2024 birželio 14 d. penktadienis, 4:50
Reklama  |  facebook

Siekiant efektyvios statybų kainos, pasiteisino statybos valdymo modelis be generalinio rangovo

2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo statybos projektų valdymo įmonei „TAEM Group“.
nuotrauka
„Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo, o projekto valdymą patikėjo statybos projektų valdymo įmonei TAEM GROUP. Liutauro Kairio nuotr.


Minimos įmonės
TAEM Group, UAB
Transnest, UAB
TAEM GROUPSprendimas nesamdyti generalinio rangovo itin pasiteisino prireikus koreguoti projektą jau prasidėjus statyboms. Derantis su generaliniu rangovu dėl sprendinių korekcijų, paprastai užsakovas tampa stipriai priklausomas nuo generalinio rangovo geranoriškumo ir retai kada išvengia ne visai pagrįstų statybos įkainių padidėjimo vien dėl to, kad reikia koreguoti darbų apimtis bei kokybinius parametrus. O pasirinktas statybos valdymo modelis be generalinio rangovo suteikė daugiau lankstumo derantis dėl sprendinių korekcijų, kainų ir taupant sąnaudas.

Vienu metu objekte dirbo iki 15 rangovų

„Pasirinkus statybos valdymo modelį be generalinio rangovo, atstovaudami užsakovui, galėjome lanksčiai ir efektyviai derinti sprendinių korekcijas su atskirais rangovais, kurie atliko konkrečius darbus, esant poreikiui, atlikome papildomas kainų apklausas, kad užtikrintume racionalias, rinkos lygį atitinkančias sąnaudas“, – statybos valdymo modelio be generalinio rangovo efektyvumą pabrėžia bendrovės „TAEM Group“ rinkodaros direktorius Virginijus Palubinskas.

TAEM GROUPŠilutės plente statant
10568,96 kv. m ploto pastatą,
objekte dalyvavo
27 skirtingi rangovai,
neskaitant subrangovų
bei subtiekėjų.
Liutauro Kairio nuotr. 
 

Įmonė šiame objekte suteikė projekto valdymo paslaugas: koordinavo ir prižiūrėjo projektavimo darbus, buvo atsakinga už biudžeto parengimą, atliko rangovų atranką, statybos valdymą bei statybos techninę priežiūrą, vykdė saugos bei sveikatos koordinavimą statybvietėje.

Uostamiestyje buvo pastatytas objektas, kurio bendras plotas 10568,96 kv. m. Didžiausias plotas – 5849,68 kv. m – buvo skirtas gamybai, sandėliavimui – 3022,07 kv. m, o administracinėms patalpoms skirta – 1250,80 kv. m. Pastato dalis, kurioje numatyta gamybos veikla ir įkurtas sandėlis, yra vieno aukšto, administracinė dalis – 4 aukštų. Pastato aukštis 17,1 m.

Šilutės plente statant 10568,96 kv. m ploto pastatą, objekte dalyvavo 27 skirtingi rangovai, neskaitant subrangovų bei subtiekėjų, kuriuos samdė tiesiogiai pasamdyti rangovai. O vienu metu objekte daugiausiai yra dirbę 15 rangovų bei daugybė subrangovų.

Koregavo pastato paskirtį statybos metu

Kompleksiškumo projektui pridėjo geležinkelio linija, kurią buvo numatyta atvesti iki pastato. Teko pakoreguoti sklypo reljefą, prie pastato atsirado atraminės sienutės, pastato vietą ir patalpų planavimą reikėjo atitinkamai priderinti, tarpusavyje suderinant daug smulkių detalių. Buvo nutiestas 258 m naujas geležinkelio kelias ir rekonstruotas 1883 m ilgio geležinkelio kelias iki objekto.

TAEM GROUP

Pradinėje projekto versijoje didžiausią bendro ploto dalį sudarė sandėliavimo patalpos, tačiau atlikus ženklią dalį statybos darbų, užsakovas nusprendė kiek koreguoti patalpų funkciją. Liutauro Kairio nuotr. 

Projektų valdytojai turėjo įdėti papildomų pastangų, kai jau statybos metu buvo nuspręsta koreguoti pastato paskirtį. Pradinėje projekto versijoje didžiausią bendro ploto dalį sudarė sandėliavimo paskirties patalpos, tačiau atlikus ženklią dalį statybos darbų, užsakovas nusprendė kiek koreguoti patalpų funkciją ir didesnį plotą skirti gamybos paskirties patalpoms. Todėl, atsižvelgiant į pasikeitusį patalpų planą bei naują jų paskirtį, teko koreguoti projekto sprendinius, reikėjo pakeisti statybos leidimą bei atlikti atitinkamas korekcijas statyboje. Buvo svarbu rasti optimalius koregavimo sprendinius, kad intervencija į atliktus statybos darbus būtų kuo mažesnė, siekiant nepatirti nepagrįstai didelių kaštų. Dėl šios priežasties teko kiek pristabdyti dalį statybos darbų, kol bus surasti tinkami koregavimo sprendiniai.

Fiksavo suderėtas kainas ir išvengė pabrangimo

Dėl didesnio gamybinių patalpų ploto, žinoma, atsirado papildomų konstrukcijų bei inžinerinių sistemų sprendimų, skirtų technologinei įrangai. Pastato gamybinėje dalyje įrengti 10–36 t kranai. Projekto valdytojai kartu su projektuotojais bei užsakovu ieškojo racionalių, ekonomiškai pasiteisinančių sprendinių. Užsakovas ketina ateityje įrengti fotovoltinę jėgainę ant pastato stogo – tam buvo specialiai pritaikytas stogas.

TAEM GROUPProjekto valdytojams
teko pasistengti,
siekiant fiksuoti
suderėtas kainas,
paskubinti būtinus pirkimus,
kad išvengtų
didesnių sąnaudų,
keičiantis rinkos sąlygoms.
Liutauro Kairio nuotr.
 

Tam tikru statybos darbų etapu rinkoje statybos kainos sparčiai augo, tad projekto valdytojams teko įdėti papildomų pastangų siekiant fiksuoti suderėtas kainas, paskubinti dalies statybinių medžiagų, inžinerinės įrangos pirkimus ir rangos sutarčių sudarymą, kad būtų galima išvengti didesnių sąnaudų, keičiantis rinkos sąlygoms.

Objektas įsikūręs Klaipėdos mieste, dėl to statybų metu projekto vykdytojai privalėjo užtikrinti, kad nebūtų užterštos gatvės, kad nedulkėtų, kad dėl vykdomų statybos darbų kaimynai nepatirtų nepatogumų.

Kad išvardinti reikalavimai būtų įgyvendinti, teko plauti gatvę.

Vykdydama pastato statybą, „TAEM Group“ įgyvendino Infrastruktūros sutarties su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija reikalavimus dėl 298 ir 110 m ilgio gatvių su pėsčiųjų ir dviračių takų suprojektavimo ir pastatymo miestui.

Panaudota 3D žemės paviršiaus skenavimo technologija

Parengus objekto projektą, tapo aišku, kad bus reikalinga ženkliai koreguoti sklypo reljefą, t. y. išvežti nemažus kiekius esamo grunto. Užsakovas norėjo, kad už šių darbų apimtis atlygis būtų apskaičiuotas tiksliai ir sąžiningai, o senieji įprastiniai grunto kiekių apskaičiavimo metodai, deja, nesuteikia patikimo tikslumo. Todėl, vykdant žemės lygio formavimo darbus ir skaičiuojant išvežamo grunto kiekius, buvo panaudota 3D žemės paviršiaus skenavimo technologija, kuri matuoja žemės paviršių net 2 mm tikslumu. Projektuotojai dalį sprendinių parengė trimačiuose modeliuose, statybos planavimui bei tvarkaraščio valdymui naudotas laiko patikrintas projektų valdymo programinis įrankis „Project“.

TAEM GROUP

TAEM GROUP dirba su įvairių paskirčių statiniais, tačiau pramoniniai ir sandėliavimo paskirties objektai yra vieni dažniausių kompanijos projektų portfelyje. Liutauro Kairio nuotr.

Sėkmingai suvaldyti kompleksinio objekto statybą ir sklandžiai įgyvendinti pasikeitusius užsakovo poreikius koreguojant jau statomo objekto projektą, bendrovei „TAEM Group“ padėjo sukaupta ilgametė patirtis. Įmonė dirba su įvairių paskirčių statiniais, tačiau pramoniniai ir sandėliavimo paskirties objektai yra vieni dažniausių kompanijos projektų portfelyje.

Nuo koncepcijos iki statybų valdymo

Pastaruosius keletą metų įmonė panašaus pobūdžio projektuose dirba Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio regionuose. Įmonė taip pat nemažai dirba ir vėjo energetikos srityje bei su kitų paskirčių pastatais ir statiniais.

„Daug kartų esame projekte startavę nuo to momento, kai užsakovas pasamdo mus jau turėdamas parengtą projektą, tačiau džiugu, kad pastaruoju metu daugėja projektų, kuriuose užsakovas mus pasitelkia vos pradėjęs projektą. Siūlome visą projektavimo valdymą, o po to ir visą statybos valdymą. Vykdydami tokį projektą, galime maksimaliai panaudoti turimą patirtį ir padėti užsakovui pasiekti svarbiausius jų tikslus įgyvendinant projektus“, – pabrėžia V.Palubinskas ir atkreipia dėmesį į platų paslaugų spektrą ir efektyvaus bendradarbiavimo galimybes, kai maksimaliai panaudojami įmonės pajėgumai ir pasitelkiamos kompetencijas.

Į šį projektą „TAEM Group“ atėjo nuo projekto rengimo pradžios, tai leido kartu su projektuotojais ieškoti ir užsakovui pasiūlyti geriausius sprendimus. „Jau statant objektą, teko keisti pastato paskirtį, išleisti naują projektą ir koreguoti statybos leidimą nestabdant statybos – tai buvo iššūkis, pareikalavęs visų statybos dalyvių susitelkimo. Didžiuojuosi visa komanda – projektas įgyvendintas sėkmingai“, – sako projekto vadovė Ramunė Čižienė. 

Partnerio turinys

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.
nuotrauka
2024-06-03 10:05
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė 71 ha teritorijos Vilniaus pietinėje dalyje vystymo planus. Numatoma, kad tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės per 10 metų bus pastatytas naujas rajonas „Launagiai“, kuriame, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13-15 tūkst. žmon...
nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas