2021 birželio 14 d. pirmadienis, 20:19
Reklama  |  facebook

„Panevėžio statybos tresto“ projektų sąraše – svarbūs šalies objektai

2018-10-03 07:30,      LSA signatarė 2018-10-03 08:30
Kai prieš 25-erius metus kūrėsi Lietuvos statybininkų asociacija, AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) buvo tarp steigėjų. Iki šiol bendrovė yra viena iš didžiausių Asociacijos įmonių, o AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius yra Asociacijos tarybos narys, Eksporto komiteto vadovas.
nuotrauka
Valdovų rūmai. PST nuotr.


Minimos įmonės
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

„Vargu ar įmanoma efektyviai veikti vienai įmonei. Kalbant apie verslo klausimus, visiškai aišku, kad tik dalyvavimas asocijuotoje struktūroje leidžia kurti palankią aplinką statybos verslui, padeda stiprinti šalies statybos sektorių, gina narių interesus įstatymų leidimo ir kontrolės instancijose, gelbsti sprendžiant teisines ar mokestines problemas“, – tvirtina AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius, akcentuodamas ir įmonių bendravimo, dalijimosi patirtimi svarbą.

gesevičius PST

Nuotraukoje – AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius

Ketvirtoji pramonės revoliucija, kaip pastebi D. Gesevičius, yra dar vienas argumentas, kodėl ir kuo Asociacija svarbi statybos sektoriui, statybos verslui. LSA ne tik inicijuoja naujoves, bet ir imasi priemonių, kad jos taptų kasdiene praktika. Juk diegiamos naujovės taupo laiko ir lėšų sąnaudas, o Lietuvos statybos sektorių veda į Europos Sąjungos, Šiaurės šalių modernių technologijų draugiją. Tai aktualu ne tik užsienyje besidarbuojančiam verslui, bet ir Lietuvos rinkoje veikiančioms įmonėms.

Lietuvos statybininkų asociacija, skatindama modernias technologijas, jų diegimą ir kuo platesnį naudojimą, kartu su partneriais organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą pristatyti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. „Panevėžio statybos tresto“ darbuotojai jau spėjo įsitikinti, kad darbas BIM aplinkoje padeda efektyviau komunikuoti projektuotojams ir statybvietėse dirbantiems inžinieriams. Specialistams tapo lengviau suformuluoti užduotis, jie taip pat greičiau susivokia brėžiniuose, kadangi nebereikia vartyti krūvos popierinės dokumentacijos. Dirbant tokiu būdu, taupomas laikas, kurio reikia pasikeisti informacija. Naudodami internetą, inžinieriai statybos objektuose gali prisijungti prie įmonės serverio, peržiūrėti modelį, pasiskaičiuoti medžiagų kiekius, planuoti gaminių užsakymus, analizuoti konstrukcijų mazgus.

Šių metų pavasarį PST laimėjo viešą tarptautinį konkursą ir tapo pagrindinių statybos darbų vykdytoju, statant Kauno kogeneracinę jėgainę. PST stato jėgainės pagrindinės ir pagalbinės įrangos pastatus, inžinerinius tinklus bei komunikacijas, vidaus kelius ir kt. Iš viso bus pastatyta daugiau nei 15 objektų. Su bendrove „Kauno kogeneracinė jėgainė“ (KKJ) pasirašytos sutarties paslaugų vertė – 33,6 mln. eurų. Darbai turi būti baigti 2020 metais. 

Šiuo metu Panevėžio statybos trestas vykdo 20 mln. eurų sandėrį – Vilniuje stato bendrovės „Elmoris“ fabriką. 26 tūkst. kv. metrų ploto gamybos ir sandėliavimo pastatą Savanorių prospekte įmonė turi pastatyti per 13 mėnesių.

PST įvykdytų projektų sąrašuose yra tokie svarbūs šalies objektai: Prezidentūra, Valdovų rūmai, Panevėžio ir Šiaulių sporto arenos, AB „Akmenės cementas“ naujos 4,5 tūkst. tonų per dieną sauso būdo klinkerio gamybos linijos statyba, darbai Panevėžio termofikacinėje kombinuoto ciklo 35 MW galios elektrinėje, Klaipėdos biokuro ir termofikacinėje jėgainėje „Fortum“, Panevėžio bendrovėje „Amilina“ bei daugelyje kitų objektų. Įmonė įgyvendino daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų, kurie prisidėjo prie Lietuvos ekonominio augimo, turi reikšmingos įtakos šalies infrastruktūrai plėtoti bei aplinkosaugai gerinti.

„Statybininkų dienos išvakarėse svarbu pasakyti, kad „Panevėžio statybos treste“ dirba lojalūs savo įmonei darbuotojai, rotacija maža, nors darbuotojų skaičius siekia apie 800“, – neslėpdamas dėkingumo kolektyvui, sako PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 11:49
500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai bazili...
nuotrauka
2021-05-18 10:20
Jau kitų metų pirmąjį ketvirtį sostinės Ukmergės gatvėje duris atversiančiam pirmajam unikalios koncepcijos daugiafunkciniam patalpų kompleksui „Vilniaus verslo parkas“ jau numatyta plėtra.
nuotrauka
2021-05-18 10:13
Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir UAB „Infes“ pasirašė LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2021-05-18 09:15
EIKA įmonių grupė pirmą kartą žengė investicinį žingsnį į tarptautinę rinką – investavo 100 tūkst. svarų (116 tūkst. eurų) į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.