2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 5:51
Reklama  |  facebook

Naujoji „Audi“ gamykla suprojektuota virtualioje realybėje

2016-10-04 10:50
Meksikoje, Pueblos valstijos San Chosė Čiapos mieste, pradėjo veikti nauja „Audi“ gamykla. Joje jau dirba daugiau nei trys tūkstančiai darbuotojų, kurie per metus pagamins maždaug po 150 tūkstančių naujausios kartos prestižinės klasės SUV Audi Q5 automobilių. Meksikoje atidaryta „Audi“ gamykla – pirmoji Šiaurės Amerikos žemyne ir pirmoji automobilių gamykla, suprojektuota virtualioje realybėje.
nuotrauka
Audi gamykla – realybėje įgyvendinta virtualaus fabriko „kopija“. Įmonės atstovų nuotr.


Įgyvendindami savo tvarios plėtros strategiją, „Audi“ gamintojai aktyviai plečia tarptautinę gamybos bazę. Naujausias to pavyzdys – savaitgalį iškilmingai atidaryta „Audi“ gamykla Meksikoje – vienas iš stambiausių pastarojo meto bendrovės projektų ir pirmoji Audi gamykla Šiaurės Amerikos žemyne.

„Audi“ atėjimą į Meksiką lėmė keletas pagrindinių veiksnių. Visų pirma, Meksika turi pasirašiusi per 50 laisvosios prekybos sutarčių su daugeliu pasaulio šalių, tarp kurių yra ir stambiausios prioritetinės „Audi“ rinkos. Geografinė Meksikos padėtis lemia, kad ji yra Amerikos žemyno viduryje. Todėl lengvai pasiekiamos JAV ir Kanados rinkos, taip pat žemi logistikos kaštai prekiaujant pačioje pastaruoju metu stipriai augančioje Meksikos rinkoje. Be to, iš čia nesunku pasiekti ir Pietų Amerikoje esančias gamybos bazes (t.y., Brazilijoje veikiančias „Audi“ gamyklas).

Renkantis vietą gamyklų plėtrai ne mažau svarbu buvo ir tai, kad Meksikoje gerai išvystyta automobilių komplektuojančių dalių gamyba. Čia savo gamyklas arba stambius logistikos sandėlius turi visi pagrindiniai komplektuojančių dalių tiekėjai. Į naująją gamyklą savo produkciją tieks net 7 pasaulinio mąsto komplektuojančių dalių rinkos atstovai, o iš viso į gamyklą dalis tieks daugiau nei 100 gamintojų, daugelis kurių - vietinės pramonės įmonės.

„Audi AG“ gamybos direktorius ir „Audi“ Meksikos padalinio vadovas prof. dr. H. Waltlas naująjį fabriką drąsiai vadina pirmąja pasaulyje išmaniąja gamykla. Prieš pradedant statybos darbus buvo sukurtas ir virtualioje realybėje išbandytas veikiantis kompiuterinis gamyklos modelis. Architektai, konstruktoriai, techniniai darbuotojai – visi prie naujojo projekto dirbo virtualiai, tai yra kompiuterinės simuliacijos programose. Tad dabar pradedanti veikti „Audi“ gamykla - realybėje įgyvendinta patobulinta virtualaus fabriko „kopija“.

Visa įranga ir gamybos procesas taip pat pirmiausia sumodeliuoti kompiuteriu ir įgyvendinti realybėje virtualaus modelio tobulinimo būdu. Pasak „Audi“ gamybos direktoriaus, optimizuotas gamybos procesas 30 proc. spartesnis nei įprasta ir šiuo metu tai automobilių gamybos rinkos rekordas.

„Audi AG“ personalo skyriaus vadovas T. Sigi pabrėžia naujosios gamyklos žmogiškųjų išteklių ir socialinės atsakomybės svarbą. Planuojama, kad iki metų pabaigos visame Meksikos „Audi“ padalinyje (neapsiribojant vien tik šia gamykla) dirbs per 4200 darbuotojų.

Be to, prieš trejus metus, dar prieš padedant naujosios gamyklos pamatinį akmenį, San Chosė Čiapos mieste duris atvėrė modernus Audi mokymo centras, ruošiantis darbuotojus darbui tiek būsimojoje gamykloje, tiek visame Meksikos „Audi“ padalinyje. Šiuo metu mokymo centre jau pravesta daugiau nei 5300 mokymo kursų – teorinių paskaitų ciklų, gamybinių praktikų ir pan.

Naujoji „Audi“ gamykla Meksikoje užima beveik 400 hektarų plotą. Tai pilnojo ciklo gamybos bazė, kurioje yra štampavimo ir kėbulų gamybos cechai, moderni dažykla ir automatizuotos surinkimo linijos. Pažangiausia gamybos įranga ne tik stebinančiai naši, bet ir pasižymi puikiais ekologiniais rodikliais. Pritaikius gausias energinio efektyvumo priemones gamybos procesui reikia žymiai mažiau vandens, dujų ir elektros, mažesnė ir aplinkos tarša.

Įmonės atstovų informacija
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2021-12-08 13:51
„Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos...
nuotrauka
2021-12-08 12:02
Tvaraus nekilnojamojo turto vystymas – viena iš pagrindinių atsakingų bendrovių misijų. Įmonė „Summus Capital“ siekia kurti patogią ir draugišką aplinką tiek pirkėjams, tiek darbuotojams. Vienas iš valdomų objektų – prekybos slėnis „NØRDIKA“ – vienas pirmųjų prekybos centrų Baltijos šalyje, kuris ga...
nuotrauka
2021-12-08 08:57
„EfTEN Capital“ įkūrė naują komercinio nekilnojamojo turto fondą, kuris vadovausis žaliųjų investicijų principais. Pirmasis fondo įsigijimas – „Danske Bank“ biurų pastatas Vilniuje.
nuotrauka
2021-12-07 11:41
Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžiner...
nuotrauka
2021-12-06 15:40
Kaune Nemuno saloje kylantį mokslo muziejų „Mokslo salą“ pasiekė įspūdingų gabaritų inovatyvūs įrenginiai – dvi šalčio mašinos, kurios mokslo populiarinimui skirtas erdves aprūpins vėsuma. Tai pirmasis tokios apimties į vėsumos tiekimo rinką žengiančios bendrovės „Kauno energija“ projektas.
nuotrauka
2021-12-06 14:21
Įgyvendindamas plėtros planą, parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ gruodžio 6 d. atidarė ketvirtą tinklo parduotuvę Vilniuje – Pilaitės rajone, šalia prekybos centro „Vilnius Outlet“. Bendros investicijos čia viršija 12,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-12-03 07:31
Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui minint 30-ąsias įkūrimo metines, atnaujinta bataliono infrastruktūra ir restauruotos į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas kareivinių pastatas.
nuotrauka
2021-12-03 07:18
Netyčia sušlapus drabužius, neilgai trukus pradėsite šalti, kadangi jūsų organizmas tam tikrą šilumos kiekį išskirs kuo greičiau drabužiams išdžiovinti. O kai drabužiai bus sausi, sušilsite ir patys. Panaši analogija tinka ir norint įvertinti drėgmės įtaką medžiagos šiluminėms savybėms – kuo medžiag...
nuotrauka
2021-12-02 15:57
Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., beveik 350 Kauno apskrities policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių įsikūrė naujai įrengtose patalpose Radvilėnų plente.
nuotrauka
2021-12-02 11:46
Gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
nuotrauka
2021-12-02 10:39
Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų. Bendrovės plėtojamoje Spaudos g. esančioje teritorijoje naująjį verslo centrą planuojama p...
nuotrauka
2021-12-01 09:53
Kritiškai svarbią antžeminę infrastruktūrą šiemet už 9,7 mln. eurų iš esmės atnaujinęs Šiaulių oro uostas ją naudoti pradeda gavęs Transporto kompetencijų agentūros leidimą. Tai reiškia, kad ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turintis oro uostas ypač didelių transatlantinių orlaivių pil...
nuotrauka
2021-11-30 11:50
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie sutvarkytą paveldo objektą – šįkart tai Šilutėje esantys Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį.
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-29 10:43
Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. pabaigoje ketina pradėti vieno iš pagrindinių padalinių – Naujojo arsenalo, esančio šalia Mindaugo paminklo Vilniuje – rekonstravimo darbus. Kad šiems darbams būtų tinkamai pasiruošta, muziejuje šiuo metu atliekami taikomieji – architektūros, istorijos, polichr...
nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas