2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 7:23
Reklama  |  facebook

Statybų sektoriui privalu neatidėliotinai mažinti CO2 emisijas!

2021-10-29 07:39
Statybos pramonė ir visas sektorius stipriai veikia mus supančią aplinką, nes jo poreikiams sunaudojama net 40% viso pasaulio energijos ir generuojama net 30% visų atliekų. Norint daryti įtaką ir keisti, būtina imtis veiksmų, kurie užtikrintų ilgalaikius pokyčius, o ne vienadienius sprendimus.
nuotrauka
„Peikko Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Peikko Lietuva, UAB
Daugiau nei 50 metų gelžbetonio jungčių sprendimuose ir statybinėse kompozitinėse konstrukcijose besispecializuojanti Suomijos kapitalo įmonė „Peikko“ pasiryžo investuoti ne tik į produktų techninių savybių tobulinimą, bet ir į tyrimus, kaip sumažinti statybų rinkos įtaką aplinkai, bei tvarius gamybos procesus.

Svarbu ilgalaikė vizija

„Peikko“ pasirinktas tvarumo kelias – strategiškai kurti sprendimus, kurie realiai mažintų statybų sektoriaus taršą. Vienas iš bene plačiausiai naudojamų sprendimų – DELTABEAM® kompozitinės sijos, kurios leidžia ne tik ženkliai sumažinti sąnaudas, reikalingas pastatui šildyti ir vėdinti, bet ir sutaupo reikalingų medžiagų kiekį objektui statyti.

„Atsinaujinančios energijos naudojimas įmonės veikloje ar atliekų rūšiavimas – jau turėjo būti kiekvienoje įmonėje. Turime ieškoti naujų kelių sumažinti CO2 kiekį statybų sektoriuje“, – įsitikinęs „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas L. LELEŠIUS.

„Kuomet klientams siūlome rinktis DELTABEAM® kompozitines sijas, akcentuojame, kad jas naudoti naudinga ne tik siekiant optimaliai ir efektyviai išspręsti sudėtingus architektūrinius ir konstrukcinius mazgus, bet ir dėl to, kad tai yra tvaresnis sprendimas. Skandinavijoje vis dažniau pasirenkamos ir DELTABEAM® Green sijos, kurios dėl naudojamų perdirbtų medžiagų, atsinaujinančios elektros energijos naudojimo gamybos procese, ekologiško transportavimo, užtikrina net 50% mažesnį CO2 išskyrimą, nei įprastos sijos, todėl tikime, kad po 5–10 metų tai taps standartu ir Lietuvoje“, – teigia „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas L. Lelešius.

Kitas puikus pavyzdys, kaip galima sumažinti medžiagų kiekį, naudojamą statybų metu – PSB® praspaudimo armavimo sistemos pasirinkimas. Tuomet perdangose panaudojamą betono kiekį galima sumažinti nuo 10 iki 30%. Taigi pastate, kurio vieno aukšto plotas 590 m2, galima naudoti 150 mm plonesnes perdangas (vietoj 450 mm, jos galėtų būti 300 mm storio). Tai sutaupytų 88 m3 betono ir 33 t armatūros viename aukšte.

„Nuolat stengiamės rasti sprendimų, kaip sumažinti atliekas. Vienas iš bene labiausiai pasiteisinusių – panaudoti iš DELTABEAM® sijos šoninių plieninių lakštų iškertamas plokšteles, gaminant laisvo judėjimo siūlių sistemas betoninėms grindims įrengti“, – apie tvarių sprendimų įvairovę pasakoja specialistas.

Statybų sektorius ir žiedinė ekonomika

Žiedinės ekonomikos terminas gerai žinomas, tačiau statybų rinkoje dar retai įgyvendinamas. „Kai kalbame apie antrinį daiktų ar jų komponentų panaudojimą, tai nesudėtinga padaryti, pvz., elektronikos srityje, tačiau turbūt esate matę griaunamą pastatą – jis tampa statybinio laužo krūva, nors iš dalies gali būti panaudotas kitur, tačiau statybinės medžiagos tokiu atveju praranda net iki 80% savo vertės. Tad kalbėdami apie žiedinę ekonomiką statybų rinkoje, nuolat pabrėžiame, kad svarbu perdirbti ne tik tūrį, bet ir vertę“, – sako L. Lelešius.

Jis įsitikinęs, kad įmonės žingsniai, siekiant tobulinti produktus taip, kad jie būtų pritaikyti „žiedinio namo“ statyboms, yra vienas svarbiausių tikslų: jeigu gebėtume įgyvendinti projektus taip, kad jie, praėjus gyvavimo ciklui, galėtų būti išrinkti, o detalės panaudotos kituose projektuose, sutaupytume tiek ekonomiškai, tiek ekologiškai.

Lietuvoje jau standartu tapusios varžtinės kolonų jungtys gali geriausiai iliustruoti pastato konstrukcijų panaudojimą antrą kartą. Kolonų tvirtinimui naudojami varžtai jau dabar gali būti gana lengvai pritaikyti, kad juos atsukus ir nukėlus koloną, ji galėtų būti panaudota kitame statinyje priveržiant tokiais pačiais varžtais. Lygiai taip pat gali būti sumontuojamos ir išrenkamos sienos, jose naudojant sienų padus SUMO® bei HPM® ar PPM® inkarinius varžtus.

„Jau nebekalbame apie kasdienę „higieną“ – atsinaujinančios energijos naudojimą įmonės veikloje ar atliekų rūšiavimą – tai žingsniai, kurie jau seniai turėjo būti žengti kiekvienoje įmonėje. Turime ieškoti naujų kelių siekiant sumažinti CO2 kiekį statybų sektoriuje ir kiekvieno mūsų indėlis yra labai svarbus“, – įsitikinęs L. Lelešius.
Statybunaujienos.lt
Žalia statyba

nuotrauka
2021-10-18 07:08
Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai po...
nuotrauka
2021-10-11 07:12
Gaminant betoną, išmetama apie 7–8 proc. viso į aplinką patenkančio CO2 kiekio. Todėl statybos pramonė intensyviai ieško technologijų, kurios leistų statyti švariau, „žaliau“. Viena tokių – armavimo plienu keitimas polipropileno fibra. Pandeminis laikotarpis šią tendenciją dar labiau aktualizavo: tr...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-02 09:05
Jau kurį laiką pasaulyje yra diskutuojama ir ieškoma sprendimų, mažinančių taršą ir triukšmą statybvietėse – siekiama saugoti žmones ir aplinką.
nuotrauka
2021-08-31 08:20
Norint išsaugoti planetą ateities kartoms, svarbu visose žmonių veiklos srityse siekti tvarumo. Viena iš šių sričių – statyba ir NT projektų vystymas. Europos Komisijos duomenimis, pastatai suvartoja maždaug 40 proc. visos pagaminamos energijos ir lemia daugiau nei trečdalį visos šiltnamio dujų emis...
nuotrauka
2021-08-27 15:52
Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliai“ pelnė BRE Global organizacijos įvertinimą – prekybos ir pramogų centrams ir Vilniaus „Akropolio“ verslo centrui suteikti tarptautiniai „BREEAM In-Use“ pastatų tvarumo sertifikatai.
nuotrauka
2021-05-28 11:02
Europai siekiant Žaliajame kurse numatyto siekio iki 2050 m. tapti klimato požiūriu neutraliu žemynu, prie šio tikslo vis didesne dalimi siekia prisidėti ir verslas. Ypač svarbiu tampa statybų sektoriaus indėlis. Skaičiuojama, kad būtent jam tenka maždaug 38 proc. pasaulinės CO2 emisijos.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-05-13 14:15
Rekonstravus Vilniaus nuotekų valyklą, numatomas ilgalaikis teigiamas poveikis Neries upės ekologijai, o sumontuoti modernūs įrengimai sulaikys net smulkiausias plastiko, plaušo ir kitas fizines daleles (iki mažiausio 0,05 mm dydžio).
nuotrauka
2021-05-05 09:59
Studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilsiantis naujas unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“ Kaune skelbia statybų pradžią – šiuo metu čia prasidėjo griovimo darbai. Planuojama, kad KTU Studentų miestelio vaizdą pakeisiantis inovatyvių laboratorijų komp...
nuotrauka
2021-04-13 10:23
Cemento gamybos apimtis visame pasaulyje 2019 m. jau siekė apie 4,2 mlrd. tonų, kai 1995 m. – tik 1,39 mlrd. Tai rodo labai spartų ir globalų statybos pramonės augimą. Šiandien pasaulyje yra vienintelė medžiaga, kurios žmonės sunaudoja daugiau nei betono, tai – vanduo.
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-04-01 10:22
Nors gali pasirodyti, kad pandemijos metu tokie globalūs iššūkiai kaip klimato kaitos mažinimas ar investicijos į tvarų vystymąsi atsiduria antrame plane, šie klausimai niekur nedingo. Didžiausią poveikį aplinkai darantys maisto, statybos ir transporto sektoriai išlieka po Vyriausybių ir visuomenės ...
nuotrauka
2021-03-31 13:46
Vyriausybė pritarė Ilgalaikei renovacijos strategijai, pagal kurią iki 2050 m. visi Lietuvos vieši ir privatūs pastatai bei gyvenamieji namai turės tapti visiškai nepriklausomi nuo iškastinio kuro, o jų anglies dvideginio pėdsakas būti lygus nuliui.
nuotrauka
2021-03-17 11:07
Europos Sąjungoje pastatams tenka maždaug 40 proc. viso energijos suvartojimo. Be to, pastatų eksploatavimo metu išmetama maždaug trečdalis viso šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio.
nuotrauka
2021-03-12 07:50
Tvarios statybos mokymai jau įžengė į Lietuvą: pirmą kartą įvykusiame tvarios statybos mokymo programos kurse sudalyvavo ir tvarios statybos žinių įgijo daugiau nei 100 būsimų statybos ir inžinerijos darbuotojų, o dar 20 šiuo metu tęsia mokymus.
nuotrauka
2021-03-03 07:33
Nuo 2007 m. veikianti UAB „VA STATYBA“ šiandien drąsiai imasi ir sėkmingai įgyvendina išskirtinius statybos ir rekonstrukcijos projektus.
nuotrauka
2021-03-01 16:57
Ekonomikai žengiant neutralumo klimatui keliu, pramonės laukia transformacija: įmonėse ilgainiui nebebus naudojamas iškastinis kuras, taršius gamybos procesus ir žaliavas keis žiedinės ekonomikos principai, dominuos žalieji pirkimai. Iki 2035 m žiediškumo indeksas (atgautų atliekų panaudojimas) pram...
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...

Statybunaujienos.lt » Žalia statyba

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...