-01 14:12
Nuo kitų metų naują būstą bus galima pirkti tik visiškai baigtame pastate. Nuo 2024 m. sausio įsigalios nauja Statybos įstatymo redakcija, kurioje numatoma, kad sandorius dėl naujų ar rekonstruotų gyvenamosios paskirties patalpų bus galima sudaryti tik esant šimtaprocentiniam pastato statybos baigtu...
nuotrauka
2023-01-31 07:11
Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties. Darbdaviams suteiktų leidimų dirbti skaičius pernai buvo 1,6 karto mažesnis nei 2021 metais, o sprendimų dėl darbo atitikties – 1,1 karto.
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-31 05:12
Valstybinė kultūros paveldo komisija išanalizavo didelio rezonanso visuomenėje sulaukusių statybų procesus Vilniaus Baroko ansambliuose. Išvadose teigiama, kad konfliktinę situaciją lėmė sisteminės paveldosaugos problemos, tarp kurių svarbiausios yra teisės aktų trūkumai, nenuoseklus atsakingų insti...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos