2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 6:30
Reklama  |  facebook

„Konsolė“ Klaipėdoje įgyvendino modernios turgavietės projektą

2018-10-10 07:30
„Konsolė“ baigia beveik dvejus metus trukusį projektą – atliekami paskutiniai darbai. Įmonė Klaipėdą papuošė turgaviete – atnaujintu moderniu prekybos paviljonu. Klaipėdiečiai statybininkai turėjo kaip reikiant pasukti galvas, kad įgyvendintų architektų sumanymus. „Tačiau dabar žinome, kad visa galima įgyvendinti, reikia tik geros komandos, gerų projektuotojų ir kantraus užsakovo“, – sako bendrovės „Konsolė“ direktorius Povilas Mikašauskas.
nuotrauka
Naujoji Klaipėdos turgavietė. Vizualizacijų autorius Vilius Kazlauskas (MB „sprik“)


Minimos įmonės
Konsolė, UAB
Sprik, MB

Bendrovės „Naujasis turgus“ užsakymu, „Konsolė“, kaip generalinis statybos rangovas, prekybos paviljono statybą Klaipėdoje pradėjo 2016 m. liepą, darbai vyko dviem etapais.

Pagal MB „sprik“ architektų sumanymą, statybos rangovai turėjo pastatyti dviejų tipų prekyvietes – uždaras ir atviras, dėstomas uždarame paviljone, po stogine arba lauke po atviru dangumi.

Uždara turgavietės dalis sudalinta vienodo dydžio moduliais. Jų konstrukcijai panaudotas metalinis karkasas. Prekyvietėms netaikomi energinio naudingumo reikalavimai, tad vidaus patalpų komfortą padeda užtikrinti rekuperacinė sistema.

Vienas iš įėjimų į turgų įrengtas kaip pasažas. Vienoje pasažo pusėje įkurdinti kioskai, kitoje – vietos automobiliams. Pasažo viduryje po stogine išdėstytos poilsio salelės su suoliukais, želdiniais.

Lauko paviljone visu perimetru įrengtos prekyvietės, į kurias patenkama iš lauko. Sujungus lauko modulį su vidaus, prekyvietė gali būti praeinama.

Laužytų formų stogas tapo iššūkiu projektuotojams ir statybininkams

Uždaras paviljonas dengtas dviejų lygių stogu – viduryje stogas pakeltas aukščiau, taip įleidžiant natūralios šviesos. Šio stogo įrengimas „Konsolei“ tapo nemenku iššūkiu. Stogas įrengtas iš gelžbetoninių konstrukcijų, iš apačios apdailintas termomedienos dailylentėmis ir integruotais šviestuvais.

„Sudėtingiausia buvo ne pagaminti kintamo skerspjūvio gelžbetoninius (monolitinius) elementus – kolonas ir 6,5–7,1 m ilgio šakas - sijas, o pagaminti specifinius kintamo skerspjūvio klojinius, kad galima būtų išbetonuoti skirtingų išmatavimų, formų elementus laužytų formų stogui. Prisiėjo klojinius gaminti patiems“, – pasakojo bendrovės „Konsolė“ direktorius P. Mikašauskas. 

Tad iššūkių turėjo ir projektuotojai-konstruktoriai, kurie darbo brėžiniuose darė detalizacijas, kūrė mazgų sprendinius, kad galima būtų įgyvendinti architekto sumanymą, rengė atskirus konstrukcinių elementų darbo brėžinius. Analogiškos patirties įmonė turėjo, bet kiekviena patirtis, kaip sako P. Mikašauskas, visada unikali.

Įmonė turi kvalifikuotų specialistų, kurie išmano darbą, turi pakankamai mažosios mechanizacijos. Tačiau įgyvendinant prekyvietės projektą, buvo nemažai spręstinų klausimų, tad efektyvesniam komunikavimui su architektais ir projektuotojais „Konsolė“ specialiai šiam turgavietės projektui pasamdė konstruktorių. 

Teko suvaldyti dideles darbų apimtis ir darbuotis veikiančiame objekte

Lauko turgus santykinai suskirstytas į penkias zonas: turgaus aikštė, aplink kurią sukasi atvira ir uždara turgavietės, pasažas ir prieigos. Svarbiausias lauko akcentas – turgaus aikštė: atvira erdvė greta alėjos. Aikštėje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona su medžiais. 

„Projekto apimtis nemaža – lauke reikėjo įrengti daug skirtingų erdvių su skirtingomis dangomis. Tai skirtingų raštų betoninės ir klinkerio trinkelės, rėminančios ir atskiriančios vieną nuo kitos skirtingas erdves. Įrengėme ir mažosios architektūros elementų, betoninių lauko gaminių“, – pasakojo P. Mikašauskas.

Visi darbai buvo vykdomi veikiančiame objekte – turgaus veikla buvo tik apribota, išlaikant darbų saugos reikalavimus. 

Pagal architektų sumanymą „Konsolė“ Klaipėdoje įgyvendino universalios lauko prekyvietės koncepciją. Visus darbus atliko pats generalinis rangovas – „Konsolė“, išskyrus elektros ir santechnikos, kuriems buvo pasamdyti subrangovai. Objektas jau yra finišo tiesiojoje – užbaigiami paskutiniai darbai – įrenginėjamas grindinys prie bokšto laikrodžio.

„Didžiausi iššūkiai, įgyvendinant šį projektą, buvo keli. Pirmiausia tai specifinis laužytų konstrukcijų statinys, kurį realizuoti technologiškai sudėtinga. Efektyvinant komunikaciją su architektais ir projektuotojais, teko specialiai šiam projektui samdyti konstruktorių. Ne paskutinis dalykas ir specifinės medžiagos, kurių prisiėjo nemažai laukti. Laiko faktorių lėmė ir sezoniškumas. Darbai vyko dideliame plote, tačiau turgus nebuvo uždarytas, tad teko dirbti veikiančioje prekyvietėje – apribojus veiklą“, – sakė bendrovės „Konsolė“ direktorius P. Mikašauskas. 

Vizualizacijų autorius Vilius Kazlauskas (MB „sprik“)

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas