2021 gegužės 13 d. ketvirtadienis, 12:52
Reklama  |  facebook

Klaipėdos LEZ sieks sukurti industrinį inovacijų ir kompetencijų centrą

2021-05-03 15:45
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė per artimiausią dešimtmetį LEZ teritorijoje nori išvystyti industrinio inovacijų kompetencijų centro (IIKC) projektą, padėsiantį gamybos įmonėmis susipažinti su naujausiomis skaitmenizavimo, automatizavimo ir kitomis technologijomis bei jas išbandyti praktiškai.
nuotrauka
Klaipėdos LEZ iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos LEZ,
Projekto įgyvendinimo galimybė ir tempai, dalijasi Klaipėdos LEZ,  priklausytų nuo prieinamų finansavimo šaltinių. Lietuvai ir Klaipėdai siekiant eiti aukštos pridėtinės vertės keliu, didelę reikšmę įgyja tai, kaip efektyviai ir išmaniai veikia gamybos įmonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos skaičiavimais, Lietuva pastarąjį dešimtmetį yra tarp Europos autsaiderių vertinant atlyginimų ir produktyvumo augimo santykį: mūsų šalies atlyginimai augo gerokai greičiau nei darbuotojų sukuriama vertė, o tai reiškia, kad šitaip valstybė rizikuoja prarasti konkurencingumą.

Dėl to, kaip rašoma LEZ pranešime, efektyvi, išmani, robotizuota bei kitas naujausias technologijas taikanti tradicinė pramonė bei geresnės sąlygos kurtis naujiems, technologijomis ir tyrimais grįstiems gamybos verslams yra itin svarbūs faktoriai didinant šalies konkurencingumą ir investicinį patrauklumą.

Vieną šiam tikslui pasitarnauti galėsiantį projektą renginio “Klaipėdos pramonės ateitis – partnerystė” metu pristatė Klaipėdos LEZ atstovai. LEZ valdymo bendrovė ieško galimybių teritorijoje įgyvendinti kompetencijų centro ir mokomosios gamyklos projektą.

„Be abejo, gamybos ir pramonės verslai nori skaitmenizuotis, bet tai yra sudėtingesnis iššūkis, nei gali pasirodyti. Verslui trūksta prieinamų, „gyvų“ skaitmenizuotos pramonės pavyzdžių, vis dar nėra aiški grąža investuojant į „Pramonės 4.0″ technologijas, pačiose įmonėse trūksta kompetencijų ir koordinavimo, galimi įvairūs kibernetinio saugumo ir kiti iššūkiai. Visa tai norėtume spręsti industriniame inovacijų ir kompetencijų centre, kuriame įmonės galėtų susipažinti su technologijomis, aptartų savo tikslus bei galimybes su sektoriaus ekspertais, galėtų su jais planuoti ir įgyvendinti skaitmenizacijos projektus, taip pat prototipuoti, testuoti bei mokytis“, – cituojamas Tadas Kubilius, Klaipėdos LEZ projektų vadovas.

Pasak jo, IIKC vienytų įvairių mastų įmones ir organizacijas: „didžiuosius“ kompetencijų ir technologijų partnerius (pvz., technologijų kūrėjus, universitetus ar tyrimų organizacijas), kurie galėtų demonstruoti savo technloginius sprendimus, taip pat didesnes ir smulkesnes gamybos įmonės, kurios centre konsultuotųsi, eksperimentuotų, planuotų ir įgyvendintų skaitmenizacijos bei kitų sričių inovacijas. Kompetencijų centras būtų atviras ir industriniams startuoliams, kurie turėtų prieigą tiek prie unikalios technologinės bazės, tiek ir prie plačiai žinomų gamybinių įmonių žinių bei patirties.
Klaipėdos LEZ vertinimu, IIKC pirmiausia galėtų orientuotis į išmaniosios energetikos, vandens apdorojimo technologijų, logistikos ir plastiko pramonės sektorius, o pats centras būtų atviras tiek esamiems ir būsimiems LEZ klientams, tiek ir kitoms Klaipėdos regiono, Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonėms.
Pats kompetencijų centras atliktų įvairias „kietąsias“ ir „minkštąsias“ funkcijas – audituotų ir konsultuotų įmonės ir padėtų joms planuoti bei įgyvendinti skaitmenizacijos projektus, teiktų praktinius mokymus, siūlytų mokomojo fabriko erdves technologijų pažinimui ir kompetencijų kėlimui, skatintų apsikeitimą kompetencijomis ir žiniomis, padėtų industriniams stratuoliams, teiktų prototipavimo ir demonstracijų galimybes.

Kaip pastatas ar kompleksas IIKC įsikurtų jam jau numatytoje teritorijoje Vakarinėje LEZ dalyje, o aplink kompetencijų centrą ateityje galėtų vystytis modernūs biurai bei kitos inovacijų erdvės.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, LEZ valdymo bendrovė šiuo metu intensyviai bendrauja su galimais tarptautiniais partneriais – universitetu ir verslais – operuojančiais panašius kompetencijų centrus. Visgi jis pabrėžia, kad pirmiausia šiai idėjai bus reikalingas išorinis finansavimas.

“Neabejojame, kad šis projektas puikiai dera su strateginiais Klaipėdos ir Lietuvos tikslais orientuotis į aukštą pridėtinę vertę – tiek inovacijas kuriant “nuo nulio”, tiek ir modernizuojant bei naujas galimybes atveriant jau egzistuojančiai ekosistemai. Džiaugiamės galėdami pristatyti savo ambiciją ir tikime, kad ji sulauks palaikymo bei partnerių”, – sako E. Kiudulas.

Giminingą iniciatyvą renginio metu pristatė ir „Light House“ skaitmeninių inovacijų centro inovacijų direktorius Ignas Aničas. Šalia jau esančių bendradarbystės ir verslo erdvių planuojama nauja infrastruktūra, skirta 3D spausdinimo, robotikos, skaitmeninio dizaino, medžiagų apdirbimo, IT ir kitoms regiono verslui aktualioms prototipavimo laboratorijoms. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-05-12 15:30
Vilniaus miesto savivaldybė šią savaitę sulaukė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sprendimo, kuris dar labiau artina Vilnių prie „Daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso" statybų – VPT neteiks kasacinio skundo dėl Lietuvos apeliacinio teismo balandžio paba...
nuotrauka
2021-05-12 15:17
Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pakeitimams, pagal kuriuos ne tik komandiruoti, bet ir vietos darbuotojai, dirbantys statybos sektoriuje, kurių darbdaviai pasitelkiami kaip subrangovai, įgis papildomų garantijų atgauti nesumokėtą darbo užmokestį. Taip pat sumažės administracinė našta užsienio versl...
nuotrauka
2021-05-12 09:20
Vilniuje, Arsenalo gatvėje esantis Pilininko namas bus prikeltas viešam naudojimui. UAB „Aplan“ projektuotojai pateikė sprendinius, kurie padės išlaikyti pastato autentiškumą ir tuo pačiu pritaikyti jį muziejinei veiklai. Planuojama, kad pastate bus įkurta Lietuvos istorijos ekspozicija.
nuotrauka
2021-05-12 08:54
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai papirkimu ir dokumentų klastojimu pareikšti vienos uostamiesčio statybų įmonės direktoriui ir gamybos vadovui.
nuotrauka
2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
2021-05-11 15:54
Panevėžio apygardos teismas buvusį Ignalinos rajono vienos seniūnijos seniūną J. P. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, o bendrovės direktorių R. Z. – dėl valstybės tarnautojo papirkimo. Abu jie ir bendrovės direktoriaus žmona, gydytoja D. Z., taip pat nuteisti ir už dokumentų klastojimą.
nuotrauka
2021-05-11 15:37
Žmonėms su negalia būstas galės būti pritaikytas greičiau ir kokybiškiau – tokią galimybę atvers viešųjų pirkimų pakeitimai. Neįgalieji taip pat turės galimybę pasirinkti sau tinkamiausią perkėlimo įrangą būste.
nuotrauka
2021-05-11 11:53
Šalies darbdaviai balandį pateikė 40,5 tūkst. darbo pasiūlymų. Darbo jėgos paklausa augo beveik trečdaliu nei kovą. Tai didžiausias laisvų darbo vietų skaičius per visą pandemijos laikotarpį, kurį fiksavo Užimtumo tarnyba.
nuotrauka
2021-05-10 07:10
Teismas penktadienį, gegužės 7 d., paskelbė sprendimą ne vienerius metus besitęsiančioje byloje dėl statybos padarinių pašalinimo Neringos savivaldybėje.
nuotrauka
2021-05-06 11:21
Nenutolstame nuo savo tradicijų ir kaip ir kasmet organizuojame statybų profesionalams skirtą seminarą. Tik šįkart – internetu. Aptarsime daugeliui statybos sektoriaus profesionalų aktualią temą – vėdinamų fasadų sistemų sertifikavimo privalomumą nuo ateinančių, 2022 metų.
nuotrauka
2021-05-05 16:23
Aplinkos ministerijos parengtos Architektūros įstatymo ir Architektų rūmų įstatymo pataisos leis skaidrinti architektų atestavimo procesą, patikslins narystės Architektų rūmuose pagrindus ir nustatys atestuoto architekto, nesiverčiančio atestuoto architekto veikla, teisę sustabdyti narystę rūmuose. ...
nuotrauka
2021-05-05 16:07
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės Lauros Paulikienės ieškinį ir pripažino negaliojančiu susitarimą, kuriuo viena uostamiestyje registruota statybų įmonė neteisėtai perkėlė dalį žemės sklypo į valstybei priklausančią žemę miesto centre. Klaip...
nuotrauka
2021-05-05 15:38
Per keliasdešimt metų plynoje vietoje išaugusios Vilniaus dalies – Balsių – gyventojai tikisi greitu laiku čia turėti ir daugiafunkcį bendruomenės centrą, kuris leistų sumažinti poreikį keliauti į kitą miesto dalį dėl kasdienių ar specifiškesnių rūpesčių.
nuotrauka
2021-05-04 17:06
Vilniaus miesto apylinkės teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – sustabdė AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimo sprendimą dėl vadovų premijavimo akcijomis.
nuotrauka
2021-05-04 09:06
Bendrovės „Omberg“ vykdomoji direktorė Dalia Andrulionienė nuo gegužės 3 d. paskirta įmonių grupę valdančios UAB „Omberg group“ vadove ir UAB „Omberg“ direktore.
nuotrauka
2021-04-30 11:55
Viešojoje erdvėje nuolat grįžtama prie viešųjų pirkimų sistemos pertvarkos poreikio. Minimos problemos vis tos pačios – dominuoja žemiausios kainos pirkimai, korupcijos apraiškos, pirkimų duomenų prieinamumas.
nuotrauka
2021-04-30 09:55
Penktadienį, balandžio 30 d., įsigalioję nauji reikalavimai požeminio vandens gręžinių įrengimui prisidės stiprinant šio vandens išteklių apsaugą.
nuotrauka
2021-04-30 09:51
Įvertinusi griežtinamą birių krovinių reglamentą, Aplinkos apsaugos agentūra peržiūrėjo AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ („Klasco“) išduoto taršos leidimo sąlygas, kad bendrovės kraunamos medžiagos nepatektų už įmonės teritorijos, o krovinių dulkių nesimatytų vizualiai.
nuotrauka
2021-04-30 08:06
Apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, jos keliamus iššūkius ir reikalingus pokyčius balandžio 23 d. buvo diskutuojama jau 10-us metus iš eilės vykusiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“.
nuotrauka
2021-04-29 14:21
Šią savaitę Lietuvos oro uostai pasirašė rangos sutartį su Latvijos statybų kompanija „A.C.B.“, kuri planuoja jau šių metų rudenį rekonstruoti Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo, taip pat riedėjimo taką bei kai kurias perono dalis.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos