2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 7:02
Reklama  |  facebook

Sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kurios naudą pajuto ir nuomotojai, ir nuomininkai

2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
„PreferRent“ komandos vadovas Mišels Zavadskis. „PreferRent“ nuotr.


Minimos įmonės
PreferRent, Latvija,

Kas tai yra?

Platforma sėkmingai naudojasi statybų įmonės, objektų ar darbų vadovai, pirkimų specialistai, kitų pramonės šakų atstovai, kuriems reikalinga statybinė technika, statybinė įranga ir pan.

„Vienai pusei tai yra pardavimo kanalas, o kitai – platforma, kurioje galima rasti ir užsisakyti reikiamą įrangą, net ir su transportavimu, jei to reikia, – sako „PreferRent“ vadovas Mišels Zavadskis. – Vidutinių ir mažų nuomos bendrovių savininkus ir vadovus labiausiai domina, kaip išnuomoti daugiau, kaip sumažinti sąnaudas, kaip išlikti patraukliems klientams. Tiems, kurie negali ir nemato ekonominio pagrindimo investuoti į savo elektroninės prekybos platformą, siūlome jau paruoštą produktą. Taip suteikiame jiems galimybę susitelkti į tai, ką išmano geriausiai – patarti ir aptarnauti savo klientus.“

Nuomos bendrovėms tai gana pigus pardavimo kanalas. Sukurti savo elektroninės prekybos sprendimą kainuotų mažiausiai 300 tūkst. eurų.

Kaip tai veikia?

Užsakydamas įrangą, platformos vartotojas pasirenka prioritetinę nuomos bendrovę arba visus platformos dalyvius iš karto. Jei pasirinkta nuomos bendrovė nepatvirtina užsakymo per valandą, užsakymas automatiškai perduodamas kitoms sistemoje esančioms nuomos bendrovėms ir jos turi teisę teikti savo pasiūlymus. Tokiu būdu nuomos bendrovės yra suinteresuotos reaguoti kuo greičiau.

 

Prie statybinės technikos nuomos platformos „PreferRent“ prisijungė
130 nuomos bendrovių ar įmonių, kurioms nuoma yra antrinė veikla, – iš visų Baltijos šalių,
o registruotų vartotojų skaičius viršija 2900.
Bendra sandorių apyvarta viršija 2 mln. eurų.

 

Pasinaudojęs įrangos nuoma, vartotojas turi galimybę palikti savo atsiliepimą apie įrangos kokybę, apie bendradarbiavimo su nuomos bendrove patirtį.

Platformos savininkai ima 5 proc. komisinį mokestį nuo nuomos sandorio vertės.

Kodėl verta naudotis platforma?

Platformoje siūlomi įvairių dokumentų šablonai, tokie kaip: įrangos išdavimo ir grąžinimo aktai, nuomos sutartys, įgaliojimai ir kt. Šiuos dokumentus galima paruošti, išsaugoti ir pasirašyti elektroniniu parašu, naudojant „SmartID“.

Yra pramonės šakų, kur paslaugų teikėjai siūlo savo klientams galimybę sukaupti nuo savo operacijų būsimiems pirkiniams, pavyzdžiui, grąžinant 10 proc. mokesčio sumos – šiuos pinigus galima panaudoti, apmokant už kitą užsakymą. 

„PreferRent“ taip pat pasiūlė analogišką sprendimą statybinės įrangos nuomos sektoriui. Šį žingsnį M. Zavadskis vadina precedentu statybinės įrangos nuomos pramonėje.

„Imkim ekskavatorių. Platformoje užsakant jo nuomą už 1000 eurų, tam tikras procentas nuo šios sumos galėtų būti grąžintas į kliento banko sąskaitą. Kokį procentą nuo sumos gražinti, nustato pati nuomos bendrovė. Skirtingoms įrangos grupėms arba klientų kategorijoms jie gali skirtis“, – aiškina M. Zavadskis.

Didelis „PreferRent“ pranašumas yra ir tai, kad platforma apskaičiuoja visas kliento išlaidas, įskaičiuojant nuomos ir transporto išlaidas, todėl klientas aiškiai suvokia visas išlaidas, net jei dėl tam tikrų aplinkybių pasikeitė užsakymo sąlygos, pvz., sutrumpėjo įrangos nuomos laikas.

Vietoj prastovų siūlo uždirbinėti pinigus

Daugelis įmonių turi technikos, kuri naudojama tik kelis mėnesius per metus. Likusį laiką ji rūdija garaže ar sandėlyje. Todėl nuoma yra logiškas sprendimas. Tačiau norint užsiimti tokios technikos nuoma, įmonei reikia papildomų sąnaudų, nes pati neturi nei reikiamo personalo, nei resursų savo platformos sukūrimui.

„PreferRent“ platforma užpildo šią nišą, suteikdama tokioms įmonėms galimybę padidinti savo pajamas be jokių papildomų išlaidų ir be jokios rizikos. Klientai technikos ar įrangos nuomotojus suranda per jau veikiančią platformą.

Platformoje galima išsinuomoti ir statybinę techniką, ir statybinę įrangą – nuo perforatorių iki buldozerių ar kranų.

„Žvelgiant į tai, kas vyksta su Booking.com, RentalCars, Uber ir Bolt, matant, kaip jie užvaldo rinką, yra visiškai aišku, kad panašūs pokyčiai neišvengiami ir statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos rinkoje“, – sako M. Zavadskis.

Faktai ir skaičiai

Prie statybinės technikos nuomos platformos „PreferRent“ prisijungė 130 nuomos bendrovių ar įmonių, kurioms nuoma yra antrinė veikla, iš visų Baltijos šalių, o registruotų vartotojų skaičius viršija 2900. Bendra sandorių apyvarta viršija 2 mln. eurų.

Įmonė planuoja žengti į Suomijos ir Švedijos rinkas bei į Lenkiją ir kitas Europos šalis.

„PreferRent“ – tai ilgametę patirtį nuomos rinkoje turinčių profesionalų komanda. Komandos vadovas Mišels Zavadskis 7-erius metus vadovavo vienos iš nuomos kompanijų pardavimų komandai šešiose Europos šalyje, taip pat ir Baltijos šalyse.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.
nuotrauka
2021-11-17 15:05
Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai pradėta „DHL Lietuva“ skubių siuntų terminalo statyba. Inovatyvaus ir į tvarumą orientuoto terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF).
nuotrauka
2021-11-16 08:46
UAB „Empower-Fidelitas“ pranešė lapkričio 10 dieną oficialiai pakeitusi pavadinimą. Juridinių asmenų registre VĮ Registrų centras įregistruotas naujas pavadinimas – UAB „Enersense“.
nuotrauka
2021-11-15 12:04
Tarptautinė internetinės prekybos platforma verslui „Merxu“ skelbia pritraukusi stambų investuotoją – vos prieš metus veiklą Centrinėje ir Rytų Europoje pradėjęs startuolis sudomino pasaulinio lygio grandą „Prosus Venture“.
nuotrauka
2021-11-15 07:10
Lapkričio 17 d. Akademijos miestelyje (Studentų g. 9A, Kauno r.) įvyksiančioje iškilmingoje Prezidento Valdo Adamkaus sporto centro atidarymo ceremonijoje bus pristatomas šiuo metu didžiausias šalyje įvairioms sporto šakoms ir poreikiams pritaikytas universitetinis sporto kompleksas
nuotrauka
2021-11-11 14:39
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigtas tvarkyti Lopacinskių rūmų (Bernardinų g. 8, Vilnius) šiaurinės dalies korpusas, kuriame dabar įsikūrusi VšĮ ,,Teatras MENO FORTAS“
nuotrauka
2021-11-11 10:37
Spalio pabaigoje po dviejų metų pertraukos duris atvėręs Keistuolių teatras žiūrovus pasitiko stipriai atsinaujinęs – pastatytos patogesnės kėdės, įrengta geresnė vėdinimo sistema, nauja apšvietimo sistema ir moderniausia garso įranga.
nuotrauka
2021-11-10 14:06
Investicinė bendrovė „Pirmoji investavimo įmonė“ jai priklausančių komercinės paskirties pastatų valdymą patikėjo tarptautinei nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovei „Newsec“.
nuotrauka
2021-11-09 10:52
Siekiant užtikrinti tinkamą esamų statinių būklę, tęsti saugią jų eksploataciją bei pritaikyti krantines didesniems kruiziniams laivams švartuoti, pradėtas kapitalinis kruizinių laivų terminalo krantinių remontas. Darbus ketinama baigti 2022 metų pavasarį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...