Pasižvalgykite po 100 mln. eurų vertės name Dubajuje – unikalią sistemą jam kūrė ir Lietuvos kompanija VIA SOLIS
Privatus gyvenamasis namas, pulsuojantis ne tik prabanga, bet ir naujausiais technologiniais sprendimais, yra „XBD Architecture“ kūrinys. Nuo pirmųjų jo projektavimo darbų buvo nuspręsta – tai taps pirmuoju ne komercinės paskirties statiniu Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kurio fasade bus integruota unikalia technologija sukurta fotovoltinė sistema. Novatoriška sistema, suteikusi 100 mln. eurų kainavusiam pastatui ir šiuolaikinio energinio efektyvumo, ir grožio, buvo pagaminta Lietuvoje, „Via Solis“ kompanijoje.
„Projekto autoriai priėmė gana drąsų sprendimą, nes Dubajuje, dėl itin aukštos oro temperatūros, statiniams keliami kruopštūs saugumo bei priešgaisriniai reikalavimai. Mūsų kuriama sistema juos atitiko“, – „Via Solis“ pranešime cituojamas vadovas Rimvydas Karoblis.
Anot jo, Lietuvos kompanija žengia koja kojon su pasaulio saulės energetikos lyderiais, o už įgyvendintus projektus 2020-aisiais metais gavo prestižinį „Energy Globe Award“ įvertinimą.
„Pagal mūsų pačių sukurtą technologiją pagaminti lietuviški „stiklas – stiklas“ saulės moduliai yra vertinami visame pasaulyje ir pasižymi efektyvumu bei ilgaamžiškumu. Esame sukaupę daugiau nei 13 metų patirtį, tad mielai dalinamės žiniomis ir padedame tapti gaminančiais vartotojais“, – kalba R. Karoblis.
Įrengiant įspūdingo dydžio privatų gyvenamąjį namą Dubajuje į jo fasadą nuspręsta integruoti būtent „Via Solis“ sistemą, kadangi „stiklas – stiklas“ moduliai yra pažangiausias sprendimas, kurį jau įvertino tiek privatūs vartotojai, tiek verslai visame pasaulyje.
Atsižvelgė į niuansus
„Esame įgyvendinę projektus Maldyvuose, Gruzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir kitur. Šiuo metu vyksta ir didžiausio pasaulyje pastato, kuriame taip pat planuojama panaudoti lietuviškus saulės modulius, projektavimo darbai“, – šalis, kuriose įgijo patirties, vardina pašnekovas.
Jo teigimu, vienas iš sistemos privalumų yra tas, kad profesionaliai su galios optimizatoriais suderinti aukštos kokybės srovės keitikliai užtikrina maksimalų saulės elektrinės produktyvumą. Be to, nuolatinės stebėsenos sprendimas (mobilios programėlės pagalba) patogiai pateikia duomenis apie kiekvieno modulio veikimą ir informuoja apie atsiradusius galimus gedimus.
Pažangaus tipo elektrinė atitinka visus aukščiausius priešgaisrinės saugos reikalavimus, yra patogiai ir saugiai prižiūrima, o „stiklas – stiklas“ moduliai ne tik efektyvesni, bet ir turi net 25 metų garantiją. Be to, jie lengvai perdirbami ir užtikrina visus tvaraus vartojimo principus.Už projekto gamybą buvo atsakingas „Via Solis“ produktų vystymo vadovas Mantas Zelba.
„Iš viso 866 moduliai, kurių bendras plotas siekia 1260 kv. m. Toks kiekis elementų nei modulių skaičiumi, nei plotu gal nieko nestebina, tačiau tarp jų turėjome 287 skirtingus produktus - tai reiškia, kad vidutiniškai kas trečias modulis gamybos linijoje buvo skirtingas. Tai ir tapo pagrindiniu iššūkiu gaminant saulės paneles. Būtent toks sprendimas priimtas norint paremtą ant kolonų pastatą iš visų šešių pusių – vertikalios sienos, stogas ir grindys, uždengti moduliais. Net langokraščiai gaminti iš stiklo“, – su projekto specifika bei išskirtinumu supažindina M. Zelba.
Anot inžinieriaus, ant Dubajaus vilos fasado sumontuotų modulių elektrinė galia siekia 148 kWp. Lietuvių įmonė „Via Solis“ buvo modulių tiekėjai, o juos instaliavo „ALEC Energy“.
„Įgyvendinant projektus užsienyje, būtina atsižvelgti į daugybę aspektų – klimato sąlygas, darbo kultūros specifiką, teisinį veiklos reglamentavimą. Ilgametė patirtis ir unikali technologija šiuos iššūkius padeda išspręsti“, – neabejoja R. Karoblis.
VIA SOLIS nuotr.