2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 9:59
Reklama  |  facebook

LAYHER BALTIC. Kodėl svarbu žinoti, kas yra svarbiausia – procesas ar jį valdantis žmogus

2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
Karolis Kauklys, UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). LAYHER BALTIC nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB

41-erių Karolis Kauklys LAYHER BALTIC yra atsakingas už finansines operacijas ir finansų valdymą įmonės padaliniuose Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Islandijoje ir Ukrainoje, kur kuriama antrinė įmonė. Statybininkų dienos proga K.Kaukliui buvo įteikta LR Seimo Ekonomikos komiteto padėka.  

„Versle labai svarbu gebėti valdyti finansinius srautus, kurie lemia įmonės sėkmę, verslo tvarumą. Karolis mūsų įmonėje per metus sureguliavo finansinius srautus ir žymiai padidino įmonės pelną“, – sako LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas. 

Nuo 2007 m. Lietuvoje veikianti „Layher Baltic“ per 16 metų pasikeitė neatpažįstamai: įmonės personalas nuo 6 žmonių išaugo iki 20, visi darbuotojai kalba mažiausiai dviem kalbomis; 2016 m. įmonė persikėlė į modernią bazę su biuru ir sandėlio patalpomis Salininkuose, kur turi atvirą 2,8 tūkst. kv. m ploto aikštelę pastoliams laikyti, dengtą 1,3 tūkst. kv. m ploto sandėlį ir 336 kv. m šiuolaikinį ir modernų biurą. Žymiai išaugo įmonės klientų skaičius ir apyvartos. Tačiau kompaniją stebino ryškus neatitikimas tarp apyvartų ir pelno: kaip gali būti, kad nedidelė komanda generuoja įspūdingas apyvartas, o pelnas neatitinka lūkesčių, adekvataus apyvartoms.

„Mums trūko ne tik finansinio raštingumo, bet ir žvilgsnio iš šalies į procesų organizavimą“, – prisipažįsta įmonės vadovas V.Voroncovas.

Kaip butelio kaklelio principas lemia įmonės rezultatus

Butelio kaklelio principas versle ir gamyboje žinomas kaip strategija, kuria siekiama didesnio efektyvumo, procesų optimizavimo, kai, susitelkus į siaurus, esminius dalykus, galima pasiekti aukštesnių rezultatų ir padidinti veiklos efektyvumą. Panašiai kaip siauras butelio kaklelis neleidžia skysčiui tekėti greitai, taip ir procesuose gali susidaryti ribojantys etapai, kurie stabdo gamybos greitį, efektyvumą. Identifikavus tokius etapus, veiklas, galima sumažinti resursų eikvojimą ir efektyviau juos panaudoti, kad būtų pasiektas pageidaujamas rezultatas.

„Gamyba, įmonės procesai susideda iš kelių dėmenų, kurių vienas lemia kitą. Jeigu, pavyzdžiui, įmonėje yra grandis, skyrius, kuris dirba neefektyviai, visa įmonė patiria neigiamą poveikį, negali teikti kokybiškos paslaugos, – aiškina K.Kauklys. – Tai gali būti per mažas darbuotojų skaičius, netinkami vienos grandies darbuotojai, dėl kurių stringa sutartys su klientais, vėluoja pinigai.“

LAYHER BALTIC parduoda pastolių sistemų sprendinius. Tai reiškia, kad inžinierius išsiaiškina kliento poreikius ir sukuria projektą – tad pastoliai parduodami kartu su projektu. Tačiau kol inžinierius dirba su vienu klientu, kiti turi laukti, vadybininkai negali sudarinėti sutarčių su naujais klientais, įmonė negauna pajamų. Tad inžinierių trūkumas, kaip akcentuoja K.Kauklys, gali tapti butelio kakleliu visos įmonės veiklai.

Tokia „siaura“ įmonės veiklos vieta, atėjus naujam Finansų skyriaus vadovui K.Kaukliui, buvo sandėlio darbas. „Yra projektas, detalių sąrašas ir sandėlis. Sandėlio darbuotojai turi sukomplektuoti būtinas detales, kurių nėra – užsakyti iš gamyklos Vokietijoje, ir jas pateikti užsakovui. Sandėlyje dirbo paprasti krovėjai, neturintys vadybinio darbo įgūdžių, todėl vadybininkai pyko ant sandėlininkų, kad jie nusiuntė ne tai, kas parduota, sandėlininkai kaltino vienas kitą“, – pasakoja K.Kauklys.

Pasitarus su įmonės vadovu, buvo pakeisti sandėlio darbuotojai. Naujasis sandėlio vadovas turėjo panašaus darbo sandėliuose ir darbo komandoje patirties. Jis atsivedė savo pagalbininką, tad atsirado aiški hierarchija, kuriai nesant kildavo aštrių konfliktų tarp buvusių darbuotojų.

Eliminuojant žmogiškąsias klaidas, Finansų skyriaus vadovas pasiūlė skaitmenizuoti sandėlio darbą ir jį sinchronizuoti su visos įmonės procesais. Sandėlio valdymo programa įvedė tvarką: dabar tapo aiškiai žinoma, kur kokia detalė yra, kokių reikia užsakyti. Sandėlio programą integravus į įmonės valdymo procesus, visas kelias nuo užsakymo priėmimo iki važtaraščio išrašymo tapo skaitmenizuotas. Rezultatas – užsakymai įvykdomi dvigubai sparčiau.

Kaip geram pastolininkui tapti sėkmingu verslininku

Lietuvos gyventojų finansinio raštingumo tyrimai rodo, kad trūksta šios srities žinių. Finansinis raštingumas yra ir viena iš tvaraus verslo sąlygų. Todėl ne kiekvienas, net ir labai geras pastolininkas, kaip sako V.Voroncovas, yra ir sėkmingas verslininkas.

Pastolių verslas, ypač dirbant su srities lyderiais, reikalauja didelio pradinio kapitalo. „Šio verslo neįmanoma pradėti su 10 tūkst. eurų. Galima pradėti su 100 tūkst., bet geriausia turėti 1 mln. eurų. Tai yra dideli pinigai, man neteko Baltijos šalyse sutikti žmonių, kurie pastolių verslo startui turėjo tokį kapitalą, – dalijasi mintimis V.Voroncovas. – Mes esame suinteresuoti plėsti savo rinką, todėl mums svarbu, kad kompanijos partneriai galėtų sėkmingai plėtoti verslą. Šiuo metu bankai neskuba finansuoti pastolių verslo, todėl reikia ieškoti alternatyvių šaltinių.“

LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas K.Kauklys imasi padėti įmonės partneriams ir taip pritraukia naujų klientų kompanijai. K.Kauklys turi darbo privataus kapitalo fonduose, bankuose, verslo administravimo, vadybos patirties. Jis finansiškai edukuoja įmonės klientus – moko skaičius sinchronizuoti su verslu. Toks parengiamasis darbas įmonėms – LAYHER BALTIC partnerėms padeda gauti investicijų, kurios didina Lietuvos įmonių apyvartą ir pelną.

„Gavę investicijų, sustiprėję finansiškai, mūsų klientai perka pastolius, uždirba didesnius pelnus, taip per horizontalią integraciją gali plėsti savo verslą“, – abipusę naudą apibūdina K.Kauklys.

Tokiu būdu vien pernai LAYHER BALTIC finansų vadovas įmonėms-partnerėms, dalyvaujančioms 2022 m. „ORLEN Lietuva“ kapitalinio remonto projekte, padėjo pritraukti 15 mln. eurų investicijų.

Kodėl neteisinga susitelkti vien į tai, ką reikia padaryti

Žmonės, pasak bestselerio „Principai“ autoriaus Ray Dalio, dažnai daro klaidą, daugiausia dėmesio skirdami tam, ką reikia padaryti, pamiršdami kur kas svarbesnį klausimą: kas bus atsakingas už tai, ką reikia padaryti. Tai patyrė ir LAYHER BALTIC.

Prieš kurį laiką LAYHER BALTIC suformavo tarptautinę inžinierių komandą. Pagal individualius poreikius ir sąlygas projektuojami pastoliai, kaip pastebi įmonės vadovas V.Voroncovas, ne tik užtikrina patogų ir saugų darbą, bet ir padeda statybų įmonėms sutaupyti lėšų bei laiko. Skaitmenizavus įmonės procesus, dvigubai greičiau įvykdomi užsakymai, o sureguliavus finansinius srautus, žymiai padidėjo įmonės pelnas.LAYHER BALTIC

„Tai, kad LAYHER BALTIC veikia sėkmingai, yra didelis ir K.Kauklio nuopelnas, kurį pripažįsta, vertina visi įmonės darbuotojai“, – sako įmonės vadovas V.Voroncovas.

Todėl tai yra laiminti komanda, todėl jos žmonės nori keltis iš ryto ir eiti į darbą, kaip tvirtina LAYHER BALTIC darbuotojai.

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos