2024 birželio 24 d. pirmadienis, 22:23
Reklama  |  facebook

„Konsolė“ Klaipėdoje įgyvendino modernios turgavietės projektą

2018-10-10 07:30
„Konsolė“ baigia beveik dvejus metus trukusį projektą – atliekami paskutiniai darbai. Įmonė Klaipėdą papuošė turgaviete – atnaujintu moderniu prekybos paviljonu. Klaipėdiečiai statybininkai turėjo kaip reikiant pasukti galvas, kad įgyvendintų architektų sumanymus. „Tačiau dabar žinome, kad visa galima įgyvendinti, reikia tik geros komandos, gerų projektuotojų ir kantraus užsakovo“, – sako bendrovės „Konsolė“ direktorius Povilas Mikašauskas.
nuotrauka
Naujoji Klaipėdos turgavietė. Vizualizacijų autorius Vilius Kazlauskas (MB „sprik“)


Minimos įmonės
Konsolė, UAB
Sprik, MB

Bendrovės „Naujasis turgus“ užsakymu, „Konsolė“, kaip generalinis statybos rangovas, prekybos paviljono statybą Klaipėdoje pradėjo 2016 m. liepą, darbai vyko dviem etapais.

Pagal MB „sprik“ architektų sumanymą, statybos rangovai turėjo pastatyti dviejų tipų prekyvietes – uždaras ir atviras, dėstomas uždarame paviljone, po stogine arba lauke po atviru dangumi.

Uždara turgavietės dalis sudalinta vienodo dydžio moduliais. Jų konstrukcijai panaudotas metalinis karkasas. Prekyvietėms netaikomi energinio naudingumo reikalavimai, tad vidaus patalpų komfortą padeda užtikrinti rekuperacinė sistema.

Vienas iš įėjimų į turgų įrengtas kaip pasažas. Vienoje pasažo pusėje įkurdinti kioskai, kitoje – vietos automobiliams. Pasažo viduryje po stogine išdėstytos poilsio salelės su suoliukais, želdiniais.

Lauko paviljone visu perimetru įrengtos prekyvietės, į kurias patenkama iš lauko. Sujungus lauko modulį su vidaus, prekyvietė gali būti praeinama.

Laužytų formų stogas tapo iššūkiu projektuotojams ir statybininkams

Uždaras paviljonas dengtas dviejų lygių stogu – viduryje stogas pakeltas aukščiau, taip įleidžiant natūralios šviesos. Šio stogo įrengimas „Konsolei“ tapo nemenku iššūkiu. Stogas įrengtas iš gelžbetoninių konstrukcijų, iš apačios apdailintas termomedienos dailylentėmis ir integruotais šviestuvais.

„Sudėtingiausia buvo ne pagaminti kintamo skerspjūvio gelžbetoninius (monolitinius) elementus – kolonas ir 6,5–7,1 m ilgio šakas - sijas, o pagaminti specifinius kintamo skerspjūvio klojinius, kad galima būtų išbetonuoti skirtingų išmatavimų, formų elementus laužytų formų stogui. Prisiėjo klojinius gaminti patiems“, – pasakojo bendrovės „Konsolė“ direktorius P. Mikašauskas. 

Tad iššūkių turėjo ir projektuotojai-konstruktoriai, kurie darbo brėžiniuose darė detalizacijas, kūrė mazgų sprendinius, kad galima būtų įgyvendinti architekto sumanymą, rengė atskirus konstrukcinių elementų darbo brėžinius. Analogiškos patirties įmonė turėjo, bet kiekviena patirtis, kaip sako P. Mikašauskas, visada unikali.

Įmonė turi kvalifikuotų specialistų, kurie išmano darbą, turi pakankamai mažosios mechanizacijos. Tačiau įgyvendinant prekyvietės projektą, buvo nemažai spręstinų klausimų, tad efektyvesniam komunikavimui su architektais ir projektuotojais „Konsolė“ specialiai šiam turgavietės projektui pasamdė konstruktorių. 

Teko suvaldyti dideles darbų apimtis ir darbuotis veikiančiame objekte

Lauko turgus santykinai suskirstytas į penkias zonas: turgaus aikštė, aplink kurią sukasi atvira ir uždara turgavietės, pasažas ir prieigos. Svarbiausias lauko akcentas – turgaus aikštė: atvira erdvė greta alėjos. Aikštėje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona su medžiais. 

„Projekto apimtis nemaža – lauke reikėjo įrengti daug skirtingų erdvių su skirtingomis dangomis. Tai skirtingų raštų betoninės ir klinkerio trinkelės, rėminančios ir atskiriančios vieną nuo kitos skirtingas erdves. Įrengėme ir mažosios architektūros elementų, betoninių lauko gaminių“, – pasakojo P. Mikašauskas.

Visi darbai buvo vykdomi veikiančiame objekte – turgaus veikla buvo tik apribota, išlaikant darbų saugos reikalavimus. 

Pagal architektų sumanymą „Konsolė“ Klaipėdoje įgyvendino universalios lauko prekyvietės koncepciją. Visus darbus atliko pats generalinis rangovas – „Konsolė“, išskyrus elektros ir santechnikos, kuriems buvo pasamdyti subrangovai. Objektas jau yra finišo tiesiojoje – užbaigiami paskutiniai darbai – įrenginėjamas grindinys prie bokšto laikrodžio.

„Didžiausi iššūkiai, įgyvendinant šį projektą, buvo keli. Pirmiausia tai specifinis laužytų konstrukcijų statinys, kurį realizuoti technologiškai sudėtinga. Efektyvinant komunikaciją su architektais ir projektuotojais, teko specialiai šiam projektui samdyti konstruktorių. Ne paskutinis dalykas ir specifinės medžiagos, kurių prisiėjo nemažai laukti. Laiko faktorių lėmė ir sezoniškumas. Darbai vyko dideliame plote, tačiau turgus nebuvo uždarytas, tad teko dirbti veikiančioje prekyvietėje – apribojus veiklą“, – sakė bendrovės „Konsolė“ direktorius P. Mikašauskas. 

Vizualizacijų autorius Vilius Kazlauskas (MB „sprik“)

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-21 12:50
Šiaulių bankas suteikė 7,4 mln. eurų paskolą „EIKA Development“ valdomo daugiabučių projekto „Saulės namai“ Pilaitėje, Vilniuje plėtrai. Prognozuojama, kad butai naujuose, moderniuose daugiabučiuose viename populiariausių tarp Vilniaus naujakurių rajone sulauks didelio susidomėjimo.
nuotrauka
2024-06-21 12:16
Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuoto...
nuotrauka
2024-06-21 09:41
Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos - 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas