2024 balandžio 25 d. ketvirtadienis, 5:29
Reklama  |  facebook

Senoviniam tiltui atgimti padėjo moderniausios technologijos

2018-04-09 08:00
Greitai sostinės senamiesčio gyventojai džiaugsis nauju pėsčiųjų tiltu per Vilnią. Iš plieninių sijų ir gelžbetoninių plokščių suprojektuoto tilto ilgis – 26 metrai. Projekto autoriai pasirūpino, kad upės krantus sujungsiantis statinys darniai įsilietų į sostinės kraštovaizdį, o tilto statybos darbo projektą ruošusi įmonė „SRP Projektas“ į pagalbą pasitelkė itin modernią statinio informacinę modeliavimo technologiją – BIM (angl. building information modelling).
nuotrauka
Bendrovės „SRP Projektas“ vizualizacija


Minimos įmonės
SRP projektas, UAB

Toks projektavimas BIM aplinkoje leidžia greitai keisti ir efektyviai valdyti projektavimo eigą nuo pirminės projekto koncepcijos iki baigiamųjų etapų.

BIM technologija – optimizuotas laikas ir sąnaudos

„Daugiausiai laiko skyrėme darbui prie architekto A. Songailos architektūrinės vizijos išpildymo. Tiltas – senovinio stiliaus, tad būta papildomų apribojimų rengiant darbo projektą. Tai buvo iššūkis, kurį įveikėme: išlaikėme architektūrinius elementus, senovinio stiliaus krantinių atramas, senovinio stiliaus sijų apdailos detales bei turėklus, kartu optimizuodami projekto įgyvendinimo sąnaudas“, – dalijosi „SRP Projektas“ BIM vadovas Regimantas Ramanauskas. Šiuo metu projektavimo darbai jau baigti, objekte intensyviai darbuojasi statybininkai.

schema

Dar vienas iššūkis – techninio projekto sprendinių perkėlimas į vadinamąjį statinio informacinį modelį. Pritaikius BIM technologiją, projektuotojams pavyko optimizuoti ir sąnaudas, ir laiką.

Nors tilto per Vilnią projektas nebuvo pirmasis įmonės darbas, atliktas naudojant BIM technologiją, tai buvo pirmasis atvejis, kai parengtas BIM modelis buvo naudojamas rangovo ir juo vadovaujamasi statybų aikštelėje. Įmonės „SRP Projektas“ atstovo žodžiais, BIM modelyje sutalpintos skaitmeninės informacijos apie objektą visiškai pakanka, kad būtų pradėti statybos darbai.

pjuvis, bim, spc projektai„Neretai darbo projekto rengimo metu arba prasidėjus statybos darbams paaiškėja, kad tradiciniuose techniniuose projektuose, rengtuose 2d CAD sistemoje, trūksta įvairios informacijos, nepakankamai detalizuoti konstrukciniai sprendiniai, tad prireikia atlikti tam tikrų nežymių pakeitimų, matmenų tikslinimų. O turint visapusiškai parengtą BIM modelį, šiuos trūkumus bei pakeitimus galima atlikti daug greičiau“, – kalbėjo BIM vadovas R. Ramanauskas.

Informacinio statinio modeliavimo technologijos pritaikymas leidžia visų sričių specialistams vienu metu ieškoti geriausių sprendimų. Tačiau būtina, kad ja naudotųsi ir rangovai, ir kitų projekto dalių inžinieriai. BIM aplinkoje matomas itin detalus statinio modelis, tad būtina užtikrinti efektyvų keitimąsi informacija, siekiant maksimalios šios technologijos naudos.

Rizikos eliminuojamos pirminiame etape

„Siekėme, kad darbas su BIM padėtų sutaupyti laiko, o kartu padėtų priimti efektyvesnius konstrukcinius sprendimus, – pasakoja R. Ramanauskas. – Techniniuose projektuose ne visuomet pavyksta pateikti optimalius sprendimus, tad darbų eigoje paaiškėja dalykai, kurių projektavimo metu nebuvo galima objektyviai įvertinti. Todėl sunku išvengti situacijos, kai, prasidėjus statybai ar rengiant darbo projektą, prisireikia patikslinimų ir išsamesnio detalizavimo“, – apie kylančias kliūtis, kurios prailgina statybos laiką, neretai kainuoja papildomų lėšų, pasakojo pašnekovas.

Anot jo, BIM technologija padeda eliminuoti daugelį rizikų dar pirminiame darbo etape – projekte padarytos klaidos pamatomos iš karto. Vienas esminių optimizuojamų kriterijų, kai komanda dirba BIM aplinkoje, – tikslūs bei aiškiai kontroliuojami medžiagų žiniaraščiai.

spc projektas, bim„Šiuo atveju labai greitai galima suskaičiuoti visus preliminarius statybinių medžiagų kiekius ir matyti, kiek kokių medžiagų gali būti pereikvota, kur galima sutaupyti nepakenkiant kokybei, pagaliau – efektyvesnis medžiagų sandėliavimas statybvietėje, kontroliuojant statybų eigą BIM modeliu“, – statinio informacinio modeliavimo privalumus vardijo įmonės BIM vadovas R. Ramanauskas, akcentuodamas, kad BIM technologija teikia didesnę pridėtinę vertę visiems projekto dalyviams – nuo projektuotojų iki rangovų ir užsakovų. Tačiau būtina viena išlyga – visi proceso dalyviai turi „kalbėti ta pačia – BIM kalba“. 

Bendrovės „SRP Projektas“ vizualizacijos

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-24 06:18
Lietuvių įmonė „Acrylicon Baltic“, kuri specializuojasi įrengdama pramoninių grindų dangas, užsienio rinkose vykdo daugiau negu pusę visų užsakymų. 20 metų veiklą vykdanti įmonė pastaruosius 17 metų projektus įgyvendina ne tik Europoje, bet ir Amerikoje, Azijoje, Afrikoje.
nuotrauka
2024-04-23 14:19
„Primostar“ specializuojasi požeminių gelžbetoninių konstrukcijų hidroizoliacijos srityje ir yra didžiausias savo srities žaidėjas Estijoje. Įmonės tikslas – sumaniai naudoti hidroizoliacines medžiagas, siekiant ne tik optimalaus rezultato, bet ir sumažinti medžiagų sąnaudas bei tausoti aplinką.
nuotrauka
2024-04-23 07:34
„Nemokamas sūris tik pelėkautuose" – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas. Visgi net ir augti pasiryžusi organ...
nuotrauka
2024-04-22 13:47
Praėję metai atsinaujinančios energetikos bendrovei „Smartecon“ buvo ryškūs ir pilni svarbių įvykių. Įmonė tapo platesnio masto rangovu ir pradėjusi dirbti su didelių saulės energetikos parkų vystytojais ėmė augti dar sparčiau, taip pat plėtėsi Skandinavijoje, pasiūlė inovatyvius sprendimus namų ūki...
nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...