2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:08
Reklama  |  facebook

Modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras įrengtas ilgam ir praktiškam naudojimui Fotogalerija

2022-09-08 07:01
Per dvejus metus „Statmax“ įmonė rekonstravo apie 3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro patalpų, kuriose įsikūrė vienas iš moderniausių šalyje Statybos sektorinis praktinio mokymo centras.
nuotrauka
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Statmax, UAB
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
Projektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, iš kurių pusė – 1,65 mln. eurų – skirta rangos darbams.

Senas pastatas vertė koreguoti rekonstrukcijos projektą

Sovietmečio pastatas rekonstruotas iš esmės. Prieš pradedant įgyvendinti projektą, Centras apšiltino cokolius, sienas, stogą, pakeitė langus. Generalinis statybos rangovas įmonė „Statmax“ rekonstravo pastato vidų nuo konstrukcijų iki inžinerinių tinklų: buvo išardytos grindų konstrukcijos, išgriautos visos pertvaros, liko tik laikančiosios ir laiptinių sienos. Atidengus konstrukcijas, paaiškėjo, kad sieninės plokštės, sovietmečiu pridengtos dujų silikato gaminiais, yra pažeistos. Buvo nutarta ne keisti jas, o sustiprinti papildomai armuojant.

statmax Galvanausko profesinė

„Statmax“ nuotraukoje – atidengę grindis,
statybininkai rado nebenaudojamų
šiluminių trasų kanalus

„Tokių siurprizų, ardant pastatą, buvo ne vienas, ir ne tik su sienomis. Atidengus grindų konstrukcijas, paaiškėjo, kad jas būtina papildomai stiprinti, taigi koreguoti projektą. Dar daugiau – po grindimis radome projekte nepažymėtų nebenaudojamų šiluminių trasų kanalus. Seni vamzdžiai buvo padengti asbestu, tad teko juos demontuoti ir pasirūpinti pavojingų atliekų utilizavimu, o likusias ertmes užpilti gruntu“, – pasakojo „Statmax“ direktorius Juozas Valužis. Tokie senos statybos palikimai, kurių neįmanoma numatyti projektuojant, kainavo ne tik papildomų lėšų, bet ir laiko.

Darbus teko stabdyti beveik metams

Visiškai naujai buvo perdaryti ir visi vidaus inžineriniai tinklai: nuo ŠVOK sistemų iki elektros instaliacijos. Taip pat įrengta priešgaisrinė signalizacija, kompiuterių tinklas, serverinės spintos.

Technologinę įrangą montavo ir į tinklą prijungė įrangos tiekėjai. „Statmax“ darbas šiuo atveju buvo atvesti komunikacijas – tiksliai į tas vietas ir tokias komunikacijas, kurių reikia konkrečiai įrangai. Kadangi pirma buvo įrengiamos komunikacijos, pradėjus montuoti įrangą, prisireikė korekcijų: papildomo elektros įdiegimo, ortakio ir kt.

„Daugelį sprendimų teko priimti jau dirbant. Įgyvendinant projektą, mes, statybos rangovai, buvome tik vieni iš viso proceso dalyvių, tad teko derinti veiksmus, keisti planus ar net laiką ne tik dėl radinių, ardant sovietmečio pastatą, bet ir dėl įrangos tiekėjų, ir dėl Centrinės projektų valdymo agentūros veiksmų. Įtakos darbams turėjo ir 2020 m. prasidėjusi pandemija, kurios pradžia sutapo su mūsų darbais. Tad buvo laikas, kai darbus teko stabdyti beveik metams“, – pasakojo J.Valužis.

Rangovai sukūrė papildomą vertę

Atliekant vidaus patalpų apdailą, buvo laikomasi privalomųjų viešosios paskirties pastatams reikalavimų ir nuostatos, kad medžiagos turi būti patvarios, patogios naudojant ir paprastai prižiūrimos. O svarbiausia – kad atitiktų įstaigos funkcijas.

statmax Galvanausko profesinė

Statmax“ rekonstravo pastato vidų nuo konstrukcijų iki inžinerinių tinklų. „Statmax“ nuotrauka

Klojant grindis, buvo panaudota atspari trinčiai ir lengvai prižiūrima homogeninė danga „Tarkett“. Praktinio mokymo klasių sienų apdailai parinktas struktūrinis tinkas – ilgai ir patikimai tarnaujanti apdaila, kuriai nereikia papildomos priežiūros, kurioje neišryškėja pažeidimai, atsirandantys eksploatavimo metu. Įrengiant vėdinimo sistemą, prie praktinio mokymo įrenginių buvo sumontuoti didesnio galingumo ištraukimo ventiliatoriai. Patalpos, akcentuoja J.Valužis, įrengtos ilgam ir praktiškam naudojimui.Statmax

„Man teko dirbti su įvairiais rangovais. Įmonė „Statmax“, kuri rekonstravo patalpas Statybos sektoriniam praktinio mokymo centrui, yra tas rangovas, su kuriuo gali diskutuoti ir surasti geriausius sprendinius pagal projektą. Tai yra rangovas, kuris mūsų Centrui sukūrė kur kas didesnę, negu buvo sutartyje reglamentuota, pridėtinę vertę“, – džiaugiasi Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro vadovė doc. dr. Dalia Martišauskienė, įvertindama patalpų rekonstrukcijos rezultatą. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas