2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 9:47
Reklama  |  facebook

Skaitmeninės statybos sprendimus kuriančios Lietuvos įmonės jungiasi į tarptautinį programavimo centrą

2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka


Minimos įmonės
AGA CAD, UAB
SBS Group, UAB
Arkance, antrinė Groupe Monnoyeur įmonė,
Prancūzijoje registruota įmonių grupė „Arkance“, priklausanti tarptautinei korporacijai „Groupe Monnoyeur“, už neskelbiamą sumą įsigijo 100 proc. UAB „SBS Group“ akcijų. Įsigijimas įvyko per UAB „AGA CAD“, kurią „Arkance“ įsigijo prieš dvejus metus. Lietuvos įmonės, kartu buriančios stiprias statybai skirtų IT produktų kūrėjų komandas, nuo šiol bus vienu iš grupės produktų kūrimo ir vystymo centrų.

„Ši sandoris yra dalis tarptautinės „Arkance“ grupės strategijos kurti stiprų IT produktų vystymo centrą Lietuvoje. Įsigijimo motyvas – greitesnis statybai skirtų produktų specifiką išmanančių programuotojų komandos augimas. Be to, kadangi „SBS“ produktai puikiai papildo mūsų sprendimus statinio informaciniam modeliavimui (angl. building information modeling, BIM), jie bus sparčiau įvedami į tarptautinę rinką platinant per greitai augantį „Arkance Systems“ pardavimo tinklą“, – sako „AGA CAD“ vykdomasis direktorius Donatas Aksomitas.

Anot jo, nuo 2007 m. veikianti įmonė „SBS Group“ išvystė daugelį labai vertingų programinės įrangos produktų, skirtų statybos projektams valdyti ir automatizuoti, ištekliams valdyti, statybos gaminių kiekiams skaičiuoti ir sąmatoms sudaryti. Lietuvoje „SBS“ programinę įrangą yra įdiegusios įmonės „MITNIJA“, „Orlen“, „Turto bankas“, „Fegda“ „Tilsta“, „ESO“, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kt.

Nerijus Filipavičius, „SBS Group“ vadovas ir akcininkas, šį etapą vertina ir kaip galimybę prisidėti prie statybos pramonės skaitmeninės transformacijos dar didesniu, jau pasauliniu, mastu. Prancūzijoje įkurtos „Arkance“ grupės įmonės šiuo metu veikia jau 15 Europos šalių. „AGA CAD“ klientų geografija dar platesnė – net 130 šalių visuose penkiuose žemynuose, kadangi įmonė savo produktus parduoda ne tik per partnerius, bet ir tiesiogiai.

„Po daugelio nuoseklaus darbo metų auginant talentus, puoselėjant inovacijas ir užimant aukštas pozicijas Lietuvos rinkoje, dabar galėsime pasiekti dar daugiau, pasitelkę bendrą viziją, strategiją ir suvieniję jėgas“, – sako N.Filipavičius.

Prancūziško kapitalo „Arkance“ grupės vizija – plėsti programinės įrangos kūrimo verslą su sprendimais, kurie suteikia klientams galimybę projektuoti ir statyti pastatus geriau kontroliuojant projektų sąnaudas ir terminus. Papildžius esamą produktų portfelį „SBS Group“ sprendimais, klientai galės iš vieno tiekėjo įsigyti bene visus įrankius, būtinus siekiant efektyviai projektuoti, tvariai įgyvendinti bei naudoti pastatus ir gaminius.

„AGA CAD“ vykdomasis direktorius dalinasi, kad nuo 2021 m. sausio buvimas tarptautinės „Arkance“ grupės dalimi suteikia įmonei didesnius žmogiškuosius ir finansinius išteklius, o tai padeda dar geriau aptarnauti „AGA CAD“ klientus. D.Aksomitas pabrėžia, kad „AGA CAD“ ir toliau intensyviai investuos į programuotojų komandos didinimą bei naujų technologijų vystymą augančiame programavimo Lietuvoje centre, kurio darbuotojų skaičius po prisijungimo prie „Arkance“ grupės išaugo 62 proc.
  • Apie „Arkance“
    „Arkance“ – tarptautinės korporacijos „Groupe Monnoyeur“, veikiančios energijos, statybinių ir žemės ūkio mašinų gamybos bei statybos ir pramonės skaitmeninimo srityse, antrinė įmonė – pastarąjį dešimtmetį sparčiai plečiasi, įsigydama pažangiausias Europoje IT įmones – CAD ir BIM technologijų bendroves.

  • Apie „AGA CAD“
    1991 m. įsteigta UAB „AGA CAD“ yra BIM procesų diegėja, projektavimo programinės įrangos (PĮ) kūrėja ir eksportuotoja bei CAD ir BIM technologijų ekspertė. Daugiau kaip 13 tūkst. programinės įrangos „Autodesk Revit“ naudotojų iš 130 pasaulio šalių naudoja įmonės sukurtus ir nuolat pagal klientų pageidavimus tobulinamus produktus. „AGACAD“ taip pat yra nepriklausoma pažangiausių pasaulyje kompiuterinio projektavimo programų tiekėja ir nešališka konsultantė PĮ pasirinkimo klausimais.

  • Apie „SBS Group“
    „SBS Group“ yra 2007 m. įkurta programinės įrangos kūrimo įmonė, išskirtinai orientuota į statybos sektorių. Nuo savarankiškų komponentų iki visos sistemos, įmonės sprendimai yra skaitmeninės transformacijos pagrindas tiek smulkiajam ir vidutiniam verslui, tiek ir didiesiems statybų sektoriaus dalyviams iš beveik visų statybų-inžinerijos sričių: projektavimo, inžinerijos, statybos, kelių tiesimo, viešojo sektoriaus įmonėms, veikiančioms statybų srityje: energetikos, geležinkelių ir kt. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas