RUUKKI ir PEAB pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statybai naudotas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro
Pastatas Hasslanda, Lunde, yra 6000 kvadratinių metrų ploto pramoninės paskirties statinys. „SSAB“ plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro, buvo skirtas Suomijoje gaminamoms „Ruukki Construction“ daugiasluoksnėms plokštėms, skirtoms pastato sienų dalims.
„Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip veikdami kartu galime iš pagrindų pakeisti statybos pramonę. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie statybos pramonės tobulėjimo su savo produktais, kurie yra ne tik pagaminti iš plieno, kurio gamyboje nenaudojama iškastinio kuro, bet ir sukurti atsižvelgiant į tvarumą bei gaminio gyvavimo ciklą“, – sako „Ruukki Construction“ prezidentas Sami Eronen.
Annos Malm nuotr.
Nuostabu matyti, pasak „SSAB“ tvarumo vadovės Kristinos Friborg, kokius didelius žingsnius dėl tvaraus vystymosi galima žengti, bendradarbiaujat: projektas, įgyvendintas kartu su „Ruukki“ ir „Peab“, demonstruoja naujas galimybes.
„SSAB“ tikslas – ne tik sumažinti išmetamų teršalų kiekį naudojant plieną, kurio gamyboje nenaudojamas iškastinis kuras, bet ir prisidėti prie anglies dvideginio pėdsako mažinimo kituose svarbiuose statybos etapuose“, – sako ji.
„Peab“ didžiuojasi, galėdami prisidėti prie istorinių pokyčių statybos pramonėje. Kiekvienas naujas pastatas suteikia puikią galimybę sumažinti neigiamą plieno pramonės poveikį klimatui plačiąja prasme.
Stefan Olsson nuotr.
„Šis projektas skatina burti bendruomenę, o įmonė „Peab“ kartu su „Ruukki“ ir „SSAB“ ir toliau didina savo pajėgumus, kad patenkintų augantį klientų poreikį rinktis tvaresnes medžiagas“, – teigia „Pea“ generalinis direktorius Jesper Göransson.
Pasak „Wihlborgs“ generalinės direktorės Ulrika Hallengren, siekiant neutralizuoti neigiamą statybos pramonės poveikį klimatui, norint kurti naujus gaminius bei įgyvendinti projektus, būtinas glaudus bendradarbiavimas.
„Šis projektas yra svarbus žingsnis šia kryptimi, o mums, kaip užsakovui, tenka didžiulė atsakomybė nuolat kelti savo reikalavimus, kad visa grandinė pasižymėtų dideliais tvarumo siekiais“, – sakė ji.
Statybos ir civilinės inžinerijos pramonė siekia neutralaus poveikio klimatui iki 2045 m., todėl jau dabar labai svarbu skatinti naujų medžiagų ir gaminių, turinčių mažesnį neigiamą poveikį klimatui, naudojimą.
„SSAB“ plienas, pagamintas naudojant „HYBRIT“ technologiją, rinkoje pasirodys 2026 m., o tai leis statybos sektoriaus įmonėms ženkliai sumažinti anglies dvideginio pėdsaką, naudojant plieno gaminius. „HYBRIT“ technologija paremta procesu, kai geležies rūda yra tiesiogiai redukuojama naudojant vandenilį ir elektrą – be iškastinio kuro, priešingai, nei aukštakrosnėse, kur naudojama anglis ir koksas. Naujosios technologijos gamybos procese likutinis produktas yra ne anglies dioksidas, o vanduo.
Annos Malm nuotr.
Kalbant apie naujus projektus, didžiąją dalį neigiamo poveikio klimatui sudaro naudojamų medžiagų ir produktų gamybos procesai. Todėl pirmasis pasaulyje pastatas, kurio statyboms naudotas plienas, pagamintas be iškastinio kuro, yra labai svarbus žingsnis visai pramonei.
Produktai, pagaminti iš plieno, nenaudojant iškastinio kuro, rinkoje pasirodys nuo 2026 m.