2022 rugsėjo 29 d. ketvirtadienis, 22:49
Reklama  |  facebook

Pasiruoškite būsto kredito ėmimui: ką būtina žinoti apie reikalingus dokumentus. Paskolos skaičiuoklė

2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būsto paskolą ir kaip užtikrinti, kad dokumentų pateikimas bankui būtų paprastas ir lengvas.
nuotrauka
Žydra RAKAUSKAITĖ, „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė


Minimos įmonės
Luminor Bank AS,
Anot Ž. Rakauskaitės, visų pirma, klientai turėtų preliminariai pasidomėti, kokią sumą jie gali pasiskolinti. Tai galima padaryti „Luminor“ interneto puslapyje skelbiamoje būsto paskolos skaičiuoklėje.

„Norint negaišti laiko be reikalo pildant dokumentus, klientams visada rekomenduojame įsivertinti savo gaunamas pajamas ir apskaičiuoti, kokią sumą jie galėtų pasiskolinti ir, atitinkamai, kokį būstą įsigyti. Tai leidžia išvengti netikėto ir neigiamo banko atsakymo bei matyti realią situaciją, ieškant naujų namų“, – teigia pašnekovė.

Svarbus žingsnis – būsto paskolos paraiška


„Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė pratęsia, kad apskaičiavus potencialų paskolos dydį, galima pradėti pildyti būsto paskolos paraišką. Patogiausia tai padaryti internetu, ją pasirašius e. parašu ir tokiu būdu patvirtinus savo tapatybę. E. parašu pasirašytą paraišką gali pateikti net ir iki šiol nesinaudoję banko paslaugomis.

„Šioje paraiškoje turėsite nurodyti savo asmeninius duomenis, atsakyti į tam tikrus klausimus, pavyzdžiui, kokios yra jūsų pajamos, kur šiuo metu dirbate, ar žadate skolintis vienas, ar su bendraskoliu. Taip pat paraiškoje reikės nurodyti paskolos, kurią norėtumėte gauti, dydį, paskirtį ir laikotarpį. Jeigu jau esate išsirinkę nekilnojamąjį turtą, kurį žadate įsigyti, tuomet reikės užpildyti ir su juo susijusią pagrindinę informaciją. Užpildydami šią paraišką suteikiate leidimą bankui patikrinti informaciją apie jus pagal bendras asmens duomenų tvarkymo sąlygas. Tai – būtina, norint klientui suteikti paskolą“, – sako Ž. Rakauskaitė.

Nors pildydami būsto paskolos paraišką gyventojai dažniausiai su problemomis nesusiduria, prireikus, jie gali kreiptis į banko specialistus, kurie padės teisingai užpildyti paraišką, papasakos apie galimus kredito grąžinimo metodus ar kokios nuosavų lėšų sumos gali reikėti pradinei įmokai.

„Tiesa, net ir klaidingai užpildžius būsto paskolos paraišką, bankas jos neatmes, o susisieks su ją pildžiusiu žmogumi bei sutikslins reikiamus duomenis ar informaciją“, – tvirtina būsto kredito ekspertė.

Kertinis etapas – turto vertinimas

Ž. Rakauskaitė pasakoja, kad banko specialistams gavus būsto paskolos paraišką, toliau klientas turės pateikti atitinkamus dokumentus. Jie gali priklausyti ir nuo asmens darbinės veiklos pobūdžio, ir nuo kredito paskirties.

Anot pašnekovės, būstą įsigyjantys asmenys pirmiausia privalo pasirūpinti turto, kurį žada įsigyti, vertinimu.

„Vertinimo tikslas – nustatyti realią turto vertę, nes ji ne visada atitinka sutartą kainą. Jis būtinas norint sulaukti galutinio paskolos pasiūlymo. Už turto vertinimą yra atsakingas jį įsigyjantis žmogus, nors kartais būna atvejų, kai bankas bendradarbiauja su nekilnojamojo turto plėtotojais ir jau yra įvertinęs tam tikrus namus ar butus“, – teigia ekspertė.

Pasak jos, turto vertinimo metu vertintojas susisiekia su pardavėju – jis turi pateikti Registrų centro pažymėjimą ir kadastrinę bylą. Norint išvengti nesusipratimų ir nešvaistyti laiko su nepatikimais būsto pardavėjais, pats pirkėjas gali paprašyti atitinkamų dokumentų dar prieš vertinant turtą.

„Siekdami įsitikinti, kad būstas yra tvarkingas ir jį galima pirkti, nebijokite pasiteirauti Registrų centro pažymėjimo ir kadastrinės bylos kuo anksčiau. Registrų centro pažymėjimas svarbus norint sužinoti, ar būstas nėra areštuotas, ar jame nėra nustatyto uzufrukto, ar būstas neturi įsiskolinimų ar kitų apribojimų. O štai kadastrinėje byloje galima pasitikrinti, ar būste nebuvo nelegalių pokyčių, pavyzdžiui, neleistinai išgriauta siena“, – pasakoja Ž. Rakauskaitė.

Gali prireikti ir daugiau dokumentų

Pašnekovė pratęsia, kad jeigu paskolą norima imti ne būstui įsigyti, o jam statyti, paskolos suteikimo procesas gali būti ilgesnis.

„Jei būstą ruošiatės statyti patys, gali prireikti daugiau dokumentų ir kelių skirtingų turto vertinimo etapų, tad šios procedūros užtruks ilgiau. Kiekvienas statybų atvejis labai skirtingas, todėl ruošiantis statyboms rekomenduojame kreiptis į banko specialistus, kurie papasakos apie finansavimo eigą ir padės sėkmingai praeiti visą procesą“, – teigia „Luminor“ banko būsto kredito vadovė.

Ilgesnės dokumentų pateikimo procedūros gali laukti ir laisvai samdomų darbuotojų – bankai siekia įsitikinti, ar jų pajamos yra tvarios. Paprastai tokia forma dirbančių žmonių prašoma patekti pastarųjų dvejų metų pajamų deklaracijas, banko sąskaitų išrašus už praėjusius metus, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalus bei, esant galimybei, sutartis su užsakovais.

„Neretai pagal verslo liudijimą ar individualią veiklą dirbančių žmonių pajamos būna nereguliarios, todėl visada norime įsitikinti, ar kliento neužgrius nepakeliama finansinė našta. Jeigu klientas iš anksto gauna reikiamas deklaracijas bei išrašus ir tik tuomet kreipiasi į banką, paskolos suteikimo procesas vyksta sklandžiai. Tačiau jei dėl paskolos kreipiamasi neturint reikalingų dokumentų, tai gali turėti įtakos ilgesnėms procedūroms“, – sako Ž. Rakauskaitė. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Būsto paskolos
NT projektai

nuotrauka
2022-09-29 10:00
Nerimo sutrikimai yra dažniausia psichinės sveikatos liga Europos Sąjungoje, nuo kurios kenčia apie 25 milijonai gyventojų. Kaip su tuo gyventi ir kovoti, informacijos yra gausu, tačiau retas kalba ir žino, kad nerimo sutrikimams, jų prevencijai ir mažinimui įtaką gali daryti tai, kokiuose namuose g...
nuotrauka
2022-09-29 08:42
UAB Merko statyba baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus. Manufaktūrų gatvėje naujakuriai jau kuriasi šešiuose gyvenamuosiuose namuose.
nuotrauka
2022-09-26 11:32
Vilniaus pakraštyje plytintys Bajorai laikomi vienu iš šiuo metu neįvertintų sostinės rajonų. Prognozuojama, kad plečiantis infrastruktūrai minėta teritorija sulauks daugiau dėmesio ne tik tarp nekilnojamojo turto plėtotojų, tačiau ir tarp pirkėjų, ypač jaunų šeimų.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 10:39
Nekilnojamojo turto projektų plėtotoja ir valdytoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, užbaigė gyvenamojo projekto „Ramu Du“ statybas Naujininkuose. Investicijos siekė 4 mln. eurų, visi 56 butai šiame projekte parduoti.
nuotrauka
2022-09-20 06:31
Vykstant pokyčiams nekilnojamojo turto rinkoje ir kylant nekilnojamojo turto kainoms, daugėja atvejų, kuomet nekilnojamojo turto pardavėjai ar vystytojai nusprendžia vienašališkai nutraukti preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis ir turtą parduoti tretiesiems asmenims nauja, t. y., ženkliai dide...
nuotrauka
2022-09-19 19:52
Nekilnojamojo turto projektų valdymo kompanija „Citus“ nuo 2019 metų plėtojamame projekte „Miško ardai“ pradėjo III etapo statybos darbus ir pardavimus. Šis, paskutinysis kvartalo etapas naujo būsto pasiūlą Vilniuje, Burbiškių miško slėnyje papildė 62 butais. Vertinant sostinės pasiūlos situaciją, s...
nuotrauka
2022-09-15 09:31
Priėmus sprendimą įsigyti nuosavus namus, būsto paskolas imantiems žmonėms neretai iškyla neaiškumų dėl įvairiausių niuansų. Ekspertai tikina, kad tuos pačius klausimus nuolat užduoda didelė dalis klientų, o mažiausių smulkmenų išsiaiškinimas – natūrali šio proceso dalis. Vis dėlto siekiant užbėgti ...
nuotrauka
2022-09-14 13:19
Pastaraisiais metais butų nuomos kaina šovė į neregėtas aukštumas. Nekilnojamo turto (NT) rinkos ekspertai ir ekonomistai vertina, kad šiuo metu, kol nuomos kainos auga sparčiau nei būstų kainos, įsigyti naują būstą su paskola vis dar yra racionaliau, nei nuomotis. Perkantys būstą išlošia ne tik kai...
nuotrauka
2022-09-08 11:54
Nekilnojamo turto (NT) kainoms sostinėje šokant pasiutpolkę, dažnas pirkėjas nežino arba nesusimąsto, kad pardavėjo nurodyta kaina už trokštamą būstą gali būti visai ne ta, kuri pasimatys notarinėje pirkimo-pardavimo sutartyje.
nuotrauka
2022-09-05 19:36
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ baigė statyti gyvenamąjį projektą „Namai-Kintai“ Vilniaus Šnipiškių rajone. Investicijos į keturių aukštų daugiabučio namo ir dvylikos mažaaukščių sublokuotų namų kompleksą siekė 14,5 mln. eurų su PVM.
nuotrauka
2022-09-05 09:48
Aukcionas Lietuvoje yra vis dar naujas, bet pamažu atrandamas būdas parduoti prabangų būstą pirminėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje. Iki šiol buvo įprasta tokiu būdu parduoti privatų ar valstybei priklausantį turtą, tačiau aukcionų veidas Lietuvoje keičiasi – juos išbando NT vystytojai, apie aukcio...
nuotrauka
2022-08-31 10:59
Būsto paskolos ėmimas ir nuosavų namų įsigijimas – reikšmingas žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime, tad svarbu jam tinkamai pasiruošti. Vis dėlto, tam sukliudyti gali įvairūs klaidingi įsitikinimai, iškreipiantys realų šio proceso vaizdą. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pan...
nuotrauka
2022-08-26 10:30
Artėjant rugsėjui tūkstančiai studijuoti pradėsiančių jaunų žmonių pajudės į didmiesčius, o jiems bei jų tėvams jau kyla dilema: nuomoti ar įsigyti būstą? Specialistų vertinimai rodo, kad šiuo metu finansiškai naudingiau yra studentui tinkamą būstą įsigyti imant paskolą, o ne nuomotis.
nuotrauka
2022-08-24 13:14
Įmonė „KTG Asset Management“ Kaune, už santakos ant Nemuno kranto pradeda dviejų prestižinės klasės daugiabučių komplekso „Upės apartamentai“ statybas. Dviejuose 7 ir 8 aukštų namuose Raudondvario pl. 107 bus įrengta 40 didesnio ploto (51–163 kv. m) apartamentų.
nuotrauka
2022-08-17 08:59
Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido po...
nuotrauka
2022-08-17 07:29
Palangoje, beveik 6 ha teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. EUR. Jis išsiskirs ne tik tvariais techniniais sprendimais, bet ir nauju verslo modeliu.
nuotrauka
2022-08-16 10:40
Kas penktas Kauno miesto ar rajono gyventojas šiemet planuoja įsigyti būstą, rodo apklausos rezultatai. Toks pat gyventojų nusiteikimas fiksuotas ir vasario pabaigoje, dar prieš Rusijos karo Ukrainoje pradžią. Nekilnojamojo turto (NT) specialistai tikina, kad nei įtempta ekonominė situacija, nei kar...
nuotrauka
2022-08-11 12:02
Vasarai įpusėjus šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje nešyla - šiemet parduotų NT objektų skaičius yra maždaug 17 proc. mažesnis nei analogišku laikotarpiu prieš metus. Įtaka tokiam NT rinkos lėtėjimui turi ženkliai išaugusios pirmojo būtinumo prekių kainos, staigus nekilnojamojo turto k...
nuotrauka
2022-08-10 13:19
Kunigiškėse, vos 250 m nuo jūros kranto, įpusėjo 70-ties apartamentų kvartalo „Hill Garden“ statybos. Tai arčiausiai jūros kopų esantis projektas, kurį šiuo metu galima įsigyti. Į jį kurorto specifiką išmanantis vystytojas sudėjo visą savo patirtį ir entuziazmą ieškodamas unikalumo, todėl daugybę pa...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...