2023 birželio 1 d. ketvirtadienis, 9:49
Reklama  |  facebook

Pilaitėje eismo pralaidumą didins verslo sprendimai ir antrinis gatvių tinklas

2018-07-04 10:44
Vilniaus Pilaitės rajonas lieka nekilnojamojo turto plėtotojų, gyventojų ir verslo akiratyje, todėl jo eismo pralaidumui gerinti pirmiausiai pasitelkiami infrastruktūriniai naujų projektų sprendimai. Investuotojai tikina, kad priešingai nei seni, tankiai apstatyti rajonai, Pilaitė jau netrukus galės atsikvėpti lengviau.
nuotrauka
Vilniaus vakarinis aplinkkelis. Vilniaus sav. (Sauliaus ŽIūros) nuotr.


Pasak teritoriją ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža plėtojančios bendrovės „Trečioji kregždė“ direktoriaus Laimio Marcinkevičiaus, pirmasis daugiabutis Pilaitėje pastatytas tik apie 1990-uosius ir nuo to laiko smarkiai išaugęs rajonas dėl įspūdingos gamtos bei patogios lokacijos vis dar yra geidžiamas tiek gyventi, tiek užsiimti verslu. Įgyvendinus aplinkkelio projektą teritorija tapo itin patraukli ir verslui.

„Pilaitė turi potencialo tapti miestu mieste, nes rajone yra ne tik gyvenamųjų namų kompleksai, bet ir švietimo įstaigos, dideli prekybos, įvairių paslaugų centrai, galimybė leisti laiką gamtoje. Čia yra viskas, ko reikia kasdieniam gyvenimui ir tai pasiekiama neišvažiuojant už Pilaitės ribų. Tačiau, žinoma, žmonės aktyviai juda į miestą ir atgal, eismas yra intensyvus ir reikalauja nedelsti su sprendimais“, – pranešime cituojamas „Trečioji kregždė“ direktorius Laimis Marcinkevičius.

Prekybos centras Pilaitės prieigose paskirstys srautus

Ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža planuojamo statyti naujo, didžiausio Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centro plėtotojams keliami aiškūs infrastruktūros plėtros reikalavimai: naujai įrengtos parkavimo vietos, atskiros įvažiavimui ir išvažiavimui skirtos juostos bei viadukas užtikrins geresnį eismo saugumą bei transporto srautų paskirstymą. 

„Siekiant išvengti transporto spūsčių, naujojo prekybos centro statytojai pasirūpins jo prieigų infrastruktūra. Todėl čia bus įrengti papildomi, tiesioginiai įvažiavimai nuo Vakarinio aplinkkelio, sudarytos sąlygos Pilaitės prospekte pėstiesiems ir dviratininkams per požeminę perėją pasiekti prekybos centrą taip, kad jie nestabdytų šviesoforu reguliuojamo eismo“, – teigia Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis.
Prekybos centro projekto valdytojas – įmonė „Eriadas“.

Daugiau dėmesio viešajam transportui

Vyriausiasis Vilniaus architektas pažymi, kad keisti savo keliavimo įpročius bus skatinami ir gyventojai. Jiems ketinama siūlyti patogesnį viešąjį transportą ir taip sumažinti automobilių eismo intensyvumą.

„Kad visi gyventojai piko valandomis galėtų netrukdomai važiuoti savo automobiliu iš ir į Pilaitės rajoną, reikėtų nutiesti dar kokius 7 greitkelius, bet tam neturime nei vietos, nei galimybių, todėl miesto bendrajame plane numatyta gyventojus skatinti labiau naudotis viešuoju transportu. Patogaus viešojo transporto idėja leistų daugeliui gyventojų persėsti į autobusus ir tokiu būdu greičiau pasiekti norimas Vilniaus vietas,“ – teigia M. Pakalnis.

Naujojo Vilniaus miesto Bendrojo plano sprendiniuose numatyti nauji viešojo transporto maršrutai, greitųjų autobusų tinklo plėtra, kombinuotų kelionių aikštelių įrengimas, dviračių tako Pilaitės prospekte statybos projektas. 

Be to, rajone ketinama įrengti užsienyje populiarias kombinuotas kelionių jungties „Park and Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikšteles, kuriose gyventojai galės palikti savo transporto priemonę ir kelionę tęsti viešuoju transportu.

Pilaitės laukia ir antrinio gatvių tinklo plėtra

Pasak Vilniaus savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, atkarpoje tarp Laisvės pr. ir V. Pociūno gatvių svarbu maksimaliai išplėtoti viešojo transporto juostas. 

Kalbant apie gatvių infrastruktūros gerinimą Pilaitėje, numatoma sutvarkyti beveik pustrečio kilometro ilgio Taurupės gatvę taip pat atnaujinti Gilužio gatvę, kuri susijungs su Vakariniu aplinkkeliu.

„Bendrajame plane taip pat numatyta dviejų lygių sankryža senuoju Pilaitės keliu ties Pilaitės prospektu. Įgyvendinus šį sprendinį ir optimizavus aplinkinių gatvių tinklą Pilaitės prospekte bus galima organizuoti nepertraukiamą automobilių srautą dešiniaisiais posūkiais be šviesaforinio reguliavimo. Tokiu būdu sukursime antrinių gatvių tinklą ir visas eismas vyks ne vien Pilaitės prospektu“, – akcentuoja T. Kamaitis. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.
nuotrauka
2023-05-24 15:38
Jau kalbama apie ekonomikos lėtėjimą, tačiau kol kas Baltijos šalių verslas vis dar nusiteikęs optimistiškai. „Luminor“ banko užsakymu atlikta smulkiųjų ir vidutinių įmonių vadovų apklausa rodo, kad praėjusių metų rezultatus verslas vertina pozityviai, du trečdaliai jų tikisi, kad šiais metais parda...
nuotrauka
2023-05-24 11:34
Reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos metu vos penktadalis, arba 21 proc., respondentų nurodė, kad norėtų pirkti būstą iš brėžinių. Tyrimą inicijavusios bendrovės „Realco“ ekspertų teigimu, faktiniai pardavimų duomenys rodo kitokią realybę. Būsto pirkimas ankstyvoje statybų stadijoje turi pr...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos