2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 17:49
Reklama  |  facebook

Modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras įrengtas ilgam ir praktiškam naudojimui Fotogalerija

2022-09-08 07:01
Per dvejus metus „Statmax“ įmonė rekonstravo apie 3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro patalpų, kuriose įsikūrė vienas iš moderniausių šalyje Statybos sektorinis praktinio mokymo centras.
nuotrauka
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr.


Minimos įmonės
Statmax, UAB
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
Projektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, iš kurių pusė – 1,65 mln. eurų – skirta rangos darbams.

Senas pastatas vertė koreguoti rekonstrukcijos projektą

Sovietmečio pastatas rekonstruotas iš esmės. Prieš pradedant įgyvendinti projektą, Centras apšiltino cokolius, sienas, stogą, pakeitė langus. Generalinis statybos rangovas įmonė „Statmax“ rekonstravo pastato vidų nuo konstrukcijų iki inžinerinių tinklų: buvo išardytos grindų konstrukcijos, išgriautos visos pertvaros, liko tik laikančiosios ir laiptinių sienos. Atidengus konstrukcijas, paaiškėjo, kad sieninės plokštės, sovietmečiu pridengtos dujų silikato gaminiais, yra pažeistos. Buvo nutarta ne keisti jas, o sustiprinti papildomai armuojant.

statmax Galvanausko profesinė

„Statmax“ nuotraukoje – atidengę grindis,
statybininkai rado nebenaudojamų
šiluminių trasų kanalus

„Tokių siurprizų, ardant pastatą, buvo ne vienas, ir ne tik su sienomis. Atidengus grindų konstrukcijas, paaiškėjo, kad jas būtina papildomai stiprinti, taigi koreguoti projektą. Dar daugiau – po grindimis radome projekte nepažymėtų nebenaudojamų šiluminių trasų kanalus. Seni vamzdžiai buvo padengti asbestu, tad teko juos demontuoti ir pasirūpinti pavojingų atliekų utilizavimu, o likusias ertmes užpilti gruntu“, – pasakojo „Statmax“ direktorius Juozas Valužis. Tokie senos statybos palikimai, kurių neįmanoma numatyti projektuojant, kainavo ne tik papildomų lėšų, bet ir laiko.

Darbus teko stabdyti beveik metams

Visiškai naujai buvo perdaryti ir visi vidaus inžineriniai tinklai: nuo ŠVOK sistemų iki elektros instaliacijos. Taip pat įrengta priešgaisrinė signalizacija, kompiuterių tinklas, serverinės spintos.

Technologinę įrangą montavo ir į tinklą prijungė įrangos tiekėjai. „Statmax“ darbas šiuo atveju buvo atvesti komunikacijas – tiksliai į tas vietas ir tokias komunikacijas, kurių reikia konkrečiai įrangai. Kadangi pirma buvo įrengiamos komunikacijos, pradėjus montuoti įrangą, prisireikė korekcijų: papildomo elektros įdiegimo, ortakio ir kt.

„Daugelį sprendimų teko priimti jau dirbant. Įgyvendinant projektą, mes, statybos rangovai, buvome tik vieni iš viso proceso dalyvių, tad teko derinti veiksmus, keisti planus ar net laiką ne tik dėl radinių, ardant sovietmečio pastatą, bet ir dėl įrangos tiekėjų, ir dėl Centrinės projektų valdymo agentūros veiksmų. Įtakos darbams turėjo ir 2020 m. prasidėjusi pandemija, kurios pradžia sutapo su mūsų darbais. Tad buvo laikas, kai darbus teko stabdyti beveik metams“, – pasakojo J.Valužis.

Rangovai sukūrė papildomą vertę

Atliekant vidaus patalpų apdailą, buvo laikomasi privalomųjų viešosios paskirties pastatams reikalavimų ir nuostatos, kad medžiagos turi būti patvarios, patogios naudojant ir paprastai prižiūrimos. O svarbiausia – kad atitiktų įstaigos funkcijas.

statmax Galvanausko profesinė

Statmax“ rekonstravo pastato vidų nuo konstrukcijų iki inžinerinių tinklų. „Statmax“ nuotrauka

Klojant grindis, buvo panaudota atspari trinčiai ir lengvai prižiūrima homogeninė danga „Tarkett“. Praktinio mokymo klasių sienų apdailai parinktas struktūrinis tinkas – ilgai ir patikimai tarnaujanti apdaila, kuriai nereikia papildomos priežiūros, kurioje neišryškėja pažeidimai, atsirandantys eksploatavimo metu. Įrengiant vėdinimo sistemą, prie praktinio mokymo įrenginių buvo sumontuoti didesnio galingumo ištraukimo ventiliatoriai. Patalpos, akcentuoja J.Valužis, įrengtos ilgam ir praktiškam naudojimui.Statmax

„Man teko dirbti su įvairiais rangovais. Įmonė „Statmax“, kuri rekonstravo patalpas Statybos sektoriniam praktinio mokymo centrui, yra tas rangovas, su kuriuo gali diskutuoti ir surasti geriausius sprendinius pagal projektą. Tai yra rangovas, kuris mūsų Centrui sukūrė kur kas didesnę, negu buvo sutartyje reglamentuota, pridėtinę vertę“, – džiaugiasi Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro vadovė doc. dr. Dalia Martišauskienė, įvertindama patalpų rekonstrukcijos rezultatą. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas