2025 m. liepos 9 d. trečiadienis, 14:36:14
Reklama  |  facebook

Unikaliame „Aeronamų“ projekte pritaikyti „Paroc“ izoliaciniai sprendimai Fotogalerija

2018-02-22 08:39
„Paroc“ akmens vatos izoliaciniai sprendimai buvo pasirinkti UAB „Citus“ Kaune plėtojamame demonstraciniame inovacijų projekte „Aeronamai“. Šalia S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo besikuriantys „Aeronamai“ taps pirmuoju Vokietijos „Passivhaus“ institute sertifikuotu pastatu, užtikrinančiu ilgalaikę būsto vertę bei tvarumą. Taip pat tai bus pirmasis A++ klasei, kuri Lietuvoje taps privaloma nuo 2021 m., sertifikuotas demonstracinis gyvenamųjų namų kompleksas.
nuotrauka
Bendrovės „Paroc“ nuotr.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Paroc, UAB

„Paroc“ akmens vatos izoliaciniai sprendimai „Aeronamų“ šiltinimui ir izoliavimui buvo pasirinkti dėl savo patikimumo, ilgaamžiškumo ir puikių izoliacinių savybių. „Paroc“ sukūrė visą eilę šiltinimo sprendimų ir mazgų A, A+ ir A++ pastatams, kuriuose yra numatyti atitinkamai klasei reikalingi šilumos izoliacijos storiai, sukonstruoti mazgai, išspręsti šiluminių tiltelių minimizavimo ir sandarumo klausimai.

„Akmens vata ne tik efektyviai izoliuoja šilumą, ji yra nedegi, laidi vandens garams, ilgaamžė ir užtikrina puikią garso izoliaciją“,- pasakoja „Paroc“ ekspertė dr. Audronė Endriukaitytė. Anot jos, pati akmens vatos kilmė jau apibrėžia didžiąją dalį akmens vatos privalumų.

Šiuolaikinės mūro sienos konstrukcija yra kitokia, nei buvo prieš kelis dešimtmečius. Pastaruoju metu vis daugiau galvojama apie tai, kaip statyti, kad šildymo sąnaudos būtų kuo mažesnės, patalpų mikroklimatas kokybiškesnis, o pastato atitvaros ilgaamžės ir patikimos. „Pagaliau, pasaulis vis garsiau kalba apie CO2 emisiją, klimato kaitą, – sako dr. A. Endriukaitytė. – Efektyvinant statybą ir galvojant apie šildymo sąnaudas, buvo pradėtos naudoti mūro sienos su oro tarpu. Vėliau tas oro tarpas buvo užpildomas šilumos izoliacija, o dar vėliau atsirado tinkuojamų ir vėdinamų sienų sistemos.“

Šiuolaikinė mūro siena turi kelias sudėtines dalis. Viena iš jų – mūras, tai yra plytos arba blokeliai, šilumos izoliacija, apsauga nuo vėjo (kai sienos yra vėdinamos), tvirtinimo elementai ir apdailos sluoksnis.

„Jei norime gyventi name, kurio mūrinės sienos būtų nedegios ir ilgaamžės, reikia teisingai ir tikslingai pasirinkti visą sistemą, visas jos sudėtines dalis“, – sako dr. A. Endriukaitytė, pastebėdama, kad vienas iš efektyviausių optimalaus pasirinkimo kelių yra siekti sudedamųjų dalių sinergijos.

aeronoimai, gyvenamieji namai, izoliacines medziagos

Ne tik tvaru, bet ir nedega

Medžiagos degumo savybės priklauso nuo žaliavos, iš kurios gaminama medžiaga. Keramikos, silikato, akyto betono ar keramzitbetonio mūro sienos yra iš nedegių plytų ar blokelių, tad jos atitinka A1 degumo klasę. Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, jos yra klasifikuojamos kaip B s-1 d0 ar net žemesne gaisrine klase. Todėl norint, kad ir apšiltinta mūro siena atitiktų saugiausią ugnies požiūriu A1 klasę, reikia rinktis nedegią šilumos izoliaciją bei nedegias sienos apdailos medžiagas.

PAROC akmens vatai, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų – yra būdinga itin aukšta (apie 1000 °C) lydymosi temperatūra. Dauguma PAROC akmens vatos gaminių, nepadengtų jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei. Akmens vata ilgiau saugo pastato konstrukcijas nuo ugnies poveikio, todėl ja rekomenduojama apšiltinti net ir tokias konstrukcijas, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai“,- vardija A.Endriukaitytė.

Kadangi „Aeronamų“ sienos yra vėdinamos, šilumos izoliacijai panaudotos universalios „PAROC eXtra“ plokštės, o apsaugai vėjo – „PAROC Cortex“ plokštės. „PAROC Cortex“ plokščių paviršius yra padengtas specialiu, ypač mažai orui laidžiu audiniu, kuris puikiai praleidžia vandens garus ir yra nedegus (atitinka A-2 gaisrinę klasę). Nedegios, vandens garams laidžios, efektyvios ir ilgaamžės plokštės yra puikus pasirinkimas vėdinamos sienos konstrukcijos šiltinimui. „PAROC Cortex“ plokščių siūlės, pastato kampai, cokolis ir angokraščiai kruopščiai užsandarinti specialiomis juostomis.

aeronoimai, gyvenamieji namai, izoliacines medziagos

Nematomi sinergijos privalumai

Be to, kad akmens vatos ir mūro sinergija užtikrina didesnį sienos atsparumą ugniai, ši sistema, ši dermė sukuria ir daugiau plika akimi nematomų, tačiau labai reikšmingų naudų.

Statybos metu tiek dėl technologinių procesų, tiek ir dėl gamtinių sąlygų mūro sienoje susikaupia nemažai drėgmės. Sienas apšiltinus vandens garams laidžiomis medžiagomis, mūro sienos išdžiūsta jau per pirmąjį šildymo sezoną.

„Paroc“ akmens vatos gaminiai puikiai praleidžia vandens garus, o tai reiškia, kad sienų apšiltinimo ar pastatų eksploatavimo metu į akmens vatą patekusi drėgmė laisvai juda į išorę ir pasišalina per sienos apdailą bei vėdinamą oro tarpą. Paprastai tai vadinama „kvėpuojančiomis“ sienomis. Vandens garų judėjimas nekeičia akmens vatos šiluminių ir eksploatacinių savybių. O tai yra labai svarbu, siekiant užtikrinti pastato konstrukcijų ilgaamžiškumą ir geresnes patalpų mikroklimato sąlygas.

Jei termoizoliacinė medžiaga menkai praleidžia vandens garus, tai tam tikromis sąlygomis iš patalpų pro sieną migruojanti drėgmė gali kauptis prieš termoizoliacinę medžiagą esančiame sienos sluoksnyje. Dėl to pablogėja sienos šilumos izoliacijos savybės, sumažėja kai kurių sienos medžiagų stipris, didėja deformacijos. Visa tai kenkia pastato konstrukcijoms, sumažėja jų ilgaamžiškumas.

Teisingai pastatytos mūro sienos ilgaamžiškumas nekelia abejonių ir tai yra, ko gero, vienas iš svarbiausių kriterijų, pasirenkant mūrą kaip laikančiąją sienos konstrukcijos dalį. Sienos ilgaamžiškumui didelės įtakos turi visos tokioje konstrukcijoje panaudotos medžiagos, taip pat ir šilumos izoliacija. Akmens vatos pagrindinės savybės – šilumos laidumas ir degumas – laikui bėgant nesikeičia lygiai taip pat, kaip nesikeičia ir mūras.

aeronoimai, gyvenamieji namai, izoliacines medziagos

Stogo ir perdangų šiltinimo sprendiniai

„Aeronamuose“ buvo pritaikyti tiek šlaitinio, tiek ir plokščiojo stogo šiltinimo sprendimai. Šlaitinio stogo šiltinimui buvo naudojamos tokios pačios, kaip ir pastato sienose – universalios PAROC eXtra plokštės.

Plokščiųjų stogų įrengimas iš principo skiriasi nuo šlaitinio stogo. Čia buvo naudojamos tokios plokštės, kurios gali atlaikyti apkrovas, kadangi tiek statybos tiek ir eksploatacijos metu tenka po tokį stogą vaikščioti.

„Aeronamų“ gyvenamųjų namų komplekese plokštiesiems stogams izoliuoti buvo pasirinktos naujos, apkrovą laikančios, nedegios, vandens garams laidžios vertikaliai orientuoto plaušo plokštės PAROC ROL 30. Ant jų viršaus įrengtas viršutinis akmens vatos izoliacijos sluoksnis iš PAROC ROB 80 plokščių, o tiesiai ant jo priklijuota hidroizoliacinė stogo danga.

Tarpaukštinių perdangų garso izoliavimui buvo pritaikytas sprendinys su specialiomis smūgio garsą izoliuojančiomis plokštėmis PAROC SSB 1.

aeronoimai, gyvenamieji namai, izoliacines medziagos

Taip pat šios plokštės buvo panaudotos ir garažo perdangai izoliuoti. PAROC SSB 1 plokštės buvo sumontuotos ant garažo perdangos viršaus, o iš garažo pusės, garažo patalpos vidaus perdanga dar buvo apklijuota PAROC CGL 20cy akmens vatos plokštėmis. PAROC CGL 20cy plokščių paviršius yra specialiai paruoštas, tad jas sumontavus belieka tik jas nudažyti. Prie gelžbetoninės perdangos PAROC CGL 20cy yra tik klijuojamos, joms nereikia jokio papildomo mechaninio tvirtinimo. Estetiškai patrauklios PAROC CGL 20cy plokštės ne tik puikiai sulaiko šilumą, slopina garsą, bet ir apsaugo perdangą nuo išorinių veiksnių, pavyzdžiui, ugnies. 

Bendrovės „Paroc“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-09 06:55
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) sprendimas nutraukti narystę Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) sulaukė viešo dėmesio. Liepos 3 d. LSA paskelbė apie išėjimą iš organizacijos, su kuria ją siejo net 35 metų partnerystė. Po šio žingsnio abi pusės pateikė savo vertinimus – LSA akcentavo...
nuotrauka
2025-07-08 09:02
Dar prieš porą metų Kauno tarpukario architektūrai patekus į UNESCO paveldo sąrašą daugelio kauniečių ir miesto svečių akys atsigręžė į jų kasdien praeinamus istorinius pastatus. Visgi, nors kultūrinio paveldo požiūriu tokie pastatai yra vertybė, energetiškai jie gali būti vieni nuostolingiausių.
nuotrauka
2025-07-08 07:34
Pasibaigus Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuotiems Metų renovacijos projekto rinkimams, paaiškėjo, kad vienas iš trijų daugiausiai visuomenės balsų surinkusių projektų – penkiaaukštis daugiabutis Marijampolėje. Pastatą atnaujino generalinis rangovas UAB „Coner“, o jo transformacija...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.
nuotrauka
2025-06-30 09:31
Šiemet prekės ženklą atnaujinusi „PST Group" tęsia strateginius pokyčius: įmonėje įsteigtas Tvarumo skyrius ir paskirtas pirmasis tvarumo vadovas. Anot pranešime cituojamo bendrovės vadovo Tomo Stuko, šis struktūrinis sprendimas atspindi įmonės siekį sistemingai į kasdieninę veiklą integruoti tvarum...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 07:49
Kompanija PAROC® pristato naują statybos rinkai skirtą gaminį – „PAROC Linio 10cc“. Tai moderni tinkuojamų fasadų (ETICS) šilumos izoliacijos iš akmens vatos plokštė, kuri jau gamykloje padengiama gruntu iš abiejų pusių. Toks sprendimas padeda efektyviau organizuoti darbus statybos aikštelėje, taupy...
nuotrauka
2025-06-26 07:45
Statybininkai, architektai ir užsakovai vis dažniau ieško sprendimų, kurie derintų estetiką, techninį patikimumą ir ilgaamžiškumą. Vienas tokių sprendimų – CEDRAL gaminiai, kurie sparčiai populiarėja kaip alternatyva tradicinėms apdailos medžiagoms. Pluoštinio cemento pagrindu pagamintos dailylentės...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas