2024 vasario 28 d. trečiadienis, 1:40
Reklama  |  facebook

Klaipėdos LEZ sieks sukurti industrinį inovacijų ir kompetencijų centrą

2021-05-03 15:45
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė per artimiausią dešimtmetį LEZ teritorijoje nori išvystyti industrinio inovacijų kompetencijų centro (IIKC) projektą, padėsiantį gamybos įmonėmis susipažinti su naujausiomis skaitmenizavimo, automatizavimo ir kitomis technologijomis bei jas išbandyti praktiškai.
nuotrauka
Klaipėdos LEZ iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos LEZ,
Projekto įgyvendinimo galimybė ir tempai, dalijasi Klaipėdos LEZ,  priklausytų nuo prieinamų finansavimo šaltinių. Lietuvai ir Klaipėdai siekiant eiti aukštos pridėtinės vertės keliu, didelę reikšmę įgyja tai, kaip efektyviai ir išmaniai veikia gamybos įmonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos skaičiavimais, Lietuva pastarąjį dešimtmetį yra tarp Europos autsaiderių vertinant atlyginimų ir produktyvumo augimo santykį: mūsų šalies atlyginimai augo gerokai greičiau nei darbuotojų sukuriama vertė, o tai reiškia, kad šitaip valstybė rizikuoja prarasti konkurencingumą.

Dėl to, kaip rašoma LEZ pranešime, efektyvi, išmani, robotizuota bei kitas naujausias technologijas taikanti tradicinė pramonė bei geresnės sąlygos kurtis naujiems, technologijomis ir tyrimais grįstiems gamybos verslams yra itin svarbūs faktoriai didinant šalies konkurencingumą ir investicinį patrauklumą.

Vieną šiam tikslui pasitarnauti galėsiantį projektą renginio “Klaipėdos pramonės ateitis – partnerystė” metu pristatė Klaipėdos LEZ atstovai. LEZ valdymo bendrovė ieško galimybių teritorijoje įgyvendinti kompetencijų centro ir mokomosios gamyklos projektą.

„Be abejo, gamybos ir pramonės verslai nori skaitmenizuotis, bet tai yra sudėtingesnis iššūkis, nei gali pasirodyti. Verslui trūksta prieinamų, „gyvų“ skaitmenizuotos pramonės pavyzdžių, vis dar nėra aiški grąža investuojant į „Pramonės 4.0″ technologijas, pačiose įmonėse trūksta kompetencijų ir koordinavimo, galimi įvairūs kibernetinio saugumo ir kiti iššūkiai. Visa tai norėtume spręsti industriniame inovacijų ir kompetencijų centre, kuriame įmonės galėtų susipažinti su technologijomis, aptartų savo tikslus bei galimybes su sektoriaus ekspertais, galėtų su jais planuoti ir įgyvendinti skaitmenizacijos projektus, taip pat prototipuoti, testuoti bei mokytis“, – cituojamas Tadas Kubilius, Klaipėdos LEZ projektų vadovas.

Pasak jo, IIKC vienytų įvairių mastų įmones ir organizacijas: „didžiuosius“ kompetencijų ir technologijų partnerius (pvz., technologijų kūrėjus, universitetus ar tyrimų organizacijas), kurie galėtų demonstruoti savo technloginius sprendimus, taip pat didesnes ir smulkesnes gamybos įmonės, kurios centre konsultuotųsi, eksperimentuotų, planuotų ir įgyvendintų skaitmenizacijos bei kitų sričių inovacijas. Kompetencijų centras būtų atviras ir industriniams startuoliams, kurie turėtų prieigą tiek prie unikalios technologinės bazės, tiek ir prie plačiai žinomų gamybinių įmonių žinių bei patirties.
Klaipėdos LEZ vertinimu, IIKC pirmiausia galėtų orientuotis į išmaniosios energetikos, vandens apdorojimo technologijų, logistikos ir plastiko pramonės sektorius, o pats centras būtų atviras tiek esamiems ir būsimiems LEZ klientams, tiek ir kitoms Klaipėdos regiono, Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonėms.
Pats kompetencijų centras atliktų įvairias „kietąsias“ ir „minkštąsias“ funkcijas – audituotų ir konsultuotų įmonės ir padėtų joms planuoti bei įgyvendinti skaitmenizacijos projektus, teiktų praktinius mokymus, siūlytų mokomojo fabriko erdves technologijų pažinimui ir kompetencijų kėlimui, skatintų apsikeitimą kompetencijomis ir žiniomis, padėtų industriniams stratuoliams, teiktų prototipavimo ir demonstracijų galimybes.

Kaip pastatas ar kompleksas IIKC įsikurtų jam jau numatytoje teritorijoje Vakarinėje LEZ dalyje, o aplink kompetencijų centrą ateityje galėtų vystytis modernūs biurai bei kitos inovacijų erdvės.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, LEZ valdymo bendrovė šiuo metu intensyviai bendrauja su galimais tarptautiniais partneriais – universitetu ir verslais – operuojančiais panašius kompetencijų centrus. Visgi jis pabrėžia, kad pirmiausia šiai idėjai bus reikalingas išorinis finansavimas.

“Neabejojame, kad šis projektas puikiai dera su strateginiais Klaipėdos ir Lietuvos tikslais orientuotis į aukštą pridėtinę vertę – tiek inovacijas kuriant “nuo nulio”, tiek ir modernizuojant bei naujas galimybes atveriant jau egzistuojančiai ekosistemai. Džiaugiamės galėdami pristatyti savo ambiciją ir tikime, kad ji sulauks palaikymo bei partnerių”, – sako E. Kiudulas.

Giminingą iniciatyvą renginio metu pristatė ir „Light House“ skaitmeninių inovacijų centro inovacijų direktorius Ignas Aničas. Šalia jau esančių bendradarbystės ir verslo erdvių planuojama nauja infrastruktūra, skirta 3D spausdinimo, robotikos, skaitmeninio dizaino, medžiagų apdirbimo, IT ir kitoms regiono verslui aktualioms prototipavimo laboratorijoms. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-02-27 09:13
Jeigu netoli namų pasigendate gerų kelių, pramogų vietų ar kitų patogumų – esate ne vieni. Naujausia „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų ne iki galo patenkinti savo gyvenamosiomis apylinkėmis. Vis dėlto, rečiau besikraustantys žmonės apie savo gyvenvietes ...
nuotrauka
2024-02-27 09:07
Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo teisės įgyvendinimu. Šių naujų valstybinės žemės patikėtini...
nuotrauka
2024-02-27 08:30
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) struktūrinė pertvarka ir sustiprinta vidaus procesų kontrolė leido atskleisti įžūlų nusikaltimą klastojant nuosavybės teisių atkūrimo dokumentus. Pirminiais duomenimis nustatyta, kad dalyvaujant buvusiems NŽT darbuotojams buvo suklastoti nuosavybės teisių atkūrimo d...
nuotrauka
2024-02-26 14:13
Vis didėjant būsto paskolų palūkanų normoms, JAV ir ES kyla susirūpinimas dėl galimo būsto rinkos žlugimo. Yra rinkos ekspertų, kurie mano, kad toks scenarijus iš tiesų įmanomas.
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-26 11:42
KTU laboratorijų centrui „M-Lab“ sparčiai žengiant į priekį, prie jo įveiklinimo prisideda „Continental“ įmonė. 2023 m. gruodžio mėnesį pasirašyta bendradariavimo sutartis tarp universiteto ir bendrovės. Remiantis ja, KTU įsigytą naujausią mokslinių tyrimų infrastruktūrą papildė „Continental“ gamykl...
nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-26 09:15
Pastaruosius kelis metus Lietuvoje stebėjome sparčiai besitraukiantį būsto rinkos aktyvumą, kuris jau atsiliepia ir naujo būsto plėtros apimtims. Pastaruoju metu su didžiausiais iššūkiais susidūrė šalies didmiesčiuose daugiabučius plėtojančios įmonės, kurios 2022–2023 metais fiksavo itin kuklius but...
nuotrauka
2024-02-26 07:07
Nors dauguma Vilniaus gyventojų jau susipažino su nauja maisto atliekų rūšiavimo tvarka, dalis įmonių vis dar nežino, kad oranžinių maišelių rulonėlį ir specialų kibirėlį gali atsiimti ir verslai. Anot specialistų, metų pradžioje įsigalioję pokyčiai aktualūs toms įmonėms, kurių veikloje susidaro bui...
nuotrauka
2024-02-26 07:03
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-02-26 06:48
Mirtinos nelaimės darbe tęsiasi. Praėjusią savaitę, kaip pranešė VDI, užfiksuota informacija apie du mirtinus įvykius darbe. Šįkart abi nelaimės įvyko atliekant krovimo darbus.
nuotrauka
2024-02-23 10:13
„Paraiškos užpildymo greitis bus esminis faktorius teikiant prašymą paramai saulės elektrinės įrengimui gauti. Pavyks sparčiausiems“, – sako Vaidas Brazinskas, vienos bendrovės atstovas.
nuotrauka
2024-02-23 09:14
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su VĮ Turto bankas laikinuoju vadovu Ernestu Česoku aptarė galimybes įmonės valdomuose statiniuose įrengti priedangas.
nuotrauka
2024-02-23 09:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) pasirašė sutartį su Ukrainos bendrove „Artificial Intelligence Map LLC“ (AIMap) dėl Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimo dronais siekiant sukurti 3D miestų planavimo įrankį.
nuotrauka
2024-02-23 09:04
Pasibaigus žiemos priėmimui į profesines mokyklas, jose mokytis pradeda beveik tūkstantis naujų mokinių – mokymosi sutartis su 16 profesinio mokymo įstaigų pasirašė iš viso 995 mokiniai. Daugiausia jų rinkosi inžinerijos, sveikatos priežiūros sritis, beveik visi mokysis valstybės finansuojamose viet...
nuotrauka
2024-02-23 08:54
Apie nekilnojamojo turto vystytojų galimybes dalyvauti Vokietijos brigados karių ir jų šeimų apgyvendinimui skirtuose projektuose vasario 22d. kalbėta Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtame renginyje „Pramonės diena“. Renginio metu 19 NT ...
nuotrauka
2024-02-23 08:52
Kovo 1 d. gyventojai, ketinantys modernizuoti savo individualų gyvenamąjį namą, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti finansine parama. Šiais metais iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos šiai priemonei skirta 22 mln. eurų. Iš viso iki 2...
nuotrauka
2024-02-23 06:33
Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) šių metų vasario 22 d. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) paskelbė tarptautinį atvirą architektūrinį konkursą, kurio tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį pasiūlymą projektui „Ateities...
nuotrauka
2024-02-22 17:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi skundą, kad Švitrigailos g., Vilniuje, daugiabučiame gyvenamajame name, esančiame kultūros paveldo vietovėje, galbūt neteisėtai vykdomi darbai, atliko patikrinimą. Įtarimai pasitvirtino – ...
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos