2021 birželio 14 d. pirmadienis, 21:22
Reklama  |  facebook

„Sika“ priedai betonui ir hidroizoliacinė sistema užtikrina pastatų ilgaamžiškumą bei atsparumą vandeniui Video

2018-04-11 11:25
Siekiant atitikti griežčiausius statiniams keliamus reikalavimus ir aukščiausius kokybės standartus, labai svarbu užtikrinti atsparumą vandeniui. Kad net žemiau gruntinio vandens lygio esantys pastatai tarnautų ilgai, o grėsmės būtų sumažintos iki minimumo, „Sika®“ pristato hidroizoliacinę funkciją atliekantį kristalinį priedą betonui „Sika® WT-200P“ ir vandeniui nelaidžią sistemą.
nuotrauka
Kataras. „Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.


Minimos įmonės
Sika Baltic Lietuvos filialas,

Statybose naudojamo hidrotechninio betono tankiui, vandens nelaidumui ir ilgaamžiškumui keliami padidinti reikalavimai. Nelaidus vandeniui betonas apsaugo konstrukcijas nuo išorinio ar viduje esančio vandens, agresyvios aplinkos (chloridų, sulfatų, jūros vandens ir kt. chemikalų), šalčio ciklų ar padeda sandėliuoti švarų bei užterštą vandenį.

Tradicinės (betonito sistemos ir membranos, prilydomos bituminės dangos, šaltas bitumas, modifikuoto cemento tepamos suspensijos) bei modernios vandeniui nelaidžios sistemos (sintetiniai lakštai ir sistemos, skystos membranos, drenažas) gana efektyvios, bet turi ir trūkumų. Sistemų parinkimas priklauso nuo konstrukcijos vietos, kur norima sustabdyti vandenį. Formuojant išorinį hidroizoliacinį konstrukcijos barjerą, montavimui reikalinga prieiga iš išorės, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles, sudėtinga remontuoti, be to, atsiranda rizika pažeisti šią sistemą užpilant gruntu. Formuojant vidaus barjerus, iškyla armatūros korozijos tikimybė, galimas agresyvaus gruntinio vandens poveikis, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles. Todėl vienas iš modernesnių ir efektyvesnių alternatyvų – naudoti betone integruotą vandens barjerą/vandeniui nepralaidų betoną. Šios sistemos privalumai: sumažinami paruošiamieji darbai (pvz., kasimo), efektyvi apsauga nuo gruntinio vandens poveikio ir greita statyba. Sistemos trūkumai – būtina labai gera betonavimo praktika, t. y. betono sumaišymas, jo suklojimas ir priežiūra. Pažymėtina, kad Šveicarų kompanija Sika® hidroizoliacinėse sistemose specializuojasi nuo 1910 m., turi visų tipų aukščiau paminėtų hidroizoliacinių sistemų.

Tinka visų tipų statiniams

„Sika® WT“ („Watertight“) serija sukurta, taikant kristalinę ir porų blokavimo technologijas. „Sika® WT-200 P“ hidroizoliuojantis ir papildomus kristalus formuojantis priedas betonui ir skiediniui skirtas sumažinti betono ar skiedinio pralaidumą ir suteikiantis betonui savaiminio atsinaujinimo savybių, taip pašalinant mikroplyšius. Jis specialiai sukurtas gaminti itin aukštos kokybės vandeniui nelaidžius betonus. „Sika® WT-200 P“ yra „Sika®“ vandeniui nelaidžių betoninių konstrukcijų sistemos dalis, kurią sudaro kristalinis priedas „Sika® WT-200 P“ vandeniui nelaidžiam betonui, konstrukcinės siūlės (nejudančios), deformacinės siūlės (judančios), skylių nuo formų sandarinimas, betono kietėjimas ir neinjekcinis plyšių sandarinimas. Ši sistema naudojama gaminant įvairias vandeniui nelaidžias struktūras: šiltnamius, tunelius, baseinus, vandenį sulaikančias konstrukcijas, užtvankas, nuotekų valymo rezervuarus, požeminius statinius (prekybos centrai, transporto mazgai ir kt.). Šią sistemą galima naudoti ir statiniuose, esančiuose žemiau gruntinio vandens lygio: rūsiuose, automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose.

Prailgina eksploatacijos laiką

Vandens įgeriamumą mažinančių priedų panaudojimas yra viena iš efektyviausių priemonių, siekiant pagerinti betono nepralaidumą. Todėl vandeniui nelaidiems betonams gauti gali būti naudojami „Sika® WT“ serijos priedai, susidedantys iš specialių aktyvių komponentų, kurie sudaro netirpias medžiagas visoje betono porų ir kapiliarų struktūroje ir užsandarina betoną nuo vandens ar kitų skysčių skverbties. Dėl specialios formulės ir ingredientų kristaliniai „Sika® WT-200 P“ serijos priedai papildomai užsandarina betono eksploatacijos metu susidarančius mikroįtrūkimus, betonas atsinaujina savaime.

„Sika® WT“ serijos priedai itin pagerina šias betono savybes: vandens įsiskverbimo gylį, laidumą, įgeriamumą. Šiuos priedus naudojant vandeniui nelaidžiame betone, padidėja konstrukcijos eksploatacijos laikas; žymiai pagerėja sukietėjusio betono ilgaamžiškumas ir tvarumas; užtikrinamas sandarumas be kitokių brangių priemonių; sumažėja priežiūros išlaidos.

Reakcija vyksta tik esant drėgmei

Sika® WT-200 P“ sudarytas iš specialių cementų, amino alkoholių ir tam tikrų užpildų. Šios aktyvios medžiagos suformuoja netirpius elementus betono porose ir kapiliarinėse struktūrose, taip neleisdamos vandeniui ar kitiems skysčiams įsiskverbti į betono vidinius sluoksnius. Kristalinė struktūra susiformuoja ir užpildo kapiliarines poras, smulkius mikroįtrūkius. Dingus drėgmei reakcija sustoja; atsinaujina, kai sistema vėl gauna drėgmės.

Pagrindiniai šio priedo privalumai:
  • Mažesnis betono ir skiedinio vandens įgeriamumas;
  • Didesnis betonų ir skiedinių nelaidumas vandeniui, veikiant slėgiui;
  • Užsandarinami betono eksploatacijos metu susidarantys mikroįtrūkimai bei plyšiai iki 0,4–0,5mm dydžio;
  • Dėl specialios receptūros įvyksta savaiminis betono atsinaujinimas;
  • Padidinamas betono ir skiedinio atsparumas cheminiam poveikiui;
  • Sumažinamas garų laidumas konstrukcijoje.

Betoną gaminant, suklojant ir kietinant, turi būti vadovaujamasi standartinėmis betonavimo taisyklėmis. Prieš gabenant mišinį į statybvietę, ypač kai nauji betono komponentai ar naujo tipo betono mišiniai yra gaminami, reikalingi laboratoriniai bandymai. Suklotą betono mišinį būtina kietinti tinkamai kaip įmanoma anksčiau.

„Sika® WT-200 P“ yra efektyviausias, kai minimalus rišiklio kiekis parenkamas 350 kg/kub m ir maksimalus V/C santykis – 0,45. Dėl šių betono mišinio reikalavimų, norint išgauti S3/F4 konsistencijos klasę (EN 206), reikia naudoti efektyvius vandens reduktorius/superplastiklius.

Skelbiamus duomenis kompanija grindžia laboratoriniais tyrimais, o kuriant specifinius mišinius, kompanijos technikai teikia konsultacijas.

Apie kompaniją:

„Sika AG®“, įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje, yra pasaulinė specializuotų cheminių medžiagų gamybos kompanija. „Sika“ cheminius komponentus gamina pastatų ir statybos pramonei; gamina automobilių, autobusų, sunkvežimių, geležinkelių, alternatyvių energijos šaltinių, statybos komponentus. „Sika®“ yra medžiagų, naudojamų sandarinimui, klijavimui, slopinimui, lyderis, stiprinant ir apsaugant laikančiąsias konstrukcijas. „Sika®“ produktų liniją sudaro: aukštos kokybės betono, cemento priedai, specialūs skiediniai, hermetikai ir klijai, komponentai, skirti stiprinti medžiagas, konstrukcijos sistemas, pramoninių grindų komponentai; taip pat stogų ir hidroizoliacinių sistemų komponentai.

„Sika®“ atstovaujama 101-oje šalyse ir turi daugiau nei 18 tūkst. darbuotojų.

„Sika®“ 2017 m. pardavimai siekė 6,25 mlrd. Šveicarijos frankų.

Tiesioginis „Sika®“ darbas su klientais užtikrina visų partnerių sėkmę. Apsilankykite www.sika.com.  

„Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.

Reklama

Statybunaujienos.lt

Sika® Underwater Concrete

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 11:49
500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai bazili...
nuotrauka
2021-05-18 10:20
Jau kitų metų pirmąjį ketvirtį sostinės Ukmergės gatvėje duris atversiančiam pirmajam unikalios koncepcijos daugiafunkciniam patalpų kompleksui „Vilniaus verslo parkas“ jau numatyta plėtra.
nuotrauka
2021-05-18 10:13
Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir UAB „Infes“ pasirašė LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2021-05-18 09:15
EIKA įmonių grupė pirmą kartą žengė investicinį žingsnį į tarptautinę rinką – investavo 100 tūkst. svarų (116 tūkst. eurų) į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.