2024 birželio 24 d. pirmadienis, 23:11
Reklama  |  facebook

URBAN HUB miestelį šalia Kauno statys YIT LIETUVA

2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
Danijos architektų studijos „PLH Architects“ vizualizac.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
SBA Urban (buvusi Urban Inventors), UAB
PLH architects, Danijos architektų studija,
Urban HUB, UAB

Komanda ambicingo projekto sėkmei

„Projektais siekiame ne sekti, bet kurti tendenciją. Tam preciziškai ieškome estetiškų architektūrinių, tvarumo ir funkcionalumo sprendimų, o juos įgyvendinti būtini patikimi partneriai. „Urban HUB“ – didžiausias tokio tipo objektas Baltijos šalyse. Pasirinkdami generalinį rangovą įvertinome išskirtinę „YIT Lietuva“ komandos patirtį komercinių projektų sektoriuje, profesionalumą ir gebėjimus darbus atlikti kokybiškai ir laiku. Projektas ambicingas – nuo masto iki čia naudojamų tvarių sprendimų. Jis taps ir vienu iš didžiausių BREEAM tvarumo sertifikatu įvertintų komercinių objektų“, – „SBA Urban“ pranešime cituojamas įmonės „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

VANAGAS
„YIT Lietuva“ vadovas
Kęstutis Vanagas

Pirmuoju etapu planuojami 4 projekto pastatai bei infrastruktūros plėtra regionui bei kitiems Kauno „Urban HUB“ plėtros etapams. Pirmųjų pastatų plotas sieks 22 tūkst. kv. m, o juose įsikurs apie 50 verslų. Erdvės tiks tiek tipinio stock-office tipo – biuro, sandėlio ir prekybos erdvių ieškantiems klientams, tiek ir specializuotose patalpose norintiems įsikurti, derinant biurą ir sandėlį ar prekybą ir sandėlį. Pirmajame etape taip pat iškils erdvės kavinėms ir biurams.

„Šis projektas mums yra vertybiškai artimas – didžiuojamės prisidėdami prie Kauno plėtros ir modernios bei tvarumo principus atitinkančios komercinės teritorijos plėtros. Projekto įgyvendinimo laikotarpis yra ambicingas, tačiau tikime, kad užsakovo pasitikėjimas ir jau patikrinta partnerystė su „SBA Urban“ pateisins lūkesčius ir objekto statybos darbai vyks taip pat efektyviai, kaip ankstesniuose projektuose“, – cituojamas tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Pirmajame etape – infrastruktūra regionui

Projekto sklype jau vyksta paruošiamieji darbai. Pasak „Urban HUB“ NT plėtros vadovės Rasos Pečiulaitės, I etapo statybos apima platų ir kompleksišką NT plėtros spektrą.

„Urban HUB“ vadovas
Giedrius Muliuolis

„Iki kitų metų pradžios planuojame sukurti ir išvysti veikiančią, klientams patogią infrastruktūrą. Tad prie keturių pirmųjų pastatų įrengsime ir daugiau kaip 500 automobilių parkavimo vietas, vidinius kelius, pėsčiųjų bei dviračių takus, žaliąsias zonas, mažąją architektūrą, dalį vidinės alėjos darbuotojų bei klientų poilsiui bei maloniai patirčiai miestelyje. Suprantame, kad moderniems verslams šiandien reikia ne tik darbo vietos, bet ir žmogui palankios aplinkos, kurioje galima patogiai dirbti, apsipirkti ir pailsėti“, – sako R. Pečiulaitė.

Pirmuoju etapu planuojama įrengti ir aplinkos infrastruktūrą – praplėsti centrinio vandentiekio, nuotekų, lietaus tinklus, šildymo trasą, atlikti elektros ir ryšių tinklų instaliacijos darbus. Lygiagrečiai atliekamas ir A6 magistralinio kelio kapitalinis remontas bei įrengiama papildoma eismo juosta patogiam įvažiavimui iš Kauno miesto pusės.

Biurų, prekybos ir logistikos miestelis „Urban HUB“ Kauno rajone – didžiausias tokio tipo projektas Baltijos regione. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m erdvėse, planuojama, įsikurs per 100 skirtingo tipo verslų, o investicijos į projektą sieks 100 mln. eurų. Lygiagrečiai Kauno rajono projektui, „Urban HUB“ plėtojamas ir Vilniuje, šalia Ukmergės gatvės. 22 tūkst. kv. m erdvėse įsikurs 30 verslų – nuo mažųjų gamybininkų, specializuotų prekių tiekėjų iki maisto prekių parduotuvių, kavinių bei laisvalaikio erdvių.

Su „YIT Lietuva“ SBA grupė įgyvendina jau antrąjį projektą – vos prieš pusmetį kartu baigta ir minkštųjų baldų gamintojos „Kauno baldai“ gamyklos konversija.

Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūrą ir koncepciją Kauno ir Vilniaus „Urban HUB“ projektams kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektų studija „PLH Architects“. 

„Urban HUB“ iliustr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-21 12:50
Šiaulių bankas suteikė 7,4 mln. eurų paskolą „EIKA Development“ valdomo daugiabučių projekto „Saulės namai“ Pilaitėje, Vilniuje plėtrai. Prognozuojama, kad butai naujuose, moderniuose daugiabučiuose viename populiariausių tarp Vilniaus naujakurių rajone sulauks didelio susidomėjimo.
nuotrauka
2024-06-21 12:16
Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuoto...
nuotrauka
2024-06-21 09:41
Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos - 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas