2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 23:06
Reklama  |  facebook

Pareigūnai turės atsakyti už neteisėtus veiksmus – sumokėti tūkstantines sumas

2021-06-26 08:44
Praėjusią savaitę Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija (teismas) išsprendė bylą pagal Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) prašymą taikyti regreso reikalavimus dėl Lietuvos valstybės nuostolių, patirtų atlyginus privatiems asmens žalą, kurią sukėlė neteisėti valstybės institucijų veiksmai.
nuotrauka
Statybos Nidoje. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Neringos savivaldybė,
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ),
Birželio 17 d. posėdyje teismas nusprendė palikti galioti pirmosios instancijos teismo 2018 m. birželio 29 d. sprendimo dalį, kuria iš dviejų buvusių Klaipėdos apskrities viršininko administracijos statybos valstybinės priežiūros pareigūnų regreso tvarka priteista po 4 872,79 Eur. Dėl vieno iš atsakovų mirties jo atžvilgiu byla buvo nutraukta, nes, teismo nuomone, prievolė atlyginti žalą dėl vykdytų pareigų yra asmeninio pobūdžio ir negali būti paveldima.

Paminėtina, kaip rašoma Statybos inspekcijos pranešime, kad žala, dėl kurios teisme buvo iškelti Statybos inspekcijos regreso reikalavimai, privatiems asmenims ankstesniu Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2013 m. lapkričio 7 d. sprendimu buvo priteista iš Lietuvos valstybės ir Neringos savivaldybės, panaikinus neteisėtus, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) tvarkymo reikalavimus pažeidžiančius sprendimus teritorijų planavimo ir statybos srityje (detalųjį planą, statybos leidimus ir kitus), jų pagrindu sudarytus sandorius, įpareigojus asmenis šalinti statybos padarinius.

Valstybei ir savivaldybei atlyginus priteistą žalą, institucijos, kurių pareigūnai atliko neteisėtus veiksmus, privalo atskirai kelti regreso reikalavimus savo darbuotojų atžvilgiu. Statybos inspekcija pareiškė regreso reikalavimus ne dėl savo, o dėl likviduotos Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojų veiksmų, kadangi teisės aktai nustato pareigą regresą įgyvendinti institucijai, kuri šiuo metu vykdo analogiškas kaip likviduotas subjektas funkcijas.

Teismas išaiškino, kad prie valstybės patirtos žalos prisidėjo ne tik Klaipėdos apskrities viršininko administracija, tačiau ir kitos įstaigos savo sprendimais ir veiksmais teritorijų planavimo ir statybos srityje (KNNP direkcija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas, Kultūros vertybių apsaugos departamento Klaipėdos teritorinis padalinys). Teismo nurodymu, kaip pranešama, atsižvelgiant į valstybinio administravimo subjektų vaidmenį ginčo teritorijos planavimo bei statybų procese, Klaipėdos apskrities viršininko administracijai tenkantis žalos dydis atitinkamai mažintinas. Teismas taip pat pripažino, kad prie privačių asmenų patirtos žalos prisidėjo ir privatūs asmenys, rengę neteisėtus teritorijų planavimo dokumentus, statybos projektus. Taigi šiuo atveju regreso reikalavimus dėl Lietuvos valstybės žalos atlyginimo turi įgyvendinti ne tik Statybos inspekcija, bet privalo įsivertinti ir kitos teismo nurodomos įstaigos.

Statybos inspekcija yra inicijavusi ir daugiau bylų, kuriose reikalaujama pareigūnų materialinės atsakomybės dėl Lietuvos valstybės patirtos žalos. Šiuo metu teisme vyksta dar viena regreso byla dėl Kuršių nerijoje neteisėtai priimtų sprendimų (reikalavimo suma 17 852,85 Eur). Taip pat numatyta inicijuoti ir kitus teisminius procesus pagal dar tris priimtus teismo sprendimus toje pačioje teritorijoje. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-15 15:02
Vyriausybė trečiadienį, rugsėjo 15 d., Aplinkos ministerijai suteikė įgaliojimus vieningam visų pastatų renovacijos kompetencijų centrui sukurti.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:53
Mažos vertės pirkimai praėjusiais metais sudarė daugiau kaip 96 proc. visų Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų. Tačiau tokių pirkimų vertės yra gerokai mažesnės, tad ir jų teisiniam reguliavimui bei kontrolei skiriama mažiau dėmesio. Teisininkai tame mato riziką, mat mažesnės pirkimų vertės gali būti ...
nuotrauka
2021-09-15 10:40
KLAUSIMAS. Nupirktų sklypų savininkas juos palygino, palikdamas nuolydį į kaimynų sklypą. Dėl to po lietaus kaimynų sklypo gruntas plaunamas į griovį. Ar įstatymai neįpareigoja žemės darbus talikti taip, kad kaimynams nekiltų problemų?
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-13 11:47
Pirmoje 2021 m. pusėje pasaulio ekonomika pasižymėjo itin sparčiu žaliavų kainų kilimu. Brangsta, atrodo, viskas: metalai, mediena, žemės ūkio produkcija. Kas tai sąlygoja ir ko tikėtis per šiuos ir ateinančius metus?
nuotrauka
2021-09-13 11:37
Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas.
nuotrauka
2021-09-13 10:18
Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė Vilniaus savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 06:02
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos UAB „Biržų ranga“ skundą atsakovei Konkurencijos tarybai dėl paskirtos baudos sumažinimo.
nuotrauka
2021-09-10 05:45
Susisiekimo ministerija Seimo rudens sesijai teikia devynių teisės aktų paketus. Vieni iš svarbiausių – pertvarkyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemą, įteisinti inovatyvią eSIM technologiją, taip pat numatomos Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Ryš...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos