2024 birželio 25 d. antradienis, 9:42
Reklama  |  facebook

LAYHER BALTIC. Kodėl svarbu žinoti, kas yra svarbiausia – procesas ar jį valdantis žmogus

2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
Karolis Kauklys, UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). LAYHER BALTIC nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB

41-erių Karolis Kauklys LAYHER BALTIC yra atsakingas už finansines operacijas ir finansų valdymą įmonės padaliniuose Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Islandijoje ir Ukrainoje, kur kuriama antrinė įmonė. Statybininkų dienos proga K.Kaukliui buvo įteikta LR Seimo Ekonomikos komiteto padėka.  

„Versle labai svarbu gebėti valdyti finansinius srautus, kurie lemia įmonės sėkmę, verslo tvarumą. Karolis mūsų įmonėje per metus sureguliavo finansinius srautus ir žymiai padidino įmonės pelną“, – sako LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas. 

Nuo 2007 m. Lietuvoje veikianti „Layher Baltic“ per 16 metų pasikeitė neatpažįstamai: įmonės personalas nuo 6 žmonių išaugo iki 20, visi darbuotojai kalba mažiausiai dviem kalbomis; 2016 m. įmonė persikėlė į modernią bazę su biuru ir sandėlio patalpomis Salininkuose, kur turi atvirą 2,8 tūkst. kv. m ploto aikštelę pastoliams laikyti, dengtą 1,3 tūkst. kv. m ploto sandėlį ir 336 kv. m šiuolaikinį ir modernų biurą. Žymiai išaugo įmonės klientų skaičius ir apyvartos. Tačiau kompaniją stebino ryškus neatitikimas tarp apyvartų ir pelno: kaip gali būti, kad nedidelė komanda generuoja įspūdingas apyvartas, o pelnas neatitinka lūkesčių, adekvataus apyvartoms.

„Mums trūko ne tik finansinio raštingumo, bet ir žvilgsnio iš šalies į procesų organizavimą“, – prisipažįsta įmonės vadovas V.Voroncovas.

Kaip butelio kaklelio principas lemia įmonės rezultatus

Butelio kaklelio principas versle ir gamyboje žinomas kaip strategija, kuria siekiama didesnio efektyvumo, procesų optimizavimo, kai, susitelkus į siaurus, esminius dalykus, galima pasiekti aukštesnių rezultatų ir padidinti veiklos efektyvumą. Panašiai kaip siauras butelio kaklelis neleidžia skysčiui tekėti greitai, taip ir procesuose gali susidaryti ribojantys etapai, kurie stabdo gamybos greitį, efektyvumą. Identifikavus tokius etapus, veiklas, galima sumažinti resursų eikvojimą ir efektyviau juos panaudoti, kad būtų pasiektas pageidaujamas rezultatas.

„Gamyba, įmonės procesai susideda iš kelių dėmenų, kurių vienas lemia kitą. Jeigu, pavyzdžiui, įmonėje yra grandis, skyrius, kuris dirba neefektyviai, visa įmonė patiria neigiamą poveikį, negali teikti kokybiškos paslaugos, – aiškina K.Kauklys. – Tai gali būti per mažas darbuotojų skaičius, netinkami vienos grandies darbuotojai, dėl kurių stringa sutartys su klientais, vėluoja pinigai.“

LAYHER BALTIC parduoda pastolių sistemų sprendinius. Tai reiškia, kad inžinierius išsiaiškina kliento poreikius ir sukuria projektą – tad pastoliai parduodami kartu su projektu. Tačiau kol inžinierius dirba su vienu klientu, kiti turi laukti, vadybininkai negali sudarinėti sutarčių su naujais klientais, įmonė negauna pajamų. Tad inžinierių trūkumas, kaip akcentuoja K.Kauklys, gali tapti butelio kakleliu visos įmonės veiklai.

Tokia „siaura“ įmonės veiklos vieta, atėjus naujam Finansų skyriaus vadovui K.Kaukliui, buvo sandėlio darbas. „Yra projektas, detalių sąrašas ir sandėlis. Sandėlio darbuotojai turi sukomplektuoti būtinas detales, kurių nėra – užsakyti iš gamyklos Vokietijoje, ir jas pateikti užsakovui. Sandėlyje dirbo paprasti krovėjai, neturintys vadybinio darbo įgūdžių, todėl vadybininkai pyko ant sandėlininkų, kad jie nusiuntė ne tai, kas parduota, sandėlininkai kaltino vienas kitą“, – pasakoja K.Kauklys.

Pasitarus su įmonės vadovu, buvo pakeisti sandėlio darbuotojai. Naujasis sandėlio vadovas turėjo panašaus darbo sandėliuose ir darbo komandoje patirties. Jis atsivedė savo pagalbininką, tad atsirado aiški hierarchija, kuriai nesant kildavo aštrių konfliktų tarp buvusių darbuotojų.

Eliminuojant žmogiškąsias klaidas, Finansų skyriaus vadovas pasiūlė skaitmenizuoti sandėlio darbą ir jį sinchronizuoti su visos įmonės procesais. Sandėlio valdymo programa įvedė tvarką: dabar tapo aiškiai žinoma, kur kokia detalė yra, kokių reikia užsakyti. Sandėlio programą integravus į įmonės valdymo procesus, visas kelias nuo užsakymo priėmimo iki važtaraščio išrašymo tapo skaitmenizuotas. Rezultatas – užsakymai įvykdomi dvigubai sparčiau.

Kaip geram pastolininkui tapti sėkmingu verslininku

Lietuvos gyventojų finansinio raštingumo tyrimai rodo, kad trūksta šios srities žinių. Finansinis raštingumas yra ir viena iš tvaraus verslo sąlygų. Todėl ne kiekvienas, net ir labai geras pastolininkas, kaip sako V.Voroncovas, yra ir sėkmingas verslininkas.

Pastolių verslas, ypač dirbant su srities lyderiais, reikalauja didelio pradinio kapitalo. „Šio verslo neįmanoma pradėti su 10 tūkst. eurų. Galima pradėti su 100 tūkst., bet geriausia turėti 1 mln. eurų. Tai yra dideli pinigai, man neteko Baltijos šalyse sutikti žmonių, kurie pastolių verslo startui turėjo tokį kapitalą, – dalijasi mintimis V.Voroncovas. – Mes esame suinteresuoti plėsti savo rinką, todėl mums svarbu, kad kompanijos partneriai galėtų sėkmingai plėtoti verslą. Šiuo metu bankai neskuba finansuoti pastolių verslo, todėl reikia ieškoti alternatyvių šaltinių.“

LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas K.Kauklys imasi padėti įmonės partneriams ir taip pritraukia naujų klientų kompanijai. K.Kauklys turi darbo privataus kapitalo fonduose, bankuose, verslo administravimo, vadybos patirties. Jis finansiškai edukuoja įmonės klientus – moko skaičius sinchronizuoti su verslu. Toks parengiamasis darbas įmonėms – LAYHER BALTIC partnerėms padeda gauti investicijų, kurios didina Lietuvos įmonių apyvartą ir pelną.

„Gavę investicijų, sustiprėję finansiškai, mūsų klientai perka pastolius, uždirba didesnius pelnus, taip per horizontalią integraciją gali plėsti savo verslą“, – abipusę naudą apibūdina K.Kauklys.

Tokiu būdu vien pernai LAYHER BALTIC finansų vadovas įmonėms-partnerėms, dalyvaujančioms 2022 m. „ORLEN Lietuva“ kapitalinio remonto projekte, padėjo pritraukti 15 mln. eurų investicijų.

Kodėl neteisinga susitelkti vien į tai, ką reikia padaryti

Žmonės, pasak bestselerio „Principai“ autoriaus Ray Dalio, dažnai daro klaidą, daugiausia dėmesio skirdami tam, ką reikia padaryti, pamiršdami kur kas svarbesnį klausimą: kas bus atsakingas už tai, ką reikia padaryti. Tai patyrė ir LAYHER BALTIC.

Prieš kurį laiką LAYHER BALTIC suformavo tarptautinę inžinierių komandą. Pagal individualius poreikius ir sąlygas projektuojami pastoliai, kaip pastebi įmonės vadovas V.Voroncovas, ne tik užtikrina patogų ir saugų darbą, bet ir padeda statybų įmonėms sutaupyti lėšų bei laiko. Skaitmenizavus įmonės procesus, dvigubai greičiau įvykdomi užsakymai, o sureguliavus finansinius srautus, žymiai padidėjo įmonės pelnas.LAYHER BALTIC

„Tai, kad LAYHER BALTIC veikia sėkmingai, yra didelis ir K.Kauklio nuopelnas, kurį pripažįsta, vertina visi įmonės darbuotojai“, – sako įmonės vadovas V.Voroncovas.

Todėl tai yra laiminti komanda, todėl jos žmonės nori keltis iš ryto ir eiti į darbą, kaip tvirtina LAYHER BALTIC darbuotojai.

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-06-21 08:49
Praėjusią savaitę, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įvykusios Baltijos šalių šeimos verslo instituto (BFFI) ir Europos bendrovių valdysenos instituto (ECGI) organizuotos konferencijos „Šeimos įmonių vaidmuo ilgalaikio tvarumo kontekste“ metu buvo išrinkti geriausi regiono šeimos verslai. Tarp ...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-05-29 15:32
Jau 23-iąjį kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų eksportuotojas“ nominantai. 2023 m. eksporto lyderiais pripažintos 7 įmonės dvejose įmonių grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos