2023 birželio 6 d. antradienis, 3:40
Reklama  |  facebook

„Ukmergės gelžbetonis“: investicijos į kokybę atsiperka

Mėta KALVAITĖ      2015-12-02 06:01
Lietuvoje įsibėgėjusi renovacija ir naujų statybų gausa termoizoliacinių medžiagų gamintojus skatina tobulinti technologijas, didinti gamybą ir plėsti asortimentą. Didžiausias Lietuvoje polistireninio putplasčio gamintojas – bendrovė „Ukmergės gelžbetonis“ – per pastaruosius keletą metų į pažangias gamybos technologijas ir įrangą investavo apie 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
Polistireninio putplasčio gamybos procese šios medžiagos sandėliavimas yra itin svarbus etapas. Bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ nuotr.


Naujoji įranga leido ne tik gerokai padidinti produkcijos kokybę ir gamybos pajėgumus, bet ir ženkliai sumažinti energetinių išteklių poreikį. Dabar produkcija gaminama naudojant mažiau garo, elektros energijos, vadinasi, ir mažiau teršiant aplinką.

Žengia koja kojon su pažanga

Bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ rinkodaros direktorius Tadas Larinas pasakoja, kad per pastaruosius ketverius metus įmonė įsigijo automatizuotą blokų gamybos formą, ciklinį polistireninio putplasčio granulių išpūtėją, automatinę putplasčio blokų pjovimo ir plokščių frezavimo linijas.

„Naujos polistireninio putplasčio blokų pjovimo staklės užtikrina plokščių matmenų stabilumą ir paviršiaus lygumą. Tai yra labai svarbu, siekiant gaminti kokybe išsisikiriančią produkciją. Naujoji įranga taip pat padidino gamybos lankstumą ir sutrumpino užsakymo įvykdymo terminus“, – sako T. Larinas.

Anot jo, didėjant pastatų energinio efektyvumo ir termoizoliacinių medžiagų šilumos laidumo reikalavimams bei nuolat storėjant pastatų termoizoliaciniam sluoksniui, įmonėje sumontuota nauja plokščių frezavimo linija, užtikrinanti didesnį plokščių frezavimo greitį ir leidžianti frezuoti iki 30 cm storio plokštes.

„Ukmergės gelžbetonis“ savo išskirtinumo siekia gerindamas gaminių kokybę, gamybos efektyvumą, didindamas lankstumą ir užsakymų įvykdymo greitį. Tai leidžia kelis metus iš eilės būti didžiausiu polistireninio putplasčio gamintoju Lietuvoje“, – pabrėžia bendrovės rinkodaros direktorius.

Pastarųjų metų investicijos į visą produkcijos gamybos ir tiekimo grandinę „Ukmergės gelžbetoniui“ leido žengti koją kojon su technologine pažanga ir atitikti sparčiai besikeičiančius rinkos poreikius ir reikalavimus.

Pilkasis putplastis – ant bangos

„Iš esmės putplastis kaip medžiaga – per daug nekinta nuo tada, kai 1950 metais ją sukūrė ir užpatentavo Vokietijos chemijos koncernas BASF. Europos Sąjungoje nuolat augant pastatų energinio efektyvumo reikalavimams, natūraliai didėjo ir medžiagos storis, augo reikalavimai šilumos laidumui. Jei fasado apšiltinimui anksčiau būdavo naudojamos 5 cm storio plokštės, tai šiais laikais įprasta praktika – 20 ir 25 cm“, – sako T. Larinas.

Prieš šešerius metus bendrovė „Ukmergės gelžbetonis“ pradėjo gaminti pilkąjį polistireninį putplastį – „Neoporą“, kuris dėl 20 proc. geresnių termoizoliacinių savybių medžiagos sluoksnį leido suploninti maždaug iki 20 proc. Rezultatas akivaizdus – tam pačiam energiniam efektyvumui pasiekti pakanka kur kas plonesnio sluoksnio šiltinimo medžiagos. Pavyzdžiui, vietoj 20 cm storio, pakanka ir 16 cm storio plokštės.

„Neoporas“ – tai tas pats klasikinis baltasis polistireninis putplastis, kurio termoizoliacinės savybės yra pagerintos žaliavą papildant grafitu, kuris ir suteikia medžiagai pilką spalvą. Grafito dalelės atspindi arba absorbuoja infraraudonuosius spindulius, žymiai sumažindamos šilumos nuostolius.

„Dėl geresnių šiluminių savybių pastato atitvaros varžą galima pasiekti su mažesniu nei kitų termoizoliacinių medžiagų kiekiu. Tuo pačiu, mažėja energijos išteklių sąnaudos, aplinkos tarša“, – pilkojo polistireninio putplasčio privalumus pabrėžia T. Larinas.

Kaip ant mielių augant pilkojo polistireninio putplasčio „Neoporo“ populiarumui, šiemet „Ukmergės gelžbetonis“ išplėtė jo asortimentą ir šalia plokščių fasadams (EPS 70), rinkai pasiūlė „Neoporo“ plokštes stogams bei grindims ir pamatams šiltinti (EPS 80, EPS 100).

Didesnę šio produkto pasiūlą rinka įvertino labai greitai – pilkojo putplasčio pardavimai, palyginus su pernai metais, išaugo 10 proc. ir šiuo metu sudaro apie 25 proc. visų polistireninio putplasčio pardavimų įmonėje. 

Nors tradicinis baltas polistireninis putplastis yra pigesnis, vartotojai palaipsniui ima suprasti ir vertinti naudą, kurią gauna, pasirinkę efektyvesnį produktą.

Daugiau sandėlių ir nauji automobiliai

Kadangi polistireninio putplasčio gamybos procese šios medžiagos sandėliavimas yra itin svarbus etapas, „Ukmergės gelžbetonis“ šiemet ženkliai – 1,8 tūkst.kv. m – išplėtė polistireninio putplasčio blokų sandėlių plotą, kuris dabar siekia apie 4,2 tūkst kv. metrų.

Polistireninio putplasčio blokai, kurių net 98 proc. sudaro užsandarintas oras, privalo būti sandėliuojami kol baigiasi juose vykstančios reakcijos. Pavyzdžiui, pilkojo fasadinio polistireninio putpasčio blokai turi būti sandėliuojami ne trumpiau kaip 14 dienų. Nesilaikant technologijos, gali būti pažeista plokščių geometrija, supjausčius bloką pagal užsakovų reikalavimus, plokštės gali būti išlinkusios ir nelygios.
Tinkamai sandėliuojant, užtikrinama produkcijos kokybė: geresnis plokščių matmenų stabilumas, iki minimumo sumažinama plokščių išlinkių rizika.

Bet ne mažiau svarbu – laiku ir greitai vykdyti užsakymus, todėl iš esmės atnaujintas ir įmonės autoparkas, įsigyti 8 nauji automobiliai polistireninio putplasčio produkcijai vežioti.

Rinką teršia kaimynai

Šiuo metu svarbiausia įmonės rinka – vietinė. Čia nuolat auga polistireninio putplasčio poreikis, nors kokybiškai produkcijai nelygiomis sąlygomis tenka konkuruoti su neaiškios paskirties gaminiais.

„Lietuvos gamintojai aiškiai deklaruoja produktų savybes, paskirtį. Turime aiškią norminę bazę, putplasčio panaudojimo taisykles, apibrėžiančias, kokios medžiagos savybės turi būti deklaruojamos, kaip ir kokių savybių putplastis, priklausomai nuo pastato atitvarų, turi būti naudojamas. Lietuvos gamintojams, susibūrusiems į asociaciją, teko nueiti tikrai ilgą kelią, kol tai buvo pasiekta, – sako T. Larinas. – Tuo tarpu konkuruoti turime su visiškai neaiškios paskirties ir savybių įvežtine produkcija. Tarkim, ant pakuotės yra parašyta, kad tai yra fasadui šiltinti skirtas putplastis, tačiau iš tiesų jis tam nėra skirtas, yra gerokai prastesnių savybių. Vartotojas tiesiog atvirai klaidinamas. Bet kaip žinia, tam tikros dalies vartotojų pasirinkimą pirmiaisia lemia kaina. Ypač privatus vartotojas, kuris renkasi apšiltinimo medžiagas savo namui, ne visada sugeba tuos dalykus atskirti ir įvertinti.“ 

Kuo rizikuoja vartotojas, rinkdamasis neaiškios paskirties ir kokybės gaminius?

Pirmiausia, negauti to, ko tikėjosi. Kadangi polistireninis putplastis skirtas šilumos izoliacijai, nusipirkus produktą su prastesnėmis šilumos izoliavimo savybėmis, namuose nebus nei šilta, nei sąskaitos už šilumą sumažės, kaip to tikėtasi. 2016 metais naujai statomi gyvenamieji pastatai turės atitikti A energinio efektyvumo klasę. Norint pasiekti tokius rodiklius, būtina naudoti kokybiškas termoizoliacines medžiagas.

Yra ir kita šio reikalo pusė: nekokybiška ir ne pagal paskirtį naudojama šiltinimo medžiaga gali būti lengvai mechaniškai pažeidžiama, sutrūkinėti, atvipti, per siūles leisti drėgmę.  

Reklama

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas