Siekiant efektyvios statybų kainos, pasiteisino statybos valdymo modelis be generalinio rangovo
Vienu metu objekte dirbo iki 15 rangovų
„Pasirinkus statybos valdymo modelį be generalinio rangovo, atstovaudami užsakovui, galėjome lanksčiai ir efektyviai derinti sprendinių korekcijas su atskirais rangovais, kurie atliko konkrečius darbus, esant poreikiui, atlikome papildomas kainų apklausas, kad užtikrintume racionalias, rinkos lygį atitinkančias sąnaudas“, – statybos valdymo modelio be generalinio rangovo efektyvumą pabrėžia bendrovės „TAEM Group“ rinkodaros direktorius Virginijus Palubinskas.
Šilutės plente statant 10568,96 kv. m ploto pastatą, objekte dalyvavo 27 skirtingi rangovai, neskaitant subrangovų bei subtiekėjų. Liutauro Kairio nuotr.Įmonė šiame objekte suteikė projekto valdymo paslaugas: koordinavo ir prižiūrėjo projektavimo darbus, buvo atsakinga už biudžeto parengimą, atliko rangovų atranką, statybos valdymą bei statybos techninę priežiūrą, vykdė saugos bei sveikatos koordinavimą statybvietėje.
Uostamiestyje buvo pastatytas objektas, kurio bendras plotas 10568,96 kv. m. Didžiausias plotas – 5849,68 kv. m – buvo skirtas gamybai, sandėliavimui – 3022,07 kv. m, o administracinėms patalpoms skirta – 1250,80 kv. m. Pastato dalis, kurioje numatyta gamybos veikla ir įkurtas sandėlis, yra vieno aukšto, administracinė dalis – 4 aukštų. Pastato aukštis 17,1 m.Šilutės plente statant 10568,96 kv. m ploto pastatą, objekte dalyvavo 27 skirtingi rangovai, neskaitant subrangovų bei subtiekėjų, kuriuos samdė tiesiogiai pasamdyti rangovai. O vienu metu objekte daugiausiai yra dirbę 15 rangovų bei daugybė subrangovų.
Koregavo pastato paskirtį statybos metu
Kompleksiškumo projektui pridėjo geležinkelio linija, kurią buvo numatyta atvesti iki pastato. Teko pakoreguoti sklypo reljefą, prie pastato atsirado atraminės sienutės, pastato vietą ir patalpų planavimą reikėjo atitinkamai priderinti, tarpusavyje suderinant daug smulkių detalių. Buvo nutiestas 258 m naujas geležinkelio kelias ir rekonstruotas 1883 m ilgio geležinkelio kelias iki objekto.
Pradinėje projekto versijoje didžiausią bendro ploto dalį sudarė sandėliavimo patalpos, tačiau atlikus ženklią dalį statybos darbų, užsakovas nusprendė kiek koreguoti patalpų funkciją. Liutauro Kairio nuotr.
Projektų valdytojai turėjo įdėti papildomų pastangų, kai jau statybos metu buvo nuspręsta koreguoti pastato paskirtį. Pradinėje projekto versijoje didžiausią bendro ploto dalį sudarė sandėliavimo paskirties patalpos, tačiau atlikus ženklią dalį statybos darbų, užsakovas nusprendė kiek koreguoti patalpų funkciją ir didesnį plotą skirti gamybos paskirties patalpoms. Todėl, atsižvelgiant į pasikeitusį patalpų planą bei naują jų paskirtį, teko koreguoti projekto sprendinius, reikėjo pakeisti statybos leidimą bei atlikti atitinkamas korekcijas statyboje. Buvo svarbu rasti optimalius koregavimo sprendinius, kad intervencija į atliktus statybos darbus būtų kuo mažesnė, siekiant nepatirti nepagrįstai didelių kaštų. Dėl šios priežasties teko kiek pristabdyti dalį statybos darbų, kol bus surasti tinkami koregavimo sprendiniai.
Fiksavo suderėtas kainas ir išvengė pabrangimo
Dėl didesnio gamybinių patalpų ploto, žinoma, atsirado papildomų konstrukcijų bei inžinerinių sistemų sprendimų, skirtų technologinei įrangai. Pastato gamybinėje dalyje įrengti 10–36 t kranai. Projekto valdytojai kartu su projektuotojais bei užsakovu ieškojo racionalių, ekonomiškai pasiteisinančių sprendinių. Užsakovas ketina ateityje įrengti fotovoltinę jėgainę ant pastato stogo – tam buvo specialiai pritaikytas stogas.
Projekto valdytojams teko pasistengti, siekiant fiksuoti suderėtas kainas, paskubinti būtinus pirkimus, kad išvengtų didesnių sąnaudų, keičiantis rinkos sąlygoms. Liutauro Kairio nuotr.Tam tikru statybos darbų etapu rinkoje statybos kainos sparčiai augo, tad projekto valdytojams teko įdėti papildomų pastangų siekiant fiksuoti suderėtas kainas, paskubinti dalies statybinių medžiagų, inžinerinės įrangos pirkimus ir rangos sutarčių sudarymą, kad būtų galima išvengti didesnių sąnaudų, keičiantis rinkos sąlygoms.
Objektas įsikūręs Klaipėdos mieste, dėl to statybų metu projekto vykdytojai privalėjo užtikrinti, kad nebūtų užterštos gatvės, kad nedulkėtų, kad dėl vykdomų statybos darbų kaimynai nepatirtų nepatogumų.
Kad išvardinti reikalavimai būtų įgyvendinti, teko plauti gatvę.
Vykdydama pastato statybą, „TAEM Group“ įgyvendino Infrastruktūros sutarties su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija reikalavimus dėl 298 ir 110 m ilgio gatvių su pėsčiųjų ir dviračių takų suprojektavimo ir pastatymo miestui.Panaudota 3D žemės paviršiaus skenavimo technologija
Parengus objekto projektą, tapo aišku, kad bus reikalinga ženkliai koreguoti sklypo reljefą, t. y. išvežti nemažus kiekius esamo grunto. Užsakovas norėjo, kad už šių darbų apimtis atlygis būtų apskaičiuotas tiksliai ir sąžiningai, o senieji įprastiniai grunto kiekių apskaičiavimo metodai, deja, nesuteikia patikimo tikslumo. Todėl, vykdant žemės lygio formavimo darbus ir skaičiuojant išvežamo grunto kiekius, buvo panaudota 3D žemės paviršiaus skenavimo technologija, kuri matuoja žemės paviršių net 2 mm tikslumu. Projektuotojai dalį sprendinių parengė trimačiuose modeliuose, statybos planavimui bei tvarkaraščio valdymui naudotas laiko patikrintas projektų valdymo programinis įrankis „Project“.
TAEM GROUP dirba su įvairių paskirčių statiniais, tačiau pramoniniai ir sandėliavimo paskirties objektai yra vieni dažniausių kompanijos projektų portfelyje. Liutauro Kairio nuotr.
Sėkmingai suvaldyti kompleksinio objekto statybą ir sklandžiai įgyvendinti pasikeitusius užsakovo poreikius koreguojant jau statomo objekto projektą, bendrovei „TAEM Group“ padėjo sukaupta ilgametė patirtis. Įmonė dirba su įvairių paskirčių statiniais, tačiau pramoniniai ir sandėliavimo paskirties objektai yra vieni dažniausių kompanijos projektų portfelyje.
Nuo koncepcijos iki statybų valdymo
Pastaruosius keletą metų įmonė panašaus pobūdžio projektuose dirba Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio regionuose. Įmonė taip pat nemažai dirba ir vėjo energetikos srityje bei su kitų paskirčių pastatais ir statiniais.
„Daug kartų esame projekte startavę nuo to momento, kai užsakovas pasamdo mus jau turėdamas parengtą projektą, tačiau džiugu, kad pastaruoju metu daugėja projektų, kuriuose užsakovas mus pasitelkia vos pradėjęs projektą. Siūlome visą projektavimo valdymą, o po to ir visą statybos valdymą. Vykdydami tokį projektą, galime maksimaliai panaudoti turimą patirtį ir padėti užsakovui pasiekti svarbiausius jų tikslus įgyvendinant projektus“, – pabrėžia V.Palubinskas ir atkreipia dėmesį į platų paslaugų spektrą ir efektyvaus bendradarbiavimo galimybes, kai maksimaliai panaudojami įmonės pajėgumai ir pasitelkiamos kompetencijas.Į šį projektą „TAEM Group“ atėjo nuo projekto rengimo pradžios, tai leido kartu su projektuotojais ieškoti ir užsakovui pasiūlyti geriausius sprendimus. „Jau statant objektą, teko keisti pastato paskirtį, išleisti naują projektą ir koreguoti statybos leidimą nestabdant statybos – tai buvo iššūkis, pareikalavęs visų statybos dalyvių susitelkimo. Didžiuojuosi visa komanda – projektas įgyvendintas sėkmingai“, – sako projekto vadovė Ramunė Čižienė.
Partnerio turinys