2024 birželio 17 d. pirmadienis, 3:30
Reklama  |  facebook

„Tikslita“: nebijanti iššūkių įmonė ir biurą įrengs, ir namą pastatys Fotogalerija

2016-01-05 16:57,      Papildyta fotogalerija 2016-01-06 08:45
Pastaruoju metu Vilniuje duris atveria vis nauji modernūs biurai. Juos įrengiant panaudotos naujausios medžiagos ir technologijos, o šiuolaikiškame interjere suformuotos ne tik patogios erdvės darbui, bet ir poilsio zonos.
nuotrauka
Esminis patarimas potencialiam klientui labai paprastas: reikia turėti viziją. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Tikslita, UAB
O vienas iš naujausių, vos prieš kelis mėnesius Vilniuje duris atvėręs danų kapitalo bendrovės „Adform“ biuras tikrai galėtų būti vadinamas ir nauja apdailos darbus jame atlikusios statybų bendrovės „Tikslita“ vizitine kortele.

„Adform“ – biuras, ant kurio sienų galima rašyti

Pasak įmonės, kurios darbuotojai gali ne tik įrengti pertvaras, lubas, nutinkuoti sienas ar apklijuoti jas tapetais arba plytelėmis, bet ir pastatyti statinius nuo A iki Z, direktoriaus Algirdo Tumosos, įrengiant išskirtinį didelio „Adform“ biuro interjerą jiems netrūko iššūkių. Tačiau darbus atlikę meistrai įrodė, kad įmonės pavadinime ne be reikalo užkoduota, jog jie dirba „tiksliai, laiku ir kokybiškai“.

„Adform“ biure sienos yra skirtingų spalvų, kai kur panaudoti fototapetai, o dalį sienų ir kolonų architektai nusprendė palikti betoninių – monolitą be jokios apdailos. Tad vienas iš įrengusios gipso kartono pertvaras, lubas, sienas, išklojusios plyteles ir kitus apdailos darbus atlikusios įmonės specialistams tekusių iššūkių – kruopščiai sujungti pastato konstrukcijas ir apdailą taip, kad tie skirtumai ne badytų akis, o savotiškai papildytų vienas kitą, tarsi žaistų – kad „ta grubi statyba darniai susilietų su „išlaižyta“ apdaila.

„Plika akimi to, kad ši užduotis nebuvo paprasta, gal ir nesimato, tačiau atliekant tokius darbus reikia daugiau laiko, kruopštumo ir specifinių įgūdžių. Tiesiog nutinkuoti betoną būtų paprasčiau ir lengviau, o čia savotiškas žaidimas – betonas tai pasislepia po glaistytomis sienomis, pakabinamomis lubomis, šviestuvais, tai vėl atsiranda. Teko taip sujungti dvi medžiagas, pavyzdžiui monolitinę koloną su gipso kartono pertvara, kad neliktų jokių nelygumų. Galima paklaida apdailoje tik 1-2 milimetrai, konstrukcijose leistini nuokrypiai 10-15 milimetrų. Tačiau šie perėjimai nuo vienos faktūros prie kitos, mano nuomone, yra vienas iš šio biuro išskirtinumų“, – sako UAB „Tikslita“ vadovas.

Kalbėdamas apie naujoves, kurias teko įrengti šiame biure, jis pasakoja, kad kai kuriuos biuro sienų fragmentus teko nudažyti specialiais dažais, ant kurių galima rašyti kreida, o pasitarimų kambariuose dalis sienų padengtos specialia danga, ant kurios galima rašyti markeriais.

Panorėję darbuotojai gali aprašinėti visą sieną nuo grindų iki pat lubų – ji lengvai nusivalo kempinėle.

„Tai suteikia sienai papildomą funkciją“, – sako A. Tumosa pridurdamas, kad neįgudusia akimi nelengva atskirti, ant kurios sienos galima rašyti.

O štai sanitarinius „Adform“ biurų pastato mazgus „Tikslitos“ vadovas vadina savotiška statinio navigacijos sistema. Danų architektai sumanė, kad kiekviename aukšte jų grindų raštas turi būti kitoks, todėl darbuotojas, arba, kaip vadina A. Tumosa, „vietinis žmogus“, užėjęs į tualetą „tikriausiai galėtų pasakyti, kuriame aukšte jis yra“.

Ne vieną biurą įrengusios bendrovės vadovas negaili pagyrimų architektams. Pasak A. Tumosos, dirbti „Adform“ biure buvo gera, nes čia jie darbavosi „ranka rankon su architektais – jie parengė tvarkingą ir novatorišką projektą, o mūsų užduotis buvo tiksliai įgyvendinti jų sprendimus ir sumanymus“.

Kiekvienas biuras – naujas iššūkis

Prieš kelerius metus sukurta įmonė įrengė ne vieną garsios tarptautinės kompanijos biurą. UAB „Tikslita“ darbavosi „Beyer“ atstovybės biure, įrengė naujus TELE 2, DNB banko biurus, UAB „Standa“, UAB „Lifodas“ gamybines administracines patalpas, parduotuves didžiuosiuose prekybos centruose „Akropolis“, „Panorama“, sostinės Gedimino prospekte.

Ir kiekvienas iš šių objektų buvo savotiškas iššūkis, kadangi dviejų vienodų užduočių nebūna: skiriasi užsakovų pageidavimai ir tų, kurie dirbs biure, veiklos pobūdis, o dėl to ir architektai siūlo skirtingus sprendimus. Jei biure įsikurs teisines paslaugas teikianti firma, jos poreikiai bus visai kitokie, negu kuo nors prekiaujančios įmonės, kuriai galbūt prireiks net sandėliuko, trečiai kompanijai reikės kambarėlio, kuriame darbuotojai gali pailsėti laisvalaikiu, ketvirtai – salės, o penktai – net kelių salių.

O štai pasauliniai prekybos tinklai visur įrengiami vienodai. A. Tumosa, kurio vadovaujami vyrai yra įrengę ne vieną garsių tinklų parduotuvę („Lindex“, „Marks & Spencer“) „Akropolyje“, lygindamas darbą jose su įprasto modernaus biuro įrengimu aiškina, kad pastaruosiuose architektai ir dizaineriai turi daugiau galimybių saviraiškai, tad ir jų sumanymus įgyvendinantiems meistrams atsiranda daug įvairių iššūkių, o didžiųjų tinklų parduotuvės iš esmės skiriasi tik dydžiu. Nors kas kelerius metus architektai keičia parduotuvių įvaizdį, bet vis tiek jis visame tinkle išlieka vienodas – ir Vilniuje, ir Hamburge, ir Prahoje: tos pačios spalvos, tokios pačios plytelės, taip pat lentynose išdėstytos prekės.

„Viena vertus, mums lengviau dirbti pagal tokį „šabloną“, nes įrengęs vieną tinklo parduotuvę jau žinai, ko iš tavęs reikalaus kitose. Ir jei tavo darbo kokybė užsakovą tenkina, jis ir kitą kartą tave kvies. Kita vertus, įgyvendinti originalų projektą ir mums įdomiau“, – prisipažįsta A. Tumosa.

Anot pašnekovo, iššūkių netrūksta nei sudėtingame, nei iš pirmo žvilgsnio paprastame projekte. O koks bus biuras, priklauso nuo kelių dalykų. Kadangi praktiškai nėra užsakovų, kurie viską atiduotų į architektų rankas, daug lemia ir jų požiūris, pastebi pašnekovas. Pridūręs, kad dažniausiai architektai gali įgyvendinti apie pusę savo idėjų, A. Tumosa sako, kad nemažai lemia ir suma, skiriama biurui įrengti. Architektai ir dizaineriai dažniausiai samdomi tada, kai įrengiami dideli modernūs biurai, bei tada, kai užsakovas nori ko nors išskirtinio. O tie, kuriems reikia tipinio biuro, paprastai stengiasi nesamdyti papildomo specialisto. Tokiais atvejais užsakovui į pagalbą ateina „Tikslitos“ meistrai.

„Nors mūsų įmonėje dizainerių nėra, mes esame sukaupę nemažai patirties, todėl pageidaujantiems daugiau ar mažiau įprasto biuro, išklausę užsakovo pageidavimus patys galime patarti, kokios spalvos ir pertvaros labiausiai tiks ir įrengti gražų bei patogų biurą. O jei užsakovas pageidauja įdomesnių sprendimų ar nori priderinti prie sienų apdailos lubas, šviestuvus ir reikia architekto pagalbos, galime pasiūlyti savo partnerius, su kuriais bendradarbiaujame ne vienerius metus“, – aiškina A. Tumosa.
Nuo pamatų iki rakto

Įrengti biurų, kurių dideliuose moderniuose pastatuose dažniausiai būna ne vienas, „Tikslitos“ meistrai paprastai kviečiami tada, kai pagrindinės pastato konstrukcijos jau būna pastatytos. Tačiau palyginti jaunoje įmonėje dirbantys specialistai yra sukaupę 10-15 metų darbo patirtį ir drąsiai imasi didesnių projektų.

Įmonės vizitine kortele galėtų būti ne tik puikiai įrengti „Adform“ ir kiti biurai bei parduotuvės prestižinėse sostinės vietose, bet ir ypatingo visų darbuotojų susitelkimo ir patirties pareikalavę privatūs pastatai, viešojo naudojimo rekreacinė miško infrastruktūra prie Luokesaičio ežero (Molėtų raj.). Čia bendrovės specialistai ne tik nutiesė akmenimis grįstus takus ir įrengė medinius tiltus ant įtemptų lynų, bet ir pastatė pavėsines bei įrengė laužavietes.

Įmonė yra pastačiusi ir įrengusi nemažai administracinių, visuomeninių, individualių gyvenamųjų namų Vilniuje, Molėtuose, kitose Lietuvos vietose. Pamatų, monolitinių ir mūrinių sienų, perdangų, ventiliuojamo ir tinkuojamo fasado, stogų, hidroizoliacijos įrengimas, įvairios terasos, šildymo ir vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemos, elektra, vidaus apdaila, aplinka – tai toli gražu ne visas darbų, kuriuos atlieka UAB „Tikslita“, sąrašas.

Bendrovė restauruoja, renovuoja bei rekonstruoja pastatus, montuoja monolitinio gelžbetonio ir metalo konstrukcijas, šiltina fasadus, atlieka vidaus ir lauko inžinerijos darbus, įrengia geoterminio šildymo sistemas, išvedžioja pastatuose elektros laidus. Įmonės, kuriai suteikta teisė būti ypatingo statinio statybos rangovu, specialistai taip pat atlieka statinio statybos techninę priežiūrą, įvertina statinių techninę būklę bei jų atitikimą nustatytiems reikalavimams, nustato statybos defektus bei teikia pasiūlymus, kaip juos efektyviai šalinti.

„Mes tikrai nesame vienadienė plaštakė. Mūsų komandos branduolį sudaro maždaug 20 žmonių. Dalis jų yra aukštos kvalifikacijos apdailininkai, o kiti puikiai įvaldę ir kitas statybines profesijas, todėl nedidelius komercinius pastatus mes galime ir pastatyti, ir įrengti. Kaip sakoma, nuo A iki Z – nuo pamatų iki aplinkos darbų“, – pasakoja A. Tumosa.

Pašnekovas priduria, kad su tais, kurie ieško pigiausiai dirbančių ir tikisi kokybės už mažiausią kainą, jiems ne pakeliui, nes įmonės vertę ir patikimumą lemia ne tik klientui priimtina pinigų suma, bet ir pastovus kolektyvas, aukšta darbo kokybė bei nustatytų terminų laikymasis. Būtent todėl įmonės pavadinime ir užkoduota „dirbti tiksliai, viską atlikti laiku ir kokybiškai“. Kita vertus, kokybiškos medžiagos nemažai ir kainuoja.

„Vieni perka maišą klijų už 10 litų, o kiti – už 20, nes jie geresni. Žinoma, padaryti galima ir su prastesniais, tačiau po kurio laiko viską teks perdaryti, nes klijai dažniausiai atšoka. Mes renkamės kokybę, nes norime, kad įmonė ir ateityje sėkmingai dirbtų, o mūsų tikslas – įvykdyti projektą griežtai laikantis grafikų nuo pirmos iki paskutinės minutės – nuo susitikimo su potencialiu klientu iki raktų jam įteikimo“, – pabrėžia jis.

Svarbiausias patarimas: žinoti, ko nori

Į klausimą, kokius namų darbus turėtų atlikti ir ką žinoti potencialus užsakovas prieš kreipdamasis į šią ar bet kurią kitą statybos įmonę su prašymu įrengti biurą, A. Tumosa atsako, kad yra keli esminiai skirtumai tarp biuro ir gyvenamojo namo.

„Biurams geriau tinka atsparesnės dilumui, trynimuisi medžiagos, todėl renkantis kiliminę dangą, plyteles visada atkreipiamas dėmesys, kokios jie atsparumo klasės. Dažus biurui geriau rinktis plaunamus. Kitas dalykas – kuo mažiau biure detalių, smulkmenų – tuo geriau. Jei interjerą individualiame name palygintume su visiems žinoma „puzzle“ dėlione, reikės 5 ar net 10 tūkstančių detalių, o biurui užteks ir tūkstančio“, – sako jis ir priduria, kad individualiame name dažniausiai naudojamos brangesnės statybinės medžiagos, daugiau nestandartinių metalo gaminių, todėl jo projektas ir įrengimas sąlygiškai brangesnis negu biuro.

Taip pat svarbu pernelyg neapkrauti biuro, nepiktnaudžiauti pertvarų gausa, bet pasirinkti tokias, kuriomis, esant poreikiui, būtų galima šiek tiek keisti erdves ir darbo vietų išdėstymą, ir nesirinkti tamsių stalų, nes tai papildomai vargina darbuotojus.

O esminis patarimas potencialiam klientui, pasak UAB „Tikslita“ vadovo A. Tumosos, labai paprastas: reikia turėti viziją – žinoti, ko iš tikrųjų nori, įsivaizduoti būsimą biurą ir savo poreikius bei lūkesčius kuo konkrečiau išsakyti specialistams.

Reklama

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras