2021 birželio 25 d. penktadienis, 16:28
Reklama  |  facebook

Restruktūrizaciją atlaikiusi įmonė susigrąžina savo pasiekimus

2017-01-13 10:09
Per 10 veiklos metų – nuo pakilimo iki sunkios krizės ir restruktūrizacijos, reabilitacijos ir vėl naujos pradžios. Tokį kelią nuėjo apdailos ir rekonstrukcinius darbus atliekant įmonė „Inarsta“. Penkerius metus vykęs restruktūrizacijos procesas prieš metus baigėsi sėkmingai, visos skolos kreditoriams išmokėtos, įmonė atgauna savo jėgas ir statusą. Nesidairydamas atgal, jos vadovas Arvydas Baronas dabar džiaugiasi geromis perspektyvomis ir tvirtina po tokių pamokų jau nieko nebijantis.
nuotrauka
UAB „Inarsta“ vadovas Arvydas Baronas. UAB „Inarsta“ nuotr.


Minimos įmonės
Inarsta, UAB

Vėl tarsi Feniksas iš pelenų pakilusi įmonė ne tik nustebino skeptikus, bet ir susigrąžino tiekėjų ir užsakovų pasitikėjimą. Pamažu auga ir darbuotojų skaičius, tačiau didesne nei vidutinė įmonė ir nesiekia tapti, blaiviai pamatuodama visas galimas rizikas ir nusprendusi rangoviniams darbams samdyti specialistus.

„Į perspektyvas dar labai plėstis nenoriu, viskas vyksta palaipsniui, tik konstatuoju faktą, kad įmonė dirba sėkmingai, turime užsakymų keleriems metams į priekį, rekonstruojame objektą Vilniaus senamiestyje. Labai džiaugiamės, kad visos tiekimo įmonės, taip pat ir didžiosios, vėl nori su mumis dirbti. Pastarieji metai mums buvo, tarsi pereinamasis laikotarpis: turėjome savo darbais parodyti, kad esame patikimi, judame į priekį ir viskas mums gerai“, – sakė Arvydas Baronas.

2017 m. perspektyvoje įmonė turi planų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Iki šiol visi bandymai baigdavosi pralaimėjimu dėl nepalankių sąlygų mažoms įmonėms. A. Baronas mano, kad padėtis viešųjų pirkimų sektoriuje pasikeis, todėl mažos ar vidutinės įmonės turės daugiau galimybių dalyvauti konkursuose ir laimėti, laukia, kad kuo greičiau būtų patvirtintos Darbo kodekso pataisos, leisiančios sudaryti lankstesnes sutartis su darbuotojais tokioms įmonėms, kaip „Inarsta“, kurių darbas yra kilnojamo pobūdžio, o užsakymai terminuoti.

Dešimtmetis pamokantis, bet švęsti yra ką

2016 m. lapkričio 24 d. įmonei „Inarsta“ sukako 10 metų. Peržvelgęs šį laikotarpį, direktorius pastebėjo, kad perėjus įvairius etapus – nuo pakilimo, kritimo ir prisikėlimo, – verslui sėkmingiausi buvo 2008 metai: „Tuomet jau turėjome ne tik vardą, mumis pasitikėjo kolegos, bankai kreditavo mūsų objektus, dabar apie tai galime tik pasvajoti. Šios pozicijos dar neatsikovojome, manau, esame 2007-ųjų lygyje, o geriausius savo pasiekimus tikimės susigrąžinti 2017-tais metais. “

Arvydas Baronas pripažino, kad nors praktika buvo skaudi, dabar darbas vyksta labai gerai, gal ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, bet bijoti jau tikrai nebėra ko. Patirtis atgrasė nuo neapgalvotų žingsnių, išmokė pavojus numatyti iš anksto, apsidrausti ir tikrinti net būsimą užsakovą.

„Kai kurios įmonės nukenčia gal ir dėl to, kad imasi darbų, nepasvėrusios savo galimybių, tačiau vienintelė mano klaida – per didelis pasitikėjimas užsakovu. Juk, pasirodo, net ir dokumentai ne visuomet atspindi, ar užsakovas yra pajėgus sumokėti už darbus. Dabar mes patys atliekame patikrą, įmonėje dirba teisininkas, kuris, peržiūrėjęs visus niuansus, pataria, ar verta su tuo užsakovu pasirašyti sutartį. Kartais objekto atsisakome, deja, ne visi užsakovai yra tikri statytojai, kitiems toks pasinaudojimas rangovu tėra biznio plano dalis“, – ne pačias maloniausias statybų rinkos realijas atskleidė pašnekovas.

UAB „Inarstos“ direktorius neatsisako pakonsultuoti ir kitų įmonių, atsidūrusių panašioje padėtyje, vadovus, negaili vertingų patarimų, tačiau pats, sėkmingai pabaigęs restruktūrizaciją, stengiasi nebesigręžioti atgal, o gyventi toliau ir žiūrėti į priekį.

Be tavęs niekas to nepadarys!

Tam, kad įmonė nenuskęstų skolų liūne, A. Baronas, kaip įmonės savininkas ir direktorius, turėjo rasti savyje tiek entuziazmo, tikėjimo, moralinių ir fizinių jėgų, kad tokio kelio pakartoti jau nebesiryžtų. Sėkmė priklausė ir nuo restruktūrizacijos administratoriaus tolerancijos, ir nuo mąstymo. Geriausiai žinodamas įmonės būklę, jis palaikė vadovo idėjas, suteikė galimybę atidėti mokėjimus, padėjo bendrauti su nekantriais kreditoriais. Esant tokiai įtampai, dirbti buvo labai sunku, bet veikla nesustojo.

„Yra įmonių, kurios sustabdo veiklą ir tik bylinėjasi su savo skolininkais. Tokia strategija turi labai daug minusų, nes vos tik tu nustoji veikti, niekas tavimi nebetiki, tad, kad ir kiek gerų norų turėsi, nebepakilsi. Be to, jei įmonė vykdo veiklą, net teisiniai dalykai tvarkomi palankiau. O svarbiausia – turiu ypatingą kolektyvą: sunkiuoju metu pasiliko manimi tikintys žmonės, branduolys, dirbantis su manimi nuo pat įmonės įkūrimo. Tad 50 procentų laimėjimo – kolektyvo nuopelnas“, – sakė UAB „Inarsta“ direktorius Arvydas Baronas.  
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-23 14:09
Tūkstančiui jaunųjų Pilaitės gyventojų ypač svarbus projektas – Tolminkiemio gimnazijos pastatas – pagaliau matomas ne tik brėžiniuose. Šiandien statybos vietoje Tolminkiemio g. 2D įkasus simbolinę kapsulę pradeda kilti sienos – iki 2022 m. rugsėjo 1-osios, naujos Vilniaus mokyklos atidarymo, liko v...
nuotrauka
2021-06-23 09:57
Lauko terasų gausa garsėjantis prekybos centras CUP karantino atlaisvinimus pasitinka pristatydamas naują laisvalaikio, restoranų ir koncertų erdvę Vilniaus centre – „Upės terasą“.
nuotrauka
2021-06-22 07:22
„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investici...
nuotrauka
2021-06-21 07:01
Simboliška – istoriniais Klaipėdos miesto vartais pripažįstama ir naujai atgimstanti erdvė taps vartais, startuolių bendruomenei plečiantis uostamiestyje.
nuotrauka
2021-06-18 18:22
Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios.
nuotrauka
2021-06-17 14:19
„Luminor“ bankas refinansavo dvi Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltic Sea Properties AS“ (BSP) paskolas, kuriomis buvo finansuoti dviejų logistikos centrų Vilniuje įsigijimai.
nuotrauka
2021-06-15 13:41
Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ už 6,4 mln. eurų statys sostinės Naugarduko gatvėje įsikūrusių Vilniaus lenkų kultūros namų priestatą. Naujajame keturių aukštų priestate bus įrengtos patalpos kavinei, viešbučio kambariai, konferencijų salė ir Lenkijos televizijos „TV...
nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos