2021 birželio 24 d. ketvirtadienis, 8:31
Reklama  |  facebook

Kokius langus išsirinkti?

2016-06-21 09:38
Yra keturios pagrindinės langų rūšys: plastikiniai, aliuminiai, mediniai ir mediniai, dengti aliuminiu. Norint kalbėti apie langų skirtumus, reikia atsižvelgti į jų teigiamas ir neigiamas puses.
nuotrauka
Kokius langus išrinkti? Pradėkite nuo savo poreikio įvertinimo. „Statybų ABC“ iliustr.


Minimos įmonės
Statybų ABC, UAB

Plastikiniai langai – labiausiai paplitę Lietuvoje, pasižymi ilgaamžiškumu, sandarumu, prieinama kaina. Gera termoizoliacija, bet dėl temperatūros skirtumų gali įlinkti.

Aliuminiai langai – dažniausiai sutinkami pramoniniuose pastatuose. Labai patvarūs, kokybiški, dėl tvirtumo gali būti didelių išmatavimų. Šių pranašumų kaina yra didelė, o tai ir yra šių langų trūkumas – kaina.

Mediniai langai – turi stiliaus prasmę, atsparūs klimato poveikiams, tvirti. Reikalauja nuolatinės priežiūros, kas dvejus metus reikia perlakuoti, o tai einant metams sudaro nemažą išlaikymo kainą.

Medienos-aliuminio langai – jungia aliumininių ir medinių langų požymius: tvirtumą, šiltumą, stilių, atsparumą klimato pokyčiams. Šie langai yra pigesni už aliumininius langus, bet vis tiek nepigūs.

Perkant langus, reikia atsižvelgti į savo poreikius, pavyzdžiui, jeigu renovuojate savo butą, galbūt norėsite pigesnio ir ilgaamžiškesnio varianto, todėl verta rinktis plastikinius langus. Plastikiniai langai savo termoizoliacinėmis savybėmis nenusileidžia kitoms langų rūšims, o jų kaina kur kas mažesnė. Kokybiški plastikiniai langai su montavimo darbais dviejų kambarių butui gali kainuoti iki 800 eurų.

Galbūt statotės nuosavą namą ir norite jaukumo. Tuomet verta rinktis medinius langus. Žinoma, juos reikia prižiūrėti, bet jie suteikia unikalų stilių jūsų namui. 

Nuosavam namui tinka ir aliumininiai langai, bet šie, kad ir kokie geri bebūtų, kainuoja nemažai, juo labiau, jog jie dažniausiai gaminami itin dideli ir montuojami į komercinius pastatus.

Puikus variantas, atstojantis aliumininius langus, yra mediniai langai, padengti aliuminiu, kadangi lango profilis pagamintas ne vien iš aliuminio, kaina mažesnė, deja, ir kokybė mažesnė. Aliumininiai-mediniai langai ne tokie tvirtai kaip aliumininiai, bet šilumą sulaiko taip pat gerai kaip ir kitų rūšių langai. Aliumininiai, mediniai ir aliumininiai-mediniai langai yra atsparūs klimato pokyčiams, tai reiškia, jog dėl temperatūros pokyčių šie langai nesilanksto, todėl vertas juos rinktis, jeigu gyvenate nepastovaus klimato vietovėje.

Ofisuose ir gamyklose geriausia montuoti aliumininius langus. Aliumininiai langai pasižymi savo profilio tvirtumu, todėl gali būti gaminami itin masyvūs. Jie atsparūs mechaniniams poveikiams, klimato pokyčiams. Iš visų langų rūšių jie yra brangiausi, todėl prieš perkant reiktų pagalvoti, ar papildomas tvirtumas atitinka jūsų poreikius. Aliumininiai langai savo šiluminiu laidumu niekuo nenusileidžia kitoms langų rūšims.

Taigi yra keturios langų rūšys, kiekviena turi savo teigiamų, neigiamų pusių ir tarpusavio panašumų. Kiekviena rūšis būdinga skirtingiems pastatams, pavyzdžiui, mediniai langai dažniau sutinkami nuosavuose namuose negu butuose.

Visgi kokius langus turėtumėte išsirinkti, priklauso nuo jūsų, turite žinoti savo poreikius, juos įvertinti ir nuspręsti, kuri langų rūšis geriausiai juos patenkins. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-06-07 17:19
„Lietuvos geležinkeliai" (LTG) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe praneša, kad žengtas dar vienas svarbus žingsnis Vilniaus stoties rajono atgimimo link – 2021 m. kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūros konkurse gauti net 33 pasiūlymai.
nuotrauka
2021-06-03 14:51
Verslo klasės lėktuvas „Bombardier CRJ200“, „nutūpęs“ biurų komplekso viduje. Tokią unikalią architektūrinę idėją įgyvendino nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „VA Reals“ kartu su architektų komanda iš „2 Bricks Architects“. Jie tapo pirmieji pasaulyje, integravę orlaivį į kubo formos pastato kons...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-29 17:03
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pris...
nuotrauka
2021-04-29 13:30
Artėjant vasarai, norisi daugiau laiko praleisti gryname ore. Be didelių pastangų savo terasą, balkoną ar namų kiemą galima paversti patogia ir jaukia erdve, kurioje mėgausitės kavos pertraukėlėmis, susitikimais su artimaisiais ar mėgstama knyga.
nuotrauka
2021-04-29 11:21
Vilniaus Konstitucijos pr. intensyviai statomas pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotas pastatas suteiks naują veidą šalies biurų rinkai. Planuojama, kad 2023 m. vasarą iškils išskirtinis, 20 aukštų verslo centras ARTERY.
nuotrauka
2021-04-20 10:02
Gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis projektas vietoj užmiesčio tipo prekybos centro – 1,14 ha teritorijos tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvės plėtros planai vis tikslesni ir vis artimesni tam, ko vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis linkėtų centrinei miesto daliai. T...
nuotrauka
2021-04-15 12:11
Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios.
nuotrauka
2021-04-08 10:41
Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą.
nuotrauka
2021-04-08 09:31
Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės esanti Kražių arba dar kitaip vadinama Montvilos kolonija – vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas bankininko, filantropo, žymaus visuomenės veikėjo Juozapo Montvilos užsakymu.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
2021-03-30 10:59
1250 SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) darbuotojų kraustosi į naują biurų pastatą NOVA. Tai Suomijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Technopolis“ pastatytas 9 aukštų A+ energinio efektyvumo klasės biurų pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal LEED aukso naujos statybos r...
nuotrauka
2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad...
nuotrauka
2021-03-23 08:23
Kranto alėjos prieigose Kaune iki šiol besidriekiantį žvyrkelį pakeisianti tvarkinga gatvelė nepalieka abejingų. Į šančiškių pastabas ir pageidavimus įsiklausę projektuotojai kauniečiams pristatys planą, kaip turėtų būti atnaujinta vaizdinga erdvė Nemuno krantinėje. Atnaujinti projektiniai sprendini...
nuotrauka
2021-03-17 10:09
Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...
nuotrauka
2021-03-15 10:51
Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) lankytojus pakvies jau 2023 metais. Šis projektas išsiskiria estetika ir modernumu, o saikingumas – išskirtinis jo bruožas. Apie architektūrinę SEMC idėją, pastato ypatybes ir išskirtinius architektūrinius sprendimus pasakoja vienas projekto autorių – archit...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras