2023 spalio 4 d. trečiadienis, 11:02
Reklama  |  facebook

Pilaitėje eismo pralaidumą didins verslo sprendimai ir antrinis gatvių tinklas

2018-07-04 10:44
Vilniaus Pilaitės rajonas lieka nekilnojamojo turto plėtotojų, gyventojų ir verslo akiratyje, todėl jo eismo pralaidumui gerinti pirmiausiai pasitelkiami infrastruktūriniai naujų projektų sprendimai. Investuotojai tikina, kad priešingai nei seni, tankiai apstatyti rajonai, Pilaitė jau netrukus galės atsikvėpti lengviau.
nuotrauka
Vilniaus vakarinis aplinkkelis. Vilniaus sav. (Sauliaus ŽIūros) nuotr.


Pasak teritoriją ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža plėtojančios bendrovės „Trečioji kregždė“ direktoriaus Laimio Marcinkevičiaus, pirmasis daugiabutis Pilaitėje pastatytas tik apie 1990-uosius ir nuo to laiko smarkiai išaugęs rajonas dėl įspūdingos gamtos bei patogios lokacijos vis dar yra geidžiamas tiek gyventi, tiek užsiimti verslu. Įgyvendinus aplinkkelio projektą teritorija tapo itin patraukli ir verslui.

„Pilaitė turi potencialo tapti miestu mieste, nes rajone yra ne tik gyvenamųjų namų kompleksai, bet ir švietimo įstaigos, dideli prekybos, įvairių paslaugų centrai, galimybė leisti laiką gamtoje. Čia yra viskas, ko reikia kasdieniam gyvenimui ir tai pasiekiama neišvažiuojant už Pilaitės ribų. Tačiau, žinoma, žmonės aktyviai juda į miestą ir atgal, eismas yra intensyvus ir reikalauja nedelsti su sprendimais“, – pranešime cituojamas „Trečioji kregždė“ direktorius Laimis Marcinkevičius.

Prekybos centras Pilaitės prieigose paskirstys srautus

Ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža planuojamo statyti naujo, didžiausio Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centro plėtotojams keliami aiškūs infrastruktūros plėtros reikalavimai: naujai įrengtos parkavimo vietos, atskiros įvažiavimui ir išvažiavimui skirtos juostos bei viadukas užtikrins geresnį eismo saugumą bei transporto srautų paskirstymą. 

„Siekiant išvengti transporto spūsčių, naujojo prekybos centro statytojai pasirūpins jo prieigų infrastruktūra. Todėl čia bus įrengti papildomi, tiesioginiai įvažiavimai nuo Vakarinio aplinkkelio, sudarytos sąlygos Pilaitės prospekte pėstiesiems ir dviratininkams per požeminę perėją pasiekti prekybos centrą taip, kad jie nestabdytų šviesoforu reguliuojamo eismo“, – teigia Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis.
Prekybos centro projekto valdytojas – įmonė „Eriadas“.

Daugiau dėmesio viešajam transportui

Vyriausiasis Vilniaus architektas pažymi, kad keisti savo keliavimo įpročius bus skatinami ir gyventojai. Jiems ketinama siūlyti patogesnį viešąjį transportą ir taip sumažinti automobilių eismo intensyvumą.

„Kad visi gyventojai piko valandomis galėtų netrukdomai važiuoti savo automobiliu iš ir į Pilaitės rajoną, reikėtų nutiesti dar kokius 7 greitkelius, bet tam neturime nei vietos, nei galimybių, todėl miesto bendrajame plane numatyta gyventojus skatinti labiau naudotis viešuoju transportu. Patogaus viešojo transporto idėja leistų daugeliui gyventojų persėsti į autobusus ir tokiu būdu greičiau pasiekti norimas Vilniaus vietas,“ – teigia M. Pakalnis.

Naujojo Vilniaus miesto Bendrojo plano sprendiniuose numatyti nauji viešojo transporto maršrutai, greitųjų autobusų tinklo plėtra, kombinuotų kelionių aikštelių įrengimas, dviračių tako Pilaitės prospekte statybos projektas. 

Be to, rajone ketinama įrengti užsienyje populiarias kombinuotas kelionių jungties „Park and Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikšteles, kuriose gyventojai galės palikti savo transporto priemonę ir kelionę tęsti viešuoju transportu.

Pilaitės laukia ir antrinio gatvių tinklo plėtra

Pasak Vilniaus savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, atkarpoje tarp Laisvės pr. ir V. Pociūno gatvių svarbu maksimaliai išplėtoti viešojo transporto juostas. 

Kalbant apie gatvių infrastruktūros gerinimą Pilaitėje, numatoma sutvarkyti beveik pustrečio kilometro ilgio Taurupės gatvę taip pat atnaujinti Gilužio gatvę, kuri susijungs su Vakariniu aplinkkeliu.

„Bendrajame plane taip pat numatyta dviejų lygių sankryža senuoju Pilaitės keliu ties Pilaitės prospektu. Įgyvendinus šį sprendinį ir optimizavus aplinkinių gatvių tinklą Pilaitės prospekte bus galima organizuoti nepertraukiamą automobilių srautą dešiniaisiais posūkiais be šviesaforinio reguliavimo. Tokiu būdu sukursime antrinių gatvių tinklą ir visas eismas vyks ne vien Pilaitės prospektu“, – akcentuoja T. Kamaitis. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-27 08:01
Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas” pataisas dėl modernizuojamų pastatų energinės klasės nuostatų pakeitimo, kurias priėmus pastatų renovacija bus efektyvesnė.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos