2023 spalio 1 d. sekmadienis, 1:22
Reklama  |  facebook

Pasižvalgykite po 100 mln. eurų vertės name Dubajuje – unikalią sistemą jam kūrė ir Lietuvos kompanija VIA SOLIS Fotogalerija

2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialistų dėmesio, suvaidino Lietuvos kompanija „Via Solis“.
nuotrauka
VIA SOLIS nuotr.


Minimos įmonės
Via Solis, UAB
Panaudota novatoriška sistema

Privatus gyvenamasis namas, pulsuojantis ne tik prabanga, bet ir naujausiais technologiniais sprendimais, yra „XBD Architecture“ kūrinys. Nuo pirmųjų jo projektavimo darbų buvo nuspręsta – tai taps pirmuoju ne komercinės paskirties statiniu Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kurio fasade bus integruota unikalia technologija sukurta fotovoltinė sistema. Novatoriška sistema, suteikusi 100 mln. eurų kainavusiam pastatui ir šiuolaikinio energinio efektyvumo, ir grožio, buvo pagaminta Lietuvoje, „Via Solis“ kompanijoje.

VIA SOLIS„Projekto autoriai priėmė gana drąsų sprendimą, nes Dubajuje, dėl itin aukštos oro temperatūros, statiniams keliami kruopštūs saugumo bei priešgaisriniai reikalavimai. Mūsų kuriama sistema juos atitiko“, – „Via Solis“ pranešime cituojamas vadovas Rimvydas Karoblis.

Anot jo, Lietuvos kompanija žengia koja kojon su pasaulio saulės energetikos lyderiais, o už įgyvendintus projektus 2020-aisiais metais gavo prestižinį „Energy Globe Award“ įvertinimą.

„Pagal mūsų pačių sukurtą technologiją pagaminti lietuviški „stiklas – stiklas“ saulės moduliai yra vertinami visame pasaulyje ir pasižymi efektyvumu bei ilgaamžiškumu. Esame sukaupę daugiau nei 13 metų patirtį, tad mielai dalinamės žiniomis ir padedame tapti gaminančiais vartotojais“, – kalba R. Karoblis.

Įrengiant įspūdingo dydžio privatų gyvenamąjį namą Dubajuje į jo fasadą nuspręsta integruoti būtent „Via Solis“ sistemą, kadangi „stiklas – stiklas“ moduliai yra pažangiausias sprendimas, kurį jau įvertino tiek privatūs vartotojai, tiek verslai visame pasaulyje.

Atsižvelgė į niuansus

„Esame įgyvendinę projektus Maldyvuose, Gruzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir kitur. Šiuo metu vyksta ir didžiausio pasaulyje pastato, kuriame taip pat planuojama panaudoti lietuviškus saulės modulius, projektavimo darbai“, – šalis, kuriose įgijo patirties, vardina pašnekovas.

VIA SOLIS

Jo teigimu, vienas iš sistemos privalumų yra tas, kad profesionaliai su galios optimizatoriais suderinti aukštos kokybės srovės keitikliai užtikrina maksimalų saulės elektrinės produktyvumą. Be to, nuolatinės stebėsenos sprendimas (mobilios programėlės pagalba) patogiai pateikia duomenis apie kiekvieno modulio veikimą ir informuoja apie atsiradusius galimus gedimus.

Pažangaus tipo elektrinė atitinka visus aukščiausius priešgaisrinės saugos reikalavimus, yra patogiai ir saugiai prižiūrima, o „stiklas – stiklas“ moduliai ne tik efektyvesni, bet ir turi net 25 metų garantiją. Be to, jie lengvai perdirbami ir užtikrina visus tvaraus vartojimo principus.

Už projekto gamybą buvo atsakingas „Via Solis“ produktų vystymo vadovas Mantas Zelba.

„Iš viso 866 moduliai, kurių bendras plotas siekia 1260 kv. m. Toks kiekis elementų nei modulių skaičiumi, nei plotu gal nieko nestebina, tačiau tarp jų turėjome 287 skirtingus produktus - tai reiškia, kad vidutiniškai kas trečias modulis gamybos linijoje buvo skirtingas. Tai ir tapo pagrindiniu iššūkiu gaminant saulės paneles. Būtent toks sprendimas priimtas norint paremtą ant kolonų pastatą iš visų šešių pusių – vertikalios sienos, stogas ir grindys, uždengti moduliais. Net langokraščiai gaminti iš stiklo“, – su projekto specifika bei išskirtinumu supažindina M. Zelba.
VIA SOLIS
Anot inžinieriaus, ant Dubajaus vilos fasado sumontuotų modulių elektrinė galia siekia 148 kWp. Lietuvių įmonė „Via Solis“ buvo modulių tiekėjai, o juos instaliavo „ALEC Energy“.

„Įgyvendinant projektus užsienyje, būtina atsižvelgti į daugybę aspektų – klimato sąlygas, darbo kultūros specifiką, teisinį veiklos reglamentavimą. Ilgametė patirtis ir unikali technologija šiuos iššūkius padeda išspręsti“, – neabejoja R. Karoblis. 

VIA SOLIS nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-29 15:14
Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja apie save istoriją. Išskirtinius interjerus kurianti dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė, sako, kad įrenginėdama nuosavus pajūrio namus, ji neišvengė...
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras