2022 lapkričio 26 d. šeštadienis, 12:03
Reklama  |  facebook

Trimatė elementų biblioteka padeda greičiau įgyvendinti ir atpiginti projektus Video

2021-10-01 05:03
HAUS blokelių gamintojai rugpjūčio pradžioje paleido 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką. Tai skaitmeninis įrankis, kuriantis pridėtinę vertę visiems statybos proceso dalyviams – nuo projektuotojų iki statybininkų; tai įrankis, užsakovams garantuojantis spartesnį projekto įgyvendinimą ir mažesnes sąnaudas.
nuotrauka
Įmonė, turinti trimatę elementų biblioteką su būtina informacija, tampa pilnaverte skaitmeninės statybos dalyve, atliepiančia tvarios statybos principus. UAB „Vilniaus betono gaminiai“ iliustr.


Minimos įmonės
Vilniaus betono gaminiai (HAUS blokelių gamykla), UAB
NJ Optimal, UAB

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, – sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras Škil. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą. Ne mažiau svarbu, kad taip realizuojami ir tvarios statybos principai.“

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą paskatino gamintojų partneriai – UAB „NJ Optimal“ projektuotojai.

„Dirbdami įvairiuose projektuose, susiduriame su kone kasdien pasikartojančiomis problemomis: tai būtinybė perdarinėti projektus, vėl ir vėl atlikti tas pačias pasikartojančias užduotis“, – pasakoja UAB „NJ Optimal“ direktorius konstruktorius Arvydas Kublickas, kurio vadovaujama įmonė ir sukūrė trimatę HAUS elementų biblioteką.

Projektuotojai išvengia pasikartojančių veiksmų

Paprastai visuose pastatuose yra pasikartojančių elementų, kurie, nors ir panašūs, kiekviename objekte projektuojami iš naujo. Toks projektavimas – papildomos ir nenaudingos laiko ir lėšų sąnaudos, didinančios bendrą projekto sąmatą. 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka yra įrankis, kuris padeda išvengti tokio perteklinio projektavimo.

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, –
sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras ŠKIL. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą.“

 

Projektuotojai žino, kokia svarbi dirbant algoritmu pagrįsta biblioteka. Užuot kūrę biblioteką, pagal situaciją ją atnaujinę ir tam prarasdavę nemažai laiko, dabar projektuotojai, naudodamiesi algoritmu, tai padaro per kelias sekundes.

„Ši biblioteka yra sprendimas, nes statybose vis aktualesnė BIM metodologija – tiek projektuojant, tiek statant“, – pastebi blokelių gamintojų atstovas A.Škil.

Kaip tai veikia

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekoje yra algoritmo pagalba sukurti įvairių formatų failai, kurie gali būti papildyti pagal poreikį. Kaip pastebi bibliotekos kūrėjas A.Kublickas, Lietuvoje, deja, BIM dar nėra standartizuotas, yra prikurta daugybė klasifikatorių ir rekomendacijų. Todėl 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka sukurta taip, kad ją būtų galima pritaikyti visiems atvejams.

HAUS blokeliai

L. Garbačausko nuotraukoje –
projektas „Naujoji Anglija“
įgyvendintas naudojant HAUS blokelius. 

„Jei bibliotekoje yra projektui reikalingas elementas, jis parsisiunčiamas. Jei netinka, projektuotojas kreipiasi į gamintojus, ir biblioteka atnaujinama, papildoma pagal poreikius per kelias sekundes“, – bibliotekos lankstumą akcentuoja konstruktorius.

„Vilniaus betono gaminių“ tinklalapyje galima pažiūrėti trumpą mokomąjį filmą, kaip atsisiųsti biblioteką. Visa informacija yra nemokama: tiek atsisiuntimas, tiek 3D CAD/BIM modeliai, kurie yra populiariausių formatų. Bibliotekoje yra ir atributinė informacija su visomis privalomomis deklaracijomis.

„Einate į CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką, parsisiunčiate elementus, dedate į projektą ir naudojate“, – sako A.Škil ir akcentuoja, kad tai nėra vien tik failų atsisiuntimas – tai ir pati paslauga, kuri yra nemokama. Panašių bibliotekų Lietuvoje yra ne viena, tačiau jos yra riboto panaudojimo: norėdami pasinaudoti jų medžiaga, projektuotojai turi jas perdarinėti ir tobulinti, kad galėtų naudoti projektuodami.

Ką laimi statybininkai

Trimatė elementų biblioteka yra sudėtinė pastato skaitmeninio modelio arba BIM dalis.

Moderni rinka vis labiau spaudžia ne tik projektuoti, bet ir statyti BIM aplinkoje. Tai reiškia ir efektyvesnį statybininkų darbą statybos aikštelėje. Didžioji vertė yra ne tik galimybė išvengti įvairaus dydžio popierinių brėžinių, kurie statybvietėje tampa fizine kliūtimi. 2D formato brėžiniuose dažnai sudėtinga pamatyti susikertančias arba prasilenkiančias, kai turi būti priešingai, komunikacijas, įvertinti detales, mazgus. Popieriniai brėžiniai verčia gaišti laiką, aiškinantis, kas ir ką iš tiesų reiškia, kur ir kas turi būti realiame objekte.

HAUS blokeliai

„Vilniaus betono gaminių“
nuotraukoje –
HAUS blokelių gamintojai naudoja modernias automatizuotas technologines linijas, todėl užtikrina aukščiausią blokelių kokybę, tikslius jų išmatavimus.

BIM, kurios sudedamąja dalimi tampa ir trimatė HAUS blokelių biblioteka, situaciją statybos aikštelėje keičia iš esmės. Statybininkai planšetėje mato trimatį modelį, su realiai pavaizduotomis komunikacijomis, mazgais, detalėmis.

Naujas požiūris, realizuotas per BIM ir tuo pat metu per trimatę elementų biblioteką, iš statybininkų žodyno eliminuoja terminą „apytiksliai“, kuris reiškia medžiagų ir gaminių pereikvojimą arba trūkumą. Vietoj jų atsiranda tikslūs kiekiai su minimaliais neišvengiamais likučiais, nes statybininkai perka nebe šiaip kubinius metrus, o reikiamą gaminių kiekį.

3D biblioteka reiškia ir spartesnę statybą, nes statybininkai gauna montavimo instrukciją, kurią, naudodamiesi trimate elementų biblioteka, sukūrė projektuotojai. Statybininkas jau mato ne 2D mūro sienos brėžinį, o instrukciją, kur kokį blokelį dėti. Tokiu būdu sukuriama itin aiški, lego žaidimą primenanti instrukcija, kuri taupo laiką, o tai galiausiai reiškia ir sutaupytas lėšas.

Užsakovams paprasčiau kontroliuoti procesą

Projekto užsakovai, investuotojai yra labiausiai projekto įgyvendinimo efektyvumu suinteresuota pusė. Jiems svarbu kuo greičiau pastatyti pastatą ir jį parduoti arba kuo greičiau pradėti naudoti. Kiekviena sutaupyta diena reiškia ir mažesnį projekto biudžetą, ir projektavimą bei statybos trumpesnius terminus. Pertekliniai medžiagų kiekiai arba nepageidautinos gaminių atliekos – perteklinės lėšų sąnaudos.

Pastaruoju metu užsakovai vis aktyviau patys dalyvauja statybos procese, kontroliuodami grafikus, kokybę. BIM tampa įrankiu, kuriuo naudodamiesi užsakovai nesudėtingai gali sekti visą eigą ir greitai reaguoti.

Taigi, šioje efektyviai veikiančioje grandinėje laimi visi – ir užsakovai, ir NT vystytojai. Trimatė elementų biblioteka, tapdama BIM projekto dalimi, sukuria vertes statybos proceso dalyviams ne tik horizontaliajame lygmenyje – užsakovui, projektuotojui ir rangovams, bet ir vertikaliajame – nuo statybos/projekto vadovų iki statybininkų, kurie tiesiogiai susiję su statybos procesu.

Blokeliai – su pridėtine verte klientams

HAUS statybinių blokelių gamintojai naudoja modernias automatizuotas technologines linijas, vibracines technologijas, todėl užtikrina aukščiausią blokelių kokybę, tikslius jų išmatavimus.

„Mūsų siekis yra ne vien parduoti šiuos statybinius gaminius, bet ir ieškoti sprendimų, kurie visiems statybos proceso dalyviams sukurtų pridėtinę vertę: užtikrintų spartesnį, efektyvesnį ir kokybiškesnį darbą“, – sako A.Škil, aiškindamas, kodėl laikotarpiu, kai statybinės medžiagos ir šiaip itin paklausios, investavo į naujos kartos 3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą.

Įmonė, turinti trimatę elementų biblioteką su būtina informacija, tampa pilnaverte skaitmeninės statybos dalyve, atliepiančia tvarios statybos principus.

Statybunaujienos.lt

3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...
nuotrauka
2022-11-07 10:41
Šiandien, lapkričio 7 d., Kaune duris atveria Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Pedagogų rengimo centras (K. Donelaičio g. 52). Jis įsikūręs erdvėse, įrengtose renovuojant ir modernizuojant universiteto turimą infrastruktūrą: įrengta per 100 darbo vietų ugdymo mokslų studijų programų dėstytojams i...
nuotrauka
2022-11-03 08:58
Klaipėdiečius ir miesto svečius jau pasitinka atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje. Uosto įplauką nuo bangų saugantis bangolaužis atlieka dar ir kitą, t. y. socialinę, funkciją: tai – gyventojų mėgstama pasivaikščiojimų vieta.
nuotrauka
2022-10-31 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ pradeda plėtoti projektą „Stockholm“ – daugiafunkcinės paskirties patalpų kompleksą (angl. „stock-office“) Kaune. Apie 7 tūkst. kv. m ploto projektas apjungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus. Pasak bendrovės atstovų, „S...
nuotrauka
2022-10-31 10:26
Danijos bankas „Danske Bank“ pasirinko technologinės saugos paslaugų partnerę „Caverion“ korporaciją pasirūpinti padaliniais, esančiais Danijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Norvegijoje ir Švedijoje.
nuotrauka
2022-10-31 09:25
Įmonė „VIAMATIKA“ baigė fizinio barjero prie sienos su Baltarusija techninės priežiūros darbus. Techninė priežiūra atlikta 2021 metų lapkričio – 2022 metų rugpjūčio mėnesiais.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas