2024 balandžio 16 d. antradienis, 11:43
Reklama  |  facebook

„Ukmergės gelžbetonis“: investicijos į kokybę atsiperka

Mėta KALVAITĖ      2015-12-02 06:01
Lietuvoje įsibėgėjusi renovacija ir naujų statybų gausa termoizoliacinių medžiagų gamintojus skatina tobulinti technologijas, didinti gamybą ir plėsti asortimentą. Didžiausias Lietuvoje polistireninio putplasčio gamintojas – bendrovė „Ukmergės gelžbetonis“ – per pastaruosius keletą metų į pažangias gamybos technologijas ir įrangą investavo apie 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
Polistireninio putplasčio gamybos procese šios medžiagos sandėliavimas yra itin svarbus etapas. Bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ nuotr.


Naujoji įranga leido ne tik gerokai padidinti produkcijos kokybę ir gamybos pajėgumus, bet ir ženkliai sumažinti energetinių išteklių poreikį. Dabar produkcija gaminama naudojant mažiau garo, elektros energijos, vadinasi, ir mažiau teršiant aplinką.

Žengia koja kojon su pažanga

Bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ rinkodaros direktorius Tadas Larinas pasakoja, kad per pastaruosius ketverius metus įmonė įsigijo automatizuotą blokų gamybos formą, ciklinį polistireninio putplasčio granulių išpūtėją, automatinę putplasčio blokų pjovimo ir plokščių frezavimo linijas.

„Naujos polistireninio putplasčio blokų pjovimo staklės užtikrina plokščių matmenų stabilumą ir paviršiaus lygumą. Tai yra labai svarbu, siekiant gaminti kokybe išsisikiriančią produkciją. Naujoji įranga taip pat padidino gamybos lankstumą ir sutrumpino užsakymo įvykdymo terminus“, – sako T. Larinas.

Anot jo, didėjant pastatų energinio efektyvumo ir termoizoliacinių medžiagų šilumos laidumo reikalavimams bei nuolat storėjant pastatų termoizoliaciniam sluoksniui, įmonėje sumontuota nauja plokščių frezavimo linija, užtikrinanti didesnį plokščių frezavimo greitį ir leidžianti frezuoti iki 30 cm storio plokštes.

„Ukmergės gelžbetonis“ savo išskirtinumo siekia gerindamas gaminių kokybę, gamybos efektyvumą, didindamas lankstumą ir užsakymų įvykdymo greitį. Tai leidžia kelis metus iš eilės būti didžiausiu polistireninio putplasčio gamintoju Lietuvoje“, – pabrėžia bendrovės rinkodaros direktorius.

Pastarųjų metų investicijos į visą produkcijos gamybos ir tiekimo grandinę „Ukmergės gelžbetoniui“ leido žengti koją kojon su technologine pažanga ir atitikti sparčiai besikeičiančius rinkos poreikius ir reikalavimus.

Pilkasis putplastis – ant bangos

„Iš esmės putplastis kaip medžiaga – per daug nekinta nuo tada, kai 1950 metais ją sukūrė ir užpatentavo Vokietijos chemijos koncernas BASF. Europos Sąjungoje nuolat augant pastatų energinio efektyvumo reikalavimams, natūraliai didėjo ir medžiagos storis, augo reikalavimai šilumos laidumui. Jei fasado apšiltinimui anksčiau būdavo naudojamos 5 cm storio plokštės, tai šiais laikais įprasta praktika – 20 ir 25 cm“, – sako T. Larinas.

Prieš šešerius metus bendrovė „Ukmergės gelžbetonis“ pradėjo gaminti pilkąjį polistireninį putplastį – „Neoporą“, kuris dėl 20 proc. geresnių termoizoliacinių savybių medžiagos sluoksnį leido suploninti maždaug iki 20 proc. Rezultatas akivaizdus – tam pačiam energiniam efektyvumui pasiekti pakanka kur kas plonesnio sluoksnio šiltinimo medžiagos. Pavyzdžiui, vietoj 20 cm storio, pakanka ir 16 cm storio plokštės.

„Neoporas“ – tai tas pats klasikinis baltasis polistireninis putplastis, kurio termoizoliacinės savybės yra pagerintos žaliavą papildant grafitu, kuris ir suteikia medžiagai pilką spalvą. Grafito dalelės atspindi arba absorbuoja infraraudonuosius spindulius, žymiai sumažindamos šilumos nuostolius.

„Dėl geresnių šiluminių savybių pastato atitvaros varžą galima pasiekti su mažesniu nei kitų termoizoliacinių medžiagų kiekiu. Tuo pačiu, mažėja energijos išteklių sąnaudos, aplinkos tarša“, – pilkojo polistireninio putplasčio privalumus pabrėžia T. Larinas.

Kaip ant mielių augant pilkojo polistireninio putplasčio „Neoporo“ populiarumui, šiemet „Ukmergės gelžbetonis“ išplėtė jo asortimentą ir šalia plokščių fasadams (EPS 70), rinkai pasiūlė „Neoporo“ plokštes stogams bei grindims ir pamatams šiltinti (EPS 80, EPS 100).

Didesnę šio produkto pasiūlą rinka įvertino labai greitai – pilkojo putplasčio pardavimai, palyginus su pernai metais, išaugo 10 proc. ir šiuo metu sudaro apie 25 proc. visų polistireninio putplasčio pardavimų įmonėje. 

Nors tradicinis baltas polistireninis putplastis yra pigesnis, vartotojai palaipsniui ima suprasti ir vertinti naudą, kurią gauna, pasirinkę efektyvesnį produktą.

Daugiau sandėlių ir nauji automobiliai

Kadangi polistireninio putplasčio gamybos procese šios medžiagos sandėliavimas yra itin svarbus etapas, „Ukmergės gelžbetonis“ šiemet ženkliai – 1,8 tūkst.kv. m – išplėtė polistireninio putplasčio blokų sandėlių plotą, kuris dabar siekia apie 4,2 tūkst kv. metrų.

Polistireninio putplasčio blokai, kurių net 98 proc. sudaro užsandarintas oras, privalo būti sandėliuojami kol baigiasi juose vykstančios reakcijos. Pavyzdžiui, pilkojo fasadinio polistireninio putpasčio blokai turi būti sandėliuojami ne trumpiau kaip 14 dienų. Nesilaikant technologijos, gali būti pažeista plokščių geometrija, supjausčius bloką pagal užsakovų reikalavimus, plokštės gali būti išlinkusios ir nelygios.
Tinkamai sandėliuojant, užtikrinama produkcijos kokybė: geresnis plokščių matmenų stabilumas, iki minimumo sumažinama plokščių išlinkių rizika.

Bet ne mažiau svarbu – laiku ir greitai vykdyti užsakymus, todėl iš esmės atnaujintas ir įmonės autoparkas, įsigyti 8 nauji automobiliai polistireninio putplasčio produkcijai vežioti.

Rinką teršia kaimynai

Šiuo metu svarbiausia įmonės rinka – vietinė. Čia nuolat auga polistireninio putplasčio poreikis, nors kokybiškai produkcijai nelygiomis sąlygomis tenka konkuruoti su neaiškios paskirties gaminiais.

„Lietuvos gamintojai aiškiai deklaruoja produktų savybes, paskirtį. Turime aiškią norminę bazę, putplasčio panaudojimo taisykles, apibrėžiančias, kokios medžiagos savybės turi būti deklaruojamos, kaip ir kokių savybių putplastis, priklausomai nuo pastato atitvarų, turi būti naudojamas. Lietuvos gamintojams, susibūrusiems į asociaciją, teko nueiti tikrai ilgą kelią, kol tai buvo pasiekta, – sako T. Larinas. – Tuo tarpu konkuruoti turime su visiškai neaiškios paskirties ir savybių įvežtine produkcija. Tarkim, ant pakuotės yra parašyta, kad tai yra fasadui šiltinti skirtas putplastis, tačiau iš tiesų jis tam nėra skirtas, yra gerokai prastesnių savybių. Vartotojas tiesiog atvirai klaidinamas. Bet kaip žinia, tam tikros dalies vartotojų pasirinkimą pirmiaisia lemia kaina. Ypač privatus vartotojas, kuris renkasi apšiltinimo medžiagas savo namui, ne visada sugeba tuos dalykus atskirti ir įvertinti.“ 

Kuo rizikuoja vartotojas, rinkdamasis neaiškios paskirties ir kokybės gaminius?

Pirmiausia, negauti to, ko tikėjosi. Kadangi polistireninis putplastis skirtas šilumos izoliacijai, nusipirkus produktą su prastesnėmis šilumos izoliavimo savybėmis, namuose nebus nei šilta, nei sąskaitos už šilumą sumažės, kaip to tikėtasi. 2016 metais naujai statomi gyvenamieji pastatai turės atitikti A energinio efektyvumo klasę. Norint pasiekti tokius rodiklius, būtina naudoti kokybiškas termoizoliacines medžiagas.

Yra ir kita šio reikalo pusė: nekokybiška ir ne pagal paskirtį naudojama šiltinimo medžiaga gali būti lengvai mechaniškai pažeidžiama, sutrūkinėti, atvipti, per siūles leisti drėgmę.  

Reklama

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...
nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...
nuotrauka
2024-03-25 09:32
Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė" priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta" turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.
nuotrauka
2024-03-21 14:52
Šiuo metu darbo rinka yra kaip niekada įkaitusi, o darbdaviai itin aktyviai ieško būdų tapti patrauklesniais esamiems ir potencialiems darbuotojams. Tam pasitelkiami įvairūs tyrimai bei įrankiai. Tačiau pasak kovo mėnesį į Lietuvos darbdavio tyrimų rinką žengusios bendrovės „WitMind“ direktorės Živi...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas