2024 kovo 3 d. sekmadienis, 5:04
Reklama  |  facebook

Taupūs pakabinami šviestuvai jūsų erdvėms

2023-06-12 07:38
Be šviesos šaltinių bet kuri erdvė bus tamsi, nejauki, nepritaikyta veiklai bei gyvenimui. Šviesa ne tik užtikrina funkcionalumą – tuo pačiu tai yra būtinas jaukių namų, darbo vietų, parduotuvių ar kitų erdvių interjero akcentas.
nuotrauka
Senukai.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Įrenginėdami patalpas, apšvietimą pradedame planuoti nuo pagrindinių šviesos šaltinių, o tam dažniausiai pasirenkami pakabinami šviestuvai

Dėl netaupių šviestuvų ne tik išauga elektros sąskaitos, bet yra veltui sunaudojama nemažai gamtos išteklių. Taii padeda išspręsti energiją tausojantys LED lubiniai šviestuvai. Kuo ypatinga yra LED apšvietimo technologija ir kokie pakabinami šviestuvai laikomi taupiais? Apie visa tai skaitykite toliau!

LED šviestuvai – energiją taupanti technologija

Kiekvienas šviestuvas naudoja elektros energiją, todėl verta pasirinkti ekonomiškesnius variantus.

Kuo ypatingas LED apšvietimas?

LED pakabinami šviestuvai yra vienas iš efektyviausių ir ilgaamžiškiausių apšvietimo būdų. Jų tarnavimo laikas gali siekti iki 50 tūkst. valandų – net 50 kartų ilgiau nei tradicinių kaitrinių lempučių, kurios įprastai veikia nuo 1000 iki 2000 valandų.

senukai.lt šviestuvai

Senukai.lt nuotr.

Palyginus su įprastomis kaitrinėmis lemputėmis, LED apšvietimas sunaudoja iki 90 % mažiau elektros energijos, taip pat jis skleidžia mažiau šilumos. LED šviestuvas padės sumažinti dėl to naudojamą elektros energiją bei bus geriau pritaikytas ilgalaikiam naudojimui.

LED šviestuvus yra verta rinktis ir dėl saugumo bei ekologijos – jie yra itin lengvai perdirbami, o jų gamyboje nėra naudomos tokios toksiškos medžiagos, kaip anglies dvideginis.

Energinio efektyvumo klasifikavimas

Jeigu planuojate įsigyti LED apšvietimą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į pasirinktos lempos energinio efektyvumo klasę. Ji parodo, kiek energijos sunaudos šviestuvas. Šios klasės yra žymimos raidėmis A, B, C, D, E, F ir G. A klasės šviestuvai yra patys taupiausi, o G klasės – mažiausiai taupūs.

●     A klasės LED šviestuvai suvartoja iki 90 % mažiau energijos nei G klasė. Šie šviestuvai taupo energiją, yra ilgaamžiai ir ekologiški.

●     B, C ir D klasės LED šviestuvai– nors jų efektyvumas ir nesiekia A klasės, tai taip pat yra itin taupus pasirinkimas. Šie šviestuvai pasižymi prieinama kaina ir ilgaamžiškumu, todėl yra puiki alternatyva tradiciniams šviestuvams su kaitrinėmis lemputėmis.

●     G klasės LED šviestuvai yra mažiausiai taupūs ir suvartoja daugiausiai elektros energijos.

LED lubiniai šviestuvai, kuriuos verta rinktis

Dėl visų išvardintų privalumų LED pakabinami šviestuvai tampa itin populiarūs – vis daugiau žmonių bando sumažinti elektros suvartojimą ir tapti draugiškesniais aplinkai. Tai lemia didėjančią LED apšvietimo pasiūlą, kurioje rasite daugybę skirtingos energinės klasės, formų ir galios šviestuvų. Kurie iš jų yra taupūs, stilingi ir verti mūsų dėmesio? 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras