2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 1:55
Reklama  |  facebook

Trimatė elementų biblioteka padeda greičiau įgyvendinti ir atpiginti projektus Video

2021-10-01 05:03
HAUS blokelių gamintojai rugpjūčio pradžioje paleido 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką. Tai skaitmeninis įrankis, kuriantis pridėtinę vertę visiems statybos proceso dalyviams – nuo projektuotojų iki statybininkų; tai įrankis, užsakovams garantuojantis spartesnį projekto įgyvendinimą ir mažesnes sąnaudas.
nuotrauka
Įmonė, turinti trimatę elementų biblioteką su būtina informacija, tampa pilnaverte skaitmeninės statybos dalyve, atliepiančia tvarios statybos principus. UAB „Vilniaus betono gaminiai“ iliustr.


Minimos įmonės
Vilniaus betono gaminiai (HAUS blokelių gamykla), UAB
NJ Optimal, UAB

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, – sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras Škil. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą. Ne mažiau svarbu, kad taip realizuojami ir tvarios statybos principai.“

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą paskatino gamintojų partneriai – UAB „NJ Optimal“ projektuotojai.

„Dirbdami įvairiuose projektuose, susiduriame su kone kasdien pasikartojančiomis problemomis: tai būtinybė perdarinėti projektus, vėl ir vėl atlikti tas pačias pasikartojančias užduotis“, – pasakoja UAB „NJ Optimal“ direktorius konstruktorius Arvydas Kublickas, kurio vadovaujama įmonė ir sukūrė trimatę HAUS elementų biblioteką.

Projektuotojai išvengia pasikartojančių veiksmų

Paprastai visuose pastatuose yra pasikartojančių elementų, kurie, nors ir panašūs, kiekviename objekte projektuojami iš naujo. Toks projektavimas – papildomos ir nenaudingos laiko ir lėšų sąnaudos, didinančios bendrą projekto sąmatą. 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka yra įrankis, kuris padeda išvengti tokio perteklinio projektavimo.

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, –
sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras ŠKIL. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą.“

 

Projektuotojai žino, kokia svarbi dirbant algoritmu pagrįsta biblioteka. Užuot kūrę biblioteką, pagal situaciją ją atnaujinę ir tam prarasdavę nemažai laiko, dabar projektuotojai, naudodamiesi algoritmu, tai padaro per kelias sekundes.

„Ši biblioteka yra sprendimas, nes statybose vis aktualesnė BIM metodologija – tiek projektuojant, tiek statant“, – pastebi blokelių gamintojų atstovas A.Škil.

Kaip tai veikia

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekoje yra algoritmo pagalba sukurti įvairių formatų failai, kurie gali būti papildyti pagal poreikį. Kaip pastebi bibliotekos kūrėjas A.Kublickas, Lietuvoje, deja, BIM dar nėra standartizuotas, yra prikurta daugybė klasifikatorių ir rekomendacijų. Todėl 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka sukurta taip, kad ją būtų galima pritaikyti visiems atvejams.

HAUS blokeliai

L. Garbačausko nuotraukoje –
projektas „Naujoji Anglija“
įgyvendintas naudojant HAUS blokelius. 

„Jei bibliotekoje yra projektui reikalingas elementas, jis parsisiunčiamas. Jei netinka, projektuotojas kreipiasi į gamintojus, ir biblioteka atnaujinama, papildoma pagal poreikius per kelias sekundes“, – bibliotekos lankstumą akcentuoja konstruktorius.

„Vilniaus betono gaminių“ tinklalapyje galima pažiūrėti trumpą mokomąjį filmą, kaip atsisiųsti biblioteką. Visa informacija yra nemokama: tiek atsisiuntimas, tiek 3D CAD/BIM modeliai, kurie yra populiariausių formatų. Bibliotekoje yra ir atributinė informacija su visomis privalomomis deklaracijomis.

„Einate į CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką, parsisiunčiate elementus, dedate į projektą ir naudojate“, – sako A.Škil ir akcentuoja, kad tai nėra vien tik failų atsisiuntimas – tai ir pati paslauga, kuri yra nemokama. Panašių bibliotekų Lietuvoje yra ne viena, tačiau jos yra riboto panaudojimo: norėdami pasinaudoti jų medžiaga, projektuotojai turi jas perdarinėti ir tobulinti, kad galėtų naudoti projektuodami.

Ką laimi statybininkai

Trimatė elementų biblioteka yra sudėtinė pastato skaitmeninio modelio arba BIM dalis.

Moderni rinka vis labiau spaudžia ne tik projektuoti, bet ir statyti BIM aplinkoje. Tai reiškia ir efektyvesnį statybininkų darbą statybos aikštelėje. Didžioji vertė yra ne tik galimybė išvengti įvairaus dydžio popierinių brėžinių, kurie statybvietėje tampa fizine kliūtimi. 2D formato brėžiniuose dažnai sudėtinga pamatyti susikertančias arba prasilenkiančias, kai turi būti priešingai, komunikacijas, įvertinti detales, mazgus. Popieriniai brėžiniai verčia gaišti laiką, aiškinantis, kas ir ką iš tiesų reiškia, kur ir kas turi būti realiame objekte.

HAUS blokeliai

„Vilniaus betono gaminių“
nuotraukoje –
HAUS blokelių gamintojai naudoja modernias automatizuotas technologines linijas, todėl užtikrina aukščiausią blokelių kokybę, tikslius jų išmatavimus.

BIM, kurios sudedamąja dalimi tampa ir trimatė HAUS blokelių biblioteka, situaciją statybos aikštelėje keičia iš esmės. Statybininkai planšetėje mato trimatį modelį, su realiai pavaizduotomis komunikacijomis, mazgais, detalėmis.

Naujas požiūris, realizuotas per BIM ir tuo pat metu per trimatę elementų biblioteką, iš statybininkų žodyno eliminuoja terminą „apytiksliai“, kuris reiškia medžiagų ir gaminių pereikvojimą arba trūkumą. Vietoj jų atsiranda tikslūs kiekiai su minimaliais neišvengiamais likučiais, nes statybininkai perka nebe šiaip kubinius metrus, o reikiamą gaminių kiekį.

3D biblioteka reiškia ir spartesnę statybą, nes statybininkai gauna montavimo instrukciją, kurią, naudodamiesi trimate elementų biblioteka, sukūrė projektuotojai. Statybininkas jau mato ne 2D mūro sienos brėžinį, o instrukciją, kur kokį blokelį dėti. Tokiu būdu sukuriama itin aiški, lego žaidimą primenanti instrukcija, kuri taupo laiką, o tai galiausiai reiškia ir sutaupytas lėšas.

Užsakovams paprasčiau kontroliuoti procesą

Projekto užsakovai, investuotojai yra labiausiai projekto įgyvendinimo efektyvumu suinteresuota pusė. Jiems svarbu kuo greičiau pastatyti pastatą ir jį parduoti arba kuo greičiau pradėti naudoti. Kiekviena sutaupyta diena reiškia ir mažesnį projekto biudžetą, ir projektavimą bei statybos trumpesnius terminus. Pertekliniai medžiagų kiekiai arba nepageidautinos gaminių atliekos – perteklinės lėšų sąnaudos.

Pastaruoju metu užsakovai vis aktyviau patys dalyvauja statybos procese, kontroliuodami grafikus, kokybę. BIM tampa įrankiu, kuriuo naudodamiesi užsakovai nesudėtingai gali sekti visą eigą ir greitai reaguoti.

Taigi, šioje efektyviai veikiančioje grandinėje laimi visi – ir užsakovai, ir NT vystytojai. Trimatė elementų biblioteka, tapdama BIM projekto dalimi, sukuria vertes statybos proceso dalyviams ne tik horizontaliajame lygmenyje – užsakovui, projektuotojui ir rangovams, bet ir vertikaliajame – nuo statybos/projekto vadovų iki statybininkų, kurie tiesiogiai susiję su statybos procesu.

Blokeliai – su pridėtine verte klientams

HAUS statybinių blokelių gamintojai naudoja modernias automatizuotas technologines linijas, vibracines technologijas, todėl užtikrina aukščiausią blokelių kokybę, tikslius jų išmatavimus.

„Mūsų siekis yra ne vien parduoti šiuos statybinius gaminius, bet ir ieškoti sprendimų, kurie visiems statybos proceso dalyviams sukurtų pridėtinę vertę: užtikrintų spartesnį, efektyvesnį ir kokybiškesnį darbą“, – sako A.Škil, aiškindamas, kodėl laikotarpiu, kai statybinės medžiagos ir šiaip itin paklausios, investavo į naujos kartos 3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą.

Įmonė, turinti trimatę elementų biblioteką su būtina informacija, tampa pilnaverte skaitmeninės statybos dalyve, atliepiančia tvarios statybos principus.

Statybunaujienos.lt

3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka





Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2021-12-03 07:31
Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui minint 30-ąsias įkūrimo metines, atnaujinta bataliono infrastruktūra ir restauruotos į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas kareivinių pastatas.
nuotrauka
2021-12-03 07:18
Netyčia sušlapus drabužius, neilgai trukus pradėsite šalti, kadangi jūsų organizmas tam tikrą šilumos kiekį išskirs kuo greičiau drabužiams išdžiovinti. O kai drabužiai bus sausi, sušilsite ir patys. Panaši analogija tinka ir norint įvertinti drėgmės įtaką medžiagos šiluminėms savybėms – kuo medžiag...
nuotrauka
2021-12-02 15:57
Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., beveik 350 Kauno apskrities policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių įsikūrė naujai įrengtose patalpose Radvilėnų plente.
nuotrauka
2021-12-02 11:46
Gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
nuotrauka
2021-12-02 10:39
Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų. Bendrovės plėtojamoje Spaudos g. esančioje teritorijoje naująjį verslo centrą planuojama p...
nuotrauka
2021-12-01 09:53
Kritiškai svarbią antžeminę infrastruktūrą šiemet už 9,7 mln. eurų iš esmės atnaujinęs Šiaulių oro uostas ją naudoti pradeda gavęs Transporto kompetencijų agentūros leidimą. Tai reiškia, kad ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turintis oro uostas ypač didelių transatlantinių orlaivių pil...
nuotrauka
2021-11-30 11:50
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie sutvarkytą paveldo objektą – šįkart tai Šilutėje esantys Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį.
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-29 10:43
Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. pabaigoje ketina pradėti vieno iš pagrindinių padalinių – Naujojo arsenalo, esančio šalia Mindaugo paminklo Vilniuje – rekonstravimo darbus. Kad šiems darbams būtų tinkamai pasiruošta, muziejuje šiuo metu atliekami taikomieji – architektūros, istorijos, polichr...
nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas