2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 20:06
Reklama  |  facebook

Statybų sektoriui privalu neatidėliotinai mažinti CO2 emisijas!

2021-10-29 07:39
Statybos pramonė ir visas sektorius stipriai veikia mus supančią aplinką, nes jo poreikiams sunaudojama net 40% viso pasaulio energijos ir generuojama net 30% visų atliekų. Norint daryti įtaką ir keisti, būtina imtis veiksmų, kurie užtikrintų ilgalaikius pokyčius, o ne vienadienius sprendimus.
nuotrauka
„Peikko Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Peikko Lietuva, UAB
Daugiau nei 50 metų gelžbetonio jungčių sprendimuose ir statybinėse kompozitinėse konstrukcijose besispecializuojanti Suomijos kapitalo įmonė „Peikko“ pasiryžo investuoti ne tik į produktų techninių savybių tobulinimą, bet ir į tyrimus, kaip sumažinti statybų rinkos įtaką aplinkai, bei tvarius gamybos procesus.

Svarbu ilgalaikė vizija

„Peikko“ pasirinktas tvarumo kelias – strategiškai kurti sprendimus, kurie realiai mažintų statybų sektoriaus taršą. Vienas iš bene plačiausiai naudojamų sprendimų – DELTABEAM® kompozitinės sijos, kurios leidžia ne tik ženkliai sumažinti sąnaudas, reikalingas pastatui šildyti ir vėdinti, bet ir sutaupo reikalingų medžiagų kiekį objektui statyti.

„Atsinaujinančios energijos naudojimas įmonės veikloje ar atliekų rūšiavimas – jau turėjo būti kiekvienoje įmonėje. Turime ieškoti naujų kelių sumažinti CO2 kiekį statybų sektoriuje“, – įsitikinęs „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas L. LELEŠIUS.

„Kuomet klientams siūlome rinktis DELTABEAM® kompozitines sijas, akcentuojame, kad jas naudoti naudinga ne tik siekiant optimaliai ir efektyviai išspręsti sudėtingus architektūrinius ir konstrukcinius mazgus, bet ir dėl to, kad tai yra tvaresnis sprendimas. Skandinavijoje vis dažniau pasirenkamos ir DELTABEAM® Green sijos, kurios dėl naudojamų perdirbtų medžiagų, atsinaujinančios elektros energijos naudojimo gamybos procese, ekologiško transportavimo, užtikrina net 50% mažesnį CO2 išskyrimą, nei įprastos sijos, todėl tikime, kad po 5–10 metų tai taps standartu ir Lietuvoje“, – teigia „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas L. Lelešius.

Kitas puikus pavyzdys, kaip galima sumažinti medžiagų kiekį, naudojamą statybų metu – PSB® praspaudimo armavimo sistemos pasirinkimas. Tuomet perdangose panaudojamą betono kiekį galima sumažinti nuo 10 iki 30%. Taigi pastate, kurio vieno aukšto plotas 590 m2, galima naudoti 150 mm plonesnes perdangas (vietoj 450 mm, jos galėtų būti 300 mm storio). Tai sutaupytų 88 m3 betono ir 33 t armatūros viename aukšte.

„Nuolat stengiamės rasti sprendimų, kaip sumažinti atliekas. Vienas iš bene labiausiai pasiteisinusių – panaudoti iš DELTABEAM® sijos šoninių plieninių lakštų iškertamas plokšteles, gaminant laisvo judėjimo siūlių sistemas betoninėms grindims įrengti“, – apie tvarių sprendimų įvairovę pasakoja specialistas.

Statybų sektorius ir žiedinė ekonomika

Žiedinės ekonomikos terminas gerai žinomas, tačiau statybų rinkoje dar retai įgyvendinamas. „Kai kalbame apie antrinį daiktų ar jų komponentų panaudojimą, tai nesudėtinga padaryti, pvz., elektronikos srityje, tačiau turbūt esate matę griaunamą pastatą – jis tampa statybinio laužo krūva, nors iš dalies gali būti panaudotas kitur, tačiau statybinės medžiagos tokiu atveju praranda net iki 80% savo vertės. Tad kalbėdami apie žiedinę ekonomiką statybų rinkoje, nuolat pabrėžiame, kad svarbu perdirbti ne tik tūrį, bet ir vertę“, – sako L. Lelešius.

Jis įsitikinęs, kad įmonės žingsniai, siekiant tobulinti produktus taip, kad jie būtų pritaikyti „žiedinio namo“ statyboms, yra vienas svarbiausių tikslų: jeigu gebėtume įgyvendinti projektus taip, kad jie, praėjus gyvavimo ciklui, galėtų būti išrinkti, o detalės panaudotos kituose projektuose, sutaupytume tiek ekonomiškai, tiek ekologiškai.

Lietuvoje jau standartu tapusios varžtinės kolonų jungtys gali geriausiai iliustruoti pastato konstrukcijų panaudojimą antrą kartą. Kolonų tvirtinimui naudojami varžtai jau dabar gali būti gana lengvai pritaikyti, kad juos atsukus ir nukėlus koloną, ji galėtų būti panaudota kitame statinyje priveržiant tokiais pačiais varžtais. Lygiai taip pat gali būti sumontuojamos ir išrenkamos sienos, jose naudojant sienų padus SUMO® bei HPM® ar PPM® inkarinius varžtus.

„Jau nebekalbame apie kasdienę „higieną“ – atsinaujinančios energijos naudojimą įmonės veikloje ar atliekų rūšiavimą – tai žingsniai, kurie jau seniai turėjo būti žengti kiekvienoje įmonėje. Turime ieškoti naujų kelių siekiant sumažinti CO2 kiekį statybų sektoriuje ir kiekvieno mūsų indėlis yra labai svarbus“, – įsitikinęs L. Lelešius.
Statybunaujienos.ltŽaliasis kursas

nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-17 06:14
Aplinkos ministerija kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia derinti Medžiagų ar daiktų priskyrimo prie šalutinių produktų kriterijų nustatymo ir priskyrimo šalutiniams produktams tvarkos aprašą. Jame siūloma šalutiniams produktams priskirti visose ūkio šakose, ne tik apdirbam...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-08 09:13
Turto bankas Šiauliuose atidarė atnaujintą pastatų komplekso Vilniaus g. 265 korpusą. Po atliktų darbų 910 kv. m pastatas tapo draugiškesnis darbuotojams ir aplinkai. Projekto vertė beveik 1,2 mln. eurų. Šiuolaikiškuose biuruose įsikūrė Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Šiaulių AV...
nuotrauka
2024-05-02 14:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) informuoja apie patvirtintą finansavimą rangos darbams pirmiesiems 3 daugiabučiams Lietuvoje, kurie bus renovuojami pasitelkus skydinę (modulinę) technologiją. Visi trys daugiabučiai namai – vienas Utenoje i...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 07:41
Iki šiol daug emocijų ir diskusijų kėlęs pastatas pačiame Vilniaus centre, Konstitucijos pr. 13, greitu metu bus renovuotas. Šiemet ekspertai ir gyventojai sutarė dėl naujo projekto –1989 metais statytas daugiabutis po atnaujinimo pasieks A energinę klasę.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 09:33
Startuoliai ir inovatyvūs verslai gali reikšmingai prisidėti sprendžiant aktualius viešojo sektoriaus iššūkius Europoje. Balandžio 24 d. Vilniuje vykusiame projekto „GovTech4All“ „DemoDay“ renginyje 6 Europos miestų savivaldybių atstovai pristatė savo specifinius su energiniu efektyvumu ir klimato k...
nuotrauka
2024-04-23 08:03
Minint tarptautinę Motinos Žemės dieną, Turto bankas pristatė kasmetinę tvarumo ataskaitą. Kompleksiškai taikytos priemonės 2023 metais Turto bankui leido sumažinti suvartojamos energijos kiekį net 13 proc., o valdomo nekilnojamojo turto portfeliui CO2 emisiją – 12 proc. (t. y. 7,5 kg CO2 / m2), ly...
nuotrauka
2024-04-22 09:49
Šiandien, balandžio 22 d., startuoja kvietimas Lietuvos verslui ir įstaigoms teikti paraiškas paramai investicijoms į žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų sukūrimą gauti. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti virš 23 mln. eurų. Tikimasi, kad šios investicijos Lietuvoje leis s...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-03 15:05
Balandžio 2d. baigėsi kvietimas norintiems atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą ir padidinti energinio naudingumo klasę. Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – gauta arti 2 000 paraiškų už daugiau nei 16 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis do...

Statybunaujienos.lt » Žaliasis kursas