2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 21:22
Reklama  |  facebook

Nauji namai neapibrėžtumo akivaizdoje: patarimai svarstantiems pirkti būstą

2022-03-14 09:08
Rusijos sukeltas karas Ukrainoje paveikė ir Lietuvos būsto pirkėjų nuotaikas – pastaruoju metu pastebimi gyventojų nuogąstavimai dėl projektų įgyvendinimo ir suplanuotų terminų, finansinių ateities galimybių. Priimant šį sprendimą, svarbu įvertinti kelias aplinkybes.
nuotrauka
Edita Gudauskienė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė. „Omberg“ nuotr.


Minimos įmonės
Omberg group, UAB

Būsto besidairančių klientų neužtikrintumas atsiranda dėl jausmų, kuriuos dabar patiria kiekvienas, teigia Edita Gudauskienė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

„Dabartinė situacija, panašiai kaip ir pandemijos atveju, yra beprecedentė, tad žmonės negali tiksliai prognozuoti, kaip ji toliau vystytis. Todėl natūralu, kad dėl susirūpinimo, įvairių dirgiklių ir baimės kyla didelis vidinis nerimas, kuris skatina daugiau laiko skirti artimiausiems šeimos nariams ir aplinkos stebėjimui. Visiškai suprantama, kad būstas tokiu metu nebelieka prioritetiniu pirkiniu ir yra atidedamas vėlesniam, emociškai ramesniam laikui“, – „Omberg“ pranešime cituojama E. Gudauskienė.

Pasikeitė klausimai

Pasak E. Gudauskienės, prasidėjus karo sukeltam neapibrėžtumui žmonės nori sužinoti daugiau ir įvairesnės informacijos apie projektą – jo terminus ir statybų eigą.

„Anksčiau tai buvo mažesnis prioritetas: jei tikdavo kaina ir vieta, klientai iškart planuodavo susitikimą su pardavėjais ir kartu aptardavo rūpimas detales“, – teigia E. Gudauskienė.

Vienas dažniausiai šiuo metu kylančių klausimų – ar nesustos naujų projektų statybos pritrūkus žaliavų, darbo jėgos ar atsiradus kitiems iššūkiams. Pokyčių rinkoje tikrai netrūksta, tačiau, E. Gudauskienės teigimu, plėtotojai bei statybos įmonės atrodo nusiteikę veikti lanksčiai ir prie naujų sąlygų prisitaikyti kuo greičiau.

„Matome, kad pradėti vystyti projektai, priešingai nei pandemijos pradžioje, šįkart nestoja. Žaliavų tiekimo klausimai taip pat yra aktyviai sprendžiami: persiorientuojama į naujas rinkas, sudaromos naujos sutartys“, – sako „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Kitas pasitaikantis pirkėjų klausimas – ar nesikeičia būsto paskolų išdavimo sąlygos. E. Gudauskienė ramina, kad bankai taip pat tęsia savo veiklą kaip įprastai: palūkanų norma ir kitos kredito suteikimo sąlygos yra nustatomos atsižvelgiant į kredito sumą, terminą, kliento finansinių galimybių įvertinimą, individualią kredito riziką.

Preliminari sutartis apsaugo klientą

Jei vis tiek kyla abejonių dėl statybų eigos ar ateities finansinių galimybių, tačiau tuo pačiu nesinori prarasti galimybės turėti nuosavą būstą, E. Gudauskienė kaip saugiausią sprendimą išskiria rezervaciją.

„Klientai, įsigyjantys dar nepastatytą būstą ir sudarantys preliminarią sutartį, iš pradžių sumoka tik rezervavimo mokestį, įprastai sudarantį 2–5 tūkst. eurų, o pagrindinę pirkimo pardavimo sutartį pas notarą pasirašo projektą jau pastačius, pavyzdžiui, po metų. Per šį laiką puikiai pasimatys, kokią įtaką dabartinė situacija turės arba kaip tik neturės gyvenamųjų būstų rinkai ir žmogaus pajamoms. Jei nutiktų taip, kad pasikeistų kliento situacija ir po metų jis nebegalėtų gauti kredito iš banko, beveik visais atvejais plėtotojas tiesiog nutrauktų preliminarią sutartį ir pirkėjui grąžintų visą pradžioje įmokėtą sumą“, – pasakoja E. Gudauskienė.

Gali pasikartoti popandeminės spyruoklės situacija

Pasak E. Gudauskienės, situacijai aprimus bei nusistovėjus gali pasikartoti pandemijos metu stebėtas scenarijus: kol buvo daug neapibrėžtumo ir fiziškai nebuvo įmanoma dirbti, būstų pirkimas buvo kuriam laikui sustojęs. Vėliau prasidėjo jų pirkimo bumas ir pasiūla rinkoje stipriai sumažėjo. Panaši situacija gali pasikartoti ir dabar.

„Manau, kad būsto pirkimas gyventojams nebus prioritetas nei kovo, nei balandžio mėnesiais. Tačiau situacijai pamažu stabilizuojantis ir atsirandant daugiau aiškumo, greitai grįšime į tas pačias vėžes ir paklausa gali pradėti sparčiai augti“, – priduria „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinkaNT projektai

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-30 13:07
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 30 mln. eurų į dviejų daugybinių pastatų statybas Viršuliškių rajone. Naujos statybos projektas „Newton“ įsikurs Viršuliškių skg. 8 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 233 butais. Šiuo metu jau pradėti statybų darbai.
nuotrauka
2023-11-30 09:14
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstaty...
nuotrauka
2023-11-27 11:57
Valstybė kasmet paveldi iki 400 nekilnojamojo turto objektų, kurių neišreiškia noro perimti velionio įpėdiniai arba tokių nėra. Tokių objektų Turto bankas kasmet parduota už 2-3 mln. eurų, tačiau paveldėto turto administravimo kaštai dengiami iš valstybės biudžeto. Pasak Turto banko atstovų, Lietuvo...
nuotrauka
2023-11-23 11:05
Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam UAB „Eika“ valdomam gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektui „Nauji peizažai“ Naujininkuose. 0.55 a ploto teritorijoje pradėti statyti 3 namai su 103 įvairaus išplanavimo butais. Investicijos į naująjį projektą, adresu Kamin...
nuotrauka
2023-11-20 12:58
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam gyvenamojo NT projektui Šnipiškėse, išskirtinėje sostinės vietoje – greta pernai atidaryto Japoniško sodo. Modernios architektūros gyvenamasis pastatas, adresu Linkmenų g. 4, bus pradėtas statyti dar šiais metais.
nuotrauka
2023-11-15 06:05
2025 m. pradžioje Vilniuje, Karoliniškėse, iškils naujas gyvenamasis namas „Sietyno 3”, kurį stato nekilnojamojo turto vystytojas „Lithome“. Netoli Vakarinio aplinkkelio tarp pušų iškilsiančiame 5 aukštų name suprojektuoti 123 butai ir 8 komercinės patalpos. Bendra investicijų suma sudarys daugiau k...
nuotrauka
2023-11-06 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Vilniuje, greta 37 ha Jomanto parko, baigė statyti daugiabučių kompleksą, kuriame galima įsigyti ne tik dalinės ar visos apdailos butų, bet ir pilnai gyvenimui paruoštų baldais apstatytų butų.
nuotrauka
2023-10-31 15:00
UAB „Eika“, būdama projekto valdytoja, pradeda gyvenamojo projekto „Saulės namai“ statybas ir pardavimus. Naujas projektas įsikurs UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomo fondo „Eika Development Fund“ (EDF) drauge su AB „SKV-Valda“ įsigytuose sklypuose Pilaitėje, adresu Pilkalnio g. 5 ir 7. Bendro...
nuotrauka
2023-10-26 13:17
Maždaug kas tryliktas, arba apie 8 proc., iš pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduodamų būstų yra prestižinės klasės. NT ekspertų nuomone, poreikis prestižiniam būstui yra vis didesnis, nes galinčių jį įsigyti pirkėjų pastaraisiais metais yra daugiau, tačiau šio būsto segmento au...
nuotrauka
2023-10-25 12:55
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo Vilniaus miesto savivaldybė leidimą sostinės Naujamiesčio rajone statyti naują gyvenamąjį kvartalą. Numatomos investicijos į projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-10-25 12:42
Vilniaus pašonėje, Riešės gyvenvietėje, kyla naujas uždaras mažaaukštės statybos gyvenamųjų namų kvartalas „Spanguolių takai" su išskirtiniu elementu – nuosavu, specialiai gyventojų reikmėms, kuriamu parku. Planuojama, jog pirmieji naujakuriai galės įsikelti jau 2024 m. II ketvirtyje.
nuotrauka
2023-10-23 10:24
Nors atrodo, kad nuoma Vilniuje tapo nebeįperkama, duomenys rodo, jog šiais metais ji beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo. Tiesa, tam tikrose vietose dėl buvusios infliacijos būstų savininkai toliau kėlė kainas, todėl nuomininkai turi ieškoti pigesnio varianto ar svarstyti nuosavo b...
nuotrauka
2023-10-09 11:07
Kauno Aleksoto rajone, greta miesto centro ir Nemuno salos, tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė pirmąjį vieno didžiausių plėtros projektų laikinojoje sostinėje – „Matau Kauną“ – etapą.
nuotrauka
2023-10-05 11:21
Rugsėjis už lango buvo rekordiškai šiltas, tačiau nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos tai nesušildė. Pirmasis rudens mėnuo labiau priminė šalį šiuo metu apgaubusią darganą ir atvėsimą, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2023-10-04 11:15
Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir ...
nuotrauka
2023-10-03 10:36
Nepaisant pastaraisiais mėnesiais kilusių paskolų palūkanų normų, Lietuvos gyventojai planų įsigyti nuosavą būstą neatsisako. Per artimiausius 3 metus tai padaryti ketina beveik kas ketvirtas (23 proc.) šalies didmiesčių gyventojas. Ši dalis dar didesnė tarp 25-35 metų amžiaus gyventojų, kurių trečd...
nuotrauka
2023-10-02 14:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje naujų būstų pardavimai buvo vieni mažiausių šiemet – parduoti 156 būstai, fiksuotas 21 sutarties nutraukimas. Rugsėjį būstų parduota 29 proc. mažiau nei rugpjūtį, kuomet pardavimai siekė ...
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 11:23
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone planuoja pradėti naujo gyvenamojo kvartalo statybas. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktas prašymas 4 korpusų pastato statybų leidimui gauti. Numatomos kompanijos investicijos į šį projektą – 35 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai