2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:50
Reklama  |  facebook

URBAN HUB miestelį šalia Kauno statys YIT LIETUVA

2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
Danijos architektų studijos „PLH Architects“ vizualizac.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
SBA Urban (buvusi Urban Inventors), UAB
PLH architects, Danijos architektų studija,
Urban HUB, UAB

Komanda ambicingo projekto sėkmei

„Projektais siekiame ne sekti, bet kurti tendenciją. Tam preciziškai ieškome estetiškų architektūrinių, tvarumo ir funkcionalumo sprendimų, o juos įgyvendinti būtini patikimi partneriai. „Urban HUB“ – didžiausias tokio tipo objektas Baltijos šalyse. Pasirinkdami generalinį rangovą įvertinome išskirtinę „YIT Lietuva“ komandos patirtį komercinių projektų sektoriuje, profesionalumą ir gebėjimus darbus atlikti kokybiškai ir laiku. Projektas ambicingas – nuo masto iki čia naudojamų tvarių sprendimų. Jis taps ir vienu iš didžiausių BREEAM tvarumo sertifikatu įvertintų komercinių objektų“, – „SBA Urban“ pranešime cituojamas įmonės „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

VANAGAS
„YIT Lietuva“ vadovas
Kęstutis Vanagas

Pirmuoju etapu planuojami 4 projekto pastatai bei infrastruktūros plėtra regionui bei kitiems Kauno „Urban HUB“ plėtros etapams. Pirmųjų pastatų plotas sieks 22 tūkst. kv. m, o juose įsikurs apie 50 verslų. Erdvės tiks tiek tipinio stock-office tipo – biuro, sandėlio ir prekybos erdvių ieškantiems klientams, tiek ir specializuotose patalpose norintiems įsikurti, derinant biurą ir sandėlį ar prekybą ir sandėlį. Pirmajame etape taip pat iškils erdvės kavinėms ir biurams.

„Šis projektas mums yra vertybiškai artimas – didžiuojamės prisidėdami prie Kauno plėtros ir modernios bei tvarumo principus atitinkančios komercinės teritorijos plėtros. Projekto įgyvendinimo laikotarpis yra ambicingas, tačiau tikime, kad užsakovo pasitikėjimas ir jau patikrinta partnerystė su „SBA Urban“ pateisins lūkesčius ir objekto statybos darbai vyks taip pat efektyviai, kaip ankstesniuose projektuose“, – cituojamas tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Pirmajame etape – infrastruktūra regionui

Projekto sklype jau vyksta paruošiamieji darbai. Pasak „Urban HUB“ NT plėtros vadovės Rasos Pečiulaitės, I etapo statybos apima platų ir kompleksišką NT plėtros spektrą.

„Urban HUB“ vadovas
Giedrius Muliuolis

„Iki kitų metų pradžios planuojame sukurti ir išvysti veikiančią, klientams patogią infrastruktūrą. Tad prie keturių pirmųjų pastatų įrengsime ir daugiau kaip 500 automobilių parkavimo vietas, vidinius kelius, pėsčiųjų bei dviračių takus, žaliąsias zonas, mažąją architektūrą, dalį vidinės alėjos darbuotojų bei klientų poilsiui bei maloniai patirčiai miestelyje. Suprantame, kad moderniems verslams šiandien reikia ne tik darbo vietos, bet ir žmogui palankios aplinkos, kurioje galima patogiai dirbti, apsipirkti ir pailsėti“, – sako R. Pečiulaitė.

Pirmuoju etapu planuojama įrengti ir aplinkos infrastruktūrą – praplėsti centrinio vandentiekio, nuotekų, lietaus tinklus, šildymo trasą, atlikti elektros ir ryšių tinklų instaliacijos darbus. Lygiagrečiai atliekamas ir A6 magistralinio kelio kapitalinis remontas bei įrengiama papildoma eismo juosta patogiam įvažiavimui iš Kauno miesto pusės.

Biurų, prekybos ir logistikos miestelis „Urban HUB“ Kauno rajone – didžiausias tokio tipo projektas Baltijos regione. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m erdvėse, planuojama, įsikurs per 100 skirtingo tipo verslų, o investicijos į projektą sieks 100 mln. eurų. Lygiagrečiai Kauno rajono projektui, „Urban HUB“ plėtojamas ir Vilniuje, šalia Ukmergės gatvės. 22 tūkst. kv. m erdvėse įsikurs 30 verslų – nuo mažųjų gamybininkų, specializuotų prekių tiekėjų iki maisto prekių parduotuvių, kavinių bei laisvalaikio erdvių.

Su „YIT Lietuva“ SBA grupė įgyvendina jau antrąjį projektą – vos prieš pusmetį kartu baigta ir minkštųjų baldų gamintojos „Kauno baldai“ gamyklos konversija.

Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūrą ir koncepciją Kauno ir Vilniaus „Urban HUB“ projektams kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektų studija „PLH Architects“. 

„Urban HUB“ iliustr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas