2024 balandžio 19 d. penktadienis, 7:57
Reklama  |  facebook

Net 35 proc. visų ES atliekų sudaro statybinės šiukšlės

2021-07-01 10:14
Tvarumas, žiedinė ekonomika, atliekų mažinimas, ekologinis projektavimas – šios bendros europinės vertybės formuoja mūsų visuomenę. Visgi, dėl įvairių priežasčių dauguma vis dar renkasi mažiau tvarius sprendimus. Vartotojai dažniausiai tai daro dėl finansinių paskatų, o įmonės dėl gamybinių įpročių.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra),
Itin reikalingi pokyčiai

Nors pastaruoju metu vyrauja itin daug iniciatyvų atliekų perdirbimo srityje, statistika rodo, kad visame pasaulyje perdirbama mažiau nei 1 proc. drabužių ir mažiau nei 40 proc. elektronikos, išmetama apie 20 proc. pagaminto maisto. Statybų sektorius laikomas daugiausia atliekų paliekančiu – net 35 proc. visų ES atliekų sudaro statybinės šiukšlės.

Brangstanti elektra, kaip rašoma Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pranešime, skatina peržvelgti galimybes atsinaujinančios energetikos srityje. Pasižiūrėjus į Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategiją, tikimasi, kad 2050 m. Lietuvoje atsinaujinančių energijos išteklių dalis elektros suvartojime sudarys 100%. Be to, paskaičiavus jos atsiperkamumą – sulaukiama vis daugiau investicijų ties inovatyviais sprendimais šioje srityje.

Mažinant taršą, Lietuvoje įregistruotų elektromobilių skaičius per praėjusius metus padvigubėjo ir toliau sparčiai auga. Sulig šiais rodikliais planuojami elektromobilių įkrovimo infrastruktūros didinimo darbai, kadangi didėja skundų ne tik dėl mažo jų kiekio, bet ir nepakankamo nuvažiuojamo atstumo, įkrovimo efektyvumo.

Žaliųjų inovacijų skatinimas yra itin svarbus norint pereiti prie aplinkai draugiškos ir netoksiškos žiedinės ekonomikos, sumažinti anglies dioksido poveikį gamtai ir paprasčiausiai eliminuoti atliekų kiekius.

Atrinkti inovatyvūs projektai

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai (MITA) baigus paraiškų, pateiktų pagal Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ” žaliosios pramonės srities kvietimą vertinimą, investicijos į inovacijų, aplinkai palankių produktų/technologijų kūrimui ir diegimui bus suteiktos šešiems Lietuvos įmonių įgyvendinamiems dvišaliams projektams. Atrinkti projektai yra orientuoti į pažangių aplinkai palankių produktų ir technologijų kūrimą ir diegimą. Programos pagrindinis siekis yra paspartinti kiekvieno projekto augimą, padedant idėjas iškelti iš laboratorijos į rinką suteikiant trūkstamą finansavimo dalį priklausomai nuo projekto pobūdžio ir apimties.

Tarp atrinktų projektų idėjų yra skirtingos sritys, kurioms siūlomi modernūs sprendimai. Tai – inovatyvios sistemos statybų, atliekų tvarkymo ir priežiūros srityse, novatoriškos elektromobilių krovimo stotelės, garsą izoliuojančios akustinės plokštės iš perdirbtų žaliavų bei antrinių žaliavų panaudojimą gamybinio proceso metu lengvinanti DI technologija. Projektų vystomos idėjos siūlo fizinių produktų kūrimą, kuriais siekiama sumažinti taršą, skatinti tvarumą ne tik nacionaliniu, tačiau ir tarptautiniu mastu.

Visi projektai, dalijasi MITA, įgyvendinami su partneriais iš Norvegijos, kadangi verslo partnerystė tarp įmonių, dalyvaujančių Programoje iš šalies donorės ir šalies paramos gavėjos, yra pagrindinis Programos dvišalis tikslas. Būtent toks bendradarbiavimo pobūdis projektuose suburia mokslininkus, technologus ir gamintojus, užsibrėžusius pateikti naujus universalius sprendimus globaliems iššūkiams ir sustiprinti savo poziciją inovacijų srityje. Partnerystės dėka siekiama aprūpinti Lietuvos įmones ne tik žiniomis, tačiau ir padėti perimti sukauptą patirtį bei gerąją praktiką.
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-16 18:41
Panevėžio Beržų progimnazijos stadione šiuo metu įrengiamas pripučiamas futbolo maniežas. Minėtos progimnazijos teritorijoje jau darbuojasi statybininkai – modernizuojama futbolo aikštė, netrukus prasidės komunikacijų įrengimo darbai.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-16 12:47
Aplinkos ministerija parengė Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų struktūros ir išdavimo tvarkos aprašo pataisas, leisiančias į statybų planavimo procedūras įtraukti ir visuomenės atstovus.
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos