2024 vasario 22 d. ketvirtadienis, 6:54
Reklama  |  facebook

„Teltonika“ pristatė 3,7 mlrd. eurų investicinius projektus Vilniaus merui

2022-04-05 08:22
„Teltonikos“ įmonių grupei pradėjus paruošiamuosius technologinio parko statybos darbus Liepkalnyje, aplankyti įmonės atvyko Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Susitikimo metu meras ir jo patarėja apžiūrėjo Liepkalnyje įsikūrusią modernią „Teltonika EMS“ gamyklą bei dalyvavo įmonių grupės investicinių projektų apžvalgos pristatyme.
nuotrauka
TELTONIKOS nuotr.


Minimos įmonės
Teltonikos įmonių grupė,
Vilniaus m. savivaldybė,
„Teltonikos“ įmonių grupė, projektuojanti ir gaminanti aukštųjų technologijų įrenginius, yra numačiusi 3,7 mlrd. Eur investicijas į 14 aukštos vertės projektų Lietuvoje, kuriuos planuojama įgyvendinti trimis etapais iki 2030 metų. Vienuolika iš jų yra planuojami Vilniuje, Liepkalnyje. Per pirmą etapą, nuo 2022 iki 2025 metų, bus įvykdyti 4 projektai, kurių investicijos sudarys 420 mln. Eur. Įgyvendinus šiuos projektus, čia darbą pradės 3 050 darbuotojų.

Kaip pasikeis Liepkalnio infrastruktūra?


„Teltonika High-Tech Hill“ pastatų komplekse Liepkalnyje iš viso yra numatyta 5 500 darbo vietų. Norint suvaldyti tokį žmonių srautą, prireiks tam tikrų sprendimų iš miesto savivaldybės.

Vilniaus mero teigimu, „Teltonikos“ pasirinkimas atliepia strateginius miesto plėtros planus.

„Miestui reikia tokių investicijų, jei norime, kad Lietuva sėkmingai konkuruotų pasaulyje. Vilnius tokiai plėtrai yra puiki vieta ir dėl talentingų žmonių, ir dėl draugiškumo verslui, ir dėl plėtros į miesto pietinę dalį galimybių bei strategijos. Žirnių-Liepkalnio viadukas, būtinas tokiems projektams, jau užbaigtas ir atlieka savo funkcijas, tačiau miesto susisiekimo infrastruktūra šioje miesto dalyje dar bus papildyta artimiausiais metais numatomu baigti miesto pietinio aplinkkelio projektu, netolimuose planuose - ir Liepkalnio gatvės rekonstrukcija“, - cituojamas R. Šimašius.

Elektronikos surinkimo gamykla ir biurų kompleksai

Jau 2023 metais Liepkalnyje, Ditvos gatvėje, už 75 mln. eurų iškils nauja 24 000 kv. m „Teltonikos“ elektronikos surinkimo gamykla, kurioje dirbs 700 įvairių kvalifikuotų specialistų ir bus 12 gamybos linijų. Šioje gamykloje grupės įmonės gamins telematikos prietaisus, tinklo įrangą, sekimo ir stebėjimo, telemedicinos ir kitus daiktų interneto įrenginius.

Įmonių grupės prezidentas Arvydas Paukštys pasidalino planuojamais pasiekti gamybos rezultatais: „Prie šiuo metu jau veikiančių 6 gamybos linijų ir dar 6 linijų „Teltonikos technologijų centre“ Molėtuose pridėję dar 12 naujų, bendrai Lietuvoje turėsime 24 gamybos linijas, kurios leis mums kasmet pagaminti iki 40 mln. vnt. daiktų interneto ir elektronikos gaminių.“

Be to, planuojama, kad didžiausia dalis Lietuvoje dirbančių įmonių grupės darbuotojų įsikels į šiuolaikišką 64 000 kv. m „Teltonika High-Tech Hill“ biurų kompleksą, į kurį bus investuota 220 mln. eurų. Šio komplekso esmė – sukurti geriausias sąlygas specialistams augti bei suteikti jiems namų komfortą darbe. Numatyta, kad šiame pastatų komplekse įsikurs ne tik darbo, bet ir įvairios laisvalaikio ir poilsio zonos, tokios kaip atsipalaidavimo kambariai, masažo kabinetai, sporto salė, valgykla su virtuvėlėmis, salė renginiams ir konferencijoms bei amfiteatras ant stogo, skirtas stebėti kylančius ir leidžiančius lėktuvus.

Pastatų kompleksas bus apsuptas vidinių kiemų su skirtingais lietuviškos gamtos vaizdais – pieva, mišku, ežeru, sodu ir parku. Kiemuose yra numatyti pasivaikščiojimo takai, piknikų zonos, pavėsinės, oranžerija, tvenkinys su paplūdimiu ir krepšinio aikštelė.

Darbuotojų bei mikrorajono gyventojų patogumui – 5 000 m2 „Teltonikos“ darželis ir 10 000 m2 mokykla

Siekdama skatinti kūrybiškumą ir supratimą apie technologijas nuo mažens, „Teltonikos“ įmonių grupė pradėjo rengti technologinės pakraipos darželio ir mokyklos 1–12 klasių moksleiviams įsteigimo Liepkalnyje galimybių studijas. Įmonių grupė siekia įgyvendinti šiuos projektus už 35 mln. Eur iki 2026 metų.

Darželis, talpinsiantis apie 300 vaikų, galėtų padėti spręsti darželių trūkumo sostinėje problemą bei padėtų pamatus vaikų kūrybiškumo lavinimui. Šalia galėtų įsikurti „Teltonikos“ technologinių mokslų profilio mokykla, kuri talpintų apie 900 artimiausių mikrorajonų vaikų. Šioje mokykloje vaikai galėtų papildomai mokytis inžinerijos, programavimo ir kitų disciplinų.

Liepkalnyje, kaip praneša įmonė, įskurs ir „Teltonikos“ IoT ir B2B akademijos, kuriose studentai galės nemokamai gauti darbinės praktikos, pasirinkę vieną iš daugelio krypčių: inžinerijos, programavimo, gaminių projektavimo ar testavimo, rinkodaros ir pardavimų bei kitų. Praktinius kursus ves „Teltonikos“ profesionalai.

Planuose ir specializuotos gamyklos

Iki 2024 metų „Teltonika“ Liepkalnyje taip pat planuoja pastatyti plastiko ir mechanikos gamyklą bei spausdintinio montažo plokščių gamyklą. Šiose gamyklose turėtų dirbti apie 350 specialistų.

10 000 kv. m ploto plastiko gamykloje už 20 mln. Eur įmonių grupė vystys naujas plastiko ir kitų medžiagų multikompleksinio liejimo technologijas. O pilnai robotizuota 25 000 kv. m spausdintinio montažo plokščių gamykla už 100 mln. Eur leis „Teltonikai“ tapti nepriklausomai nuo trečiųjų šalių komponentų tiekimo.

Lietuvos puslaidininkių pramonė Liepkalnyje?


Tarp keturiolikos „Teltonikos“ investicinių projektų artimiausiems dešimčiai metų – puslaidininkių pramonės įkūrimas Lietuvoje.

Pasak įmonių grupės prezidento, „Teltonika“ planuoja puslaidininkių tyrimų centrą ir laboratorijas, duomenų centrą, surinkimo ir testavimo gamyklą bei puslaidininkių lustų gamyklą statyti Liepkalnyje. „Šie keturi projektai sukurs dar 2 200 aukštos kvalifikacijos darbo vietų ir pareikalaus 3,1 mlrd. Eur investicijų. Puslaidininkių lustų MTEP ir laboratorijų bei duomenų centro įkūrimą tikimės įgyvendinti iki 2026 metų, puslaidininkių lustų surinkimo gamyklą – iki 2028 metų, o puslaidininkių lustų gamyklą – iki 2030 metų“, – teigia A. Paukštys.

2030 metais šiame 30 ha plotą apimančiame „Teltonika High-Tech Hill“ parke dirbs daugiau nei 5 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kuriančių ir gaminančių aukštąsias technologijas už 4 mlrd. eurų kasmet. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...
nuotrauka
2024-02-07 09:42
Nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Releven" gavo 20 mln. eurų finansavimą Vilniaus Senamiestyje plėtojamam gyvenamajam kvartalui „Sanguškų parkas", į kurį per visą statybų laikotarpį ketinama investuoti apie 40 mln. eurų. Finansavimą projektui suteikė specializuotas Estijos kapitalo bankas „Bi...
nuotrauka
2024-02-05 09:12
Pokyčiai Daugiafunkcio komplekso projekte: fondas „Baltcap" pasitraukia, bendrovė „Hanner" planuoja perimti projektą. Vasario pabaigoje dėl projekto statybos indeksavimo ir kitų pakeitimų balsuos Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 12:20
Išankstiniais „Citus" analitikų duomenimis, pirminės būsto rinkos Vilniuje ir Kaune pirmąjį naujų metų mėnesį pabaigė gan ryškiu spurtu: pagal sausį sudarytų sandorių skaičių Kaune tai buvo geriausias rezultatas per paskutinius 18 mėn., Vilniuje – trečias per tą patį laikotarpį. Tuo tarpu, Klaipėdoj...
nuotrauka
2024-02-01 13:46
Lietuvos bankui suteikus leidimą, naujuoju SBA grupės investicijų valdymo įmonės „Capitalica“ valdybos nariu patvirtintas Nerijus Aukščiūnas. Daugiau nei 20 metų patirtį sukaupęs finansų sektoriuje jis lygiagrečiai ir toliau tęs darbą grupės Iždo departamento vadovo pareigose.
nuotrauka
2024-01-31 13:56
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už veiklos tęsimą neturint teisės panaikino UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato, leidžiančio būti ypatingo statinio statybos rangovu ir statinio dalies ekspertizės rangovu, galiojimą.
nuotrauka
2024-01-31 11:31
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad yra pagrindas stabdyti civilinę bylą dėl perkančiosios organizacijos VĮ Ignalinos atominės elektrinės priimtų sprendimų teisėtumo tarptautiniame viešajame pirkime dėl mažai ir vidutiniškai radioaktyvių trumpaamžių atliekų paviršinio atliekyno, kol bus išn...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas