2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 22:27
Reklama  |  facebook

Kokius langus išsirinkti?

2016-06-21 09:38
Yra keturios pagrindinės langų rūšys: plastikiniai, aliuminiai, mediniai ir mediniai, dengti aliuminiu. Norint kalbėti apie langų skirtumus, reikia atsižvelgti į jų teigiamas ir neigiamas puses.
nuotrauka
Kokius langus išrinkti? Pradėkite nuo savo poreikio įvertinimo. „Statybų ABC“ iliustr.


Minimos įmonės
Statybų ABC, UAB

Plastikiniai langai – labiausiai paplitę Lietuvoje, pasižymi ilgaamžiškumu, sandarumu, prieinama kaina. Gera termoizoliacija, bet dėl temperatūros skirtumų gali įlinkti.

Aliuminiai langai – dažniausiai sutinkami pramoniniuose pastatuose. Labai patvarūs, kokybiški, dėl tvirtumo gali būti didelių išmatavimų. Šių pranašumų kaina yra didelė, o tai ir yra šių langų trūkumas – kaina.

Mediniai langai – turi stiliaus prasmę, atsparūs klimato poveikiams, tvirti. Reikalauja nuolatinės priežiūros, kas dvejus metus reikia perlakuoti, o tai einant metams sudaro nemažą išlaikymo kainą.

Medienos-aliuminio langai – jungia aliumininių ir medinių langų požymius: tvirtumą, šiltumą, stilių, atsparumą klimato pokyčiams. Šie langai yra pigesni už aliumininius langus, bet vis tiek nepigūs.

Perkant langus, reikia atsižvelgti į savo poreikius, pavyzdžiui, jeigu renovuojate savo butą, galbūt norėsite pigesnio ir ilgaamžiškesnio varianto, todėl verta rinktis plastikinius langus. Plastikiniai langai savo termoizoliacinėmis savybėmis nenusileidžia kitoms langų rūšims, o jų kaina kur kas mažesnė. Kokybiški plastikiniai langai su montavimo darbais dviejų kambarių butui gali kainuoti iki 800 eurų.

Galbūt statotės nuosavą namą ir norite jaukumo. Tuomet verta rinktis medinius langus. Žinoma, juos reikia prižiūrėti, bet jie suteikia unikalų stilių jūsų namui. 

Nuosavam namui tinka ir aliumininiai langai, bet šie, kad ir kokie geri bebūtų, kainuoja nemažai, juo labiau, jog jie dažniausiai gaminami itin dideli ir montuojami į komercinius pastatus.

Puikus variantas, atstojantis aliumininius langus, yra mediniai langai, padengti aliuminiu, kadangi lango profilis pagamintas ne vien iš aliuminio, kaina mažesnė, deja, ir kokybė mažesnė. Aliumininiai-mediniai langai ne tokie tvirtai kaip aliumininiai, bet šilumą sulaiko taip pat gerai kaip ir kitų rūšių langai. Aliumininiai, mediniai ir aliumininiai-mediniai langai yra atsparūs klimato pokyčiams, tai reiškia, jog dėl temperatūros pokyčių šie langai nesilanksto, todėl vertas juos rinktis, jeigu gyvenate nepastovaus klimato vietovėje.

Ofisuose ir gamyklose geriausia montuoti aliumininius langus. Aliumininiai langai pasižymi savo profilio tvirtumu, todėl gali būti gaminami itin masyvūs. Jie atsparūs mechaniniams poveikiams, klimato pokyčiams. Iš visų langų rūšių jie yra brangiausi, todėl prieš perkant reiktų pagalvoti, ar papildomas tvirtumas atitinka jūsų poreikius. Aliumininiai langai savo šiluminiu laidumu niekuo nenusileidžia kitoms langų rūšims.

Taigi yra keturios langų rūšys, kiekviena turi savo teigiamų, neigiamų pusių ir tarpusavio panašumų. Kiekviena rūšis būdinga skirtingiems pastatams, pavyzdžiui, mediniai langai dažniau sutinkami nuosavuose namuose negu butuose.

Visgi kokius langus turėtumėte išsirinkti, priklauso nuo jūsų, turite žinoti savo poreikius, juos įvertinti ir nuspręsti, kuri langų rūšis geriausiai juos patenkins. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 10:57
„Eastnine Lithuania“ architektūros konkursui Vilniaus biurų komplekso „3 Burės“ plėtrai pasiūlymus pateikė du žinomi užsienio architektų biurai. Tačiau komisijos vertinimu, pateikti projektai pilnai neišpildė nurodytų reikalavimų, todėl laimėtojas nepaskelbtas. Abiem konkursiniams darbams skirta 3-o...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras