2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 9:01
Reklama  |  facebook

Moderniame verslo centre įrengtos unikalaus dizaino ir konstrukcijos medžio-stiklo pertvaros „TrenderWalls“

2022-03-02 07:14
Įmonė „Stiklita Vilnius“ Kaune, naujame verslo centre „Sqveras“, įrengė 650 kv. m medžio-stiklo pertvarų. Unikalios konstrukcijos „TrenderWalls“ pertvaros įrengtos pastatų komplekso generalinio rangovo „YIT Lietuva“ biure, įsikūrusiame viename iš šio centro pastatų.
nuotrauka
YIT LIETUVA / Evaldo Lasio nuotr.


Minimos įmonės
Stiklita Vilnius, UAB,
YIT Lietuva, UAB
Akukon Lietuva, UAB
Knauf, UAB
„Kad ir kokias pertvaras užsakovas pasirinktų, jos visada turi atitikti esminius funkcionalumo reikalavimus: praleisti šviesą, suskaidyti erdvę, slopinti garsą ir kurti nepriekaištingą interjerą“, – sako UAB „Stiklita Vilnius“ direktorius Tomas Girdžius.

Užsakovas įmonei „Stiklita Vilnius“ suformulavo analogiškas užduotis, pagal kurias buvo įrengtos „TrenderWalls“ medžio-stiklo pertvarų konstrukcijos – dvigubo stiklinimo ir įvairiai lenktais stiklais. Pertvarų garso rodikliai tenkina konfidencialumo reikalavimus – skirtingus atskirose pertvarose.

Visi stiklo ir medžio elementai buvo užsakyti ir pagaminti Lietuvoje. Pertvaros – 3 m aukščio, kai įprastai jos būna 2,5–2,8 m aukščio. Tokių gabaritų stiklų neįmanoma užnešti laiptais, stiklo lakštai buvo keliami per stogo konstrukciją ir nuleidžiami į viršutinius pastato aukštus. Pertvaros įrengtos 1-me ir 5–7 aukštuose.

Garso izoliacijai užtikrinti buvo panaudoti grūdinti ir garsą izoliuojančia plėvele laminuoti stiklai. Medinės durys taip pat parinktos su specialiais garsą izoliuojančiais užpildais, mechaniniais slenksčiais. Montuodama „TrenderWalls“ pertvaras ir užtikrindama itin aukštą garso izoliacijos darbų kokybę, „Stiklita Vilnius“ pirmą kartą panaudojo „Knauf“ sandarinimo mastiką. Tokiu būdu pasiekti garso izoliacijos rezultatai: durims – Rw41dB, pertvaroms – Rw42dB ir Rw44dB, atsižvelgiant į skirtingus reikalavimus patalpoms.

Konstrukcijose, remiantis architektės Linos Bakienės („Mild Studio“) sumanymu, buvo suderintas funkcionalumas ir estetika. Sekant paskutines dizaino tendencijas, pertvaroms parinktos medinės atvirkštinio varstymo su paslėptais vyriais durys, suteikiančios galimybę išsaugoti vientisą patalpos dizainą.

Medinėms konstrukcijos dalims naudoti aukštos kokybės medienos gaminiai, profiliai ir beapvadinės konstrukcijos staktos, organiškai jas sujungiant su kitomis pastato konstrukcijomis.

Stiklita VilniusYIT LIETUVA / Evaldo Lasio nuotr.

Šiose „TrenderWalls“ pertvarų konstrukcijose pavyko nepriekaištingai suderinti medį ir stiklą.

Įgyvendindami projektą, užsakovas, architektas ir „Stiklita Vilnius“ susibūrė į darbinę komandą, kurioje buvo sprendžiamos kylančios problemos ir užbėgama už akių galimoms, kad galutinis rezultatas tenkintų visų lūkesčius. Įmonės „Stiklita Vilnius“ siūlymu, projekto dalyviams vertingų žinių suteikė ir akustikos specialistas Edmundas Žižys („Akukon Lietuva“).

„Mums tai itin svarbu – toks darbo principas leidžia rasti geriausius sprendimus ir pasiekti aukščiausių rezultatų, – aiškina T.Girdžius. – Viena tokių komandos sutartų korekcijų sudarė galimybes vietos stiklo gamintojams. Užsakovų ir architektų dalyvavimas komandoje sutaupo ir laiko, nes diskutuojama ir sprendžiama dalyvaujant visoms suinteresuotoms pusėms.“ 

STIKLITA VILNIUS

Lietuvoje medžio-stiklo pertvaros išpopuliarėjo 2013–2014 m. Dabar tokios jau yra dažname biure. Šią tendenciją lėmė gaminio patrauklumas, puikios dizaino galimybes, puikios garso izoliacijos savybės. „TrenderWalls“, kaip ir kitos įmonės siūlomos pertvarų sistemos („Jansen Art15“; „Triplan Flexica“; „Twin“; „Nuesing“), transformuojamos pertvaros, atitinka aukščiausius biurų patalpoms keliamus reikalavimus.

„Stiklita Vilnius“ – daugiau nei 20 metų sėkmingai veikianti įmonė, kurios specializacija – stiklo konstrukcijų projektavimas, gamyba ir montavimas komercinės paskirties objektuose. Įmonė nuolat investuoja į naujausių technologijų diegimą, veiklos procesų tobulinimą, naujų produktų įvedimą į rinką. Kompanija bendradarbiauja ne tik su vietos tiekėjais, rangovais, NT vystytojais, bet ir Europos šalių partneriais.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-19 09:13
Lietuvos architektūros meno taryba, veikianti prie Kultūros ministerijos, inicijavo nuotolinę diskusiją apie architektūrinius konkursus, organizuojamus perkančiųjų organizacijų.
nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras