2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 17:32
Reklama  |  facebook

„Teltonika“ pristatė 3,7 mlrd. eurų investicinius projektus Vilniaus merui

2022-04-05 08:22
„Teltonikos“ įmonių grupei pradėjus paruošiamuosius technologinio parko statybos darbus Liepkalnyje, aplankyti įmonės atvyko Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Susitikimo metu meras ir jo patarėja apžiūrėjo Liepkalnyje įsikūrusią modernią „Teltonika EMS“ gamyklą bei dalyvavo įmonių grupės investicinių projektų apžvalgos pristatyme.
nuotrauka
TELTONIKOS nuotr.


Minimos įmonės
Teltonikos įmonių grupė,
Vilniaus m. savivaldybė,
„Teltonikos“ įmonių grupė, projektuojanti ir gaminanti aukštųjų technologijų įrenginius, yra numačiusi 3,7 mlrd. Eur investicijas į 14 aukštos vertės projektų Lietuvoje, kuriuos planuojama įgyvendinti trimis etapais iki 2030 metų. Vienuolika iš jų yra planuojami Vilniuje, Liepkalnyje. Per pirmą etapą, nuo 2022 iki 2025 metų, bus įvykdyti 4 projektai, kurių investicijos sudarys 420 mln. Eur. Įgyvendinus šiuos projektus, čia darbą pradės 3 050 darbuotojų.

Kaip pasikeis Liepkalnio infrastruktūra?


„Teltonika High-Tech Hill“ pastatų komplekse Liepkalnyje iš viso yra numatyta 5 500 darbo vietų. Norint suvaldyti tokį žmonių srautą, prireiks tam tikrų sprendimų iš miesto savivaldybės.

Vilniaus mero teigimu, „Teltonikos“ pasirinkimas atliepia strateginius miesto plėtros planus.

„Miestui reikia tokių investicijų, jei norime, kad Lietuva sėkmingai konkuruotų pasaulyje. Vilnius tokiai plėtrai yra puiki vieta ir dėl talentingų žmonių, ir dėl draugiškumo verslui, ir dėl plėtros į miesto pietinę dalį galimybių bei strategijos. Žirnių-Liepkalnio viadukas, būtinas tokiems projektams, jau užbaigtas ir atlieka savo funkcijas, tačiau miesto susisiekimo infrastruktūra šioje miesto dalyje dar bus papildyta artimiausiais metais numatomu baigti miesto pietinio aplinkkelio projektu, netolimuose planuose - ir Liepkalnio gatvės rekonstrukcija“, - cituojamas R. Šimašius.

Elektronikos surinkimo gamykla ir biurų kompleksai

Jau 2023 metais Liepkalnyje, Ditvos gatvėje, už 75 mln. eurų iškils nauja 24 000 kv. m „Teltonikos“ elektronikos surinkimo gamykla, kurioje dirbs 700 įvairių kvalifikuotų specialistų ir bus 12 gamybos linijų. Šioje gamykloje grupės įmonės gamins telematikos prietaisus, tinklo įrangą, sekimo ir stebėjimo, telemedicinos ir kitus daiktų interneto įrenginius.

Įmonių grupės prezidentas Arvydas Paukštys pasidalino planuojamais pasiekti gamybos rezultatais: „Prie šiuo metu jau veikiančių 6 gamybos linijų ir dar 6 linijų „Teltonikos technologijų centre“ Molėtuose pridėję dar 12 naujų, bendrai Lietuvoje turėsime 24 gamybos linijas, kurios leis mums kasmet pagaminti iki 40 mln. vnt. daiktų interneto ir elektronikos gaminių.“

Be to, planuojama, kad didžiausia dalis Lietuvoje dirbančių įmonių grupės darbuotojų įsikels į šiuolaikišką 64 000 kv. m „Teltonika High-Tech Hill“ biurų kompleksą, į kurį bus investuota 220 mln. eurų. Šio komplekso esmė – sukurti geriausias sąlygas specialistams augti bei suteikti jiems namų komfortą darbe. Numatyta, kad šiame pastatų komplekse įsikurs ne tik darbo, bet ir įvairios laisvalaikio ir poilsio zonos, tokios kaip atsipalaidavimo kambariai, masažo kabinetai, sporto salė, valgykla su virtuvėlėmis, salė renginiams ir konferencijoms bei amfiteatras ant stogo, skirtas stebėti kylančius ir leidžiančius lėktuvus.

Pastatų kompleksas bus apsuptas vidinių kiemų su skirtingais lietuviškos gamtos vaizdais – pieva, mišku, ežeru, sodu ir parku. Kiemuose yra numatyti pasivaikščiojimo takai, piknikų zonos, pavėsinės, oranžerija, tvenkinys su paplūdimiu ir krepšinio aikštelė.

Darbuotojų bei mikrorajono gyventojų patogumui – 5 000 m2 „Teltonikos“ darželis ir 10 000 m2 mokykla

Siekdama skatinti kūrybiškumą ir supratimą apie technologijas nuo mažens, „Teltonikos“ įmonių grupė pradėjo rengti technologinės pakraipos darželio ir mokyklos 1–12 klasių moksleiviams įsteigimo Liepkalnyje galimybių studijas. Įmonių grupė siekia įgyvendinti šiuos projektus už 35 mln. Eur iki 2026 metų.

Darželis, talpinsiantis apie 300 vaikų, galėtų padėti spręsti darželių trūkumo sostinėje problemą bei padėtų pamatus vaikų kūrybiškumo lavinimui. Šalia galėtų įsikurti „Teltonikos“ technologinių mokslų profilio mokykla, kuri talpintų apie 900 artimiausių mikrorajonų vaikų. Šioje mokykloje vaikai galėtų papildomai mokytis inžinerijos, programavimo ir kitų disciplinų.

Liepkalnyje, kaip praneša įmonė, įskurs ir „Teltonikos“ IoT ir B2B akademijos, kuriose studentai galės nemokamai gauti darbinės praktikos, pasirinkę vieną iš daugelio krypčių: inžinerijos, programavimo, gaminių projektavimo ar testavimo, rinkodaros ir pardavimų bei kitų. Praktinius kursus ves „Teltonikos“ profesionalai.

Planuose ir specializuotos gamyklos

Iki 2024 metų „Teltonika“ Liepkalnyje taip pat planuoja pastatyti plastiko ir mechanikos gamyklą bei spausdintinio montažo plokščių gamyklą. Šiose gamyklose turėtų dirbti apie 350 specialistų.

10 000 kv. m ploto plastiko gamykloje už 20 mln. Eur įmonių grupė vystys naujas plastiko ir kitų medžiagų multikompleksinio liejimo technologijas. O pilnai robotizuota 25 000 kv. m spausdintinio montažo plokščių gamykla už 100 mln. Eur leis „Teltonikai“ tapti nepriklausomai nuo trečiųjų šalių komponentų tiekimo.

Lietuvos puslaidininkių pramonė Liepkalnyje?


Tarp keturiolikos „Teltonikos“ investicinių projektų artimiausiems dešimčiai metų – puslaidininkių pramonės įkūrimas Lietuvoje.

Pasak įmonių grupės prezidento, „Teltonika“ planuoja puslaidininkių tyrimų centrą ir laboratorijas, duomenų centrą, surinkimo ir testavimo gamyklą bei puslaidininkių lustų gamyklą statyti Liepkalnyje. „Šie keturi projektai sukurs dar 2 200 aukštos kvalifikacijos darbo vietų ir pareikalaus 3,1 mlrd. Eur investicijų. Puslaidininkių lustų MTEP ir laboratorijų bei duomenų centro įkūrimą tikimės įgyvendinti iki 2026 metų, puslaidininkių lustų surinkimo gamyklą – iki 2028 metų, o puslaidininkių lustų gamyklą – iki 2030 metų“, – teigia A. Paukštys.

2030 metais šiame 30 ha plotą apimančiame „Teltonika High-Tech Hill“ parke dirbs daugiau nei 5 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kuriančių ir gaminančių aukštąsias technologijas už 4 mlrd. eurų kasmet. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-03-30 11:51
Lietuvos oro uostai pradeda rinkos konsultacijas dėl balandžio pabaigoje planuojamo skelbti tarptautinio viešojo pirkimo: bus ieškoma Kauno oro uosto keleivių terminalo plėtros darbų rangovo. Plėtros darbai planuojami jau antroje metų pusėje ir truks apie dvejus metus. Juos atlikus Kauno oro uosto i...
nuotrauka
2023-03-30 11:23
2021-ųjų birželio pradžioje pradėtos sostinės Naugarduko gatvėje įsikūrusių Vilniaus lenkų kultūros namų priestato statybos baigtos. Projektą įgyvendinusi darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ keturių aukštų pastate įrengė patalpas kavinei ir viešbučiui, teatro salę, Lenki...
nuotrauka
2023-03-28 16:48
Neseniai baigtas tvarkyti Jonavos Arklių pašto stoties statinių kompleksas, kuris yra saugomas valstybės. Pastatų kompleksą sudaro arklidės, paštas, ratinė ir tvora su vartais. Kompleksas stovi kompoziciniu ir vizualiniu požiūriu svarbioje mieste vietoje, ašyje, jungiančioje Neries upės tiltą ir už ...
nuotrauka
2023-03-28 11:05
„Paupio turgus“ baigė atnaujinimo darbus ir lankytojus pasitinka praplėtęs restoranų erdves bei pasipuošęs nauju menininko Jurgio Tarabildos kūriniu. Atnaujinant turgų, atsisakyta 4 parduotuvių, vietoje jų įrengiant papildomas universalias erdves su 56 sėdimomis vietomis.
nuotrauka
2023-03-27 13:38
Vilniaus senamiesčio centre, šalia Rotušės, atidaromas „Radisson Hotel Group“ aukščiausios prabangos prekės ženklo viešbutis „Radisson Collection Astorija Vilnius“. Jis pakeitė iki pastato renovacijos ten pat veikusį „Radisson Blu“ viešbutį. Tai pirmasis „Radisson Collection“ viešbutis Lietuvoje ir ...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-03-25 10:53
Praėjusią savaitę AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) per Nasdaq pranešė, kad ketina teistis su buvusiu įmonės vadovu Daliumi Gesevičiumi.
nuotrauka
2023-03-24 09:25
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ sostinės Visorių rajone plėtoja gyvenamųjų namų kvartalą „Metų laikai“, kuriam siekiama gauti tvarumo sertifikatą „BREEAM In-Use“. Tai įmonės istorijoje pirmasis gyvenamas projektas, kuriam siekiama gauti tarptautinį pastatų tvarumo ženklą, atpažįstam...
nuotrauka
2023-03-22 11:21
Praėjusių metų rugsėjo 1-ąją, užbaigus I etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus centre duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito Licėjaus“ mokykla. Šią rekonstrukciją atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, dabar pasirašiusi virš 4 mln. eurų vertės sutartį dėl II etap...
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-21 07:35
Moduliniai konteineriai yra universalus gaminys su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis: juose gali būti įrengiamos biuro ar sandėliavimo patalpos, kirpyklos ar krautuvėlės, mokyklos arba vaikų darželiai, pirtys – panaudojimo galimybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinės statybos pastatų.
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik de...
nuotrauka
2023-03-17 11:10
Pasirengimas Mindaugo g. 12, Vilniuje esančio pastato atnaujinimui vyksta pilnu tempu. Šiuo metu vyksta šio pastato pritaikymo valstybės institucijų veiklai projektavimo darbai. Planuojama, kad pastate įsikurs net 8 valstybės įstaigos, bus sukurta daugiau nei 700 šiuolaikiškų darbo vietų. Įgyvendinu...
nuotrauka
2023-03-15 14:51
Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams – balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima p...
nuotrauka
2023-03-15 09:25
Jau visai netrukus Latvijos sostinės Rygos centre iškils modernus verslo centras, šalia kurio duris atvers ir milžiniškas daugiafunkcinis pastatas su šiuolaikiškai išvystyta infrastruktūra. Šio pastatų komplekso, pavadinto „Preses Nama Kvartāls“ (liet. „Spaustuvės kvartalas“), pirmojo etapo įgyvendi...
nuotrauka
2023-03-13 16:54
Metų pradžioje prasidėjo intensyvios naujojo keleivių išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos. Planuojama, kad pirmieji keleiviai iš šio terminalo išvyks 2025 m. pradžioje. Pasak Kristinos Greičiūtės, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos projektų vadovės, naujasis terminalas bus didelio pokyčio p...
nuotrauka
2023-03-13 12:04
Šalia Klaipėdos, Gindulių gyvenvietėje, pradedamas statyti naujas prekybos paskirties pastatas, kuriame įsikurs „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvė. Į naujo prekybos centro Klaipėdos rajone statybas planuojama investuoti 3,2 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-10 09:09
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas" parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas