2022 gegužės 23 d. pirmadienis, 15:21
Reklama  |  facebook

Trimatė elementų biblioteka padeda greičiau įgyvendinti ir atpiginti projektus Video

2021-10-01 05:03
HAUS blokelių gamintojai rugpjūčio pradžioje paleido 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką. Tai skaitmeninis įrankis, kuriantis pridėtinę vertę visiems statybos proceso dalyviams – nuo projektuotojų iki statybininkų; tai įrankis, užsakovams garantuojantis spartesnį projekto įgyvendinimą ir mažesnes sąnaudas.
nuotrauka
Įmonė, turinti trimatę elementų biblioteką su būtina informacija, tampa pilnaverte skaitmeninės statybos dalyve, atliepiančia tvarios statybos principus. UAB „Vilniaus betono gaminiai“ iliustr.


Minimos įmonės
Vilniaus betono gaminiai (HAUS blokelių gamykla), UAB
NJ Optimal, UAB

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, – sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras Škil. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą. Ne mažiau svarbu, kad taip realizuojami ir tvarios statybos principai.“

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą paskatino gamintojų partneriai – UAB „NJ Optimal“ projektuotojai.

„Dirbdami įvairiuose projektuose, susiduriame su kone kasdien pasikartojančiomis problemomis: tai būtinybė perdarinėti projektus, vėl ir vėl atlikti tas pačias pasikartojančias užduotis“, – pasakoja UAB „NJ Optimal“ direktorius konstruktorius Arvydas Kublickas, kurio vadovaujama įmonė ir sukūrė trimatę HAUS elementų biblioteką.

Projektuotojai išvengia pasikartojančių veiksmų

Paprastai visuose pastatuose yra pasikartojančių elementų, kurie, nors ir panašūs, kiekviename objekte projektuojami iš naujo. Toks projektavimas – papildomos ir nenaudingos laiko ir lėšų sąnaudos, didinančios bendrą projekto sąmatą. 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka yra įrankis, kuris padeda išvengti tokio perteklinio projektavimo.

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, –
sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras ŠKIL. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą.“

 

Projektuotojai žino, kokia svarbi dirbant algoritmu pagrįsta biblioteka. Užuot kūrę biblioteką, pagal situaciją ją atnaujinę ir tam prarasdavę nemažai laiko, dabar projektuotojai, naudodamiesi algoritmu, tai padaro per kelias sekundes.

„Ši biblioteka yra sprendimas, nes statybose vis aktualesnė BIM metodologija – tiek projektuojant, tiek statant“, – pastebi blokelių gamintojų atstovas A.Škil.

Kaip tai veikia

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekoje yra algoritmo pagalba sukurti įvairių formatų failai, kurie gali būti papildyti pagal poreikį. Kaip pastebi bibliotekos kūrėjas A.Kublickas, Lietuvoje, deja, BIM dar nėra standartizuotas, yra prikurta daugybė klasifikatorių ir rekomendacijų. Todėl 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka sukurta taip, kad ją būtų galima pritaikyti visiems atvejams.

HAUS blokeliai

L. Garbačausko nuotraukoje –
projektas „Naujoji Anglija“
įgyvendintas naudojant HAUS blokelius. 

„Jei bibliotekoje yra projektui reikalingas elementas, jis parsisiunčiamas. Jei netinka, projektuotojas kreipiasi į gamintojus, ir biblioteka atnaujinama, papildoma pagal poreikius per kelias sekundes“, – bibliotekos lankstumą akcentuoja konstruktorius.

„Vilniaus betono gaminių“ tinklalapyje galima pažiūrėti trumpą mokomąjį filmą, kaip atsisiųsti biblioteką. Visa informacija yra nemokama: tiek atsisiuntimas, tiek 3D CAD/BIM modeliai, kurie yra populiariausių formatų. Bibliotekoje yra ir atributinė informacija su visomis privalomomis deklaracijomis.

„Einate į CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką, parsisiunčiate elementus, dedate į projektą ir naudojate“, – sako A.Škil ir akcentuoja, kad tai nėra vien tik failų atsisiuntimas – tai ir pati paslauga, kuri yra nemokama. Panašių bibliotekų Lietuvoje yra ne viena, tačiau jos yra riboto panaudojimo: norėdami pasinaudoti jų medžiaga, projektuotojai turi jas perdarinėti ir tobulinti, kad galėtų naudoti projektuodami.

Ką laimi statybininkai

Trimatė elementų biblioteka yra sudėtinė pastato skaitmeninio modelio arba BIM dalis.

Moderni rinka vis labiau spaudžia ne tik projektuoti, bet ir statyti BIM aplinkoje. Tai reiškia ir efektyvesnį statybininkų darbą statybos aikštelėje. Didžioji vertė yra ne tik galimybė išvengti įvairaus dydžio popierinių brėžinių, kurie statybvietėje tampa fizine kliūtimi. 2D formato brėžiniuose dažnai sudėtinga pamatyti susikertančias arba prasilenkiančias, kai turi būti priešingai, komunikacijas, įvertinti detales, mazgus. Popieriniai brėžiniai verčia gaišti laiką, aiškinantis, kas ir ką iš tiesų reiškia, kur ir kas turi būti realiame objekte.

HAUS blokeliai

„Vilniaus betono gaminių“
nuotraukoje –
HAUS blokelių gamintojai naudoja modernias automatizuotas technologines linijas, todėl užtikrina aukščiausią blokelių kokybę, tikslius jų išmatavimus.

BIM, kurios sudedamąja dalimi tampa ir trimatė HAUS blokelių biblioteka, situaciją statybos aikštelėje keičia iš esmės. Statybininkai planšetėje mato trimatį modelį, su realiai pavaizduotomis komunikacijomis, mazgais, detalėmis.

Naujas požiūris, realizuotas per BIM ir tuo pat metu per trimatę elementų biblioteką, iš statybininkų žodyno eliminuoja terminą „apytiksliai“, kuris reiškia medžiagų ir gaminių pereikvojimą arba trūkumą. Vietoj jų atsiranda tikslūs kiekiai su minimaliais neišvengiamais likučiais, nes statybininkai perka nebe šiaip kubinius metrus, o reikiamą gaminių kiekį.

3D biblioteka reiškia ir spartesnę statybą, nes statybininkai gauna montavimo instrukciją, kurią, naudodamiesi trimate elementų biblioteka, sukūrė projektuotojai. Statybininkas jau mato ne 2D mūro sienos brėžinį, o instrukciją, kur kokį blokelį dėti. Tokiu būdu sukuriama itin aiški, lego žaidimą primenanti instrukcija, kuri taupo laiką, o tai galiausiai reiškia ir sutaupytas lėšas.

Užsakovams paprasčiau kontroliuoti procesą

Projekto užsakovai, investuotojai yra labiausiai projekto įgyvendinimo efektyvumu suinteresuota pusė. Jiems svarbu kuo greičiau pastatyti pastatą ir jį parduoti arba kuo greičiau pradėti naudoti. Kiekviena sutaupyta diena reiškia ir mažesnį projekto biudžetą, ir projektavimą bei statybos trumpesnius terminus. Pertekliniai medžiagų kiekiai arba nepageidautinos gaminių atliekos – perteklinės lėšų sąnaudos.

Pastaruoju metu užsakovai vis aktyviau patys dalyvauja statybos procese, kontroliuodami grafikus, kokybę. BIM tampa įrankiu, kuriuo naudodamiesi užsakovai nesudėtingai gali sekti visą eigą ir greitai reaguoti.

Taigi, šioje efektyviai veikiančioje grandinėje laimi visi – ir užsakovai, ir NT vystytojai. Trimatė elementų biblioteka, tapdama BIM projekto dalimi, sukuria vertes statybos proceso dalyviams ne tik horizontaliajame lygmenyje – užsakovui, projektuotojui ir rangovams, bet ir vertikaliajame – nuo statybos/projekto vadovų iki statybininkų, kurie tiesiogiai susiję su statybos procesu.

Blokeliai – su pridėtine verte klientams

HAUS statybinių blokelių gamintojai naudoja modernias automatizuotas technologines linijas, vibracines technologijas, todėl užtikrina aukščiausią blokelių kokybę, tikslius jų išmatavimus.

„Mūsų siekis yra ne vien parduoti šiuos statybinius gaminius, bet ir ieškoti sprendimų, kurie visiems statybos proceso dalyviams sukurtų pridėtinę vertę: užtikrintų spartesnį, efektyvesnį ir kokybiškesnį darbą“, – sako A.Škil, aiškindamas, kodėl laikotarpiu, kai statybinės medžiagos ir šiaip itin paklausios, investavo į naujos kartos 3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą.

Įmonė, turinti trimatę elementų biblioteką su būtina informacija, tampa pilnaverte skaitmeninės statybos dalyve, atliepiančia tvarios statybos principus.

Statybunaujienos.lt

3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-05-23 10:48
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė bendrovei „Teltonika IoT Group“ 50 mln. eurų paskolą, kad ji paspartintų mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų veiklą belaidžių tinklų ir ryšių technologijų srityje. Be to, iš šių lėšų bus plečiamos ir atnaujinamos bendrovės gamybinės patalpos, kurios, kitai...
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo už...
nuotrauka
2022-05-18 11:15
Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje pradėtas statyti naujas internetinės ir didmeninės prekybos miestelis „eMarketCity“. Logistiškai patogioje vietoje, netoli tarptautinio Vilniaus oro uosto esančioje 3,9 ha teritorijoje numatomi 7 pastatai, kurių bendras plotas sudarys virš 20 tūkst. m².
nuotrauka
2022-05-18 09:51
Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo (Niujorkas, JAV) suprojektuotas verslo centras „Artery“ Vilniaus centriniame verslo rajone – Konstitucijos prospekte – pradeda įgauti formą. Nuo darbų pradžios jau iškilo didžioji dalis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų, o dabar 20 aukštų kompleksas...
nuotrauka
2022-05-17 10:37
Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įvertinti, ar bendrovei „Kauno liftai“ įsigijus 100 proc. „Baltijos liftų“ akcijų, nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija kėlimo įrenginių techninės priežiūros Li...
nuotrauka
2022-05-16 10:00
Tarp Baltijos šalių tik Lietuvoje pernai bankrotų kiek daugėjo, o kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje – mažėjo, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface" naujausias tyrimas.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.
nuotrauka
2022-05-05 05:59
Klaipėdos miesto savivaldybei pateikti dokumentai, apibrėžiantys planuojamą prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Klaipėdoje plėtrą šalia esamo pastato statant naują, apie 3,5 tūkst. kv. m prekybinio ploto, vieno aukšto pastatą.
nuotrauka
2022-05-04 07:12
„Ruukki“ pristato naujus produktus, užtikrinančius aukščiausio lygio priešgaisrinę apsaugą. Vienas jų – „Ruukki® Firewall“ ugniasienė – lengva ir greitai montuojama šiuolaikinė sistema, skirta garantuoti dar didesnį saugumą ir apsaugą nuo ugnies plitimo. Kitas naujas produktas – daugiasluoksnės plok...
nuotrauka
2022-05-03 15:33
Sostinės Lazdynų baseine šiuo metu baigiamas olimpinio baseino įrengimas. Šio mėnesio pabaigoje baseiną planuojama pirmą kartą užpildyti vandeniu, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
nuotrauka
2022-05-02 13:23
Per 2021 m. AB „Kelių priežiūra“ sugeneruotos pajamos krito 6,1 proc., t.y. beveik 6 mln. Eur, lyginant su 2020 m. pajamomis. Bendrovės generalinio direktoriaus Rolando Rutėno teigimu, sudėtingus finansinius metus lėmė kompleksinės priežastys – aukštesnė druskos kaina, ypatingai sunkios žiemos sąlyg...
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-28 10:11
Vienas ryškiausių Kauno modernistinės architektūros simbolių – kino teatras „Romuva“ – tapo jaukiais ir šiuolaikiškais meno bei kultūros namais. Po rekonstrukcijos pastatas atvėrė duris skirtingoms veikloms – kinui, šokiui, teatrui ir muzikai.
nuotrauka
2022-04-27 12:59
Izoliacinių medžiagų iš mineralinės vatos specialistai parengė PAROC „Vėdinamų sienų projektavimo vadovą“ bei atnaujino PAROC izoliacinius sprendimus, kurie padės ne tik suprojektuoti, bet ir tinkamai įrengti efektyvias, ilgaamžes vėdinamų sienų konstrukcijas.
nuotrauka
2022-04-26 07:07
Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisijai bendrovės „EPSO-G“ atstovai vakar, balandžio 25 d., pristatė projekto eigą.
nuotrauka
2022-04-26 07:05
Krašto apsaugos ministerijai derantis dėl antrojo „Vilkų“ įsigijimo etapo, praėjusią savaitę Infrastruktūros valdymo agentūra pasirašė sutartį su UAB „Jungtiniai projektai“ dėl pėstininkų kovos mašinų dirbtuvių Rukloje statybos darbų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...