URBAN HUB miestelį šalia Kauno statys YIT LIETUVA
Komanda ambicingo projekto sėkmei
„Projektais siekiame ne sekti, bet kurti tendenciją. Tam preciziškai ieškome estetiškų architektūrinių, tvarumo ir funkcionalumo sprendimų, o juos įgyvendinti būtini patikimi partneriai. „Urban HUB“ – didžiausias tokio tipo objektas Baltijos šalyse. Pasirinkdami generalinį rangovą įvertinome išskirtinę „YIT Lietuva“ komandos patirtį komercinių projektų sektoriuje, profesionalumą ir gebėjimus darbus atlikti kokybiškai ir laiku. Projektas ambicingas – nuo masto iki čia naudojamų tvarių sprendimų. Jis taps ir vienu iš didžiausių BREEAM tvarumo sertifikatu įvertintų komercinių objektų“, – „SBA Urban“ pranešime cituojamas įmonės „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.
„YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis VanagasPirmuoju etapu planuojami 4 projekto pastatai bei infrastruktūros plėtra regionui bei kitiems Kauno „Urban HUB“ plėtros etapams. Pirmųjų pastatų plotas sieks 22 tūkst. kv. m, o juose įsikurs apie 50 verslų. Erdvės tiks tiek tipinio stock-office tipo – biuro, sandėlio ir prekybos erdvių ieškantiems klientams, tiek ir specializuotose patalpose norintiems įsikurti, derinant biurą ir sandėlį ar prekybą ir sandėlį. Pirmajame etape taip pat iškils erdvės kavinėms ir biurams.
„Šis projektas mums yra vertybiškai artimas – didžiuojamės prisidėdami prie Kauno plėtros ir modernios bei tvarumo principus atitinkančios komercinės teritorijos plėtros. Projekto įgyvendinimo laikotarpis yra ambicingas, tačiau tikime, kad užsakovo pasitikėjimas ir jau patikrinta partnerystė su „SBA Urban“ pateisins lūkesčius ir objekto statybos darbai vyks taip pat efektyviai, kaip ankstesniuose projektuose“, – cituojamas tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.
Pirmajame etape – infrastruktūra regionui
Projekto sklype jau vyksta paruošiamieji darbai. Pasak „Urban HUB“ NT plėtros vadovės Rasos Pečiulaitės, I etapo statybos apima platų ir kompleksišką NT plėtros spektrą.
„Urban HUB“ vadovas
Giedrius Muliuolis
„Iki kitų metų pradžios planuojame sukurti ir išvysti veikiančią, klientams patogią infrastruktūrą. Tad prie keturių pirmųjų pastatų įrengsime ir daugiau kaip 500 automobilių parkavimo vietas, vidinius kelius, pėsčiųjų bei dviračių takus, žaliąsias zonas, mažąją architektūrą, dalį vidinės alėjos darbuotojų bei klientų poilsiui bei maloniai patirčiai miestelyje. Suprantame, kad moderniems verslams šiandien reikia ne tik darbo vietos, bet ir žmogui palankios aplinkos, kurioje galima patogiai dirbti, apsipirkti ir pailsėti“, – sako R. Pečiulaitė.
Pirmuoju etapu planuojama įrengti ir aplinkos infrastruktūrą – praplėsti centrinio vandentiekio, nuotekų, lietaus tinklus, šildymo trasą, atlikti elektros ir ryšių tinklų instaliacijos darbus. Lygiagrečiai atliekamas ir A6 magistralinio kelio kapitalinis remontas bei įrengiama papildoma eismo juosta patogiam įvažiavimui iš Kauno miesto pusės.
Biurų, prekybos ir logistikos miestelis „Urban HUB“ Kauno rajone – didžiausias tokio tipo projektas Baltijos regione. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m erdvėse, planuojama, įsikurs per 100 skirtingo tipo verslų, o investicijos į projektą sieks 100 mln. eurų. Lygiagrečiai Kauno rajono projektui, „Urban HUB“ plėtojamas ir Vilniuje, šalia Ukmergės gatvės. 22 tūkst. kv. m erdvėse įsikurs 30 verslų – nuo mažųjų gamybininkų, specializuotų prekių tiekėjų iki maisto prekių parduotuvių, kavinių bei laisvalaikio erdvių.
Su „YIT Lietuva“ SBA grupė įgyvendina jau antrąjį projektą – vos prieš pusmetį kartu baigta ir minkštųjų baldų gamintojos „Kauno baldai“ gamyklos konversija.
Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūrą ir koncepciją Kauno ir Vilniaus „Urban HUB“ projektams kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektų studija „PLH Architects“.
„Urban HUB“ iliustr.