2023 gruodžio 8 d. penktadienis, 6:59
Reklama  |  facebook

Pasikeitusi darbo rinka keičia ir NT: išaugęs dėmesys skaitmeniniams sprendimams

2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius galvą, kaip geriau išnaudoti tuštėjančias verslo centrų erdves.
nuotrauka
Giedrius Brūzgė, Mindaugas Juška, Martynas Giga. EIKA nuotr., Portalo Statybunaujienos.lt koliažas


Minimos įmonės
Eika, UAB
Elektrum Lietuva, UAB
Flanco, UAB
Pagal „McKinsey & Company“ apklausą, daugiau nei 58 % dirbančiųjų JAV turi galimybę nors vieną dieną per savaitę dirbti iš namų, o 35 % respondentų tikina galintys tai daryti visas darbo dienas. Atitinkamą statistiką galima rasti ir Lietuvoje – hibridinį darbą norėtų rinktis 60–70 % tai galinčių daryti darbuotojų.

Pokyčiai jaučiami ir kituose sektoriuose

Šie darbo rinkos poslinkiai netiesiogiai paliečia ir kitus sektorius. Pvz., komercinio NT vystytojams ir valdytojams tenka ieškoti būdų prisitaikyti prie vis mažėjančio verslo centrų lankomumo bei besikeičiančių nuomotojų reikalavimų, skirtų palengvinti gyvenimą savo darbuotojams. Dalis NT plėtotojų atsakymų ieško šiuo metu rinkoje siūlomuose darbo erdvių skaitmenizavimo sprendimuose, kurie leidžia patogiau vykdyti pastato administravimą.

Nors sudėtingų pastatų statybose jau kurį laiką yra privalomi pažangūs skaitmeniniai BIM modeliai, tokių statinių administravimas skaitmeninėje erdvėje vis dar atsilieka. UAB „Eika“ Turto valdymo departamento direktorius Giedrius Brūzgė teigia, kad šiuo metu jau egzistuojantys skaitmeniniai sprendimai gali ne tik žymiai pagerinti nuomininkų gyvenimo kokybę pasiūlant efektyvius būdus rezervuoti susitikimų kambarius, automobilių parkavimo vietas ar palengvinti svečių priėmimą, tačiau ir padėti optimizuoti pastato valdytojo užimtumą ar įvertinti pastato būklę.

„Dar 2021 m. pradžioje pasitelkę skaitmeninius sprendimus „Eika“ verslo centre, kurį sudaro beveik 15 000 kv. m ploto komercinių patalpų, kardinaliai sumažinome komercinių objektų vadovų darbo krūvį ir pagreitinome procesus – tai padidino nuomininkų pasitenkinimą mūsų teikiamomis paslaugomis. Tuo metu pasirinkome bendradarbiauti su „Flanco“, kurie atvėrė galimybes būti lankstesniais tiek su verslo centrų nuomininkais, tiek su mūsų pačių darbuotojais. Artimiausiuose planuose šią sistemą ketiname įdiegti dar dviejuose objektuose – „Live Square“ (7000 kv. m) bei „Flow“ (15 000 kv. m) verslo centruose. Sistema suteikia galimybes administruoti net ir konkretaus biuro poreikius, būtent todėl ją įsileidome ir į „Eika“ biurą. „Flanco“ mums padeda valdyti atskiras darbo vietas, daiktų laikymo spinteles, jas rezervuoti, sekti užimtumą, o tai ilgoje perspektyvoje padeda planuoti biuro poreikius, kadangi kolektyvas su kiekvienais metais natūraliai auga ir vietų poreikis didėja“, – „Eika“ pranešime cituojamas Turto valdymo departamento direktorius G. Brūzgė.

Lietuvoje sukurti išmanūs sprendimai

„Flanco“ – tai Lietuvoje sukurtas išmanus biuro erdvių valdymo sprendimas, leidžiantis darbuotojams patogiau išnaudoti šiuolaikinius hibridinio darbo privalumus ir palengvinantis NT valdytojų kasdienybę. „Flanco“ vadovo ir bendrasavininko Mindaugo Juškos teigimu, tiek sėkminga darbuotojų patirtis, tiek šiuolaikinės pastato administravimo technologijos gali būti užtikrintos tik apie išmanius sprendimus galvojant ankstyvose projekto stadijose.

„Dar pradedant statyti pastatą yra itin svarbu pagalvoti apie teisingą infrastruktūrą, pasirenkamą techninę įrangą ir planuoti darbuotojų judėjimą pastate. Jūsų darbuotojai neturėtų gaišti laiko galvodami apie parkavimo vietas, patekimą į pastato erdves, svečių priėmimą ar susitikimams skirtų kambarių rezervavimą. Nekilnojamo turto nereikėtų rinktis pagal stogo terasos plotą ar parkavimo vietų skaičių, todėl šiuo metu NT valdytojams siūlome šiuolaikinį požiūrį į pastatų administravimą, sutelktą į darbuotoją bei jo patogumą. Dabartinėje rinkoje itin svarbu įvertinti NT valdytojų gebėjimus efektyviai koreguoti procesus bei prieinamų duomenų panaudojimą realiu laiku, užtikrinant sklandžią darbuotojo dieną“, – sako M. Juška.

Į sprendimus nuomininkai atsižvelgia

Išmanių sprendimų vertę pabrėžia ir nuomininkai. Beveik 300 darbuotojų, kurių didžioji dalis dirba hibridiniu būdu, turinti „Elektrum Lietuva“ praėjusių metų gruodį paskelbė, kad įsikurs naujai kylančiame verslo centre „Flow“. Įmonės vadovas Martynas Giga akcentuoja, kad efektyvus hibridinio darbo organizavimas ir patogus planavimas buvo vienas iš argumentų rinktis šį verslo centrą.

„Savo dabartinį biurą mes paprasčiausiai „išaugome“, o ieškodami galimybės sukurti patogias ir šiuolaikiškas darbo sąlygas sparčiai besiplečiančiai komandai naująja savo būstine pasirinkome verslo erdvę „Flow“. Mums buvo svarbu patiems joje susikurti ergonomišką darbo aplinką, kuri atitiktų kintančius individualaus bei komandinio darbo poreikius. Esame įpratę dirbti hibridinio darbo principu, todėl jį taikysime ir naujame biure, toliau naudodami mums jau pasiteisinusią biuro valdymo ir vietų rezervacijos sistemą „Flanco“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas.
M. Gigos teigimu, darbo rinkoje dabar pastebima, kad ir patys darbuotojai vis labiau vertina lankstumą, jog galėtų dirbti tiek iš namų, tiek iš biuro. Anot jo, naujas hibridinio darbo organizavimo principas verčia persiorientuoti ir pačias organizacijas – nebėra efektyvu ir prasminga investuoti į tokį patį darbo vietų, kaip ir darbuotojų, skaičių – dabar investicijos labiau kreipiamos į efektyvų darbo organizavimą, patogų jo planavimą.

„Flanco“ mums padeda patogiai organizuoti hibridinį darbo modelį, planuoti savo darbą biure, nes per šią sistemą mes lengvai rezervuojame savo darbo ir susitikimų vietas, stebime jų užimtumą, dalinamės su kolegomis. Šiame etape tai padeda išspręsti ir spartaus komandos augimo iššūkius, nes ta pačia darbo vieta biure pasikeisdami patogiai gali dalintis keli kolegos“, – teigia M. Giga. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-07 14:19
Aplinkos ministerijos iniciatyva parengtas informacinis leidinys „Miestų kvartalinė renovacija: esamos situacijos analizė" pristato svarbiausius faktus ir tendencijas apie šiandieninį miestų atnaujinimo progresą Lietuvoje ir supažindina su dabartiniu miestų atnaujinimo (modernizavimo) kvartalais mod...
nuotrauka
2023-12-06 14:46
Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį dėl daugiau nei 16 km ilgio aplinkkelio atkarpos priešprojektinių sprendinių parengimo. Sutartyje nurodyta šiuos darbus atlikti per 12 mėn.
nuotrauka
2023-12-06 14:12
Šiandien simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos žmonėms su intelekto ar psichosocialine negalia skirtų grupinio gyvenimo namų statybos. Juose gyventojai padedant socialiniams darbuotojams bus mokomi patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais: tvarkytis namuose, apsipirkti parduotuvėje...
nuotrauka
2023-12-06 10:58
Finansų ministerija, Aplinkos ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) pasirašė sutartį dėl Daugiabučių namų modernizavimo fondo papildymo. Daugiabučių namų atnaujinimui skirta 192 mln. eurų 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansavimo laikotarpio investicinių fondų lėšų. Tai...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 14:59
Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno projekte – svarbus postūmis. Baigtas testuoti salės akustinis modelis. Tai iki 10 kartų sumažinta pastato replika, skirta tinkamai įvertinti statomos salės akustiką. Ši technologija naudojama projektuojant aukščiausios klasės koncertų sales. Modeliu rūpino...
nuotrauka
2023-12-05 14:37
Tarptautinei žaliosios energetikos bendrovei „Ignitis Renewables" vykdant Baltijos jūros dugno tyrimus, skirtus įvertinti galimybes statyti jūrinio vėjo elektrines, aptiktas jūros dugne nugrimzdęs 70 metrų ilgio ir apie 6 m aukščio laivas. Skenduolį apie 38 metrų gylyje rado geofizinių tyrimų laivas...
nuotrauka
2023-12-05 13:11
Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika" šių metų lapkričio 3-23 d. atliko planinius deginimo jėgainės remonto darbus. Po paskutiniojo jėgainės planinio stabdymo profilaktiniams remonto darbams 2022 metais, jėgainė be sustojimo sklandžiai veikė rekordiškai ilgiausią laikotarpį – net 392 dienas.
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-05 12:16
Lietuvos valstybės nekilnojamojo turto portfelį šiuo metu sudaro kiek daugiau nei 9 mln. kv. metrų ploto iš kurio centralizuotai per Turto banką valdomas apie 1 mln. kv. m, daugiausiai biuro patalpų. Šio turto būklė, pasak Turto banko atstovų, iš esmės bus pagerinta per artimiausią dešimtmetį. Sieki...
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-12-04 16:09
Keičiasi Gargždų miesto veidas: atidaryta nauja, moderni autobusų stotis. 7 metrų aukščio pastatas, išsiskiriantis cilindro forma, pasitiks kiekvieną atvykstantį. Iš naujos autobusų stoties keleiviai bus vežami tiek tarpmiestiniais, tiek vietiniais maršrutais, o nuo 2025-ųjų iš čia kursuos ir visišk...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-12-04 12:51
Penktadienio vakarą pagrindinėje sostinės Katedros aikštėje iškilmingai įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė. Šiemet puoštas natūralus spygliuotis medis, kurį miestui padovanojo jo gyventojai. Eglės papėdėje taip pat įrengta didžiulių aukso spalvos dovanų kompozicija ir speciali apžvalgos aikštelė, kuri lei...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos