2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 14:29
Reklama  |  facebook

„Sika“ priedai betonui ir hidroizoliacinė sistema užtikrina pastatų ilgaamžiškumą bei atsparumą vandeniui Video

2018-04-11 11:25
Siekiant atitikti griežčiausius statiniams keliamus reikalavimus ir aukščiausius kokybės standartus, labai svarbu užtikrinti atsparumą vandeniui. Kad net žemiau gruntinio vandens lygio esantys pastatai tarnautų ilgai, o grėsmės būtų sumažintos iki minimumo, „Sika®“ pristato hidroizoliacinę funkciją atliekantį kristalinį priedą betonui „Sika® WT-200P“ ir vandeniui nelaidžią sistemą.
nuotrauka
Kataras. „Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.


Minimos įmonės
Sika Baltic Lietuvos filialas,

Statybose naudojamo hidrotechninio betono tankiui, vandens nelaidumui ir ilgaamžiškumui keliami padidinti reikalavimai. Nelaidus vandeniui betonas apsaugo konstrukcijas nuo išorinio ar viduje esančio vandens, agresyvios aplinkos (chloridų, sulfatų, jūros vandens ir kt. chemikalų), šalčio ciklų ar padeda sandėliuoti švarų bei užterštą vandenį.

Tradicinės (betonito sistemos ir membranos, prilydomos bituminės dangos, šaltas bitumas, modifikuoto cemento tepamos suspensijos) bei modernios vandeniui nelaidžios sistemos (sintetiniai lakštai ir sistemos, skystos membranos, drenažas) gana efektyvios, bet turi ir trūkumų. Sistemų parinkimas priklauso nuo konstrukcijos vietos, kur norima sustabdyti vandenį. Formuojant išorinį hidroizoliacinį konstrukcijos barjerą, montavimui reikalinga prieiga iš išorės, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles, sudėtinga remontuoti, be to, atsiranda rizika pažeisti šią sistemą užpilant gruntu. Formuojant vidaus barjerus, iškyla armatūros korozijos tikimybė, galimas agresyvaus gruntinio vandens poveikis, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles. Todėl vienas iš modernesnių ir efektyvesnių alternatyvų – naudoti betone integruotą vandens barjerą/vandeniui nepralaidų betoną. Šios sistemos privalumai: sumažinami paruošiamieji darbai (pvz., kasimo), efektyvi apsauga nuo gruntinio vandens poveikio ir greita statyba. Sistemos trūkumai – būtina labai gera betonavimo praktika, t. y. betono sumaišymas, jo suklojimas ir priežiūra. Pažymėtina, kad Šveicarų kompanija Sika® hidroizoliacinėse sistemose specializuojasi nuo 1910 m., turi visų tipų aukščiau paminėtų hidroizoliacinių sistemų.

Tinka visų tipų statiniams

„Sika® WT“ („Watertight“) serija sukurta, taikant kristalinę ir porų blokavimo technologijas. „Sika® WT-200 P“ hidroizoliuojantis ir papildomus kristalus formuojantis priedas betonui ir skiediniui skirtas sumažinti betono ar skiedinio pralaidumą ir suteikiantis betonui savaiminio atsinaujinimo savybių, taip pašalinant mikroplyšius. Jis specialiai sukurtas gaminti itin aukštos kokybės vandeniui nelaidžius betonus. „Sika® WT-200 P“ yra „Sika®“ vandeniui nelaidžių betoninių konstrukcijų sistemos dalis, kurią sudaro kristalinis priedas „Sika® WT-200 P“ vandeniui nelaidžiam betonui, konstrukcinės siūlės (nejudančios), deformacinės siūlės (judančios), skylių nuo formų sandarinimas, betono kietėjimas ir neinjekcinis plyšių sandarinimas. Ši sistema naudojama gaminant įvairias vandeniui nelaidžias struktūras: šiltnamius, tunelius, baseinus, vandenį sulaikančias konstrukcijas, užtvankas, nuotekų valymo rezervuarus, požeminius statinius (prekybos centrai, transporto mazgai ir kt.). Šią sistemą galima naudoti ir statiniuose, esančiuose žemiau gruntinio vandens lygio: rūsiuose, automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose.

Prailgina eksploatacijos laiką

Vandens įgeriamumą mažinančių priedų panaudojimas yra viena iš efektyviausių priemonių, siekiant pagerinti betono nepralaidumą. Todėl vandeniui nelaidiems betonams gauti gali būti naudojami „Sika® WT“ serijos priedai, susidedantys iš specialių aktyvių komponentų, kurie sudaro netirpias medžiagas visoje betono porų ir kapiliarų struktūroje ir užsandarina betoną nuo vandens ar kitų skysčių skverbties. Dėl specialios formulės ir ingredientų kristaliniai „Sika® WT-200 P“ serijos priedai papildomai užsandarina betono eksploatacijos metu susidarančius mikroįtrūkimus, betonas atsinaujina savaime.

„Sika® WT“ serijos priedai itin pagerina šias betono savybes: vandens įsiskverbimo gylį, laidumą, įgeriamumą. Šiuos priedus naudojant vandeniui nelaidžiame betone, padidėja konstrukcijos eksploatacijos laikas; žymiai pagerėja sukietėjusio betono ilgaamžiškumas ir tvarumas; užtikrinamas sandarumas be kitokių brangių priemonių; sumažėja priežiūros išlaidos.

Reakcija vyksta tik esant drėgmei

Sika® WT-200 P“ sudarytas iš specialių cementų, amino alkoholių ir tam tikrų užpildų. Šios aktyvios medžiagos suformuoja netirpius elementus betono porose ir kapiliarinėse struktūrose, taip neleisdamos vandeniui ar kitiems skysčiams įsiskverbti į betono vidinius sluoksnius. Kristalinė struktūra susiformuoja ir užpildo kapiliarines poras, smulkius mikroįtrūkius. Dingus drėgmei reakcija sustoja; atsinaujina, kai sistema vėl gauna drėgmės.

Pagrindiniai šio priedo privalumai:
  • Mažesnis betono ir skiedinio vandens įgeriamumas;
  • Didesnis betonų ir skiedinių nelaidumas vandeniui, veikiant slėgiui;
  • Užsandarinami betono eksploatacijos metu susidarantys mikroįtrūkimai bei plyšiai iki 0,4–0,5mm dydžio;
  • Dėl specialios receptūros įvyksta savaiminis betono atsinaujinimas;
  • Padidinamas betono ir skiedinio atsparumas cheminiam poveikiui;
  • Sumažinamas garų laidumas konstrukcijoje.

Betoną gaminant, suklojant ir kietinant, turi būti vadovaujamasi standartinėmis betonavimo taisyklėmis. Prieš gabenant mišinį į statybvietę, ypač kai nauji betono komponentai ar naujo tipo betono mišiniai yra gaminami, reikalingi laboratoriniai bandymai. Suklotą betono mišinį būtina kietinti tinkamai kaip įmanoma anksčiau.

„Sika® WT-200 P“ yra efektyviausias, kai minimalus rišiklio kiekis parenkamas 350 kg/kub m ir maksimalus V/C santykis – 0,45. Dėl šių betono mišinio reikalavimų, norint išgauti S3/F4 konsistencijos klasę (EN 206), reikia naudoti efektyvius vandens reduktorius/superplastiklius.

Skelbiamus duomenis kompanija grindžia laboratoriniais tyrimais, o kuriant specifinius mišinius, kompanijos technikai teikia konsultacijas.

Apie kompaniją:

„Sika AG®“, įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje, yra pasaulinė specializuotų cheminių medžiagų gamybos kompanija. „Sika“ cheminius komponentus gamina pastatų ir statybos pramonei; gamina automobilių, autobusų, sunkvežimių, geležinkelių, alternatyvių energijos šaltinių, statybos komponentus. „Sika®“ yra medžiagų, naudojamų sandarinimui, klijavimui, slopinimui, lyderis, stiprinant ir apsaugant laikančiąsias konstrukcijas. „Sika®“ produktų liniją sudaro: aukštos kokybės betono, cemento priedai, specialūs skiediniai, hermetikai ir klijai, komponentai, skirti stiprinti medžiagas, konstrukcijos sistemas, pramoninių grindų komponentai; taip pat stogų ir hidroizoliacinių sistemų komponentai.

„Sika®“ atstovaujama 101-oje šalyse ir turi daugiau nei 18 tūkst. darbuotojų.

„Sika®“ 2017 m. pardavimai siekė 6,25 mlrd. Šveicarijos frankų.

Tiesioginis „Sika®“ darbas su klientais užtikrina visų partnerių sėkmę. Apsilankykite www.sika.com.  

„Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.

Reklama

Statybunaujienos.lt

Sika® Underwater Concrete

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...
nuotrauka
2021-09-06 06:45
Daugiau nei 500 km ilgio fizinio barjero įrengimo projektas bus įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 km ruože prasidės jau rugsėjo antroje pusėje. Taip šeštadienį, rugsėjo 4 d., nusprendė Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisija, patvirtinus...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:10
Vykdydama investavimo strategiją nekilnojamojo turto rinkoje Baltijos šalyse, „BTA Baltic Insurance Company AAS“ (toliau – BTA) sudarė reikšmingą sandorį su statybų bendrove „YIT“ dėl penkių daugiabučių nuomai statybos Baltijos šalyse. Šis sandoris – iki šiol didžiausias šiame sektoriuje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos