2023 birželio 2 d. penktadienis, 7:17
Reklama  |  facebook

„Panevėžio statybos tresto“ projektų sąraše – svarbūs šalies objektai

2018-10-03 07:30
Kai prieš 25-erius metus kūrėsi Lietuvos statybininkų asociacija, AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) buvo tarp steigėjų. Iki šiol bendrovė yra viena iš didžiausių Asociacijos įmonių, o AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius yra Asociacijos tarybos narys, Eksporto komiteto vadovas.
nuotrauka
Valdovų rūmai. PST nuotr.


Minimos įmonės
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Amilina, AB

„Vargu ar įmanoma efektyviai veikti vienai įmonei. Kalbant apie verslo klausimus, visiškai aišku, kad tik dalyvavimas asocijuotoje struktūroje leidžia kurti palankią aplinką statybos verslui, padeda stiprinti šalies statybos sektorių, gina narių interesus įstatymų leidimo ir kontrolės instancijose, gelbsti sprendžiant teisines ar mokestines problemas“, – tvirtina AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius, akcentuodamas ir įmonių bendravimo, dalijimosi patirtimi svarbą.

gesevičius PST

Nuotraukoje – AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius

Ketvirtoji pramonės revoliucija, kaip pastebi D. Gesevičius, yra dar vienas argumentas, kodėl ir kuo Asociacija svarbi statybos sektoriui, statybos verslui. LSA ne tik inicijuoja naujoves, bet ir imasi priemonių, kad jos taptų kasdiene praktika. Juk diegiamos naujovės taupo laiko ir lėšų sąnaudas, o Lietuvos statybos sektorių veda į Europos Sąjungos, Šiaurės šalių modernių technologijų draugiją. Tai aktualu ne tik užsienyje besidarbuojančiam verslui, bet ir Lietuvos rinkoje veikiančioms įmonėms.

Lietuvos statybininkų asociacija, skatindama modernias technologijas, jų diegimą ir kuo platesnį naudojimą, kartu su partneriais organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą pristatyti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. „Panevėžio statybos tresto“ darbuotojai jau spėjo įsitikinti, kad darbas BIM aplinkoje padeda efektyviau komunikuoti projektuotojams ir statybvietėse dirbantiems inžinieriams. Specialistams tapo lengviau suformuluoti užduotis, jie taip pat greičiau susivokia brėžiniuose, kadangi nebereikia vartyti krūvos popierinės dokumentacijos. Dirbant tokiu būdu, taupomas laikas, kurio reikia pasikeisti informacija. Naudodami internetą, inžinieriai statybos objektuose gali prisijungti prie įmonės serverio, peržiūrėti modelį, pasiskaičiuoti medžiagų kiekius, planuoti gaminių užsakymus, analizuoti konstrukcijų mazgus.

Šių metų pavasarį PST laimėjo viešą tarptautinį konkursą ir tapo pagrindinių statybos darbų vykdytoju, statant Kauno kogeneracinę jėgainę. PST stato jėgainės pagrindinės ir pagalbinės įrangos pastatus, inžinerinius tinklus bei komunikacijas, vidaus kelius ir kt. Iš viso bus pastatyta daugiau nei 15 objektų. Su bendrove „Kauno kogeneracinė jėgainė“ (KKJ) pasirašytos sutarties paslaugų vertė – 33,6 mln. eurų. Darbai turi būti baigti 2020 metais. 

Šiuo metu Panevėžio statybos trestas vykdo 20 mln. eurų sandėrį – Vilniuje stato bendrovės „Elmoris“ fabriką. 26 tūkst. kv. metrų ploto gamybos ir sandėliavimo pastatą Savanorių prospekte įmonė turi pastatyti per 13 mėnesių.

PST įvykdytų projektų sąrašuose yra tokie svarbūs šalies objektai: Prezidentūra, Valdovų rūmai, Panevėžio ir Šiaulių sporto arenos, AB „Akmenės cementas“ naujos 4,5 tūkst. tonų per dieną sauso būdo klinkerio gamybos linijos statyba, darbai Panevėžio termofikacinėje kombinuoto ciklo 35 MW galios elektrinėje, Klaipėdos biokuro ir termofikacinėje jėgainėje „Fortum“, Panevėžio bendrovėje „Amilina“ bei daugelyje kitų objektų. Įmonė įgyvendino daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų, kurie prisidėjo prie Lietuvos ekonominio augimo, turi reikšmingos įtakos šalies infrastruktūrai plėtoti bei aplinkosaugai gerinti.

„Statybininkų dienos išvakarėse svarbu pasakyti, kad „Panevėžio statybos treste“ dirba lojalūs savo įmonei darbuotojai, rotacija maža, nors darbuotojų skaičius siekia apie 800“, – neslėpdamas dėkingumo kolektyvui, sako PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas