2024 gegužės 26 d. sekmadienis, 20:28
Reklama  |  facebook

Sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kurios naudą pajuto ir nuomotojai, ir nuomininkai

2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
„PreferRent“ komandos vadovas Mišels Zavadskis. „PreferRent“ nuotr.


Minimos įmonės
PreferRent, Latvija,

Kas tai yra?

Platforma sėkmingai naudojasi statybų įmonės, objektų ar darbų vadovai, pirkimų specialistai, kitų pramonės šakų atstovai, kuriems reikalinga statybinė technika, statybinė įranga ir pan.

„Vienai pusei tai yra pardavimo kanalas, o kitai – platforma, kurioje galima rasti ir užsisakyti reikiamą įrangą, net ir su transportavimu, jei to reikia, – sako „PreferRent“ vadovas Mišels Zavadskis. – Vidutinių ir mažų nuomos bendrovių savininkus ir vadovus labiausiai domina, kaip išnuomoti daugiau, kaip sumažinti sąnaudas, kaip išlikti patraukliems klientams. Tiems, kurie negali ir nemato ekonominio pagrindimo investuoti į savo elektroninės prekybos platformą, siūlome jau paruoštą produktą. Taip suteikiame jiems galimybę susitelkti į tai, ką išmano geriausiai – patarti ir aptarnauti savo klientus.“

Nuomos bendrovėms tai gana pigus pardavimo kanalas. Sukurti savo elektroninės prekybos sprendimą kainuotų mažiausiai 300 tūkst. eurų.

Kaip tai veikia?

Užsakydamas įrangą, platformos vartotojas pasirenka prioritetinę nuomos bendrovę arba visus platformos dalyvius iš karto. Jei pasirinkta nuomos bendrovė nepatvirtina užsakymo per valandą, užsakymas automatiškai perduodamas kitoms sistemoje esančioms nuomos bendrovėms ir jos turi teisę teikti savo pasiūlymus. Tokiu būdu nuomos bendrovės yra suinteresuotos reaguoti kuo greičiau.

 

Prie statybinės technikos nuomos platformos „PreferRent“ prisijungė
130 nuomos bendrovių ar įmonių, kurioms nuoma yra antrinė veikla, – iš visų Baltijos šalių,
o registruotų vartotojų skaičius viršija 2900.
Bendra sandorių apyvarta viršija 2 mln. eurų.

 

Pasinaudojęs įrangos nuoma, vartotojas turi galimybę palikti savo atsiliepimą apie įrangos kokybę, apie bendradarbiavimo su nuomos bendrove patirtį.

Platformos savininkai ima 5 proc. komisinį mokestį nuo nuomos sandorio vertės.

Kodėl verta naudotis platforma?

Platformoje siūlomi įvairių dokumentų šablonai, tokie kaip: įrangos išdavimo ir grąžinimo aktai, nuomos sutartys, įgaliojimai ir kt. Šiuos dokumentus galima paruošti, išsaugoti ir pasirašyti naudojantis mobiliuoju parašu arba „SmartID“.

Yra pramonės šakų, kur paslaugų teikėjai siūlo savo klientams galimybę sukaupti nuo savo operacijų būsimiems pirkiniams, pavyzdžiui, grąžinant 10 proc. mokesčio sumos – šiuos pinigus galima panaudoti, apmokant už kitą užsakymą. 

„PreferRent“ taip pat pasiūlė analogišką sprendimą statybinės įrangos nuomos sektoriui. Šį žingsnį M. Zavadskis vadina precedentu statybinės įrangos nuomos pramonėje.

„Imkim ekskavatorių. Platformoje užsakant jo nuomą už 1000 eurų, tam tikras procentas nuo šios sumos galėtų būti grąžintas į kliento banko sąskaitą. Kokį procentą nuo sumos grąžinti, nustato pati nuomos bendrovė. Skirtingoms įrangos grupėms arba klientų kategorijoms jie gali skirtis“, – aiškina M. Zavadskis.

Didelis „PreferRent“ pranašumas yra ir tai, kad platforma apskaičiuoja visas kliento išlaidas, įskaičiuojant nuomos ir transporto išlaidas, todėl klientas aiškiai suvokia visas išlaidas, net jei dėl tam tikrų aplinkybių pasikeitė užsakymo sąlygos, pvz., sutrumpėjo įrangos nuomos laikas.

Vietoj prastovų siūlo uždirbinėti pinigus

Daugelis įmonių turi technikos, kuri naudojama tik kelis mėnesius per metus. Likusį laiką ji rūdija garaže ar sandėlyje. Todėl nuoma yra logiškas sprendimas. Tačiau norint užsiimti tokios technikos nuoma, įmonei reikia papildomų sąnaudų, nes pati neturi nei reikiamo personalo, nei resursų savo platformos sukūrimui.

„PreferRent“ platforma užpildo šią nišą, suteikdama tokioms įmonėms galimybę padidinti savo pajamas be jokių papildomų išlaidų ir be jokios rizikos. Klientai technikos ar įrangos nuomotojus suranda per jau veikiančią platformą.

Platformoje galima išsinuomoti ir statybinę techniką, ir statybinę įrangą – nuo perforatorių iki buldozerių ar kranų.

„Žvelgiant į tai, kas vyksta su Booking.com, RentalCars, Uber ir Bolt, matant, kaip jie užvaldo rinką, yra visiškai aišku, kad panašūs pokyčiai neišvengiami ir statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos rinkoje“, – sako M. Zavadskis.

Faktai ir skaičiai

Prie statybinės technikos nuomos platformos „PreferRent“ prisijungė 156 nuomos bendrovės ar įmonės, kurioms nuoma yra antrinė veikla, iš visų Baltijos šalių, o registruotų vartotojų skaičius viršija 3100. Bendra sandorių apyvarta viršija 2,1 mln. eurų.

Įmonė planuoja žengti į Suomijos ir Švedijos rinkas bei į Lenkiją ir kitas Europos šalis.

„PreferRent“ – tai ilgametę patirtį nuomos rinkoje turinčių profesionalų komanda. Komandos vadovas Mišels Zavadskis 7-erius metus vadovavo vienos iš nuomos kompanijų pardavimų komandai šešiose Europos šalyje, taip pat ir Baltijos šalyse.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas