2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 19:50
Reklama  |  facebook

Projektas CONSTRUCTION BLUEPRINT kuria novatorišką Europos statybos įgūdžių strategiją Video

2023-03-15 10:38
24 projekto partneriai susitiko Briuselyje, kad aptartų įgūdžių poreikius ir iššūkius, su kuriais susiduria statybos sektorius, kartu su pramonės ekspertais ir Europos Komisijos bei Parlamento atstovais baigiamajame Europos projekto renginyje.
nuotrauka
Projekto partnerių nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Tarp pristatytų projekto pasiekimų yra naujos mokymo programos energijos vartojimo efektyvumo, žiedinės ekonomikos ir skaitmeninimo srityse, skirtos profesinio mokymo centrams, suskirstytos į 45 modulius. Bandomajame šių mokymo programų etape buvo apmokyti daugiau nei 800 žmonių.

Europos renginyje „Naujas strateginis sektorių požiūris į įgūdžių bendradarbiavimą statybos sektoriuje“, vykusiame Madride 2023 m. kovo 9 d. Fundación Laboral de la Construcción, kartu su trimis Europos sektoriaus organizacijomis – Europos statybos pramonės federacija (FIEC); Europos statybininkų ir medienos darbininkų federacija (EFBWW) ir Europos statybininkų konfederacija (EBC) – pristatė projekto „Construction Blueprint“ rezultatus ir išvadas. „Construction Blueprint“ projektas prasidėjo 2019 m. ir buvo iš dalies finansuojamas Europos Komisijos (EK) programos Erasmus+ lėšomis.

Statybų sektoriaus ir akademinės bendruomenės ekspertai kartu su Komisijos ir Europos Parlamento atstovais projekto „Construction Blueprint“ kvietimu aptarė statybos darbuotojų įgūdžių poreikius ir būsimus iššūkius, su kuriais susiduria statybos sektorius.

Projekto pasiekimai

Konsorciumą sudarė daugiau nei 60 specialistų ir daugiau nei šimtas ekspertų, sudarančių nacionalines patariamąsias grupes (NAG), tai leido pasiekti šiuos rezultatus:

Sukurtas interaktyvus žemėlapis. Šiame žemėlapyje kaupiama geroji praktika ir naujoviškos iniciatyvos, skirtos įgūdžių trūkumams ir neatitikimams spręsti. Jame yra nurodytos daugiau nei 100 geografinių vietų su informacija apie ten vykstančius mokymus ar iniciatyvas energijos vartojimo efektyvumo, skaitmeninimo ir žiedinės ekonomikos srityse, kurias nurodė partneriai iš konsorciume dalyvaujančių šalių ir atitinkamų jų regionų.
Naujų profesinio mokymo programų, orientuotų į energijos vartojimo efektyvumą, žiedinę ekonomiką ar skaitmeninimą, rengimas ir tobulinimas. Šios mokymo programos suskirstytos į 45 modulius, kuriuos projekto partnerių parengtuose bandomuosiuose kursuose išbandė daugiau nei 800 sektoriaus darbuotojų ir studentų. Siekiama turėti geresnės kvalifikacijos darbuotojus, kurie galėtų tiksliau atlikti savo darbą. Be to, sukurta Moodle platforma, kurioje integruoti daugiau nei 65 atviri ir internetiniai trumpi kursai savarankiškam mokymuisi skirtingomis kalbomis.
Statybinių įgūdžių observatorijos projektavimas. Internetinė priemonė, skirta Europos lygmens įgūdžių poreikiams nustatyti, derinant informaciją iš daugiau nei 3000 Europos statybos įmonių apklausų ir antrinių šaltinių.
Konkretūs veiksmai jaunimui ir moterims pritraukti į statybų sektorių, viešinant ir remiant Erasmus+ programos iniciatyvas, skelbiant konsorciumo šalyse vykdomą gerąją patirtį, siekiant pritraukti į sektorių naujus talentus. Be to, buvo sukurti atsiliepimų vaizdo įrašai, kuriuose statybų profesinio rengimo studentai dalinosi savo patirtimi.

Fundación Laboral de la Construcción yra organizacija, kuri koordinavo 24 projekte dalyvaujančias institucijas iš Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Slovėnijos, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Airijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Portugalijos. Projektą tiesiogiai vertina ir prižiūri Europos Komisijos (EK) Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji agentūra (EACEA).

Construction Blueprint

„Construction Blueprint“ – tai europinis projektas, Europos Sąjungos Erasmus+ programos dalis, skirtas įgyvendinti naują strateginį požiūrį į sektorių bendradarbiavimą įgūdžių srityje. Projekte dalyvauja 24 partnerių iš 12 šalių konsorciumas, vadovaujamas Fundación Laboral de la Construcción (Ispanija).

Statybunaujienos.lt

Establishing a new Strategy on Construction Skills in Europe (2019-2023)
Aktualijos

nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-27 08:01
Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas” pataisas dėl modernizuojamų pastatų energinės klasės nuostatų pakeitimo, kurias priėmus pastatų renovacija bus efektyvesnė.
nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-25 16:27
Elektromobilių įkrovimo tinklo vystytoja „Eleport“ gavo 13,8 mln. eurų finansavimą viešosios europinio TEN-T kelių tinklo įkrovimo infrastruktūros plėtrai. Įgyvendindama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) finansuojamą projektą Estijos įmonė šalia svarbiausių transporto arterijų Bal...
nuotrauka
2023-09-25 15:29
Aplinkos ministerijoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai pristatė studiją „Statybos priežiūros sistemos Lietuvoje efektyvumo didinimas“ ir rekomendacijas Lietuvai, kaip spręsti statybos priežiūros sistemos iššūkius.
nuotrauka
2023-09-25 09:45
Seminaro „Lietuvos melioracijos dabartis ir perspektyvos“ metu aptarta opiausia sektoriaus aktualija – kompleksinė šalies melioracijos sistemos rekonstrukcija bei galimi finansiniai instrumentai šių didžiulės aprėpties darbų finansavimui. Renginio metu atkreiptas dėmesys, kad procesui pajudėjus iš...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos