2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 11:37
Reklama  |  facebook

„Ukmergės gelžbetonis“: investicijos į kokybę atsiperka

Mėta KALVAITĖ      2015-12-02 06:01
Lietuvoje įsibėgėjusi renovacija ir naujų statybų gausa termoizoliacinių medžiagų gamintojus skatina tobulinti technologijas, didinti gamybą ir plėsti asortimentą. Didžiausias Lietuvoje polistireninio putplasčio gamintojas – bendrovė „Ukmergės gelžbetonis“ – per pastaruosius keletą metų į pažangias gamybos technologijas ir įrangą investavo apie 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
Polistireninio putplasčio gamybos procese šios medžiagos sandėliavimas yra itin svarbus etapas. Bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ nuotr.


Naujoji įranga leido ne tik gerokai padidinti produkcijos kokybę ir gamybos pajėgumus, bet ir ženkliai sumažinti energetinių išteklių poreikį. Dabar produkcija gaminama naudojant mažiau garo, elektros energijos, vadinasi, ir mažiau teršiant aplinką.

Žengia koja kojon su pažanga

Bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ rinkodaros direktorius Tadas Larinas pasakoja, kad per pastaruosius ketverius metus įmonė įsigijo automatizuotą blokų gamybos formą, ciklinį polistireninio putplasčio granulių išpūtėją, automatinę putplasčio blokų pjovimo ir plokščių frezavimo linijas.

„Naujos polistireninio putplasčio blokų pjovimo staklės užtikrina plokščių matmenų stabilumą ir paviršiaus lygumą. Tai yra labai svarbu, siekiant gaminti kokybe išsisikiriančią produkciją. Naujoji įranga taip pat padidino gamybos lankstumą ir sutrumpino užsakymo įvykdymo terminus“, – sako T. Larinas.

Anot jo, didėjant pastatų energinio efektyvumo ir termoizoliacinių medžiagų šilumos laidumo reikalavimams bei nuolat storėjant pastatų termoizoliaciniam sluoksniui, įmonėje sumontuota nauja plokščių frezavimo linija, užtikrinanti didesnį plokščių frezavimo greitį ir leidžianti frezuoti iki 30 cm storio plokštes.

„Ukmergės gelžbetonis“ savo išskirtinumo siekia gerindamas gaminių kokybę, gamybos efektyvumą, didindamas lankstumą ir užsakymų įvykdymo greitį. Tai leidžia kelis metus iš eilės būti didžiausiu polistireninio putplasčio gamintoju Lietuvoje“, – pabrėžia bendrovės rinkodaros direktorius.

Pastarųjų metų investicijos į visą produkcijos gamybos ir tiekimo grandinę „Ukmergės gelžbetoniui“ leido žengti koją kojon su technologine pažanga ir atitikti sparčiai besikeičiančius rinkos poreikius ir reikalavimus.

Pilkasis putplastis – ant bangos

„Iš esmės putplastis kaip medžiaga – per daug nekinta nuo tada, kai 1950 metais ją sukūrė ir užpatentavo Vokietijos chemijos koncernas BASF. Europos Sąjungoje nuolat augant pastatų energinio efektyvumo reikalavimams, natūraliai didėjo ir medžiagos storis, augo reikalavimai šilumos laidumui. Jei fasado apšiltinimui anksčiau būdavo naudojamos 5 cm storio plokštės, tai šiais laikais įprasta praktika – 20 ir 25 cm“, – sako T. Larinas.

Prieš šešerius metus bendrovė „Ukmergės gelžbetonis“ pradėjo gaminti pilkąjį polistireninį putplastį – „Neoporą“, kuris dėl 20 proc. geresnių termoizoliacinių savybių medžiagos sluoksnį leido suploninti maždaug iki 20 proc. Rezultatas akivaizdus – tam pačiam energiniam efektyvumui pasiekti pakanka kur kas plonesnio sluoksnio šiltinimo medžiagos. Pavyzdžiui, vietoj 20 cm storio, pakanka ir 16 cm storio plokštės.

„Neoporas“ – tai tas pats klasikinis baltasis polistireninis putplastis, kurio termoizoliacinės savybės yra pagerintos žaliavą papildant grafitu, kuris ir suteikia medžiagai pilką spalvą. Grafito dalelės atspindi arba absorbuoja infraraudonuosius spindulius, žymiai sumažindamos šilumos nuostolius.

„Dėl geresnių šiluminių savybių pastato atitvaros varžą galima pasiekti su mažesniu nei kitų termoizoliacinių medžiagų kiekiu. Tuo pačiu, mažėja energijos išteklių sąnaudos, aplinkos tarša“, – pilkojo polistireninio putplasčio privalumus pabrėžia T. Larinas.

Kaip ant mielių augant pilkojo polistireninio putplasčio „Neoporo“ populiarumui, šiemet „Ukmergės gelžbetonis“ išplėtė jo asortimentą ir šalia plokščių fasadams (EPS 70), rinkai pasiūlė „Neoporo“ plokštes stogams bei grindims ir pamatams šiltinti (EPS 80, EPS 100).

Didesnę šio produkto pasiūlą rinka įvertino labai greitai – pilkojo putplasčio pardavimai, palyginus su pernai metais, išaugo 10 proc. ir šiuo metu sudaro apie 25 proc. visų polistireninio putplasčio pardavimų įmonėje. 

Nors tradicinis baltas polistireninis putplastis yra pigesnis, vartotojai palaipsniui ima suprasti ir vertinti naudą, kurią gauna, pasirinkę efektyvesnį produktą.

Daugiau sandėlių ir nauji automobiliai

Kadangi polistireninio putplasčio gamybos procese šios medžiagos sandėliavimas yra itin svarbus etapas, „Ukmergės gelžbetonis“ šiemet ženkliai – 1,8 tūkst.kv. m – išplėtė polistireninio putplasčio blokų sandėlių plotą, kuris dabar siekia apie 4,2 tūkst kv. metrų.

Polistireninio putplasčio blokai, kurių net 98 proc. sudaro užsandarintas oras, privalo būti sandėliuojami kol baigiasi juose vykstančios reakcijos. Pavyzdžiui, pilkojo fasadinio polistireninio putpasčio blokai turi būti sandėliuojami ne trumpiau kaip 14 dienų. Nesilaikant technologijos, gali būti pažeista plokščių geometrija, supjausčius bloką pagal užsakovų reikalavimus, plokštės gali būti išlinkusios ir nelygios.
Tinkamai sandėliuojant, užtikrinama produkcijos kokybė: geresnis plokščių matmenų stabilumas, iki minimumo sumažinama plokščių išlinkių rizika.

Bet ne mažiau svarbu – laiku ir greitai vykdyti užsakymus, todėl iš esmės atnaujintas ir įmonės autoparkas, įsigyti 8 nauji automobiliai polistireninio putplasčio produkcijai vežioti.

Rinką teršia kaimynai

Šiuo metu svarbiausia įmonės rinka – vietinė. Čia nuolat auga polistireninio putplasčio poreikis, nors kokybiškai produkcijai nelygiomis sąlygomis tenka konkuruoti su neaiškios paskirties gaminiais.

„Lietuvos gamintojai aiškiai deklaruoja produktų savybes, paskirtį. Turime aiškią norminę bazę, putplasčio panaudojimo taisykles, apibrėžiančias, kokios medžiagos savybės turi būti deklaruojamos, kaip ir kokių savybių putplastis, priklausomai nuo pastato atitvarų, turi būti naudojamas. Lietuvos gamintojams, susibūrusiems į asociaciją, teko nueiti tikrai ilgą kelią, kol tai buvo pasiekta, – sako T. Larinas. – Tuo tarpu konkuruoti turime su visiškai neaiškios paskirties ir savybių įvežtine produkcija. Tarkim, ant pakuotės yra parašyta, kad tai yra fasadui šiltinti skirtas putplastis, tačiau iš tiesų jis tam nėra skirtas, yra gerokai prastesnių savybių. Vartotojas tiesiog atvirai klaidinamas. Bet kaip žinia, tam tikros dalies vartotojų pasirinkimą pirmiaisia lemia kaina. Ypač privatus vartotojas, kuris renkasi apšiltinimo medžiagas savo namui, ne visada sugeba tuos dalykus atskirti ir įvertinti.“ 

Kuo rizikuoja vartotojas, rinkdamasis neaiškios paskirties ir kokybės gaminius?

Pirmiausia, negauti to, ko tikėjosi. Kadangi polistireninis putplastis skirtas šilumos izoliacijai, nusipirkus produktą su prastesnėmis šilumos izoliavimo savybėmis, namuose nebus nei šilta, nei sąskaitos už šilumą sumažės, kaip to tikėtasi. 2016 metais naujai statomi gyvenamieji pastatai turės atitikti A energinio efektyvumo klasę. Norint pasiekti tokius rodiklius, būtina naudoti kokybiškas termoizoliacines medžiagas.

Yra ir kita šio reikalo pusė: nekokybiška ir ne pagal paskirtį naudojama šiltinimo medžiaga gali būti lengvai mechaniškai pažeidžiama, sutrūkinėti, atvipti, per siūles leisti drėgmę.  

Reklama

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-05-26 09:11
Pastaruoju metu smarkiai išaugo elektros ir šildymo kainos, privertusios susimąstyti, kaip sumažinti namų ūkių išlaidas. Vienas iš sprendimų – tvari statyba šiltinant namus. Tvarūs namai sietini su sumažėjusiais eksploataciniais kaštais dėl mažesnio energijos suvartojimo ir priežiūros, aukštesniu gy...
nuotrauka
2022-05-26 07:28
Plokštieji stogai kone labiausiai paplitęs sprendimas gamybinės ir visuomeninės paskirties pastatuose, bei daugiabučiuose. Tokių stogų plotai yra dideli, šilumą izoliuojančių plokščių pakuočių daug, jas reikia užsikelti ant stogo, dažniausiai iš karto visas, nes tam reikalingas kranas arba keltuvai....
nuotrauka
2022-05-25 11:21
Visi sutaria dėl skaitmenizacijos svarbos. Tačiau skaitmenizavimo sprendimų gausa, gairių trūkumas apsunkina įmonių skaitmeninę transformaciją. Užuot blaškiusis tarp skaitmeninių technologijų ir madų, verta susikoncentruoti į universalių skaitmenizacijos gebėjimų – augmentacijos, integracijos, anali...
nuotrauka
2022-05-25 07:45
Finansų ministerija paskyrė laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“.
nuotrauka
2022-05-24 15:59
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė statybos rangos sutartį su Visagino savivaldybės administracija dėl Visagino Sedulinos alėjos ir fontano rekonstravimo darbų.
nuotrauka
2022-05-23 15:45
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 2 mln. Eur finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas išpirks 2 mln. Eur vertės į...
nuotrauka
2022-05-23 10:48
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė bendrovei „Teltonika IoT Group“ 50 mln. eurų paskolą, kad ji paspartintų mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų veiklą belaidžių tinklų ir ryšių technologijų srityje. Be to, iš šių lėšų bus plečiamos ir atnaujinamos bendrovės gamybinės patalpos, kurios, kitai...
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo už...
nuotrauka
2022-05-18 11:15
Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje pradėtas statyti naujas internetinės ir didmeninės prekybos miestelis „eMarketCity“. Logistiškai patogioje vietoje, netoli tarptautinio Vilniaus oro uosto esančioje 3,9 ha teritorijoje numatomi 7 pastatai, kurių bendras plotas sudarys virš 20 tūkst. m².
nuotrauka
2022-05-18 09:51
Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo (Niujorkas, JAV) suprojektuotas verslo centras „Artery“ Vilniaus centriniame verslo rajone – Konstitucijos prospekte – pradeda įgauti formą. Nuo darbų pradžios jau iškilo didžioji dalis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų, o dabar 20 aukštų kompleksas...
nuotrauka
2022-05-17 10:37
Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įvertinti, ar bendrovei „Kauno liftai“ įsigijus 100 proc. „Baltijos liftų“ akcijų, nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija kėlimo įrenginių techninės priežiūros Li...
nuotrauka
2022-05-16 10:00
Tarp Baltijos šalių tik Lietuvoje pernai bankrotų kiek daugėjo, o kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje – mažėjo, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface" naujausias tyrimas.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.
nuotrauka
2022-05-05 05:59
Klaipėdos miesto savivaldybei pateikti dokumentai, apibrėžiantys planuojamą prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Klaipėdoje plėtrą šalia esamo pastato statant naują, apie 3,5 tūkst. kv. m prekybinio ploto, vieno aukšto pastatą.
nuotrauka
2022-05-04 07:12
„Ruukki“ pristato naujus produktus, užtikrinančius aukščiausio lygio priešgaisrinę apsaugą. Vienas jų – „Ruukki® Firewall“ ugniasienė – lengva ir greitai montuojama šiuolaikinė sistema, skirta garantuoti dar didesnį saugumą ir apsaugą nuo ugnies plitimo. Kitas naujas produktas – daugiasluoksnės plok...
nuotrauka
2022-05-03 15:33
Sostinės Lazdynų baseine šiuo metu baigiamas olimpinio baseino įrengimas. Šio mėnesio pabaigoje baseiną planuojama pirmą kartą užpildyti vandeniu, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...