2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:32
Reklama  |  facebook

TELIA savo darbuotojus mokysis gaminti dronus

2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplektų, kurių kiekvienas kainuoja apie 500 eurų.
nuotrauka
AdobeStock nuotr.


Minimos įmonės
Telia Lietuva, AB
„Norėdami jaustis saugūs, privalome įgyti karinio konflikto metu naudingų įgūdžių, o kolektyvo tarpusavio ryšių stiprinimui skirtas laikas tam yra puiki proga. Neabejojame, kad konstruodami dronus mūsų darbuotojai įgis tiesioginei įmonės veiklai naudingų grupinio darbo kompetencijų, bet svarbiausiu šios iniciatyvos tikslu laikome visuomenės interesą – paruošimą kelių dešimčių ar net šimtų žmonių, kurie esant reikalui, šalies gynybos arsenalą galėtų papildyti svarbiausiu šiuolaikinio karo ginklu ir šio amato mokyti kitus asmenis“, – teigia „Telia“ Žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas.

Vienas drono dalių komplektas kainuoja apie 500 eurų, tačiau iš atskirų komponentų surinkus veikiančius orlaivius, jų vertė išaugs mažiausiai du kartus, kadangi didžiausią tokio tipo skraidyklių kainos dalį sudaro būtent kvalifikuota žmonių darbo jėga. Visiems šiems darbams „Telia“ taip pat skirs specialią patalpą ir įsigys gamybai reikalingos įrangos.

Dronai – kritinė saugumo ir atgrasymo priemonė

Bepiločiai orlaiviai šiandien Ukrainos kare yra tapę vienu svarbiausių šiuolaikinės kariuomenės pajėgumų, galinčių reikšmingai pakeisti priešininkų jėgų pusiausvyrą. Prireikus mažyčiai dronai įrodė gebantys stoti į akistatą net ir su sunkiąja technika, o jų galimybės stebėti aplinką išgelbėjo daugybės karių gyvybę ir šiandien yra nepamainomos naikinant priešo taikinius ar planuojant sudėtingas operacijas.

„Dronai ypatingi tuo, kad priešingai nei tankų ar pabūklų atveju, jiems ne visada reikalingi sudėtingi gamybiniai pajėgumai. Pačias paprasčiausias skraidykles, skirtas nešti sprogmenis ar iš viršaus apžvelgti karių pozicijas, galime konstruoti net ir namuose ar biure, naudodami pakankamai lengvai prieinamus komponentus. Žinoma, tam būtini ir tam tikri įgūdžiai, tačiau taikos metu juos galima įgyti per pakankamai trumpą laiką ir taip smarkiai padidinti savo įnašą į šalies gynybą bei priešo atgrasymą“, – iniciatyvos motyvus detalizuoja pranešime pacituotas R. Bagdonas.

Naudingiau, nei statyti tiltą iš makaronų

„Telia“ Žmogiškųjų išteklių vadovas neslepia, jog dronų gamybos idėją pasirinkti įkvėpė panašios kitų Lietuvos verslų iniciatyvos, bei atvirauja, kad organizuojant šiųmetę komandų formavimo ir stiprinimo programą teko atsisakyti įprastų edukacinių veiklų. Tai pareikalavo ir pačių darbuotojų solidarumo, kadangi ankstesnių metų komandinio darbo veiklos būdavo susijusios su įvairiomis išvykomis ir linksmybėmis.

Ramūnas Bagdonas, Telia
Ramūnas Bagdonas.
„Telia Lietuva“
nuotr.

„Kad ir kaip būtų smagu su kolegomis plaukti baidarėmis arba kopti virve, negalime ignoruoti pastarojo meto aktualijų. Karo tema mus lydės dar ne vienerius ateinančius metus, todėl turime išmokti malonumus trumpam padėti į šalį ir susitelkti darbui savo šalies labui. Dronų konstravimas šiandieniniame kontekste yra praktiškesnis ir vertingesnis užsiėmimas, nei tilto statymas iš makaronų. Be to, ši veikla ne tik prisideda prie krašto gynybos bei ugdo komandinio darbo organizavimo įgūdžius, bet ir yra naudinga savišvietai – darbuotojai gali betarpiškai prisiliesti prie naujausių technologijų kūrimo subtilybių“, – teigia R. Bagdonas.

Dronų surinkimo komandas instruktuos keliolika savanorių „Telia“ darbuotojų, iš kurių keturi priklauso Šaulių bendruomenei ir skraidyklių gamybos organizavimo patirties jau spėjo pasisemti iš kitos šia veikla užsiimančios įmonės.

„Pirmą droną surinkti užtruko visą dieną, o konstravimo ir litavimo dalyse prireikė ypatingo susikaupimo. Procesas labai primena konstruktoriaus tvėrimą, tačiau šiai veiklai tikrai nėra reikalingi kokie nors specialūs įgūdžiai. Tereikia atidžiai sekti instrukcijas raštu bei įdėmiai peržiūrėti vaizdo medžiagą, į kurią įsigilinus orlaivių gamyba tampa smarkiai greitesnė. Pozityviausiu šios iniciatyvos aspektu laikyčiau galimybę fiziškai prisiliesti prie krašto gynybos, kas išsklaido dvejones dėl mūsų pajėgumo pasipriešinti priešui bei suteikia ramų žinojimą, kuo galėsime būti naudingi kritinę valandą“, – įspūdžiais dalinasi pranešime cituojamas „Telia“ verslo produktų vadovas Rokas Ališauskas, jau spėjęs išbandyti skraidyklių konstravimą. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas