2024 birželio 17 d. pirmadienis, 22:41
Reklama  |  facebook

Pasižvalgykite po 100 mln. eurų vertės name Dubajuje – unikalią sistemą jam kūrė ir Lietuvos kompanija VIA SOLIS Fotogalerija

2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialistų dėmesio, suvaidino Lietuvos kompanija „Via Solis“.
nuotrauka
VIA SOLIS nuotr.


Minimos įmonės
Via Solis, UAB
Panaudota novatoriška sistema

Privatus gyvenamasis namas, pulsuojantis ne tik prabanga, bet ir naujausiais technologiniais sprendimais, yra „XBD Architecture“ kūrinys. Nuo pirmųjų jo projektavimo darbų buvo nuspręsta – tai taps pirmuoju ne komercinės paskirties statiniu Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kurio fasade bus integruota unikalia technologija sukurta fotovoltinė sistema. Novatoriška sistema, suteikusi 100 mln. eurų kainavusiam pastatui ir šiuolaikinio energinio efektyvumo, ir grožio, buvo pagaminta Lietuvoje, „Via Solis“ kompanijoje.

VIA SOLIS„Projekto autoriai priėmė gana drąsų sprendimą, nes Dubajuje, dėl itin aukštos oro temperatūros, statiniams keliami kruopštūs saugumo bei priešgaisriniai reikalavimai. Mūsų kuriama sistema juos atitiko“, – „Via Solis“ pranešime cituojamas vadovas Rimvydas Karoblis.

Anot jo, Lietuvos kompanija žengia koja kojon su pasaulio saulės energetikos lyderiais, o už įgyvendintus projektus 2020-aisiais metais gavo prestižinį „Energy Globe Award“ įvertinimą.

„Pagal mūsų pačių sukurtą technologiją pagaminti lietuviški „stiklas – stiklas“ saulės moduliai yra vertinami visame pasaulyje ir pasižymi efektyvumu bei ilgaamžiškumu. Esame sukaupę daugiau nei 13 metų patirtį, tad mielai dalinamės žiniomis ir padedame tapti gaminančiais vartotojais“, – kalba R. Karoblis.

Įrengiant įspūdingo dydžio privatų gyvenamąjį namą Dubajuje į jo fasadą nuspręsta integruoti būtent „Via Solis“ sistemą, kadangi „stiklas – stiklas“ moduliai yra pažangiausias sprendimas, kurį jau įvertino tiek privatūs vartotojai, tiek verslai visame pasaulyje.

Atsižvelgė į niuansus

„Esame įgyvendinę projektus Maldyvuose, Gruzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir kitur. Šiuo metu vyksta ir didžiausio pasaulyje pastato, kuriame taip pat planuojama panaudoti lietuviškus saulės modulius, projektavimo darbai“, – šalis, kuriose įgijo patirties, vardina pašnekovas.

VIA SOLIS

Jo teigimu, vienas iš sistemos privalumų yra tas, kad profesionaliai su galios optimizatoriais suderinti aukštos kokybės srovės keitikliai užtikrina maksimalų saulės elektrinės produktyvumą. Be to, nuolatinės stebėsenos sprendimas (mobilios programėlės pagalba) patogiai pateikia duomenis apie kiekvieno modulio veikimą ir informuoja apie atsiradusius galimus gedimus.

Pažangaus tipo elektrinė atitinka visus aukščiausius priešgaisrinės saugos reikalavimus, yra patogiai ir saugiai prižiūrima, o „stiklas – stiklas“ moduliai ne tik efektyvesni, bet ir turi net 25 metų garantiją. Be to, jie lengvai perdirbami ir užtikrina visus tvaraus vartojimo principus.

Už projekto gamybą buvo atsakingas „Via Solis“ produktų vystymo vadovas Mantas Zelba.

„Iš viso 866 moduliai, kurių bendras plotas siekia 1260 kv. m. Toks kiekis elementų nei modulių skaičiumi, nei plotu gal nieko nestebina, tačiau tarp jų turėjome 287 skirtingus produktus - tai reiškia, kad vidutiniškai kas trečias modulis gamybos linijoje buvo skirtingas. Tai ir tapo pagrindiniu iššūkiu gaminant saulės paneles. Būtent toks sprendimas priimtas norint paremtą ant kolonų pastatą iš visų šešių pusių – vertikalios sienos, stogas ir grindys, uždengti moduliais. Net langokraščiai gaminti iš stiklo“, – su projekto specifika bei išskirtinumu supažindina M. Zelba.
VIA SOLIS
Anot inžinieriaus, ant Dubajaus vilos fasado sumontuotų modulių elektrinė galia siekia 148 kWp. Lietuvių įmonė „Via Solis“ buvo modulių tiekėjai, o juos instaliavo „ALEC Energy“.

„Įgyvendinant projektus užsienyje, būtina atsižvelgti į daugybę aspektų – klimato sąlygas, darbo kultūros specifiką, teisinį veiklos reglamentavimą. Ilgametė patirtis ir unikali technologija šiuos iššūkius padeda išspręsti“, – neabejoja R. Karoblis. 

VIA SOLIS nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras