2021 birželio 19 d. šeštadienis, 9:51
Reklama  |  facebook

Pusė Lietuvos šeimų naują būstą vis dar pirktų visam gyvenimui

2021-05-25 09:47
Nepaisant itin aktyvios nekilnojamojo turto rinkos ir didelių galimybių rinktis, daugiau nei pusė Baltijos šalių šeimų, auginančių bent vieną nepilnametį vaiką, vis dar mano, kad naujo būsto pirkimas yra vienkartinis gyvenimo įvykis, rodo „Luminor“ banko atlikta apklausa.
nuotrauka
Pexels iliustr.


Minimos įmonės
Luminor Bank, AB
Lietuvos šeimos paneigia ir NT pardavėjų dėsnį, sakantį, kad vieta yra svarbiausias kriterijus renkantis būstą – daugiau nei pusė Lietuvos šeimų svarbiausiu kriterijumi renkantis būstą įvardija „įkandamą“ nekilnojamojo turto kainą.

52 proc. Lietuvoje apklaustų šeimų nurodė, kad naują būstą įsigytų visam gyvenimui, o 14 proc. jame gyventų daugiau nei 20 metų. Latvijoje naujame būste visą gyvenimą praleistų net 62 proc., o Estijoje apie 50 proc. respondentų.

61 proc. Lietuvoje apklaustų šeimų teigia, kad nekilnojamojo turto kaina yra svarbiausias kriterijus renkantis naują būstą. Latvijoje kainos kriterijus sprendimą pirkti nekilnojamąjį turtą nulemtų 55 proc. šeimų, o Estijos šeimoms (57 proc.) svarbesnė yra ne kaina, o būsto vieta. Planuojamo pirkti būsto plotas yra svarbus vidutiniškai trečdaliui visų Baltijos šalių ir tam įtakos turėjo pandemija – šeimos nurodė susiduriančios su vietos namuose trūkumu, kai juose reikia ir nuotoliniu būdu dirbti, ir mokytis.

Penktadaliui Baltijos šalių šeimų lemiamas veiksnys renkantis būstą yra galimybė gauti tinkamo dydžio paskolą bei susitaupyti pakankamai lėšų pradiniam paskolos įnašui sumokėti.

„Pagrindiniai kriterijai, kurie lemia būsto pasirinkimą, yra panašūs visose Baltijos šalyse, tačiau kai kuriais atžvilgiais Lietuvos, Latvijos ir Estijos šeimų požiūris išsiskiria. Pavyzdžiui, daugiau nei trečdaliui lietuvių ir beveik pusei estų svarbu, kad būstas būtų arti darbo, mokyklos, parduotuvių, o latviai didesnį prioritetą teiktų didesniam būsto plotui. Įdomu tai, kad tik vos keli procentai apklaustų šeimų rinkdamiesi būstą atkreipia dėmesį į automobilio stovėjimo vietų prieinamumą, vertina, kaip ateityje keisis jų kaimynystė, pasirinktas miesto rajonas. Pastarasis kriterijus yra ypač svarbus, žinant tai, jog daugiau nei pusė šeimų būstą planuotų pirkti visam gyvenimui. Tokiu atveju, išsiaiškinti, kokie statybų projektai yra numatyti pasirinktoje lokacijoje, yra būtina, nes ateityje tai gali turėti reikšmingą įtaką ne tik perkamo nekilnojamojo turto kainai, bet ir šeimos pasitenkinimui pasirinkta gyvenamąja vieta bei gyvenimo kokybei apskritai“, - cituojamas „Luminor“ banko Kreditavimo skyriaus vadovas Tomas Pakėnas.

Palyginti su dabartiniais namais, kaip rašoma „Luminor“ pranešime, daugiau nei pusė Baltijos šalių šeimų naujame būste norėtų daugiau erdvės, taip pat kiemo, sodo ar kitos žaliosios zonos. Beveik penktadalis Latvijoje ir Estijoje apklaustų šeimų nurodė, kad ateityje būstą rinktųsi kaime, o kas dešimta šeima Lietuvoje naujuose namuose norėtų turėti baseiną. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka, Būstas
NT projektai

nuotrauka
2021-06-17 13:05
„Baltic Asset Management“ užbaigė didžiausią Baltijos šalyse loftų projektą „Freiheit“. Konversijos projektas su bene didžiausia sostinėje terasa ant stogo įsikūrė Savanorių prospekte.
nuotrauka
2021-06-16 09:09
Kaip ant mielių kylančios būsto kainos lietuvių smarkiai negąsdina – pardavėjai džiaugiasi, kad graibstomi ir naujos, ir senos statybos butai, o apklausos rodo, kad būsto paklausa ir toliau gali didėti.
nuotrauka
2021-06-15 08:39
Kaune, A. Juozapavičiaus prospekto pradžioje, pradėjo kilti projekto „Kaunorama“ pamatai. Tai pirmieji modernūs daugiaaukštės statybos gyvenamieji pastatai Kauno mieste. Nors statybų darbai dar tik įgauna pagreitį, pirmajame etape jau parduota bei rezervuota 90,8% apartamentų.
nuotrauka
2021-06-15 08:29
HOMA sostinės Tarandės mikrorajone pristato naują projektą „24 terasos“. Tai 24 kotedžų gyvenvietė, plėtojama 9141 kv. metrų sklype. Šiame plote bus sukurta nauja moderni gyvenvietė tiems, kurie ieško racionalaus išplanavimo kotedžo su miesto infrastruktūros privalumais
nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-02 14:40
Turėti savo poreikius atitinkančius namus yra daugelio siekiamybė ir tikslas. Tačiau skirtingų žmonių suvokimas apie svajonių namus skiriasi – ypač, kai kalbama apie skirtingų šalių gyventojus.
nuotrauka
2021-06-01 21:42
Naujausias kvartalas planuojamas Žemuosiuose Kaniūkuose, šalia Lampėdžio ežero. Čia gyventojams bus sudarytos palankios sąlygos įsirengti elektromobilių įkrovimo stoteles, saulės kolektorius, o pro langus jie galės gėrėtis pušynu.
nuotrauka
2021-05-25 09:42
„Realco“ Markučiuose pradeda projekto „Prie Vilnelės“ statybas, į kurias investuojama 15,5 mln. eurų. Raktus naujakuriams įteikti planuojama 2022 m. pabaigoje.
nuotrauka
2021-05-18 10:46
Jau praėjusių metų pabaigoje naujo būsto paklausa Lietuvos, Latvijos ir Estijos sostinėse vėl šovė į viršų ir lemia rekordinius butų pardavimus. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas, įvertinęs YIT šalių būsto pardavimų rezultatus, sako, kad labiausiai pa...
nuotrauka
2021-05-18 10:39
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „HOMA“ Vilniaus Pilaitės mikrorajone toliau vysto projektą „Gilužio rivjera“ ir pradeda 6 projekto etapo statybas.
nuotrauka
2021-05-13 13:44
„Baltic Asset Management“ užbaigė pirmąjį loftų projektą Karoliniškėse „Cosmo lofts“. Pabaigus statybos darbus projekte jau parduota beveik 90 proc. loftų.
nuotrauka
2021-05-12 12:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir investicijų bendroves valdanti „Omberg group“ Vilniaus Pilaitės rajone įsigijo beveik 10 ha sklypą, kuriame planuoja vystyti mažaaukščius gyvenamojo būsto projektus su rekreacinėmis lauko erdvėmis.
nuotrauka
2021-05-07 10:45
Praėjusį mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius toliau augo, aktyvūs išliko butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų pirkėjai. Įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantys Registrų centro analitikai pastebi, kad pastarųjų kelių mėnesių rezultatai viršija iki pandemijos matytus skaičius.
nuotrauka
2021-05-04 11:45
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau kuriasi modernus Piliamiesčio kvartalas. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kitapus laikinosios sostinės senamiesčio pradeda XI Piliamiesčio plėtros etapą, kurio metu bus pastatytas šiuolaikiškas 6 aukštų gyvenamasis namas su 23 butais i...
nuotrauka
2021-05-04 11:05
Panevėžio vakarinėje dalyje, Kniaudiškių rajone pradedamas vystyti didžiausias per pastarąjį dešimtmetį šiame mieste daugiabučių namų projektas „Ainių namai“.
nuotrauka
2021-04-29 14:01
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Horekus“ sostinės Mūrinės Vokės rajone pradeda gyvenamųjų namų kvartalo „Vokeriai“ statybas. Kvartalą sudaro 44 vienaukščiai, dviaukščiai namai ir kotedžai – iš viso į projektą numatoma investuoti 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2021-04-22 11:31
Naujas prekės ženklas „Chapters“ bus pirmasis bendro gyvenimo (co-living) projektas Vilniuje, siūlantis gyvenamąsias erdves centrinėje mieto dalyje. „Chapters“ apjungs Naujamiestyje ir Konstitucijos pr. verslo centrų zonoje įsikursiančius co-living projektus. Pastarajame projekte taip pat bus teikia...
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-14 10:14
UAB „Eika“ pradeda kvartalo ,,Mėlyni vilkai“ pirmojo etapo, esančio Skroblų g. 14, statybas ir pardavimus. Projektas bus plėtojamas dviem etapais – pirmajame iki 2022 m. IV ketv. planuojama pastatyti 2 daugiabučius namus.

Statybunaujienos.lt » NT projektai