2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 7:46
Reklama  |  facebook

Pasikeitusi darbo rinka keičia ir NT: išaugęs dėmesys skaitmeniniams sprendimams

2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius galvą, kaip geriau išnaudoti tuštėjančias verslo centrų erdves.
nuotrauka
Giedrius Brūzgė, Mindaugas Juška, Martynas Giga. EIKA nuotr., Portalo Statybunaujienos.lt koliažas


Minimos įmonės
Eika, UAB
Elektrum Lietuva, UAB
Flanco, UAB
Pagal „McKinsey & Company“ apklausą, daugiau nei 58 % dirbančiųjų JAV turi galimybę nors vieną dieną per savaitę dirbti iš namų, o 35 % respondentų tikina galintys tai daryti visas darbo dienas. Atitinkamą statistiką galima rasti ir Lietuvoje – hibridinį darbą norėtų rinktis 60–70 % tai galinčių daryti darbuotojų.

Pokyčiai jaučiami ir kituose sektoriuose

Šie darbo rinkos poslinkiai netiesiogiai paliečia ir kitus sektorius. Pvz., komercinio NT vystytojams ir valdytojams tenka ieškoti būdų prisitaikyti prie vis mažėjančio verslo centrų lankomumo bei besikeičiančių nuomotojų reikalavimų, skirtų palengvinti gyvenimą savo darbuotojams. Dalis NT plėtotojų atsakymų ieško šiuo metu rinkoje siūlomuose darbo erdvių skaitmenizavimo sprendimuose, kurie leidžia patogiau vykdyti pastato administravimą.

Nors sudėtingų pastatų statybose jau kurį laiką yra privalomi pažangūs skaitmeniniai BIM modeliai, tokių statinių administravimas skaitmeninėje erdvėje vis dar atsilieka. UAB „Eika“ Turto valdymo departamento direktorius Giedrius Brūzgė teigia, kad šiuo metu jau egzistuojantys skaitmeniniai sprendimai gali ne tik žymiai pagerinti nuomininkų gyvenimo kokybę pasiūlant efektyvius būdus rezervuoti susitikimų kambarius, automobilių parkavimo vietas ar palengvinti svečių priėmimą, tačiau ir padėti optimizuoti pastato valdytojo užimtumą ar įvertinti pastato būklę.

„Dar 2021 m. pradžioje pasitelkę skaitmeninius sprendimus „Eika“ verslo centre, kurį sudaro beveik 15 000 kv. m ploto komercinių patalpų, kardinaliai sumažinome komercinių objektų vadovų darbo krūvį ir pagreitinome procesus – tai padidino nuomininkų pasitenkinimą mūsų teikiamomis paslaugomis. Tuo metu pasirinkome bendradarbiauti su „Flanco“, kurie atvėrė galimybes būti lankstesniais tiek su verslo centrų nuomininkais, tiek su mūsų pačių darbuotojais. Artimiausiuose planuose šią sistemą ketiname įdiegti dar dviejuose objektuose – „Live Square“ (7000 kv. m) bei „Flow“ (15 000 kv. m) verslo centruose. Sistema suteikia galimybes administruoti net ir konkretaus biuro poreikius, būtent todėl ją įsileidome ir į „Eika“ biurą. „Flanco“ mums padeda valdyti atskiras darbo vietas, daiktų laikymo spinteles, jas rezervuoti, sekti užimtumą, o tai ilgoje perspektyvoje padeda planuoti biuro poreikius, kadangi kolektyvas su kiekvienais metais natūraliai auga ir vietų poreikis didėja“, – „Eika“ pranešime cituojamas Turto valdymo departamento direktorius G. Brūzgė.

Lietuvoje sukurti išmanūs sprendimai

„Flanco“ – tai Lietuvoje sukurtas išmanus biuro erdvių valdymo sprendimas, leidžiantis darbuotojams patogiau išnaudoti šiuolaikinius hibridinio darbo privalumus ir palengvinantis NT valdytojų kasdienybę. „Flanco“ vadovo ir bendrasavininko Mindaugo Juškos teigimu, tiek sėkminga darbuotojų patirtis, tiek šiuolaikinės pastato administravimo technologijos gali būti užtikrintos tik apie išmanius sprendimus galvojant ankstyvose projekto stadijose.

„Dar pradedant statyti pastatą yra itin svarbu pagalvoti apie teisingą infrastruktūrą, pasirenkamą techninę įrangą ir planuoti darbuotojų judėjimą pastate. Jūsų darbuotojai neturėtų gaišti laiko galvodami apie parkavimo vietas, patekimą į pastato erdves, svečių priėmimą ar susitikimams skirtų kambarių rezervavimą. Nekilnojamo turto nereikėtų rinktis pagal stogo terasos plotą ar parkavimo vietų skaičių, todėl šiuo metu NT valdytojams siūlome šiuolaikinį požiūrį į pastatų administravimą, sutelktą į darbuotoją bei jo patogumą. Dabartinėje rinkoje itin svarbu įvertinti NT valdytojų gebėjimus efektyviai koreguoti procesus bei prieinamų duomenų panaudojimą realiu laiku, užtikrinant sklandžią darbuotojo dieną“, – sako M. Juška.

Į sprendimus nuomininkai atsižvelgia

Išmanių sprendimų vertę pabrėžia ir nuomininkai. Beveik 300 darbuotojų, kurių didžioji dalis dirba hibridiniu būdu, turinti „Elektrum Lietuva“ praėjusių metų gruodį paskelbė, kad įsikurs naujai kylančiame verslo centre „Flow“. Įmonės vadovas Martynas Giga akcentuoja, kad efektyvus hibridinio darbo organizavimas ir patogus planavimas buvo vienas iš argumentų rinktis šį verslo centrą.

„Savo dabartinį biurą mes paprasčiausiai „išaugome“, o ieškodami galimybės sukurti patogias ir šiuolaikiškas darbo sąlygas sparčiai besiplečiančiai komandai naująja savo būstine pasirinkome verslo erdvę „Flow“. Mums buvo svarbu patiems joje susikurti ergonomišką darbo aplinką, kuri atitiktų kintančius individualaus bei komandinio darbo poreikius. Esame įpratę dirbti hibridinio darbo principu, todėl jį taikysime ir naujame biure, toliau naudodami mums jau pasiteisinusią biuro valdymo ir vietų rezervacijos sistemą „Flanco“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas.
M. Gigos teigimu, darbo rinkoje dabar pastebima, kad ir patys darbuotojai vis labiau vertina lankstumą, jog galėtų dirbti tiek iš namų, tiek iš biuro. Anot jo, naujas hibridinio darbo organizavimo principas verčia persiorientuoti ir pačias organizacijas – nebėra efektyvu ir prasminga investuoti į tokį patį darbo vietų, kaip ir darbuotojų, skaičių – dabar investicijos labiau kreipiamos į efektyvų darbo organizavimą, patogų jo planavimą.

„Flanco“ mums padeda patogiai organizuoti hibridinį darbo modelį, planuoti savo darbą biure, nes per šią sistemą mes lengvai rezervuojame savo darbo ir susitikimų vietas, stebime jų užimtumą, dalinamės su kolegomis. Šiame etape tai padeda išspręsti ir spartaus komandos augimo iššūkius, nes ta pačia darbo vieta biure pasikeisdami patogiai gali dalintis keli kolegos“, – teigia M. Giga. 
Statybunaujienos.ltSkaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai i...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – t...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-08 14:44
Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba