„Panevėžio statybos tresto“ projektų sąraše – svarbūs šalies objektai
„Vargu ar įmanoma efektyviai veikti vienai įmonei. Kalbant apie verslo klausimus, visiškai aišku, kad tik dalyvavimas asocijuotoje struktūroje leidžia kurti palankią aplinką statybos verslui, padeda stiprinti šalies statybos sektorių, gina narių interesus įstatymų leidimo ir kontrolės instancijose, gelbsti sprendžiant teisines ar mokestines problemas“, – tvirtina AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius, akcentuodamas ir įmonių bendravimo, dalijimosi patirtimi svarbą.
Nuotraukoje – AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius
Ketvirtoji pramonės revoliucija, kaip pastebi D. Gesevičius, yra dar vienas argumentas, kodėl ir kuo Asociacija svarbi statybos sektoriui, statybos verslui. LSA ne tik inicijuoja naujoves, bet ir imasi priemonių, kad jos taptų kasdiene praktika. Juk diegiamos naujovės taupo laiko ir lėšų sąnaudas, o Lietuvos statybos sektorių veda į Europos Sąjungos, Šiaurės šalių modernių technologijų draugiją. Tai aktualu ne tik užsienyje besidarbuojančiam verslui, bet ir Lietuvos rinkoje veikiančioms įmonėms.
Lietuvos statybininkų asociacija, skatindama modernias technologijas, jų diegimą ir kuo platesnį naudojimą, kartu su partneriais organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą pristatyti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. „Panevėžio statybos tresto“ darbuotojai jau spėjo įsitikinti, kad darbas BIM aplinkoje padeda efektyviau komunikuoti projektuotojams ir statybvietėse dirbantiems inžinieriams. Specialistams tapo lengviau suformuluoti užduotis, jie taip pat greičiau susivokia brėžiniuose, kadangi nebereikia vartyti krūvos popierinės dokumentacijos. Dirbant tokiu būdu, taupomas laikas, kurio reikia pasikeisti informacija. Naudodami internetą, inžinieriai statybos objektuose gali prisijungti prie įmonės serverio, peržiūrėti modelį, pasiskaičiuoti medžiagų kiekius, planuoti gaminių užsakymus, analizuoti konstrukcijų mazgus.
Šių metų pavasarį PST laimėjo viešą tarptautinį konkursą ir tapo pagrindinių statybos darbų vykdytoju, statant Kauno kogeneracinę jėgainę. PST stato jėgainės pagrindinės ir pagalbinės įrangos pastatus, inžinerinius tinklus bei komunikacijas, vidaus kelius ir kt. Iš viso bus pastatyta daugiau nei 15 objektų. Su bendrove „Kauno kogeneracinė jėgainė“ (KKJ) pasirašytos sutarties paslaugų vertė – 33,6 mln. eurų. Darbai turi būti baigti 2020 metais.
Šiuo metu Panevėžio statybos trestas vykdo 20 mln. eurų sandėrį – Vilniuje stato bendrovės „Elmoris“ fabriką. 26 tūkst. kv. metrų ploto gamybos ir sandėliavimo pastatą Savanorių prospekte įmonė turi pastatyti per 13 mėnesių.
PST įvykdytų projektų sąrašuose yra tokie svarbūs šalies objektai: Prezidentūra, Valdovų rūmai, Panevėžio ir Šiaulių sporto arenos, AB „Akmenės cementas“ naujos 4,5 tūkst. tonų per dieną sauso būdo klinkerio gamybos linijos statyba, darbai Panevėžio termofikacinėje kombinuoto ciklo 35 MW galios elektrinėje, Klaipėdos biokuro ir termofikacinėje jėgainėje „Fortum“, Panevėžio bendrovėje „Amilina“ bei daugelyje kitų objektų. Įmonė įgyvendino daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų, kurie prisidėjo prie Lietuvos ekonominio augimo, turi reikšmingos įtakos šalies infrastruktūrai plėtoti bei aplinkosaugai gerinti.
„Statybininkų dienos išvakarėse svarbu pasakyti, kad „Panevėžio statybos treste“ dirba lojalūs savo įmonei darbuotojai, rotacija maža, nors darbuotojų skaičius siekia apie 800“, – neslėpdamas dėkingumo kolektyvui, sako PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius.