2024 kovo 1 d. penktadienis, 7:02
Reklama  |  facebook

Skaitmeninė statyba: virtualus Singapūras ir išmaniausi lietuviški projektai

Jonas DVILINSKAS, Lietuvos statybininkų asociacijos viešųjų ryšių specialistas      2016-04-15 12:11
Apie pažangių šiuolaikinių technologijų plėtrą statybos procesuose Lietuvoje byloja visoje šalyje jau pastatyti arba statomi gyvenamieji, visuomeniniai, susisiekimo infrastruktūros objektai, kurių projektavimui ir statybai yra naudojama statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling (BIM)) metodologija, o viena inovatyviausių pasaulio valstybių, Singapūras, į skaitmeninį trimatį modelį perkėlė visą savo šalies plotą su jame esančiais pastatais. Šie ir kiti išmanūs pasiekimai bus pristatyti balandžio 29 d. konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“ per parodą RESTA.
nuotrauka
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr.


Singapūras siekia tapti pirmąja „išmaniąja“ pasaulio valstybe. Viena iš pagrindinių užduočių – formuoti virtualų Singapūrą, kurio prioritetas būtų pastatų ir antžeminės bei požeminės infrastruktūros 3D modeliai bei žemėlapiai.

700 kv. km aprėpiantis aukštos raiškos 3D Singapūro žemėlapis – žingsnis 3D kadastro sukūrimui. 3D kadastras yra itin svarbus Singapūrui, mat net 85 proc. žmonių ten gyvena aukštuminiuose pastatuose. Požeminė erdvė išnaudojama beveik maksimaliai, o poreikiai tik auga. 

3D kadastro vystytojų teigimu, šis projektas užtikrins efektyviausią pastatų ir žemės išnaudojimą, architektų ir projektuotojų darbo kokybę, pateiks patikimiausius, tiksliausius duomenis, kurie bus kur kas lengviau prieinami, tai itin pasitarnaus miestų plėtrai ir planavimui, ypač kalbant apie sudėtingesnius požeminės plėtros projektus. O kadangi duomenys bus tikslūs ir patikimi, bus išvengiama dėl žemės ribų neapibrėžtumo kylančių konfliktų.

Į Vilnių pristatyti Singapūro 3D skaitmeninio modelio VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kvietimu atvyksta dr. Victoras Khoo (nuotraukoje), šios valstybės Žemės tarnybos atstovas. 

Savo pasiekimus, naudojant išmanius BIM metodologijos elementus ir taip didinant savo veiklos efektyvumą, konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“ pristatys Lietuvos projektavimo ir statybos įmonės. Geriausi lietuviški projektai bus išrinkti pirmą kartą organizuojamame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“. Konkursui buvo pateikta 20 projektų: daugiabučių namų, valstybinių kelių ir kitų.

Konferenciją organizuoja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija. Renginio generaliniai rėmėjai – UAB „Baltnetos komunikacijos“ ir AB „YIT Kausta“.

„Skaitmeninės statybos technologija Vakarų Europos, Skandinavijos šalyse tampa neatsiejama efektyvumo siekiančių įmonių veiklos dalimi. BIM pasiteisina įgyvendinant bet kokį statybos projektą, pradedant inžineriniais projektais, mokyklomis ir darželiais, prekybos centrais, baigiant gyvenamųjų namų statybomis. Lietuvoje BIM žengia dar tik pirmuosius žingsnius, todėl šiuo metu itin svarbus dalinimasis informacija ir gerąja patirtimi. Galima tikėtis, kad augant konkurencijai rinkoje ir mūsų šalyje BIM ne tik padės įmonėms dirbti efektyviau, bet ir padidins sektoriaus skaidrumą“, – teigia „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Parodoje RESTA, kurios pagrindine tema paskelbta skaitmeninė statyba, šiemet balandžio 27–30 dienomis taip pat veiks specialiai BIM ir kitiems išmaniems naujų technologijų sprendimams skirta parodų salė, vyks nemokami renginiai Skaitmeninės statybos prezentacijų centre.

Daugiau informacijos – www.skaitmeninestatyba.lt

Viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“ – organizacija, jungianti statybos sektoriuje veikiančias asociacijas, skirta Lietuvos statybos skaitmenizacijos proceso koordinavimui. Skaitmeninė statyba įgyvendinama pasitelkiant statinio informacinį modeliavimą (BIM). Tai procesas, kurio metu yra kuriamas vientisas informacinis statinio modelis, apjungiantis visas statinio projektines dalis ir jo gyvavimo ciklus, nuo projekto iki pat nugriovimo.
 RESTA

nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.

Statybunaujienos.lt » RESTA