2022 rugpjūčio 13 d. šeštadienis, 1:11
Reklama  |  facebook

Kokius langus išsirinkti?

2016-06-21 09:38
Yra keturios pagrindinės langų rūšys: plastikiniai, aliuminiai, mediniai ir mediniai, dengti aliuminiu. Norint kalbėti apie langų skirtumus, reikia atsižvelgti į jų teigiamas ir neigiamas puses.
nuotrauka
Kokius langus išrinkti? Pradėkite nuo savo poreikio įvertinimo. „Statybų ABC“ iliustr.


Minimos įmonės
Statybų ABC, UAB

Plastikiniai langai – labiausiai paplitę Lietuvoje, pasižymi ilgaamžiškumu, sandarumu, prieinama kaina. Gera termoizoliacija, bet dėl temperatūros skirtumų gali įlinkti.

Aliuminiai langai – dažniausiai sutinkami pramoniniuose pastatuose. Labai patvarūs, kokybiški, dėl tvirtumo gali būti didelių išmatavimų. Šių pranašumų kaina yra didelė, o tai ir yra šių langų trūkumas – kaina.

Mediniai langai – turi stiliaus prasmę, atsparūs klimato poveikiams, tvirti. Reikalauja nuolatinės priežiūros, kas dvejus metus reikia perlakuoti, o tai einant metams sudaro nemažą išlaikymo kainą.

Medienos-aliuminio langai – jungia aliumininių ir medinių langų požymius: tvirtumą, šiltumą, stilių, atsparumą klimato pokyčiams. Šie langai yra pigesni už aliumininius langus, bet vis tiek nepigūs.

Perkant langus, reikia atsižvelgti į savo poreikius, pavyzdžiui, jeigu renovuojate savo butą, galbūt norėsite pigesnio ir ilgaamžiškesnio varianto, todėl verta rinktis plastikinius langus. Plastikiniai langai savo termoizoliacinėmis savybėmis nenusileidžia kitoms langų rūšims, o jų kaina kur kas mažesnė. Kokybiški plastikiniai langai su montavimo darbais dviejų kambarių butui gali kainuoti iki 800 eurų.

Galbūt statotės nuosavą namą ir norite jaukumo. Tuomet verta rinktis medinius langus. Žinoma, juos reikia prižiūrėti, bet jie suteikia unikalų stilių jūsų namui. 

Nuosavam namui tinka ir aliumininiai langai, bet šie, kad ir kokie geri bebūtų, kainuoja nemažai, juo labiau, jog jie dažniausiai gaminami itin dideli ir montuojami į komercinius pastatus.

Puikus variantas, atstojantis aliumininius langus, yra mediniai langai, padengti aliuminiu, kadangi lango profilis pagamintas ne vien iš aliuminio, kaina mažesnė, deja, ir kokybė mažesnė. Aliumininiai-mediniai langai ne tokie tvirtai kaip aliumininiai, bet šilumą sulaiko taip pat gerai kaip ir kitų rūšių langai. Aliumininiai, mediniai ir aliumininiai-mediniai langai yra atsparūs klimato pokyčiams, tai reiškia, jog dėl temperatūros pokyčių šie langai nesilanksto, todėl vertas juos rinktis, jeigu gyvenate nepastovaus klimato vietovėje.

Ofisuose ir gamyklose geriausia montuoti aliumininius langus. Aliumininiai langai pasižymi savo profilio tvirtumu, todėl gali būti gaminami itin masyvūs. Jie atsparūs mechaniniams poveikiams, klimato pokyčiams. Iš visų langų rūšių jie yra brangiausi, todėl prieš perkant reiktų pagalvoti, ar papildomas tvirtumas atitinka jūsų poreikius. Aliumininiai langai savo šiluminiu laidumu niekuo nenusileidžia kitoms langų rūšims.

Taigi yra keturios langų rūšys, kiekviena turi savo teigiamų, neigiamų pusių ir tarpusavio panašumų. Kiekviena rūšis būdinga skirtingiems pastatams, pavyzdžiui, mediniai langai dažniau sutinkami nuosavuose namuose negu butuose.

Visgi kokius langus turėtumėte išsirinkti, priklauso nuo jūsų, turite žinoti savo poreikius, juos įvertinti ir nuspręsti, kuri langų rūšis geriausiai juos patenkins. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras