2025 m. liepos 7 d. pirmadienis, 0:37:46
Reklama  |  facebook

„Tikslita“: nebijanti iššūkių įmonė ir biurą įrengs, ir namą pastatys Fotogalerija

2016-01-05 16:57,      Papildyta fotogalerija 2016-01-06 08:45
Pastaruoju metu Vilniuje duris atveria vis nauji modernūs biurai. Juos įrengiant panaudotos naujausios medžiagos ir technologijos, o šiuolaikiškame interjere suformuotos ne tik patogios erdvės darbui, bet ir poilsio zonos.
nuotrauka
Esminis patarimas potencialiam klientui labai paprastas: reikia turėti viziją. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Tikslita, UAB
O vienas iš naujausių, vos prieš kelis mėnesius Vilniuje duris atvėręs danų kapitalo bendrovės „Adform“ biuras tikrai galėtų būti vadinamas ir nauja apdailos darbus jame atlikusios statybų bendrovės „Tikslita“ vizitine kortele.

„Adform“ – biuras, ant kurio sienų galima rašyti

Pasak įmonės, kurios darbuotojai gali ne tik įrengti pertvaras, lubas, nutinkuoti sienas ar apklijuoti jas tapetais arba plytelėmis, bet ir pastatyti statinius nuo A iki Z, direktoriaus Algirdo Tumosos, įrengiant išskirtinį didelio „Adform“ biuro interjerą jiems netrūko iššūkių. Tačiau darbus atlikę meistrai įrodė, kad įmonės pavadinime ne be reikalo užkoduota, jog jie dirba „tiksliai, laiku ir kokybiškai“.

„Adform“ biure sienos yra skirtingų spalvų, kai kur panaudoti fototapetai, o dalį sienų ir kolonų architektai nusprendė palikti betoninių – monolitą be jokios apdailos. Tad vienas iš įrengusios gipso kartono pertvaras, lubas, sienas, išklojusios plyteles ir kitus apdailos darbus atlikusios įmonės specialistams tekusių iššūkių – kruopščiai sujungti pastato konstrukcijas ir apdailą taip, kad tie skirtumai ne badytų akis, o savotiškai papildytų vienas kitą, tarsi žaistų – kad „ta grubi statyba darniai susilietų su „išlaižyta“ apdaila.

„Plika akimi to, kad ši užduotis nebuvo paprasta, gal ir nesimato, tačiau atliekant tokius darbus reikia daugiau laiko, kruopštumo ir specifinių įgūdžių. Tiesiog nutinkuoti betoną būtų paprasčiau ir lengviau, o čia savotiškas žaidimas – betonas tai pasislepia po glaistytomis sienomis, pakabinamomis lubomis, šviestuvais, tai vėl atsiranda. Teko taip sujungti dvi medžiagas, pavyzdžiui monolitinę koloną su gipso kartono pertvara, kad neliktų jokių nelygumų. Galima paklaida apdailoje tik 1-2 milimetrai, konstrukcijose leistini nuokrypiai 10-15 milimetrų. Tačiau šie perėjimai nuo vienos faktūros prie kitos, mano nuomone, yra vienas iš šio biuro išskirtinumų“, – sako UAB „Tikslita“ vadovas.

Kalbėdamas apie naujoves, kurias teko įrengti šiame biure, jis pasakoja, kad kai kuriuos biuro sienų fragmentus teko nudažyti specialiais dažais, ant kurių galima rašyti kreida, o pasitarimų kambariuose dalis sienų padengtos specialia danga, ant kurios galima rašyti markeriais.

Panorėję darbuotojai gali aprašinėti visą sieną nuo grindų iki pat lubų – ji lengvai nusivalo kempinėle.

„Tai suteikia sienai papildomą funkciją“, – sako A. Tumosa pridurdamas, kad neįgudusia akimi nelengva atskirti, ant kurios sienos galima rašyti.

O štai sanitarinius „Adform“ biurų pastato mazgus „Tikslitos“ vadovas vadina savotiška statinio navigacijos sistema. Danų architektai sumanė, kad kiekviename aukšte jų grindų raštas turi būti kitoks, todėl darbuotojas, arba, kaip vadina A. Tumosa, „vietinis žmogus“, užėjęs į tualetą „tikriausiai galėtų pasakyti, kuriame aukšte jis yra“.

Ne vieną biurą įrengusios bendrovės vadovas negaili pagyrimų architektams. Pasak A. Tumosos, dirbti „Adform“ biure buvo gera, nes čia jie darbavosi „ranka rankon su architektais – jie parengė tvarkingą ir novatorišką projektą, o mūsų užduotis buvo tiksliai įgyvendinti jų sprendimus ir sumanymus“.

Kiekvienas biuras – naujas iššūkis

Prieš kelerius metus sukurta įmonė įrengė ne vieną garsios tarptautinės kompanijos biurą. UAB „Tikslita“ darbavosi „Beyer“ atstovybės biure, įrengė naujus TELE 2, DNB banko biurus, UAB „Standa“, UAB „Lifodas“ gamybines administracines patalpas, parduotuves didžiuosiuose prekybos centruose „Akropolis“, „Panorama“, sostinės Gedimino prospekte.

Ir kiekvienas iš šių objektų buvo savotiškas iššūkis, kadangi dviejų vienodų užduočių nebūna: skiriasi užsakovų pageidavimai ir tų, kurie dirbs biure, veiklos pobūdis, o dėl to ir architektai siūlo skirtingus sprendimus. Jei biure įsikurs teisines paslaugas teikianti firma, jos poreikiai bus visai kitokie, negu kuo nors prekiaujančios įmonės, kuriai galbūt prireiks net sandėliuko, trečiai kompanijai reikės kambarėlio, kuriame darbuotojai gali pailsėti laisvalaikiu, ketvirtai – salės, o penktai – net kelių salių.

O štai pasauliniai prekybos tinklai visur įrengiami vienodai. A. Tumosa, kurio vadovaujami vyrai yra įrengę ne vieną garsių tinklų parduotuvę („Lindex“, „Marks & Spencer“) „Akropolyje“, lygindamas darbą jose su įprasto modernaus biuro įrengimu aiškina, kad pastaruosiuose architektai ir dizaineriai turi daugiau galimybių saviraiškai, tad ir jų sumanymus įgyvendinantiems meistrams atsiranda daug įvairių iššūkių, o didžiųjų tinklų parduotuvės iš esmės skiriasi tik dydžiu. Nors kas kelerius metus architektai keičia parduotuvių įvaizdį, bet vis tiek jis visame tinkle išlieka vienodas – ir Vilniuje, ir Hamburge, ir Prahoje: tos pačios spalvos, tokios pačios plytelės, taip pat lentynose išdėstytos prekės.

„Viena vertus, mums lengviau dirbti pagal tokį „šabloną“, nes įrengęs vieną tinklo parduotuvę jau žinai, ko iš tavęs reikalaus kitose. Ir jei tavo darbo kokybė užsakovą tenkina, jis ir kitą kartą tave kvies. Kita vertus, įgyvendinti originalų projektą ir mums įdomiau“, – prisipažįsta A. Tumosa.

Anot pašnekovo, iššūkių netrūksta nei sudėtingame, nei iš pirmo žvilgsnio paprastame projekte. O koks bus biuras, priklauso nuo kelių dalykų. Kadangi praktiškai nėra užsakovų, kurie viską atiduotų į architektų rankas, daug lemia ir jų požiūris, pastebi pašnekovas. Pridūręs, kad dažniausiai architektai gali įgyvendinti apie pusę savo idėjų, A. Tumosa sako, kad nemažai lemia ir suma, skiriama biurui įrengti. Architektai ir dizaineriai dažniausiai samdomi tada, kai įrengiami dideli modernūs biurai, bei tada, kai užsakovas nori ko nors išskirtinio. O tie, kuriems reikia tipinio biuro, paprastai stengiasi nesamdyti papildomo specialisto. Tokiais atvejais užsakovui į pagalbą ateina „Tikslitos“ meistrai.

„Nors mūsų įmonėje dizainerių nėra, mes esame sukaupę nemažai patirties, todėl pageidaujantiems daugiau ar mažiau įprasto biuro, išklausę užsakovo pageidavimus patys galime patarti, kokios spalvos ir pertvaros labiausiai tiks ir įrengti gražų bei patogų biurą. O jei užsakovas pageidauja įdomesnių sprendimų ar nori priderinti prie sienų apdailos lubas, šviestuvus ir reikia architekto pagalbos, galime pasiūlyti savo partnerius, su kuriais bendradarbiaujame ne vienerius metus“, – aiškina A. Tumosa.
Nuo pamatų iki rakto

Įrengti biurų, kurių dideliuose moderniuose pastatuose dažniausiai būna ne vienas, „Tikslitos“ meistrai paprastai kviečiami tada, kai pagrindinės pastato konstrukcijos jau būna pastatytos. Tačiau palyginti jaunoje įmonėje dirbantys specialistai yra sukaupę 10-15 metų darbo patirtį ir drąsiai imasi didesnių projektų.

Įmonės vizitine kortele galėtų būti ne tik puikiai įrengti „Adform“ ir kiti biurai bei parduotuvės prestižinėse sostinės vietose, bet ir ypatingo visų darbuotojų susitelkimo ir patirties pareikalavę privatūs pastatai, viešojo naudojimo rekreacinė miško infrastruktūra prie Luokesaičio ežero (Molėtų raj.). Čia bendrovės specialistai ne tik nutiesė akmenimis grįstus takus ir įrengė medinius tiltus ant įtemptų lynų, bet ir pastatė pavėsines bei įrengė laužavietes.

Įmonė yra pastačiusi ir įrengusi nemažai administracinių, visuomeninių, individualių gyvenamųjų namų Vilniuje, Molėtuose, kitose Lietuvos vietose. Pamatų, monolitinių ir mūrinių sienų, perdangų, ventiliuojamo ir tinkuojamo fasado, stogų, hidroizoliacijos įrengimas, įvairios terasos, šildymo ir vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemos, elektra, vidaus apdaila, aplinka – tai toli gražu ne visas darbų, kuriuos atlieka UAB „Tikslita“, sąrašas.

Bendrovė restauruoja, renovuoja bei rekonstruoja pastatus, montuoja monolitinio gelžbetonio ir metalo konstrukcijas, šiltina fasadus, atlieka vidaus ir lauko inžinerijos darbus, įrengia geoterminio šildymo sistemas, išvedžioja pastatuose elektros laidus. Įmonės, kuriai suteikta teisė būti ypatingo statinio statybos rangovu, specialistai taip pat atlieka statinio statybos techninę priežiūrą, įvertina statinių techninę būklę bei jų atitikimą nustatytiems reikalavimams, nustato statybos defektus bei teikia pasiūlymus, kaip juos efektyviai šalinti.

„Mes tikrai nesame vienadienė plaštakė. Mūsų komandos branduolį sudaro maždaug 20 žmonių. Dalis jų yra aukštos kvalifikacijos apdailininkai, o kiti puikiai įvaldę ir kitas statybines profesijas, todėl nedidelius komercinius pastatus mes galime ir pastatyti, ir įrengti. Kaip sakoma, nuo A iki Z – nuo pamatų iki aplinkos darbų“, – pasakoja A. Tumosa.

Pašnekovas priduria, kad su tais, kurie ieško pigiausiai dirbančių ir tikisi kokybės už mažiausią kainą, jiems ne pakeliui, nes įmonės vertę ir patikimumą lemia ne tik klientui priimtina pinigų suma, bet ir pastovus kolektyvas, aukšta darbo kokybė bei nustatytų terminų laikymasis. Būtent todėl įmonės pavadinime ir užkoduota „dirbti tiksliai, viską atlikti laiku ir kokybiškai“. Kita vertus, kokybiškos medžiagos nemažai ir kainuoja.

„Vieni perka maišą klijų už 10 litų, o kiti – už 20, nes jie geresni. Žinoma, padaryti galima ir su prastesniais, tačiau po kurio laiko viską teks perdaryti, nes klijai dažniausiai atšoka. Mes renkamės kokybę, nes norime, kad įmonė ir ateityje sėkmingai dirbtų, o mūsų tikslas – įvykdyti projektą griežtai laikantis grafikų nuo pirmos iki paskutinės minutės – nuo susitikimo su potencialiu klientu iki raktų jam įteikimo“, – pabrėžia jis.

Svarbiausias patarimas: žinoti, ko nori

Į klausimą, kokius namų darbus turėtų atlikti ir ką žinoti potencialus užsakovas prieš kreipdamasis į šią ar bet kurią kitą statybos įmonę su prašymu įrengti biurą, A. Tumosa atsako, kad yra keli esminiai skirtumai tarp biuro ir gyvenamojo namo.

„Biurams geriau tinka atsparesnės dilumui, trynimuisi medžiagos, todėl renkantis kiliminę dangą, plyteles visada atkreipiamas dėmesys, kokios jie atsparumo klasės. Dažus biurui geriau rinktis plaunamus. Kitas dalykas – kuo mažiau biure detalių, smulkmenų – tuo geriau. Jei interjerą individualiame name palygintume su visiems žinoma „puzzle“ dėlione, reikės 5 ar net 10 tūkstančių detalių, o biurui užteks ir tūkstančio“, – sako jis ir priduria, kad individualiame name dažniausiai naudojamos brangesnės statybinės medžiagos, daugiau nestandartinių metalo gaminių, todėl jo projektas ir įrengimas sąlygiškai brangesnis negu biuro.

Taip pat svarbu pernelyg neapkrauti biuro, nepiktnaudžiauti pertvarų gausa, bet pasirinkti tokias, kuriomis, esant poreikiui, būtų galima šiek tiek keisti erdves ir darbo vietų išdėstymą, ir nesirinkti tamsių stalų, nes tai papildomai vargina darbuotojus.

O esminis patarimas potencialiam klientui, pasak UAB „Tikslita“ vadovo A. Tumosos, labai paprastas: reikia turėti viziją – žinoti, ko iš tikrųjų nori, įsivaizduoti būsimą biurą ir savo poreikius bei lūkesčius kuo konkrečiau išsakyti specialistams.

Reklama

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-07-04 13:49
Daugeliui kava yra daugiau nei rytinis gėrimas. Tai ritualas, malonumas ir jėgų suteikiantis eliksyras, galintis į gerą pakeisti net sunkiausią dieną. Tačiau kalbant apie tokį svarbų gėrimą, dažnas nesusimąsto, kaip pasirinktas kavos ruošimo būdas gali paveikti jos skonį. Net ir naudojant tą pačią k...
nuotrauka
2025-07-03 10:02
Tęsdama ilgalaikį įsipareigojimą remti Ukrainos pokario atsigavimą, Italijos architektų studija „Scandurra Studio" buvo pakviesta pristatyti projektą „Ateities mokykla Ukrainai" 2025 m. Lvivo urbanistiniame forume, kuris vyko birželio 11-13 d.
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-01 08:41
Pirmadienį, birželio 30 d., Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) 2025 ceremonija, kurios metu pagerbti geriausi architektūriniai kūriniai Lietuvoje.
nuotrauka
2025-06-30 14:39
Vilniaus centrinėje dalyje, tarp A.Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių, esantis sklypas įgys naują veidą – baigėsi konkursas, kuriame penkios architektūros studijos varžėsi dėl galimybės sukurti gyvenamąjį kvartalą prie Mindaugo tilto. Laimėtoju pripažintas studijos „Aketuri Architektai“ projektas „FLUME...
nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 15:46
Stresas, įtampa, nuovargis – dažni šiuolaikinio žmogaus palydovai. Todėl vis svarbesniu tampa klausimas – kur mes galime atgauti jėgas? Pasak psichologo, atsakymas slypi ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – mūsų namuose. Tinkamai kuriama namų aplinka gali tapti ne tik atsipalaidavimo erdve, bet ...
nuotrauka
2025-06-27 14:46
Klaipėdos centrinio pašto pastate, kur numatoma įkurti F. W. Argelanderio mokslo ir meno centrą – pažintis su navigacijos, astronomijos, pašto istorijos ekspozicijomis, pačiu Argelanderiu bei Prūsijos karališkąja šeima, interaktyvūs sprendimai, erdvės mokslui, menui, bendruomenėms. Jau išnagrinėtos ...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 10:31
Vilniaus Dailės akademijos ir Islandijos menų universiteto tyrėjos Viltės Adomavičiūtės vystomas projektas „Hempforma“ pateko tarp 22 finalininkų prestižiniame pasauliniame Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo konkurse. „Hempforma“ siūlo gaminti tyrimais pagrįstas tvarias biokompozitines akustines...
nuotrauka
2025-06-27 10:19
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ įgyvendinamas edukacinis projektas „PASIDAIRYK PATS“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) sulaukė didelio susidomėjimo. Tą patvirtino ir surengta k...
nuotrauka
2025-06-27 08:52
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – išskirtinės architektūros ir istorinės atminties objektas – šiandien išgyvena tylų irimo procesą. Neeksploatuojamo pastato priežiūra reikalauja vis daugiau valstybės lėšų, o nesiimant sprendimų dėl jo įveiklinimo, šios investicijos tėra laikinos priemonės, – rašom...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 14:36
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia, kad jau sudaryta geriausių architektūrinių idėjų naujam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui pasiūlymų eilė. Tarptautinė komisija, kuri buvo sudaryta iš oro uostų atstovų ir gerai žinomų Lietuvos bei užsienio architektų, įvardino penkias geriausias idėjas, o pir...
nuotrauka
2025-06-20 16:31
Istorija be mitų: ekspertų žvilgsnis į Atgimimo aikštę – į taip pavadintą diskusiją archeologus, istorikus, kitų sričių ekspertus bei visuomenę pakvietė Klaipėdos savivaldybė. Prieš tęsiant projekto įgyvendinimą, dar kartą siekta išgirsti įžvalgas apie aikštės istorinį kontekstą bei šiandieninius mi...
nuotrauka
2025-06-20 15:13
Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Šakių r.) baigiami tvarkybos darbai, pradėti 2022 metų spalį. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu buvo tvarkoma ne tik bažnyčios pastatas, bet ir šalia esant varpinė. Šie darbai yra labai svarbūs siekiant išsaugoti vertingą regiono sakralinį stati...
nuotrauka
2025-06-20 07:45
Ottas Alveris, vienas iš Mustamäe valstybinės vidurinės mokyklos projektuotojų, teigia, kad natūralios šviesos įnešimas į šiuolaikinius viešuosius pastatus yra iššūkis bet kuriam architektui.
nuotrauka
2025-06-17 13:04
Daugelį Vilniaus rajonų iš pirmo žvilgsnio pažįstame, tačiau apie jų istoriją žinome labai nedaug. Miesto rajonai dažnai slepia daugybę savo veidų, ne išimtis – ir Viršuliškės. Kaip atrodė rajonas iki 8-ojo dešimtmečio? Kaip keitėsi Viršuliškės išdygus pirmiesiems daugiabučiams? Visa tai galima suži...
nuotrauka
2025-06-16 09:25
Gegužės 23 d. apie pusantro šimto moksleivių iš 7 Lietuvos mokyklų ir jų mokytojai bei palaikymo komandos, įvairių įmonių atstovai ir ekspertai rinkosi į Kauno „Mokslo salą“. Čia vyko KTU Statybos ir architektūros fakulteto jau šeštus metus organizuoto moksleivių projekto „Design. Engineer. Construc...
nuotrauka
2025-06-13 10:16
Prasideda dalyvių, norinčių, kad jų namų virtuvės, valgomojo ar kitos namų ar verslo erdvės būtų nemokamai atnaujintos profesionalių IKEA interjero dizainerių, atranka. Aštuonių atrinktų laimėtojų namuose ar verslo patalpose bus įgyvendinti pokyčiai, tapsiantys naujojo rudens sezono TV3 laidos „Namų...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras