2024 liepos 24 d. trečiadienis, 13:21
Reklama  |  facebook

Pilaitėje eismo pralaidumą didins verslo sprendimai ir antrinis gatvių tinklas

2018-07-04 10:44
Vilniaus Pilaitės rajonas lieka nekilnojamojo turto plėtotojų, gyventojų ir verslo akiratyje, todėl jo eismo pralaidumui gerinti pirmiausiai pasitelkiami infrastruktūriniai naujų projektų sprendimai. Investuotojai tikina, kad priešingai nei seni, tankiai apstatyti rajonai, Pilaitė jau netrukus galės atsikvėpti lengviau.
nuotrauka
Vilniaus vakarinis aplinkkelis. Vilniaus sav. (Sauliaus ŽIūros) nuotr.


Pasak teritoriją ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža plėtojančios bendrovės „Trečioji kregždė“ direktoriaus Laimio Marcinkevičiaus, pirmasis daugiabutis Pilaitėje pastatytas tik apie 1990-uosius ir nuo to laiko smarkiai išaugęs rajonas dėl įspūdingos gamtos bei patogios lokacijos vis dar yra geidžiamas tiek gyventi, tiek užsiimti verslu. Įgyvendinus aplinkkelio projektą teritorija tapo itin patraukli ir verslui.

„Pilaitė turi potencialo tapti miestu mieste, nes rajone yra ne tik gyvenamųjų namų kompleksai, bet ir švietimo įstaigos, dideli prekybos, įvairių paslaugų centrai, galimybė leisti laiką gamtoje. Čia yra viskas, ko reikia kasdieniam gyvenimui ir tai pasiekiama neišvažiuojant už Pilaitės ribų. Tačiau, žinoma, žmonės aktyviai juda į miestą ir atgal, eismas yra intensyvus ir reikalauja nedelsti su sprendimais“, – pranešime cituojamas „Trečioji kregždė“ direktorius Laimis Marcinkevičius.

Prekybos centras Pilaitės prieigose paskirstys srautus

Ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža planuojamo statyti naujo, didžiausio Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centro plėtotojams keliami aiškūs infrastruktūros plėtros reikalavimai: naujai įrengtos parkavimo vietos, atskiros įvažiavimui ir išvažiavimui skirtos juostos bei viadukas užtikrins geresnį eismo saugumą bei transporto srautų paskirstymą. 

„Siekiant išvengti transporto spūsčių, naujojo prekybos centro statytojai pasirūpins jo prieigų infrastruktūra. Todėl čia bus įrengti papildomi, tiesioginiai įvažiavimai nuo Vakarinio aplinkkelio, sudarytos sąlygos Pilaitės prospekte pėstiesiems ir dviratininkams per požeminę perėją pasiekti prekybos centrą taip, kad jie nestabdytų šviesoforu reguliuojamo eismo“, – teigia Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis.
Prekybos centro projekto valdytojas – įmonė „Eriadas“.

Daugiau dėmesio viešajam transportui

Vyriausiasis Vilniaus architektas pažymi, kad keisti savo keliavimo įpročius bus skatinami ir gyventojai. Jiems ketinama siūlyti patogesnį viešąjį transportą ir taip sumažinti automobilių eismo intensyvumą.

„Kad visi gyventojai piko valandomis galėtų netrukdomai važiuoti savo automobiliu iš ir į Pilaitės rajoną, reikėtų nutiesti dar kokius 7 greitkelius, bet tam neturime nei vietos, nei galimybių, todėl miesto bendrajame plane numatyta gyventojus skatinti labiau naudotis viešuoju transportu. Patogaus viešojo transporto idėja leistų daugeliui gyventojų persėsti į autobusus ir tokiu būdu greičiau pasiekti norimas Vilniaus vietas,“ – teigia M. Pakalnis.

Naujojo Vilniaus miesto Bendrojo plano sprendiniuose numatyti nauji viešojo transporto maršrutai, greitųjų autobusų tinklo plėtra, kombinuotų kelionių aikštelių įrengimas, dviračių tako Pilaitės prospekte statybos projektas. 

Be to, rajone ketinama įrengti užsienyje populiarias kombinuotas kelionių jungties „Park and Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikšteles, kuriose gyventojai galės palikti savo transporto priemonę ir kelionę tęsti viešuoju transportu.

Pilaitės laukia ir antrinio gatvių tinklo plėtra

Pasak Vilniaus savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, atkarpoje tarp Laisvės pr. ir V. Pociūno gatvių svarbu maksimaliai išplėtoti viešojo transporto juostas. 

Kalbant apie gatvių infrastruktūros gerinimą Pilaitėje, numatoma sutvarkyti beveik pustrečio kilometro ilgio Taurupės gatvę taip pat atnaujinti Gilužio gatvę, kuri susijungs su Vakariniu aplinkkeliu.

„Bendrajame plane taip pat numatyta dviejų lygių sankryža senuoju Pilaitės keliu ties Pilaitės prospektu. Įgyvendinus šį sprendinį ir optimizavus aplinkinių gatvių tinklą Pilaitės prospekte bus galima organizuoti nepertraukiamą automobilių srautą dešiniaisiais posūkiais be šviesaforinio reguliavimo. Tokiu būdu sukursime antrinių gatvių tinklą ir visas eismas vyks ne vien Pilaitės prospektu“, – akcentuoja T. Kamaitis. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-23 15:54
LR Vyriausybės kanceliarija ir Latvijos investicijų ir plėtros agentūra paskelbė 3 geriausius Baltijos paviljono tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“ dizaino idėjos projektus. Pirmoji vieta skirta interaktyviai instaliacijai „Mes esame viena“ (We are One), akcentuojančiai gamtos, žmonių ir tech...
nuotrauka
2024-07-23 10:17
Siekdama didinti šalies konkurencingumą bei skatinti pramonės sektoriaus persiorientavimą į žiedinę ekonomiką, Inovacijų agentūra ragina verslus pasinaudoti Europos skaitmeninių inovacijų centrų (ESIC) paslaugomis. Centrai įmonėms ir organizacijoms siūlo konsultacijas ir pagalbą šiose srityse: testa...
nuotrauka
2024-07-22 11:37
Namų jaukumą galima kurti ne tik gražiais interjero dizaino sprendimais. Tai tik viena dalis – likusioji yra techniniai sprendimai, leidžiantys namų šeimininkams kontroliuoti apšvietimą bei patalpų klimatą. Optimalios temperatūros palaikymas yra aktualus ištisus metus, tačiau tai reikalauja nemažų e...
nuotrauka
2024-07-22 10:28
Rugsėjo 6 d. Lietuvos statybininkų bendruomenė rinksis Vilniuje, kur tradiciškai švęs savo profesinę šventę - Statybininkų dieną: renginio dalyvių lauks šventinis renginys, statybininkų apdovanojimai, koncertas ir tradicinė sportinė Olimpiada.
nuotrauka
2024-07-22 09:43
Šiauliuose oficialiai atidarytas naujai pastatytas karinis miestelis, skirtas Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariams ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-ajai rinktinei. Karinio miestelio Šiauliuose plotas yra 7,8 ha, jame įrengtos dar didesnės kareivinės ir štabas nei vasario mėnesį atidaryt...
nuotrauka
2024-07-20 10:33
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje sprendė dėl tiekėjo pasiūlymo atitikties viešojo pirkimo konkurso sąlygose iškeltam kvalifikacijos reikalavimui (techniniam ir profesiniam pajėgumui) būti atlikus statybos darbų savo jėgomis ir tiekėjo perkančiajai organizacijai pateiktų kval...
nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-18 15:34
Aplinkos ministerija nuo rugsėjo mėnesio pradeda mokymų ciklą, kurio metu bus pristatyti naujausi teisinio reglamentavimo pokyčiai, apimantys statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir sa...
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-18 08:52
Paskelbtas paraiškų priėmimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai. Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) teigia jau sulaukusi pirmųjų konkurso dalyvių.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 14:39
Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam nutarimo projektui skirti didesnę paramą namų renovacijai nukentėjusiems per Sausio 13-osios įvykius ir jų artimiesiems.
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-11 13:35
Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu poveikio aplinkai vertinimas šiems darbams neprivalomas. Šiuo metu vykdomos rangos darbų pirkimo procedū...
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos