2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:20
Reklama  |  facebook

Nauji namai neapibrėžtumo akivaizdoje: patarimai svarstantiems pirkti būstą

2022-03-14 09:08
Rusijos sukeltas karas Ukrainoje paveikė ir Lietuvos būsto pirkėjų nuotaikas – pastaruoju metu pastebimi gyventojų nuogąstavimai dėl projektų įgyvendinimo ir suplanuotų terminų, finansinių ateities galimybių. Priimant šį sprendimą, svarbu įvertinti kelias aplinkybes.
nuotrauka
Edita Gudauskienė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė. „Omberg“ nuotr.


Minimos įmonės
Omberg group, UAB

Būsto besidairančių klientų neužtikrintumas atsiranda dėl jausmų, kuriuos dabar patiria kiekvienas, teigia Edita Gudauskienė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

„Dabartinė situacija, panašiai kaip ir pandemijos atveju, yra beprecedentė, tad žmonės negali tiksliai prognozuoti, kaip ji toliau vystytis. Todėl natūralu, kad dėl susirūpinimo, įvairių dirgiklių ir baimės kyla didelis vidinis nerimas, kuris skatina daugiau laiko skirti artimiausiems šeimos nariams ir aplinkos stebėjimui. Visiškai suprantama, kad būstas tokiu metu nebelieka prioritetiniu pirkiniu ir yra atidedamas vėlesniam, emociškai ramesniam laikui“, – „Omberg“ pranešime cituojama E. Gudauskienė.

Pasikeitė klausimai

Pasak E. Gudauskienės, prasidėjus karo sukeltam neapibrėžtumui žmonės nori sužinoti daugiau ir įvairesnės informacijos apie projektą – jo terminus ir statybų eigą.

„Anksčiau tai buvo mažesnis prioritetas: jei tikdavo kaina ir vieta, klientai iškart planuodavo susitikimą su pardavėjais ir kartu aptardavo rūpimas detales“, – teigia E. Gudauskienė.

Vienas dažniausiai šiuo metu kylančių klausimų – ar nesustos naujų projektų statybos pritrūkus žaliavų, darbo jėgos ar atsiradus kitiems iššūkiams. Pokyčių rinkoje tikrai netrūksta, tačiau, E. Gudauskienės teigimu, plėtotojai bei statybos įmonės atrodo nusiteikę veikti lanksčiai ir prie naujų sąlygų prisitaikyti kuo greičiau.

„Matome, kad pradėti vystyti projektai, priešingai nei pandemijos pradžioje, šįkart nestoja. Žaliavų tiekimo klausimai taip pat yra aktyviai sprendžiami: persiorientuojama į naujas rinkas, sudaromos naujos sutartys“, – sako „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Kitas pasitaikantis pirkėjų klausimas – ar nesikeičia būsto paskolų išdavimo sąlygos. E. Gudauskienė ramina, kad bankai taip pat tęsia savo veiklą kaip įprastai: palūkanų norma ir kitos kredito suteikimo sąlygos yra nustatomos atsižvelgiant į kredito sumą, terminą, kliento finansinių galimybių įvertinimą, individualią kredito riziką.

Preliminari sutartis apsaugo klientą

Jei vis tiek kyla abejonių dėl statybų eigos ar ateities finansinių galimybių, tačiau tuo pačiu nesinori prarasti galimybės turėti nuosavą būstą, E. Gudauskienė kaip saugiausią sprendimą išskiria rezervaciją.

„Klientai, įsigyjantys dar nepastatytą būstą ir sudarantys preliminarią sutartį, iš pradžių sumoka tik rezervavimo mokestį, įprastai sudarantį 2–5 tūkst. eurų, o pagrindinę pirkimo pardavimo sutartį pas notarą pasirašo projektą jau pastačius, pavyzdžiui, po metų. Per šį laiką puikiai pasimatys, kokią įtaką dabartinė situacija turės arba kaip tik neturės gyvenamųjų būstų rinkai ir žmogaus pajamoms. Jei nutiktų taip, kad pasikeistų kliento situacija ir po metų jis nebegalėtų gauti kredito iš banko, beveik visais atvejais plėtotojas tiesiog nutrauktų preliminarią sutartį ir pirkėjui grąžintų visą pradžioje įmokėtą sumą“, – pasakoja E. Gudauskienė.

Gali pasikartoti popandeminės spyruoklės situacija

Pasak E. Gudauskienės, situacijai aprimus bei nusistovėjus gali pasikartoti pandemijos metu stebėtas scenarijus: kol buvo daug neapibrėžtumo ir fiziškai nebuvo įmanoma dirbti, būstų pirkimas buvo kuriam laikui sustojęs. Vėliau prasidėjo jų pirkimo bumas ir pasiūla rinkoje stipriai sumažėjo. Panaši situacija gali pasikartoti ir dabar.

„Manau, kad būsto pirkimas gyventojams nebus prioritetas nei kovo, nei balandžio mėnesiais. Tačiau situacijai pamažu stabilizuojantis ir atsirandant daugiau aiškumo, greitai grįšime į tas pačias vėžes ir paklausa gali pradėti sparčiai augti“, – priduria „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-06-28 10:14
„Orion Asset Management“ valdomas fondas pristato rinkai naują NT objektą Palangos centre – „Palangos ašis“. Jau stovinčiame keturių pastatų komplekse – 165 poilsio ir komercinės patalpos. Dalis jų – aukščiausiame daugiaaukštyje Palangos centre, iš kurio atsiveria įspūdingi miesto ir jūros horizonta...
nuotrauka
2022-06-28 09:44
Pastarieji dveji metai NT rinkoje buvo kitokie dėl įvairių priežasčių: 2020 m. staiga užklupusi Covid-19 pandemija, o pastaruoju metu ir prasidėjęs karas Ukrainoje. Nepaisant pasaulinių sukrėtimų, Lietuvos NT rinka nuo 2020 m. kaista. NT ekspertas sako, kad galo kol kas nematyti, nes žmonės būstą pe...
nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...

Statybunaujienos.lt » NT projektai