2022 birželio 25 d. šeštadienis, 19:19
Reklama  |  facebook

Sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kurios naudą pajuto ir nuomotojai, ir nuomininkai

2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
„PreferRent“ komandos vadovas Mišels Zavadskis. „PreferRent“ nuotr.


Minimos įmonės
PreferRent, Latvija,

Kas tai yra?

Platforma sėkmingai naudojasi statybų įmonės, objektų ar darbų vadovai, pirkimų specialistai, kitų pramonės šakų atstovai, kuriems reikalinga statybinė technika, statybinė įranga ir pan.

„Vienai pusei tai yra pardavimo kanalas, o kitai – platforma, kurioje galima rasti ir užsisakyti reikiamą įrangą, net ir su transportavimu, jei to reikia, – sako „PreferRent“ vadovas Mišels Zavadskis. – Vidutinių ir mažų nuomos bendrovių savininkus ir vadovus labiausiai domina, kaip išnuomoti daugiau, kaip sumažinti sąnaudas, kaip išlikti patraukliems klientams. Tiems, kurie negali ir nemato ekonominio pagrindimo investuoti į savo elektroninės prekybos platformą, siūlome jau paruoštą produktą. Taip suteikiame jiems galimybę susitelkti į tai, ką išmano geriausiai – patarti ir aptarnauti savo klientus.“

Nuomos bendrovėms tai gana pigus pardavimo kanalas. Sukurti savo elektroninės prekybos sprendimą kainuotų mažiausiai 300 tūkst. eurų.

Kaip tai veikia?

Užsakydamas įrangą, platformos vartotojas pasirenka prioritetinę nuomos bendrovę arba visus platformos dalyvius iš karto. Jei pasirinkta nuomos bendrovė nepatvirtina užsakymo per valandą, užsakymas automatiškai perduodamas kitoms sistemoje esančioms nuomos bendrovėms ir jos turi teisę teikti savo pasiūlymus. Tokiu būdu nuomos bendrovės yra suinteresuotos reaguoti kuo greičiau.

 

Prie statybinės technikos nuomos platformos „PreferRent“ prisijungė
130 nuomos bendrovių ar įmonių, kurioms nuoma yra antrinė veikla, – iš visų Baltijos šalių,
o registruotų vartotojų skaičius viršija 2900.
Bendra sandorių apyvarta viršija 2 mln. eurų.

 

Pasinaudojęs įrangos nuoma, vartotojas turi galimybę palikti savo atsiliepimą apie įrangos kokybę, apie bendradarbiavimo su nuomos bendrove patirtį.

Platformos savininkai ima 5 proc. komisinį mokestį nuo nuomos sandorio vertės.

Kodėl verta naudotis platforma?

Platformoje siūlomi įvairių dokumentų šablonai, tokie kaip: įrangos išdavimo ir grąžinimo aktai, nuomos sutartys, įgaliojimai ir kt. Šiuos dokumentus galima paruošti, išsaugoti ir pasirašyti naudojantis mobiliuoju parašu arba „SmartID“.

Yra pramonės šakų, kur paslaugų teikėjai siūlo savo klientams galimybę sukaupti nuo savo operacijų būsimiems pirkiniams, pavyzdžiui, grąžinant 10 proc. mokesčio sumos – šiuos pinigus galima panaudoti, apmokant už kitą užsakymą. 

„PreferRent“ taip pat pasiūlė analogišką sprendimą statybinės įrangos nuomos sektoriui. Šį žingsnį M. Zavadskis vadina precedentu statybinės įrangos nuomos pramonėje.

„Imkim ekskavatorių. Platformoje užsakant jo nuomą už 1000 eurų, tam tikras procentas nuo šios sumos galėtų būti grąžintas į kliento banko sąskaitą. Kokį procentą nuo sumos grąžinti, nustato pati nuomos bendrovė. Skirtingoms įrangos grupėms arba klientų kategorijoms jie gali skirtis“, – aiškina M. Zavadskis.

Didelis „PreferRent“ pranašumas yra ir tai, kad platforma apskaičiuoja visas kliento išlaidas, įskaičiuojant nuomos ir transporto išlaidas, todėl klientas aiškiai suvokia visas išlaidas, net jei dėl tam tikrų aplinkybių pasikeitė užsakymo sąlygos, pvz., sutrumpėjo įrangos nuomos laikas.

Vietoj prastovų siūlo uždirbinėti pinigus

Daugelis įmonių turi technikos, kuri naudojama tik kelis mėnesius per metus. Likusį laiką ji rūdija garaže ar sandėlyje. Todėl nuoma yra logiškas sprendimas. Tačiau norint užsiimti tokios technikos nuoma, įmonei reikia papildomų sąnaudų, nes pati neturi nei reikiamo personalo, nei resursų savo platformos sukūrimui.

„PreferRent“ platforma užpildo šią nišą, suteikdama tokioms įmonėms galimybę padidinti savo pajamas be jokių papildomų išlaidų ir be jokios rizikos. Klientai technikos ar įrangos nuomotojus suranda per jau veikiančią platformą.

Platformoje galima išsinuomoti ir statybinę techniką, ir statybinę įrangą – nuo perforatorių iki buldozerių ar kranų.

„Žvelgiant į tai, kas vyksta su Booking.com, RentalCars, Uber ir Bolt, matant, kaip jie užvaldo rinką, yra visiškai aišku, kad panašūs pokyčiai neišvengiami ir statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos rinkoje“, – sako M. Zavadskis.

Faktai ir skaičiai

Prie statybinės technikos nuomos platformos „PreferRent“ prisijungė 156 nuomos bendrovės ar įmonės, kurioms nuoma yra antrinė veikla, iš visų Baltijos šalių, o registruotų vartotojų skaičius viršija 3100. Bendra sandorių apyvarta viršija 2,1 mln. eurų.

Įmonė planuoja žengti į Suomijos ir Švedijos rinkas bei į Lenkiją ir kitas Europos šalis.

„PreferRent“ – tai ilgametę patirtį nuomos rinkoje turinčių profesionalų komanda. Komandos vadovas Mišels Zavadskis 7-erius metus vadovavo vienos iš nuomos kompanijų pardavimų komandai šešiose Europos šalyje, taip pat ir Baltijos šalyse.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-06-23 11:09
Remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) duomenimis, šiuo metu šalyje vykdoma daugiau kaip 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina arti 150 statybų sektoriaus bendrovių.
nuotrauka
2022-06-22 14:19
Šįryt, birželio 22 d., Gedimino kalno šiaurės rytiniame šlaite po visą parą trukusio itin intensyvaus lietaus užfiksuota nuošliauža. Įvykusi paviršinio grunto nuošliauža nekelia grėsmės kalno stabilumui, o avarijos likvidavimo darbai jau yra pradėti. Istorinis takas į Gedimino kalną nuo Vilnios upės...
nuotrauka
2022-06-22 06:42
Šimtmečio idėja virsta realybe – jau baigiamas rengti Nacionalinės koncertų salės – „Tautos namų" techninis projektas. Įvertinus ekspertams, maždaug lapkričio mėnesį, tikimasi gauti statybos leidimą. Dar šiemet bus pradėtas tvarkyti ir Tauro kalno parkas, o Liuteronų sode, prie kurio prisišlies „Tau...
nuotrauka
2022-06-21 11:22
„Civinity“ grupės valdybai nusprendus transformuoti klasikiniu modeliu veikiančią pastatų priežiūros grupę į technologijų įmonę, pristatomi pirmieji darbai – įkurta nekilnojamojo turto technologijų įmonė „Smart Technologies“, kuriai vadovauti ėmėsi skaitmeninės rinkodaros ir finansinių technologijų ...
nuotrauka
2022-06-21 10:39
Šiaurės Europos investicinis fondas (ŠEIF) dviem etapais išplatino 7 mln. eurų vertės obligacijas. Pritrauktos lėšos skirtos fondo kartu su NT bendrove „Omberg group“ sostinės Viršuliškėse plėtojamo projekto „Skylum“ statyboms.
nuotrauka
2022-06-17 11:50
„Luminor“ bankas fondui „Lords LB Special Fund I Subfund B“ suteikė 35,4 mln. eurų finansavimą A klasės „Lvivo“ verslo centro Vilniuje projektui.
nuotrauka
2022-06-17 09:41
Pirmajame „Eika“ verslo centre CBD (ang. Central Business District) teritorijoje, Konstitucijos pr., 2023 m. III ketv. įsikurs neobankas „PayRay Bank“ bei oro transporto sektoriuje veikianti įmonė. Šiuo metu intensyviai deramasi dėl daugiau nei pusės verslo centre nuomojamo biurų ploto.
nuotrauka
2022-06-16 11:23
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imasi modernaus administracinės paskirties pastato Vilniaus Žirmūnų mikrorajone statybų. Sporto gatvėje iškilsiantį beveik 5,5 tūkst. kv. m ploto biurų projektą vysto nekilnojamojo turto investicinių projektų bendrovė „Sporto 18“. „YIT Lietuva“...
nuotrauka
2022-06-15 16:33
Antstolis privalės perskaičiuoti įmonei Panevėžio statybos trestas (PST) priskaičiuotas palūkanas už Konkurencijos tarybos baudą, nes palūkanos, teismo nuomone, buvo skaičiuojamos per ilgai.
nuotrauka
2022-06-13 12:01
Vilniaus Senamiestyje, Paupyje, baigtos 5.600 kv. m. verslo centro „Paupio Darboteka“ statybos. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ į projektą investavo 12 mln. eurų ir rinkai pasiūlė visiškai įrengtus biurus.
nuotrauka
2022-06-13 07:29
Lietuvoje ir pasaulyje vis sparčiau populiarėjantys žmogui ir aplinkai draugiški produktai apima įvairias sritis, ne išimtis ir statybos sektorius. Žaliojo kurso vystymo srityje Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) aktyviai plėtoja mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
nuotrauka
2022-06-13 07:04
Kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“, veikiančios juridiniu pavadinimu UAB „Baltic Engineers“, metinė apyvarta pernai siekė 2,78 mln. eurų. Palyginti su 2020-aisiais metais, ji augo 44 proc. Įmonės grynasis pelnas šiemet sudarė 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-06-10 08:36
Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse vienus darbus veja kiti. Kol skaičiuojamos paskutinės savaitės iki oficialaus Dariaus ir Girėno stadiono bei Sporto halės atgimimo, šalia dirbanti sunkioji technika jau kloja pamatus uždaro Lengvojo atletikos maniežo statyboms. Čia prasideda didelio kruop...
nuotrauka
2022-06-09 13:42
Sostinės Lazdynų daugiafunkciame komplekse pirmą kartą vandeniu užpildytas olimpinis baseinas. Atskiras baseino dalis užpildant vandeniu, šiuo metu išbandomas baseino sandarumas.
nuotrauka
2022-06-09 13:26
Bankas „Bigbank“ finansavo vieną didžiausių Lietuvoje bendro gyvenimo (angl. co-living) projektų „Chapters”, įsikūrusį Vilniuje. Jį išplėtojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Baltic Asset Management“, kuriam bankas suteikė 12 mln. eurų finansavimą.
nuotrauka
2022-06-09 11:29
Nenaudojamos ir apleistos dvarų sodybos, unikalūs medinės architektūros pavyzdžiai ar Ukrainoje nuo karo nukentėję istoriniai statiniai greitu metu gali tapti prarastu paveldu. Jį išsaugoti skaitmeniniu pagrindu ir sukaupti duomenis vėlesniam tokių objektų atstatymui ar rekonstravimui gali padėti ši...
nuotrauka
2022-06-08 09:11
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" baigė „Decathlon" parduotuvės statybas Klaipėdoje, o per ateinantį pusmetį pastatys „stock-office" komercinių pastatų komplekso „STOCK-O“ pirmąjį etapą.
nuotrauka
2022-06-02 10:18
NT fondas „GROA Real Estate Fund I“, valdomas „GROA Capital“, susitarė su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“ dėl A+ klasės verslo centro Vilniuje „Freedom 36/Girteka park“ įsigijimo. Tai didžiausias 2022 m. sudarytas investicinis NT sandoris Lietuvoje, kurio vertė siekia beveik 40 ml...
nuotrauka
2022-06-02 09:03
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad birželio 1 d. buvo sudaryta akcijų pirkimo-pardavimo sutartis dėl UAB „RE 1“ 100 proc. akcijų įsigijimo. Pažymėtina, kad RE 1 nuosavybės teise priklauso negyvenamoji patalpa-kavinė, esanti Vilniaus g. 37, Vilnius.
nuotrauka
2022-05-31 09:56
Nuo šių metų birželio 1 d. UAB „Eika“ suformuojama nauja generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigybė, į kurią paskirtas Martynas Žibūda iki šiol ėjęs Plėtros departamento direktoriaus pareigas. M. Žibūdos pareigas perima Tomas Žiaugra, Plėtros projektų vadovas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas