2021 rugpjūčio 3 d. antradienis, 14:40
Reklama  |  facebook

Skaitmeninė statyba: virtualus Singapūras ir išmaniausi lietuviški projektai

Jonas DVILINSKAS, Lietuvos statybininkų asociacijos viešųjų ryšių specialistas      2016-04-15 12:11
Apie pažangių šiuolaikinių technologijų plėtrą statybos procesuose Lietuvoje byloja visoje šalyje jau pastatyti arba statomi gyvenamieji, visuomeniniai, susisiekimo infrastruktūros objektai, kurių projektavimui ir statybai yra naudojama statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling (BIM)) metodologija, o viena inovatyviausių pasaulio valstybių, Singapūras, į skaitmeninį trimatį modelį perkėlė visą savo šalies plotą su jame esančiais pastatais. Šie ir kiti išmanūs pasiekimai bus pristatyti balandžio 29 d. konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“ per parodą RESTA.
nuotrauka
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr.


Singapūras siekia tapti pirmąja „išmaniąja“ pasaulio valstybe. Viena iš pagrindinių užduočių – formuoti virtualų Singapūrą, kurio prioritetas būtų pastatų ir antžeminės bei požeminės infrastruktūros 3D modeliai bei žemėlapiai.

700 kv. km aprėpiantis aukštos raiškos 3D Singapūro žemėlapis – žingsnis 3D kadastro sukūrimui. 3D kadastras yra itin svarbus Singapūrui, mat net 85 proc. žmonių ten gyvena aukštuminiuose pastatuose. Požeminė erdvė išnaudojama beveik maksimaliai, o poreikiai tik auga. 

3D kadastro vystytojų teigimu, šis projektas užtikrins efektyviausią pastatų ir žemės išnaudojimą, architektų ir projektuotojų darbo kokybę, pateiks patikimiausius, tiksliausius duomenis, kurie bus kur kas lengviau prieinami, tai itin pasitarnaus miestų plėtrai ir planavimui, ypač kalbant apie sudėtingesnius požeminės plėtros projektus. O kadangi duomenys bus tikslūs ir patikimi, bus išvengiama dėl žemės ribų neapibrėžtumo kylančių konfliktų.

Į Vilnių pristatyti Singapūro 3D skaitmeninio modelio VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kvietimu atvyksta dr. Victoras Khoo (nuotraukoje), šios valstybės Žemės tarnybos atstovas. 

Savo pasiekimus, naudojant išmanius BIM metodologijos elementus ir taip didinant savo veiklos efektyvumą, konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“ pristatys Lietuvos projektavimo ir statybos įmonės. Geriausi lietuviški projektai bus išrinkti pirmą kartą organizuojamame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“. Konkursui buvo pateikta 20 projektų: daugiabučių namų, valstybinių kelių ir kitų.

Konferenciją organizuoja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija. Renginio generaliniai rėmėjai – UAB „Baltnetos komunikacijos“ ir AB „YIT Kausta“.

„Skaitmeninės statybos technologija Vakarų Europos, Skandinavijos šalyse tampa neatsiejama efektyvumo siekiančių įmonių veiklos dalimi. BIM pasiteisina įgyvendinant bet kokį statybos projektą, pradedant inžineriniais projektais, mokyklomis ir darželiais, prekybos centrais, baigiant gyvenamųjų namų statybomis. Lietuvoje BIM žengia dar tik pirmuosius žingsnius, todėl šiuo metu itin svarbus dalinimasis informacija ir gerąja patirtimi. Galima tikėtis, kad augant konkurencijai rinkoje ir mūsų šalyje BIM ne tik padės įmonėms dirbti efektyviau, bet ir padidins sektoriaus skaidrumą“, – teigia „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Parodoje RESTA, kurios pagrindine tema paskelbta skaitmeninė statyba, šiemet balandžio 27–30 dienomis taip pat veiks specialiai BIM ir kitiems išmaniems naujų technologijų sprendimams skirta parodų salė, vyks nemokami renginiai Skaitmeninės statybos prezentacijų centre.

Daugiau informacijos – www.skaitmeninestatyba.lt

Viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“ – organizacija, jungianti statybos sektoriuje veikiančias asociacijas, skirta Lietuvos statybos skaitmenizacijos proceso koordinavimui. Skaitmeninė statyba įgyvendinama pasitelkiant statinio informacinį modeliavimą (BIM). Tai procesas, kurio metu yra kuriamas vientisas informacinis statinio modelis, apjungiantis visas statinio projektines dalis ir jo gyvavimo ciklus, nuo projekto iki pat nugriovimo.
 
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA