2023 birželio 7 d. trečiadienis, 8:15
Reklama  |  facebook

„Tikslita“: nebijanti iššūkių įmonė ir biurą įrengs, ir namą pastatys Fotogalerija

2016-01-05 16:57,      Papildyta fotogalerija 2016-01-06 08:45
Pastaruoju metu Vilniuje duris atveria vis nauji modernūs biurai. Juos įrengiant panaudotos naujausios medžiagos ir technologijos, o šiuolaikiškame interjere suformuotos ne tik patogios erdvės darbui, bet ir poilsio zonos.
nuotrauka
Esminis patarimas potencialiam klientui labai paprastas: reikia turėti viziją. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Tikslita, UAB
O vienas iš naujausių, vos prieš kelis mėnesius Vilniuje duris atvėręs danų kapitalo bendrovės „Adform“ biuras tikrai galėtų būti vadinamas ir nauja apdailos darbus jame atlikusios statybų bendrovės „Tikslita“ vizitine kortele.

„Adform“ – biuras, ant kurio sienų galima rašyti

Pasak įmonės, kurios darbuotojai gali ne tik įrengti pertvaras, lubas, nutinkuoti sienas ar apklijuoti jas tapetais arba plytelėmis, bet ir pastatyti statinius nuo A iki Z, direktoriaus Algirdo Tumosos, įrengiant išskirtinį didelio „Adform“ biuro interjerą jiems netrūko iššūkių. Tačiau darbus atlikę meistrai įrodė, kad įmonės pavadinime ne be reikalo užkoduota, jog jie dirba „tiksliai, laiku ir kokybiškai“.

„Adform“ biure sienos yra skirtingų spalvų, kai kur panaudoti fototapetai, o dalį sienų ir kolonų architektai nusprendė palikti betoninių – monolitą be jokios apdailos. Tad vienas iš įrengusios gipso kartono pertvaras, lubas, sienas, išklojusios plyteles ir kitus apdailos darbus atlikusios įmonės specialistams tekusių iššūkių – kruopščiai sujungti pastato konstrukcijas ir apdailą taip, kad tie skirtumai ne badytų akis, o savotiškai papildytų vienas kitą, tarsi žaistų – kad „ta grubi statyba darniai susilietų su „išlaižyta“ apdaila.

„Plika akimi to, kad ši užduotis nebuvo paprasta, gal ir nesimato, tačiau atliekant tokius darbus reikia daugiau laiko, kruopštumo ir specifinių įgūdžių. Tiesiog nutinkuoti betoną būtų paprasčiau ir lengviau, o čia savotiškas žaidimas – betonas tai pasislepia po glaistytomis sienomis, pakabinamomis lubomis, šviestuvais, tai vėl atsiranda. Teko taip sujungti dvi medžiagas, pavyzdžiui monolitinę koloną su gipso kartono pertvara, kad neliktų jokių nelygumų. Galima paklaida apdailoje tik 1-2 milimetrai, konstrukcijose leistini nuokrypiai 10-15 milimetrų. Tačiau šie perėjimai nuo vienos faktūros prie kitos, mano nuomone, yra vienas iš šio biuro išskirtinumų“, – sako UAB „Tikslita“ vadovas.

Kalbėdamas apie naujoves, kurias teko įrengti šiame biure, jis pasakoja, kad kai kuriuos biuro sienų fragmentus teko nudažyti specialiais dažais, ant kurių galima rašyti kreida, o pasitarimų kambariuose dalis sienų padengtos specialia danga, ant kurios galima rašyti markeriais.

Panorėję darbuotojai gali aprašinėti visą sieną nuo grindų iki pat lubų – ji lengvai nusivalo kempinėle.

„Tai suteikia sienai papildomą funkciją“, – sako A. Tumosa pridurdamas, kad neįgudusia akimi nelengva atskirti, ant kurios sienos galima rašyti.

O štai sanitarinius „Adform“ biurų pastato mazgus „Tikslitos“ vadovas vadina savotiška statinio navigacijos sistema. Danų architektai sumanė, kad kiekviename aukšte jų grindų raštas turi būti kitoks, todėl darbuotojas, arba, kaip vadina A. Tumosa, „vietinis žmogus“, užėjęs į tualetą „tikriausiai galėtų pasakyti, kuriame aukšte jis yra“.

Ne vieną biurą įrengusios bendrovės vadovas negaili pagyrimų architektams. Pasak A. Tumosos, dirbti „Adform“ biure buvo gera, nes čia jie darbavosi „ranka rankon su architektais – jie parengė tvarkingą ir novatorišką projektą, o mūsų užduotis buvo tiksliai įgyvendinti jų sprendimus ir sumanymus“.

Kiekvienas biuras – naujas iššūkis

Prieš kelerius metus sukurta įmonė įrengė ne vieną garsios tarptautinės kompanijos biurą. UAB „Tikslita“ darbavosi „Beyer“ atstovybės biure, įrengė naujus TELE 2, DNB banko biurus, UAB „Standa“, UAB „Lifodas“ gamybines administracines patalpas, parduotuves didžiuosiuose prekybos centruose „Akropolis“, „Panorama“, sostinės Gedimino prospekte.

Ir kiekvienas iš šių objektų buvo savotiškas iššūkis, kadangi dviejų vienodų užduočių nebūna: skiriasi užsakovų pageidavimai ir tų, kurie dirbs biure, veiklos pobūdis, o dėl to ir architektai siūlo skirtingus sprendimus. Jei biure įsikurs teisines paslaugas teikianti firma, jos poreikiai bus visai kitokie, negu kuo nors prekiaujančios įmonės, kuriai galbūt prireiks net sandėliuko, trečiai kompanijai reikės kambarėlio, kuriame darbuotojai gali pailsėti laisvalaikiu, ketvirtai – salės, o penktai – net kelių salių.

O štai pasauliniai prekybos tinklai visur įrengiami vienodai. A. Tumosa, kurio vadovaujami vyrai yra įrengę ne vieną garsių tinklų parduotuvę („Lindex“, „Marks & Spencer“) „Akropolyje“, lygindamas darbą jose su įprasto modernaus biuro įrengimu aiškina, kad pastaruosiuose architektai ir dizaineriai turi daugiau galimybių saviraiškai, tad ir jų sumanymus įgyvendinantiems meistrams atsiranda daug įvairių iššūkių, o didžiųjų tinklų parduotuvės iš esmės skiriasi tik dydžiu. Nors kas kelerius metus architektai keičia parduotuvių įvaizdį, bet vis tiek jis visame tinkle išlieka vienodas – ir Vilniuje, ir Hamburge, ir Prahoje: tos pačios spalvos, tokios pačios plytelės, taip pat lentynose išdėstytos prekės.

„Viena vertus, mums lengviau dirbti pagal tokį „šabloną“, nes įrengęs vieną tinklo parduotuvę jau žinai, ko iš tavęs reikalaus kitose. Ir jei tavo darbo kokybė užsakovą tenkina, jis ir kitą kartą tave kvies. Kita vertus, įgyvendinti originalų projektą ir mums įdomiau“, – prisipažįsta A. Tumosa.

Anot pašnekovo, iššūkių netrūksta nei sudėtingame, nei iš pirmo žvilgsnio paprastame projekte. O koks bus biuras, priklauso nuo kelių dalykų. Kadangi praktiškai nėra užsakovų, kurie viską atiduotų į architektų rankas, daug lemia ir jų požiūris, pastebi pašnekovas. Pridūręs, kad dažniausiai architektai gali įgyvendinti apie pusę savo idėjų, A. Tumosa sako, kad nemažai lemia ir suma, skiriama biurui įrengti. Architektai ir dizaineriai dažniausiai samdomi tada, kai įrengiami dideli modernūs biurai, bei tada, kai užsakovas nori ko nors išskirtinio. O tie, kuriems reikia tipinio biuro, paprastai stengiasi nesamdyti papildomo specialisto. Tokiais atvejais užsakovui į pagalbą ateina „Tikslitos“ meistrai.

„Nors mūsų įmonėje dizainerių nėra, mes esame sukaupę nemažai patirties, todėl pageidaujantiems daugiau ar mažiau įprasto biuro, išklausę užsakovo pageidavimus patys galime patarti, kokios spalvos ir pertvaros labiausiai tiks ir įrengti gražų bei patogų biurą. O jei užsakovas pageidauja įdomesnių sprendimų ar nori priderinti prie sienų apdailos lubas, šviestuvus ir reikia architekto pagalbos, galime pasiūlyti savo partnerius, su kuriais bendradarbiaujame ne vienerius metus“, – aiškina A. Tumosa.
Nuo pamatų iki rakto

Įrengti biurų, kurių dideliuose moderniuose pastatuose dažniausiai būna ne vienas, „Tikslitos“ meistrai paprastai kviečiami tada, kai pagrindinės pastato konstrukcijos jau būna pastatytos. Tačiau palyginti jaunoje įmonėje dirbantys specialistai yra sukaupę 10-15 metų darbo patirtį ir drąsiai imasi didesnių projektų.

Įmonės vizitine kortele galėtų būti ne tik puikiai įrengti „Adform“ ir kiti biurai bei parduotuvės prestižinėse sostinės vietose, bet ir ypatingo visų darbuotojų susitelkimo ir patirties pareikalavę privatūs pastatai, viešojo naudojimo rekreacinė miško infrastruktūra prie Luokesaičio ežero (Molėtų raj.). Čia bendrovės specialistai ne tik nutiesė akmenimis grįstus takus ir įrengė medinius tiltus ant įtemptų lynų, bet ir pastatė pavėsines bei įrengė laužavietes.

Įmonė yra pastačiusi ir įrengusi nemažai administracinių, visuomeninių, individualių gyvenamųjų namų Vilniuje, Molėtuose, kitose Lietuvos vietose. Pamatų, monolitinių ir mūrinių sienų, perdangų, ventiliuojamo ir tinkuojamo fasado, stogų, hidroizoliacijos įrengimas, įvairios terasos, šildymo ir vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemos, elektra, vidaus apdaila, aplinka – tai toli gražu ne visas darbų, kuriuos atlieka UAB „Tikslita“, sąrašas.

Bendrovė restauruoja, renovuoja bei rekonstruoja pastatus, montuoja monolitinio gelžbetonio ir metalo konstrukcijas, šiltina fasadus, atlieka vidaus ir lauko inžinerijos darbus, įrengia geoterminio šildymo sistemas, išvedžioja pastatuose elektros laidus. Įmonės, kuriai suteikta teisė būti ypatingo statinio statybos rangovu, specialistai taip pat atlieka statinio statybos techninę priežiūrą, įvertina statinių techninę būklę bei jų atitikimą nustatytiems reikalavimams, nustato statybos defektus bei teikia pasiūlymus, kaip juos efektyviai šalinti.

„Mes tikrai nesame vienadienė plaštakė. Mūsų komandos branduolį sudaro maždaug 20 žmonių. Dalis jų yra aukštos kvalifikacijos apdailininkai, o kiti puikiai įvaldę ir kitas statybines profesijas, todėl nedidelius komercinius pastatus mes galime ir pastatyti, ir įrengti. Kaip sakoma, nuo A iki Z – nuo pamatų iki aplinkos darbų“, – pasakoja A. Tumosa.

Pašnekovas priduria, kad su tais, kurie ieško pigiausiai dirbančių ir tikisi kokybės už mažiausią kainą, jiems ne pakeliui, nes įmonės vertę ir patikimumą lemia ne tik klientui priimtina pinigų suma, bet ir pastovus kolektyvas, aukšta darbo kokybė bei nustatytų terminų laikymasis. Būtent todėl įmonės pavadinime ir užkoduota „dirbti tiksliai, viską atlikti laiku ir kokybiškai“. Kita vertus, kokybiškos medžiagos nemažai ir kainuoja.

„Vieni perka maišą klijų už 10 litų, o kiti – už 20, nes jie geresni. Žinoma, padaryti galima ir su prastesniais, tačiau po kurio laiko viską teks perdaryti, nes klijai dažniausiai atšoka. Mes renkamės kokybę, nes norime, kad įmonė ir ateityje sėkmingai dirbtų, o mūsų tikslas – įvykdyti projektą griežtai laikantis grafikų nuo pirmos iki paskutinės minutės – nuo susitikimo su potencialiu klientu iki raktų jam įteikimo“, – pabrėžia jis.

Svarbiausias patarimas: žinoti, ko nori

Į klausimą, kokius namų darbus turėtų atlikti ir ką žinoti potencialus užsakovas prieš kreipdamasis į šią ar bet kurią kitą statybos įmonę su prašymu įrengti biurą, A. Tumosa atsako, kad yra keli esminiai skirtumai tarp biuro ir gyvenamojo namo.

„Biurams geriau tinka atsparesnės dilumui, trynimuisi medžiagos, todėl renkantis kiliminę dangą, plyteles visada atkreipiamas dėmesys, kokios jie atsparumo klasės. Dažus biurui geriau rinktis plaunamus. Kitas dalykas – kuo mažiau biure detalių, smulkmenų – tuo geriau. Jei interjerą individualiame name palygintume su visiems žinoma „puzzle“ dėlione, reikės 5 ar net 10 tūkstančių detalių, o biurui užteks ir tūkstančio“, – sako jis ir priduria, kad individualiame name dažniausiai naudojamos brangesnės statybinės medžiagos, daugiau nestandartinių metalo gaminių, todėl jo projektas ir įrengimas sąlygiškai brangesnis negu biuro.

Taip pat svarbu pernelyg neapkrauti biuro, nepiktnaudžiauti pertvarų gausa, bet pasirinkti tokias, kuriomis, esant poreikiui, būtų galima šiek tiek keisti erdves ir darbo vietų išdėstymą, ir nesirinkti tamsių stalų, nes tai papildomai vargina darbuotojus.

O esminis patarimas potencialiam klientui, pasak UAB „Tikslita“ vadovo A. Tumosos, labai paprastas: reikia turėti viziją – žinoti, ko iš tikrųjų nori, įsivaizduoti būsimą biurą ir savo poreikius bei lūkesčius kuo konkrečiau išsakyti specialistams.

Reklama

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-05-30 06:12
Turto bankas pristato pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymus: seną instituto pastatą A. Goštauto g. 11 Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Lygiagrečiai baigiama rengtis atviro tarptautinio architektūrinio-urban...
nuotrauka
2023-05-25 06:16
Šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi. Po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šio pastato projektiniams pasiūlymams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-19 09:51
Įsirenginėjant nedidelį būstą ar perprojektuojant dabartinį, gali kilti klausimų, kaip tinkamai susiplanuoti erdves, kad šios būtų kuo efektyviau išnaudotos bei atlieptų poreikius. Patariama atkreipti dėmesį į kelis dalykus: natūralų apšvietimą, elektros instaliacijos planą ir sudėlioti aiškius prio...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
2023-04-25 13:48
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų vizitinė kortelė, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei funkcionalumas. Tokį vaidmenį vienos iš instagramo tinklaraščių autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę ...
nuotrauka
2023-04-24 07:10
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinkta Lietuvos architektų rūmų taryba ir pirmininku. Susitikimo metu diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksč...
nuotrauka
2023-04-19 14:00
Beveik prieš trejus metus miesto susigrąžinta ir jau iki šiol kosmetinių pokyčių sulaukusi Stoties turgaus teritorija ruošiasi kur kas ryškesniems pokyčiams. Balandžio 20 d. (ketvirtadienį) viešąjį konkursą laimėjusi architektų komanda rengia viešą projektinių pasiūlymų pristatymą visuomenei. Jų par...
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-04-13 07:55
Chrestomatinė frazė apie velnią, slypintį detalėse, gerai žinoma ne tik architektams. Viena detalė gali sugadinti net ir patį įstabiausią pastatą. Bet detalė taip pat gali tapti patraukliu, vizualiai jungiančiu pastato elementu. Viena pastarųjų – nestandartinės žaliuzės, įrengtos Vilniaus Paupyje.
nuotrauka
2023-04-09 09:41
Nemažai gyventojų renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose reikia nepamiršti keleto pagrindi...
nuotrauka
2023-04-07 11:55
Šnipiškių rajonas istoriniuose šaltiniuose įvardinamas ne tik kaip Vilniaus statyboms reikalingų plytų gamintojas bei miesto kūrybinio potencialo lopšys, bet ir kaip kaip kelio iš Lietuvos sostinės į Vakarų Europą pradžia. Toks Šnipiškių santykis su miestu ir šiandien yra panašus, tik jau labiau per...
nuotrauka
2023-04-06 10:20
Šiuolaikinis miestas – gyvas organizmas, kuriame nuolat kyla nauji pastatai, o jo istoriją mena senamiestis, saugomas paveldo organizacijų. Tačiau kaip išsaugoti unikalų miesto kraštovaizdį leidžiant kilti naujiems statiniams? KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslo prodekanė Aušra Mlin...
nuotrauka
2023-04-05 13:24
Miegamasis – ramiausia namų dalis, skirta poilsiui. Tinkamai įrengta miegamojo erdvė padeda atsipalaiduoti ir gerina miego kokybę. Nesvarbu, ar įsikuriate naujuose namuose, ar atnaujinate dabartinį miegamąjį, yra kelios pagrindinės sritys, į kurias turėtumėte sutelkti dėmesį.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-28 16:50
Turto banko skelbtą viešą atranką organizuoti A. Goštauto g. administracinio kvartalo architektūrinį konkursą laimėjo Lietuvos architektų sąjunga. Planuojama, kad kvartalo architektūrinis konkursas bus paskelbtas liepą. Jam įvykus paaiškės, kaip atrodys administracinis kompleksas, kuriame įsikurs da...
nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras