Modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras įrengtas ilgam ir praktiškam naudojimui 

Senas pastatas vertė koreguoti rekonstrukcijos projektą
Sovietmečio pastatas rekonstruotas iš esmės. Prieš pradedant įgyvendinti projektą, Centras apšiltino cokolius, sienas, stogą, pakeitė langus. Generalinis statybos rangovas įmonė „Statmax“ rekonstravo pastato vidų nuo konstrukcijų iki inžinerinių tinklų: buvo išardytos grindų konstrukcijos, išgriautos visos pertvaros, liko tik laikančiosios ir laiptinių sienos. Atidengus konstrukcijas, paaiškėjo, kad sieninės plokštės, sovietmečiu pridengtos dujų silikato gaminiais, yra pažeistos. Buvo nutarta ne keisti jas, o sustiprinti papildomai armuojant.
„Tokių siurprizų, ardant pastatą, buvo ne vienas, ir ne tik su sienomis. Atidengus grindų konstrukcijas, paaiškėjo, kad jas būtina papildomai stiprinti, taigi koreguoti projektą. Dar daugiau – po grindimis radome projekte nepažymėtų nebenaudojamų šiluminių trasų kanalus. Seni vamzdžiai buvo padengti asbestu, tad teko juos demontuoti ir pasirūpinti pavojingų atliekų utilizavimu, o likusias ertmes užpilti gruntu“, – pasakojo „Statmax“ direktorius Juozas Valužis. Tokie senos statybos palikimai, kurių neįmanoma numatyti projektuojant, kainavo ne tik papildomų lėšų, bet ir laiko.
Darbus teko stabdyti beveik metams
Visiškai naujai buvo perdaryti ir visi vidaus inžineriniai tinklai: nuo ŠVOK sistemų iki elektros instaliacijos. Taip pat įrengta priešgaisrinė signalizacija, kompiuterių tinklas, serverinės spintos.
Technologinę įrangą montavo ir į tinklą prijungė įrangos tiekėjai. „Statmax“ darbas šiuo atveju buvo atvesti komunikacijas – tiksliai į tas vietas ir tokias komunikacijas, kurių reikia konkrečiai įrangai. Kadangi pirma buvo įrengiamos komunikacijos, pradėjus montuoti įrangą, prisireikė korekcijų: papildomo elektros įdiegimo, ortakio ir kt.
„Daugelį sprendimų teko priimti jau dirbant. Įgyvendinant projektą, mes, statybos rangovai, buvome tik vieni iš viso proceso dalyvių, tad teko derinti veiksmus, keisti planus ar net laiką ne tik dėl radinių, ardant sovietmečio pastatą, bet ir dėl įrangos tiekėjų, ir dėl Centrinės projektų valdymo agentūros veiksmų. Įtakos darbams turėjo ir 2020 m. prasidėjusi pandemija, kurios pradžia sutapo su mūsų darbais. Tad buvo laikas, kai darbus teko stabdyti beveik metams“, – pasakojo J.Valužis.
Rangovai sukūrė papildomą vertę
Atliekant vidaus patalpų apdailą, buvo laikomasi privalomųjų viešosios paskirties pastatams reikalavimų ir nuostatos, kad medžiagos turi būti patvarios, patogios naudojant ir paprastai prižiūrimos. O svarbiausia – kad atitiktų įstaigos funkcijas.
„Statmax“ rekonstravo pastato vidų nuo konstrukcijų iki inžinerinių tinklų. „Statmax“ nuotrauka
Klojant grindis, buvo panaudota atspari trinčiai ir lengvai prižiūrima homogeninė danga „Tarkett“. Praktinio mokymo klasių sienų apdailai parinktas struktūrinis tinkas – ilgai ir patikimai tarnaujanti apdaila, kuriai nereikia papildomos priežiūros, kurioje neišryškėja pažeidimai, atsirandantys eksploatavimo metu. Įrengiant vėdinimo sistemą, prie praktinio mokymo įrenginių buvo sumontuoti didesnio galingumo ištraukimo ventiliatoriai. Patalpos, akcentuoja J.Valužis, įrengtos ilgam ir praktiškam naudojimui.
„Man teko dirbti su įvairiais rangovais. Įmonė „Statmax“, kuri rekonstravo patalpas Statybos sektoriniam praktinio mokymo centrui, yra tas rangovas, su kuriuo gali diskutuoti ir surasti geriausius sprendinius pagal projektą. Tai yra rangovas, kuris mūsų Centrui sukūrė kur kas didesnę, negu buvo sutartyje reglamentuota, pridėtinę vertę“, – džiaugiasi Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro vadovė doc. dr. Dalia Martišauskienė, įvertindama patalpų rekonstrukcijos rezultatą.