2022 rugsėjo 26 d. pirmadienis, 12:38
Reklama  |  facebook

Penkis kartus stabdžiusi ir vėl skelbusi viešuosius pirkimus, gimnazija atsidūrė teisme

2020-10-28 09:00
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės – vienos uždarosios akcinės bendrovės pateiktą civilinį ieškinį atsakovei Mažeikių rajone esančiai vienai gimnazijai dėl viešojo pirkimo procedūrų nutraukimo pripažinimo neteisėtu, viešojo pirkimo sąlygų pripažinimo neteisėtomis ir priėmė sprendimą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Bylos duomenimis, kaip praneša Teismas, Mažeikių rajone įsikūrusi gimnazija centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje buvo paskelbusi supaprastintą atvirą konkursą „Saulės elektrinės įrangos (įskaitant projektavimo ir montavimo darbus) pirkimas“ dėl saulės fotoelektrinės įrangos įsigijimo.

Teismui pateiktame ieškinyje ieškovė nurodė, jog gimnazijai paskelbus konkursą pateikė savo pasiūlymą. Bendrovės teigimu, 2019 m. rugsėjo 17 d. buvo atplėšti vokai, tačiau atsakovė – konkursą organizavusi gimnazija – paskelbė, jog stabdo pirkimo procedūras, bei informavo, kad vokų su pasiūlymais terminas nukeliamas į 2019 m. rugsėjo 24 d.

Perkančioji organizacija 2019 m. rugsėjo 19 d. informavo, praneša Teismas, jog keičia pirkimo sąlygų techninės specifikacijos atitinkamą punktą ir, ieškovės teigimu, tokiu būdu nepagrįstai sugriežtindama pirkimo sąlygas. Konkurse dalyvaujanti bendrovė 2019 m. rugsėjo 23 d. kreipėsi į atsakovę su prašymu pakeisti minėtą reikalavimą ir 2019 m. rugsėjo 23 d. taip pat pateikė naują pasiūlymą šiame pirkime. Tačiau, kaip ieškinyje nurodo ieškovė, gimnazija 2019 m. rugsėjo 26 d. informavo, jog pirkimą nutraukė, nenurodydama jokios pirkimo nutraukimo priežasties, tik įvardijusi, jog pirkimas nutraukiamas vadovaujantis konkurso sąlygų nuostatomis.

Gimnazija tų pačių metų rugsėjo 30 d. pakartotinai paskelbė supaprastintą atvirą konkursą „Saulės elektrinės įrangos (įskaitant projektavimo ir montavimo darbus) pirkimas“ dėl to paties pirkimo objekto ir iš esmės analogiškomis pirkimo sąlygomis, kaip ir anksčiau nutrauktame pirkime. Neketinanti trauktis iš konkurso bendrovė spalio 16 d. pateikė savo pasiūlymą, tačiau jau kitą – spalio 17 d. gimnazija pranešė, jog dar kartą nutraukia vykdomą pirkimą, tokį sprendimą motyvuodama „pasikeitusiomis konkurso aplinkybėmis“.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo dar ne pabaiga.

Kaip civiliniame ieškinyje nurodo šiame konkurse dalyvavusi bendrovė, rašoma pranešime, gimnazija 2019 m. spalio 23 d. pakartotinai paskelbė supaprastintą atvirą konkursą „Saulės elektrinės įrangos (įskaitant projektavimo ir montavimo darbus) pirkimas“ dėl to paties pirkimo objekto ir iš esmės analogiškomis pirkimo sąlygomis, kaip ir anksčiau nutrauktuose pirkimuose. Bendrovė spalio 31 d. vėl pateikė savo pasiūlymą šiame pirkime. Po kelių dienų gimnazija pranešė, jog dėl vieno iš tiekėjų pretenzijos sustabdo pirkimo procedūras. 2019 m. lapkričio 5 d. gimnazija pranešė, jog nusprendė tęsti pirkimo procedūras ir tą pačią dieną planuojanti vokų su pasiūlymais atplėšimą. Lapkričio 8 d. konkurso rengėja bendrovę informavo apie jos pasiūlymo trūkumo netikslumus ir iki 2019 m. lapkričio 12 d. įpareigojo atitinkamus trūkumus pašalinti. Bendrovė 2019 m. lapkričio 11 d. informavo gimnaziją apie nurodytų pasiūlymo trūkumų pašalinimą ir pateikė prašomą informaciją bei dokumentus. Tačiau, kaip teigė minėtame konkurse dalyvavusios bendrovės atstovas, nors bendrovė nurodymus įvykdė, konkursą paskelbusi mokymo įstaiga be jokio detalesnio paaiškinimo 2019 m. lapkričio 28 d. paskelbė, jog ir vėl pakartotinai nutraukinti pirkimo procedūras, šį kartą tokį sprendimą motyvuodama „iškilusiais nesklandumais“.

2019 m. gruodžio 4 d. gimnazija ketvirtą kartą iš naujo centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje paskelbė supaprastintą atvirą konkursą „Saulės elektrinės įrangos pirkimas“, sugriežtindama ankstesniuose pirkimuose galiojusius tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus, kurie, konkurse dalyvavusios bendrovės nuomone, pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Todėl bendrovė 2019 m. gruodžio 11 d. pateikė gimnazijai pretenziją dėl neteisėtų saulės elektrinės įrangos pirkimo atitinkamų sąlygų. Kitą dieną gimnazija paskelbė stabdanti pirkimo procedūras dėl tiekėjo pretenzijos gavimo ir nurodė informuosianti apie tolesnius veiksmus. Tačiau, kaip ieškinyje nurodo ieškovė, iki šiol atsakovė nėra pateikusi jokio atsakymo į pretenziją ir nepateikė jokios informacijos apie tolesnius veiksmus, susijusius su pirkimo procedūrų vykdymu, neatsakiusi į ieškovės pretenziją nutraukė ginčijamą pirkimą.

2019 m. gruodžio 23 d. gimnazija penktą kartą paskelbė analogišką supaprastintą atvirą konkursą „Saulės elektrinės įrangos (įskaitant projektavimo ir montavimo darbus) pirkimas“ dėl to paties pirkimo objekto, tačiau šį kartą sugriežtindama ankstesnio pirkimo atitinkamas sąlygas. Ieškovo teigimu, atsakovės veiksmai leidžia teigti, jog tikroji atsakovės veiksmų priežastis yra vieno tiekėjo protegavimas. Tokiais veiksmais atsakovė nesudaro galimybės kitiems ūkio subjektams vienodomis sąlygomis konkuruoti dėl sutarties, o patį viešąjį pirkimą padaro tik formaliu procesu, skirtu įteisinti sutartį su iš anksto žinomu ūkio subjektu. Ieškinį teismui pateikusi bendrovė konstatavo, jog iš atsakovės atsakymo į 2019 m. gruodžio 11 d. pretenziją negavo.

Atsakovė – konkursą organizavusi gimnazija – teismui pareiškė su ieškiniu nesutinkanti ir prašė jį atmesti. Nurodė, kad atsakovė yra biudžetinė ugdymo įstaiga, visiškai neturinti patirties viešųjų pirkimų srityje. Šis pirkimas atsakovei yra pirmas. Atsakovė neturi ir neturėjo lėšų samdyti profesionalių konsultantų viešojo pirkimo klausimais, tokios galimybės neturėjo ir prieš skelbiant pirkimą, todėl bandė išnaudoti visas galimybes savo jėgomis ir prieinamomis priemonėmis surinkti būtiną informaciją, duomenis, žinias, kolegų pagalbą, skelbiamas viešųjų pirkimų tarnybos konsultacijas, bendraujant su panašius objektus viešojo pirkimo ir kitais būdais įsigijusiais fiziniais ir juridiniais asmenimis, organizacijomis.

Teismui pateiktame ieškinyje bendrovė prašė: pripažinti neteisėtu 2019 m. gruodžio 4 d. paskelbto viešojo pirkimo „Saulės elektrinės įrangos (įskaitant projektavimo ir montavimo darbus) pirkimas“ nutraukimą įpareigojant atsakovę atnaujinti ir tęsti šio viešojo pirkimo procedūras, pripažinti neteisėtu 2019 m. gruodžio 23 d. paskelbto viešojo pirkimo paskelbimą įpareigojant atsakovę nutraukti šio pirkimo procedūras, pripažinti neteisėtomis ieškinyje nurodytas 2019 m. gruodžio 4 d. paskelbto viešojo pirkimo sąlygas įpareigojant atsakovę jas pakeisti ar panaikinti, priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Bylą išnagrinėjęs teismas bendrovės ieškinį tenkino iš dalies ir nusprendė: pripažinti neteisėtais 2019 m. gruodžio 4 d. paskelbto viešojo pirkimo nutraukimą, 2019 m. gruodžio 23 d. paskelbto viešojo pirkimo paskelbimą, 2019 m. gruodžio 4 d. paskelbto viešojo pirkimo sąlygas, nurodytas atitinkamose lentelėse ir punktuose ir jas panaikinti, nutraukti 2019 m. gruodžio 4 d. ir 2019 m. gruodžio 23 d. paskelbtų viešųjų pirkimų procedūras. Kitą ieškinio dalį teismas atmetė. Ieškovei iš atsakovės, teismo sprendimu, priteista 2787 eurai bylinėjimosi išlaidų.

Teismo sprendimo, kaip rašoma pranešime, šalys neskundė. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka
2022-09-20 07:44
Termostatiniai maišymo vožtuvai yra aukštos kokybės jungiamosios detalės, būtinos palyginti pigioje ir lengvai montuojamoje instaliacijoje. Vožtuvai užtikrina energijos vartojimo efektyvumą ir naudojimo patogumą buitinio karšto vandens įrenginiuose. Dėl daugybės privalumų ir ilgalaikės naudos termos...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...
nuotrauka
2022-09-12 08:43,      papildyta 2022-09-14 08:02, Papildyta nuotraukomis
Rugsėjo 9 d., Palangoje, įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – STATYBININKŲ DIENOS ŠVENTĖ 2022. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 14:29
Statybininkų diena – tai ypatinga proga kasmet pasidžiaugti tuo, ką turime, ir tuo, kas vienija – nuveiktais darbais ir atsidavimu itin atsakingai profesijai.
nuotrauka
2022-09-07 13:07
Šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos dinamika toliau lėtina apsukas ir prie to labiausiai prisideda infliacijos šešėlyje prastėjantys gyventojų lūkesčiai ir auganti nežinomybė dėl ekonominių perspektyvų. Anot įregistruotus NT sandorius stebinčių Registrų centro analitikų, panašioms tenden...
nuotrauka
2022-09-06 17:14
Dabar Huawei yra pasaulinio garso korporacija, turinti milžinišką kapitalą, tačiau taip buvo ne visada.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...