2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 16:24
Reklama  |  facebook

Misija nauji namai: kaip nepasiklysti NT rinkoje?

2023-03-14 09:38
2022-ieji NT rinkoje buvo intensyvūs ir naujakurius į kampą spaudžiantys metai. Dalis būsto pirkėjų vadovavosi nuostata „dabar arba niekada“, kiti situaciją vertino atsargiau ir dėmesį sutelkė į galimos finansų krizės prognozes, o treti tarsi taip ir liko iki galo neapsisprendę, ką toliau daryti – pirkti būstą ar visgi laukti ramesnių laikų ir galimo kainų kritimo. Stebėdami tokį žmonių pasimetimą, statybų ekspertė Katažyna Bylinska, teisininkas Artūras Vaišvila, nepriklausomas kreditų ekspertas Marius Jansonas ir namų apdailos centras „Unideco“ suvienijo jėgas ir kviečia į edukacinį renginį „Misija NAUJI NAMAI: kaip nepasiklysti NT rinkoje?“.
nuotrauka
Statybų ekspertė Katažyna Bylinska, nepriklausomas kreditų ekspertas Marius Jansonas. „Unideco“ / Statybunaujienos.lt koliažas


Minimos įmonės
Unideco (Šklėriai), UAB
Nuomotis ar pirkti nuosavą būstą?

Specialistai teigia, kad šiemet NT kainos jau turėtų sustoti augti, bus baigtas ne vienas gyvenamojo NT projektas, tad tai bent šiek tiek padidins galimybę rinktis. Visgi rinkoje vyraujanti situacija būsto pirkėjams neleis per daug atsipalaiduoti – jie turės labai atidžiai vertinti savo finansines galimybes, kad priimtų tinkamiausius sprendimus.

„Kalbant apie kreditų rinkos tendencijas, galima išskirti, kad artimiausius 3–5 m. paskolų palūkanos bus aukštos – 4–6 proc., todėl didžiausiu galvos skausmu taps pasirinkimas – pirkti ar nuomotis būstą. Nuoma gali būti pigesnė už paskolos įmoką“, – sako kreditų ekspertas Marius Jansonas.

Būsto renovacija – patrauklus, bet ne visada naudingas sprendimas

Kalbant apie tendencijas privataus namo statybos sektoriuje, žmonės vis dažniau renkasi mažesnio ploto namus iki 100 m2. Tokio ploto name puikiai galima sutalpinti viską, ko reikia kadieniam gyvenimui: miegamąjį, vaikų kambarius, darbo kambariuką, virtuvę su svetaine, techninę patalpą.

„Žmonės vis dažniau svarsto renovuoti senus namus, sodybas, butus. Per šiuos metus užklausų vien dėl renovacijos gavome 50 % daugiau nei pernai. Renovacija skamba patraukliai, bet reikia gerai įsivertinti išlaidas, nes tai gali kainuoti brangiau, nei statyti naują namą ar remontuoti būstą. Kapitalinio buto remonto kainos prasideda nuo 500 Eur už m2. Naujos statybos butą galima įrengti ir už 250 Eur už m2. Bet, kaip minėjau, šiuo metu butų kainos išaugusios, tad reikia vertinti kiekvieną atvejį individualiai“, – įžvalgomis dalijasi statybų ekspertė ir įmonės „Build Deal“ vadovė Katažyna Bylinska.

Būsto pirkėjai vadovaujasi asmenine nuomone ir mitais

„Kiekvieną dieną apdailos centre susiduriame su naujakurių klausimais ir pasimetimu renkantis remonto ar interjero sprendimus. Pastebime, kad viešojoje erdvėje trūksta informacijos tiek apie būsto įsigijimą, tiek apie tolesnius veiksmus jį jau turint. Būtent todėl kartu su profesionalais inicijavome edukacinių renginių ciklą – aptarsime visus naujakuriams kylančius klausimus ir padėsime pasiruošti skirtingiems svajonių būsto įsigijimo ir įsirengimo etapams“, – pasakoja „Unideco“ vykdomoji direktorė Ina Ivanova.

Nepriklausomas kreditų ekspertas Marius Jansonas pasakoja, kad žmonės pernelyg dažnai vadovaujasi mitais, o ne faktais, ypač kai kalba pasisuka apie būsto paskolas. Jo žod-iais, vis dar gyvas mitas, kad bankai suteikia geresnes paskolų sąlygas auksiniams banko klientams. Būsto pirkėjai vis dar stengiasi imti paskolą kuo mažesnei sumai, o jei jos pritrūksta baldams ar remontui, tada ieško, iš kur skolintis papildomai. Taip pat žmonės yra linkę imti paskolą iš bankų, kurių marža mažiausia. Bet visos šios nuostatos ne visada atveda prie geriausio pasirinkimo ir rezultato.

M.Jansonas pastebi – didžiųjų miestų gyventojai yra labiau linkę pasitarti su nepriklausomais finansų ar kreditų konsultantais, kad šie padėtų išvengti tūstančius eurų kainuojančių klaidų. Mažesniuose miestuose situacija kitokia, žmonės labiau pasitiki asmeninėmis žiniomis ir prielaidomis.

Pagrindinė naujakurių klaida – noras viską daryti patiems

Statybų ekspertė Katažyna Bylinska išskiria tris pagrindines naujakurių daromas klaidas. Pirmoji – visus statybų ir remonto darbus nori daryti patys. Antroji – nesinaudoja interjero dizainerio paslaugomis. Trečioji – neįvertina lūkesčių ir galimybių.

„Dėl žinių stokos klientai stipriai nukenčia finansiškai. Kad statybos eitų sklandžiai, kiekvienas etapas turi būti labai gerai suplanuotas ir suorganizuotas. Praleisite nors vieną „smulkmeną“ – viskas, traukinys sustoja. O jei dar vėliau reikia ką nors perdaryti, tas stipriai pabrangsta. Dažnai klientai ateina prisigalvoję tiek visokių sprendimų, tačiau neįsivertina, kad tai ne pagal jų kišenę. Gavę sąmatą, žmonės nuliūsta, supyksta, kad visuma sudaro nemažą sumą, kurios jie neturi“, – sako ekspertė.

Svarbu tinkamai pasiruošti

Teisės, statybų ir kreditų ekspertai edukacinio renginio „Misija NAUJI NAMAI: kaip nepasiklysti NT rinkoje?“ metu pasidalys visais atsakymais, kurie padės tinkamai pasiruošti sklandžiam būsto įsigijimui, remontui ar statyboms.

Renginys vyks kovo 18 d. namų apdailos centre „Unideco“. 

Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...
nuotrauka
2023-12-06 10:36
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Verkių gatvėje statys naują gyvenamąjį kvartalą. Projektas bus įgyvendintas pagal architektūrinį konkursą laimėjusį „Eventus pro“ architektų pasiūlymą.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-30 13:07
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 30 mln. eurų į dviejų daugybinių pastatų statybas Viršuliškių rajone. Naujos statybos projektas „Newton“ įsikurs Viršuliškių skg. 8 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 233 butais. Šiuo metu jau pradėti statybų darbai.
nuotrauka
2023-11-30 09:14
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstaty...
nuotrauka
2023-11-23 11:05
Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam UAB „Eika“ valdomam gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektui „Nauji peizažai“ Naujininkuose. 0.55 a ploto teritorijoje pradėti statyti 3 namai su 103 įvairaus išplanavimo butais. Investicijos į naująjį projektą, adresu Kamin...
nuotrauka
2023-11-20 12:58
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam gyvenamojo NT projektui Šnipiškėse, išskirtinėje sostinės vietoje – greta pernai atidaryto Japoniško sodo. Modernios architektūros gyvenamasis pastatas, adresu Linkmenų g. 4, bus pradėtas statyti dar šiais metais.
nuotrauka
2023-11-15 06:05
2025 m. pradžioje Vilniuje, Karoliniškėse, iškils naujas gyvenamasis namas „Sietyno 3”, kurį stato nekilnojamojo turto vystytojas „Lithome“. Netoli Vakarinio aplinkkelio tarp pušų iškilsiančiame 5 aukštų name suprojektuoti 123 butai ir 8 komercinės patalpos. Bendra investicijų suma sudarys daugiau k...
nuotrauka
2023-11-06 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Vilniuje, greta 37 ha Jomanto parko, baigė statyti daugiabučių kompleksą, kuriame galima įsigyti ne tik dalinės ar visos apdailos butų, bet ir pilnai gyvenimui paruoštų baldais apstatytų butų.
nuotrauka
2023-10-31 15:00
UAB „Eika“, būdama projekto valdytoja, pradeda gyvenamojo projekto „Saulės namai“ statybas ir pardavimus. Naujas projektas įsikurs UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomo fondo „Eika Development Fund“ (EDF) drauge su AB „SKV-Valda“ įsigytuose sklypuose Pilaitėje, adresu Pilkalnio g. 5 ir 7. Bendro...
nuotrauka
2023-10-26 13:17
Maždaug kas tryliktas, arba apie 8 proc., iš pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduodamų būstų yra prestižinės klasės. NT ekspertų nuomone, poreikis prestižiniam būstui yra vis didesnis, nes galinčių jį įsigyti pirkėjų pastaraisiais metais yra daugiau, tačiau šio būsto segmento au...
nuotrauka
2023-10-25 12:55
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo Vilniaus miesto savivaldybė leidimą sostinės Naujamiesčio rajone statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Numatomos investicijos į projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-10-25 12:42
Vilniaus pašonėje, Riešės gyvenvietėje, kyla naujas uždaras mažaaukštės statybos gyvenamųjų namų kvartalas „Spanguolių takai" su išskirtiniu elementu – nuosavu, specialiai gyventojų reikmėms, kuriamu parku. Planuojama, jog pirmieji naujakuriai galės įsikelti jau 2024 m. II ketvirtyje.
nuotrauka
2023-10-23 10:24
Nors atrodo, kad nuoma Vilniuje tapo nebeįperkama, duomenys rodo, jog šiais metais ji beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo. Tiesa, tam tikrose vietose dėl buvusios infliacijos būstų savininkai toliau kėlė kainas, todėl nuomininkai turi ieškoti pigesnio varianto ar svarstyti nuosavo b...
nuotrauka
2023-10-09 11:07
Kauno Aleksoto rajone, greta miesto centro ir Nemuno salos, tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė pirmąjį vieno didžiausių plėtros projektų laikinojoje sostinėje – „Matau Kauną“ – etapą.
nuotrauka
2023-10-05 11:21
Rugsėjis už lango buvo rekordiškai šiltas, tačiau nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos tai nesušildė. Pirmasis rudens mėnuo labiau priminė šalį šiuo metu apgaubusią darganą ir atvėsimą, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2023-10-04 11:15
Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir ...
nuotrauka
2023-10-03 10:36
Nepaisant pastaraisiais mėnesiais kilusių paskolų palūkanų normų, Lietuvos gyventojai planų įsigyti nuosavą būstą neatsisako. Per artimiausius 3 metus tai padaryti ketina beveik kas ketvirtas (23 proc.) šalies didmiesčių gyventojas. Ši dalis dar didesnė tarp 25-35 metų amžiaus gyventojų, kurių trečd...
nuotrauka
2023-10-02 14:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje naujų būstų pardavimai buvo vieni mažiausių šiemet – parduoti 156 būstai, fiksuotas 21 sutarties nutraukimas. Rugsėjį būstų parduota 29 proc. mažiau nei rugpjūtį, kuomet pardavimai siekė ...

Statybunaujienos.lt » NT projektai