2023 birželio 4 d. sekmadienis, 16:27
Reklama  |  facebook

Statybų sektoriui privalu neatidėliotinai mažinti CO2 emisijas!

2021-10-29 07:39
Statybos pramonė ir visas sektorius stipriai veikia mus supančią aplinką, nes jo poreikiams sunaudojama net 40% viso pasaulio energijos ir generuojama net 30% visų atliekų. Norint daryti įtaką ir keisti, būtina imtis veiksmų, kurie užtikrintų ilgalaikius pokyčius, o ne vienadienius sprendimus.
nuotrauka
„Peikko Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Peikko Lietuva, UAB
Daugiau nei 50 metų gelžbetonio jungčių sprendimuose ir statybinėse kompozitinėse konstrukcijose besispecializuojanti Suomijos kapitalo įmonė „Peikko“ pasiryžo investuoti ne tik į produktų techninių savybių tobulinimą, bet ir į tyrimus, kaip sumažinti statybų rinkos įtaką aplinkai, bei tvarius gamybos procesus.

Svarbu ilgalaikė vizija

„Peikko“ pasirinktas tvarumo kelias – strategiškai kurti sprendimus, kurie realiai mažintų statybų sektoriaus taršą. Vienas iš bene plačiausiai naudojamų sprendimų – DELTABEAM® kompozitinės sijos, kurios leidžia ne tik ženkliai sumažinti sąnaudas, reikalingas pastatui šildyti ir vėdinti, bet ir sutaupo reikalingų medžiagų kiekį objektui statyti.

„Atsinaujinančios energijos naudojimas įmonės veikloje ar atliekų rūšiavimas – jau turėjo būti kiekvienoje įmonėje. Turime ieškoti naujų kelių sumažinti CO2 kiekį statybų sektoriuje“, – įsitikinęs „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas L. LELEŠIUS.

„Kuomet klientams siūlome rinktis DELTABEAM® kompozitines sijas, akcentuojame, kad jas naudoti naudinga ne tik siekiant optimaliai ir efektyviai išspręsti sudėtingus architektūrinius ir konstrukcinius mazgus, bet ir dėl to, kad tai yra tvaresnis sprendimas. Skandinavijoje vis dažniau pasirenkamos ir DELTABEAM® Green sijos, kurios dėl naudojamų perdirbtų medžiagų, atsinaujinančios elektros energijos naudojimo gamybos procese, ekologiško transportavimo, užtikrina net 50% mažesnį CO2 išskyrimą, nei įprastos sijos, todėl tikime, kad po 5–10 metų tai taps standartu ir Lietuvoje“, – teigia „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas L. Lelešius.

Kitas puikus pavyzdys, kaip galima sumažinti medžiagų kiekį, naudojamą statybų metu – PSB® praspaudimo armavimo sistemos pasirinkimas. Tuomet perdangose panaudojamą betono kiekį galima sumažinti nuo 10 iki 30%. Taigi pastate, kurio vieno aukšto plotas 590 m2, galima naudoti 150 mm plonesnes perdangas (vietoj 450 mm, jos galėtų būti 300 mm storio). Tai sutaupytų 88 m3 betono ir 33 t armatūros viename aukšte.

„Nuolat stengiamės rasti sprendimų, kaip sumažinti atliekas. Vienas iš bene labiausiai pasiteisinusių – panaudoti iš DELTABEAM® sijos šoninių plieninių lakštų iškertamas plokšteles, gaminant laisvo judėjimo siūlių sistemas betoninėms grindims įrengti“, – apie tvarių sprendimų įvairovę pasakoja specialistas.

Statybų sektorius ir žiedinė ekonomika

Žiedinės ekonomikos terminas gerai žinomas, tačiau statybų rinkoje dar retai įgyvendinamas. „Kai kalbame apie antrinį daiktų ar jų komponentų panaudojimą, tai nesudėtinga padaryti, pvz., elektronikos srityje, tačiau turbūt esate matę griaunamą pastatą – jis tampa statybinio laužo krūva, nors iš dalies gali būti panaudotas kitur, tačiau statybinės medžiagos tokiu atveju praranda net iki 80% savo vertės. Tad kalbėdami apie žiedinę ekonomiką statybų rinkoje, nuolat pabrėžiame, kad svarbu perdirbti ne tik tūrį, bet ir vertę“, – sako L. Lelešius.

Jis įsitikinęs, kad įmonės žingsniai, siekiant tobulinti produktus taip, kad jie būtų pritaikyti „žiedinio namo“ statyboms, yra vienas svarbiausių tikslų: jeigu gebėtume įgyvendinti projektus taip, kad jie, praėjus gyvavimo ciklui, galėtų būti išrinkti, o detalės panaudotos kituose projektuose, sutaupytume tiek ekonomiškai, tiek ekologiškai.

Lietuvoje jau standartu tapusios varžtinės kolonų jungtys gali geriausiai iliustruoti pastato konstrukcijų panaudojimą antrą kartą. Kolonų tvirtinimui naudojami varžtai jau dabar gali būti gana lengvai pritaikyti, kad juos atsukus ir nukėlus koloną, ji galėtų būti panaudota kitame statinyje priveržiant tokiais pačiais varžtais. Lygiai taip pat gali būti sumontuojamos ir išrenkamos sienos, jose naudojant sienų padus SUMO® bei HPM® ar PPM® inkarinius varžtus.

„Jau nebekalbame apie kasdienę „higieną“ – atsinaujinančios energijos naudojimą įmonės veikloje ar atliekų rūšiavimą – tai žingsniai, kurie jau seniai turėjo būti žengti kiekvienoje įmonėje. Turime ieškoti naujų kelių siekiant sumažinti CO2 kiekį statybų sektoriuje ir kiekvieno mūsų indėlis yra labai svarbus“, – įsitikinęs L. Lelešius.
Statybunaujienos.ltŽaliasis kursas

nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-06 10:34
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas i...
nuotrauka
2023-03-14 16:42
Žmonės dažnai klysta galvodami, kad tvarus gali būti tik naujas būstas arba kad tokio būsto įrengimas išskirtinai brangus. Tvaraus būsto architektė Guoda Bardauskaitė dalijasi, kad daug investicijų reikalauja ne tvarumas, o mūsų komforto poreikiai.
nuotrauka
2023-02-13 13:36
Europos Tarybos ir Parlamento sprendimu, įmonių, kurios, turės teikti tvarumo ataskaitas, netrukus padaugės bene penkis kartus. Per pusmetį turėtume sulaukti ataskaitoms teikiamų reikalavimų, o per 1,5 metų direktyva bus perkelta į šalių narių nacionalinę teisę. Tai reiškia, kad šiltnamio efektą suk...
nuotrauka
2022-12-29 10:27
Vilniuje plėtojamas verslo parkas „Business Garden Vilnius“ – žaliausias šių metų objektas visoje Europoje. Šiemet šis verslo centras gavo daugiausiai tarptautinės pastatų vertinimo sistemos LEED sertifikato balų Europoje ir užsitikrino aukščiausią – „Platinum“ – įvertinimą.
nuotrauka
2022-12-05 05:21
Aplinkos ministerija parengė Vyriausybės nutarimo „Dėl medienos ir kitų organinių statybos medžiagų iš atsinaujinančių gamtos išteklių naudojimo visuomeninės paskirties pastatuose“ projektą, kuris sudaro sąlygas plėtoti medinę statybą Lietuvoje ir pasiekti, kad 2024 m. mediena bei organinės medžiago...
nuotrauka
2022-10-18 09:50
Verslo centrų rinką papildantys nauji pastatai meta rimtą iššūkį seniems biurams. Skiriasi ne tik verslo centrų išvaizda, bet ir eksploataciniai parametrai, nuomininkams siūlomos laisvalaikio ar bendradarbiavimo erdvės.
nuotrauka
2022-10-07 07:24
Bendras Lietuvos liaudies buities muziejuje esančių 154 pastatų stogų plotas prilygsta maždaug 30 futbolo aikščių. „Tomaldras“ – tai įmonė, kuri, atnaujindama muziejaus pastatų stogus, nendrėmis, skiedromis, čerpėmis ir skarda padengė apie 8 tūkst. kv. m plotą.
nuotrauka
2022-09-29 11:36
Su klimato kaita augant tvaresnės statybos poreikiui, stiprėja paklausa mediniams daugiabučiams. Kol Lietuvoje aukštesnę nei 4 aukštų medinę statybą riboja teisės aktai, mūsų šalies ekspertai pavydžiai žiūri į Skandinavijos šalyse augančius medinius dangoraižius. Tačiau Švedijos medinių namų plėtoto...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-01-28 09:17
Žaliuojantys parkai ne tik ant žemės, bet ir danguje – taip dažnai vadinama žaliųjų stogų, augalais apsivijusių fasadų tendencija pamažu skinasi kelią ir Lietuvoje. Jų funkcionalumą ir augantį lietuvių susidomėjimą aptaria Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenės narių „Saulės grąža...
nuotrauka
2022-01-26 10:45
Sostinėje vystomas „Business Garden Vilnius“ verslo parkas tarptautiniu mastu įvertintas už įdiegtus tvarumo sprendimus. Surinkęs 95 tarptautinės pastatų vertinimo sistemos LEED sertifikato balus, verslo centras gavo aukščiausią – „Platinum“ įvertinimą. Visame pasaulyje yra vos 30, o Europoje – 10 p...
nuotrauka
2022-01-14 07:04
„Økern Portal“ biurų pastatas Osle tapo išskirtiniu projektu Norvegijoje ne tiek dėl savo didumo, kiek dėl tvarumo ir neįprasto dizaino. Šio pastato, pelniusio aukštą įvertinimą Norvegijoje ir apdovanoto „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medaliu, statyboje dalyvavo įmonė „Staticus“.
nuotrauka
2021-12-17 10:45
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina Europos Komisijos paskelbtą pirmąjį Taksonomijos reglamento deleguotąjį aktą, kuriuo gyventojai ir įmonės galės aiškiai įsivertinti, kas yra tikroji žalioji investicija, o kas tik – „žaliasis smegenų plovimas“.
nuotrauka
2021-12-10 12:11
„Žalieji pastatai“ vis labiau įsitvirtina komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje. Šiuo metu Lietuvoje yra 126 tarptautiniais tvarumo sertifikatais įvertinti ar vertinami pastatai, iš kurių vien šiemet pagal BREEAM, LEED, WELL, LPTVS ar „Fitwel“ standartus buvo įvertinti 88.
nuotrauka
2021-10-18 07:08
Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai po...
nuotrauka
2021-10-11 07:12
Gaminant betoną, išmetama apie 7–8 proc. viso į aplinką patenkančio CO2 kiekio. Todėl statybos pramonė intensyviai ieško technologijų, kurios leistų statyti švariau, „žaliau“. Viena tokių – armavimo plienu keitimas polipropileno fibra. Pandeminis laikotarpis šią tendenciją dar labiau aktualizavo: tr...

Statybunaujienos.lt » Žaliasis kursas