2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 16:48
Reklama  |  facebook

Užkerta kelią mokesčių mokėtojų pinigų švaistymui, apmokant už statinių griovimą

2022-02-23 15:12
Per pastaruosius metus Aplinkos ministerija ėmėsi iniciatyvos tobulinti teisės aktus, kad ateityje nepasikartotų pradėtų vykdyti, tačiau vėliau neteisėtomis teismų pripažintų statybų saugomose teritorijose atvejai.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos,
Tokių atvejų leis išvengti statybos sektoriaus skaitmeninimas, paveldosaugos ir gamtosaugos funkcijų sinchronizavimas, institucijų atsakomybės didinimas ir kitos priemonės, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

2014 m. pradėjo veikti Teritorijų planavimo dokumentų registras (TPDR), 2015 m. lapkritį – Teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinė sistema (TPDRIS).

Nuo 2018 m. Seimas pakeistu Teritorijų planavimo įstatymu įpareigojo „persidengiančioms“ gamtos ir paveldo teritorijoms rengti ne atskirus planus, o vieną bendrą tvarkymo planą.

2021 m. priimti Statybos įstatymo pakeitimai apibrėžė statinių projektus tikrinančių subjektų kompetenciją. Taip užtikrintas aiškesnis institucijų įsitraukimas ir atsakomybės patikrinant statinio projekto atitiktį teisės aktų reikalavimams ir teritorijų planavimo dokumentų sprendiniams.

Pernai įsigalioję Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimai numatė patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų automatinį perkėlimą ir registravimą Teritorijų planavimo dokumentų registre (TPDR). Tai skaidrina ir spartina patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų registravimo procesą, mažina atskirų teritorijų planavimo dokumentų „pasimetimo“ riziką.

Visuomenei suteikta galimybė susipažinti su prasidėsiančiu statybos procesu. Informacinėje sistemoje „Infostatyba“ viešai skelbiami statybą leidžiančių dokumentų duomenys, pridedami visi susiję dokumentai ir projektus tikrinusių institucijų išvados,

Teritorijų planavimo ir statybos (TPS) vartuose iki šių metų pabaigos bus sukurta aktualios informacijos gavimo ir pokyčių prenumeratos paslauga, kuri suteiks vartotojui galimybę pasirinktoje teritorijoje gauti aktualią informacija apie joje vykstančius teritorijų planavimo, statinių projektavimo ir statybos procesus. Per suteiktą nuorodą juos galima peržiūrėti tiek žemėlapyje, tiek TPS vartų sistemose.

2020 m. patvirtinus Saugomų teritorijų specialiųjų planų rengimo taisykles, nustatyta aiškesnė ir paprastesnė šių teritorijų specialiųjų planų rengimo, koregavimo, keitimo, derinimo, tikrinimo, tvirtinimo tvarka. Be to, atsirado nuostata, kad saugomose teritorijose esančių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų ir vietovių ribos pažymimos saugomų teritorijų planavimo dokumentuose.

Taip išvengiama dvigubo tos pačios teritorijos planavimo ir taupomos valstybės lėšos, nes iki tol buvo rengiami atskiri planai, pavyzdžiui, valstybiniams parkams ir kultūros paveldo objektams, patenkantiems į tų parkų teritorijas. Šios taisyklės leidžia greičiau pakoreguoti ir saugomų teritorijų specialiuosius planus.

Nuo 2016 m. Pajūrio juostos įstatyme numatyta, kad visų naujai statomų statinių pajūrio juostoje pateiktiems projektiniams pasiūlymams turi pritarti aplinkos ministras, gavęs pasiūlymų įvertinimą iš statybų priežiūrą vykdančių institucijų.

Vyriausybė trečiadienį, vasario 23 d., patvirtino Aplinkos ministerijos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos parengtus Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) tvarkymo plano pakeitimus, kurie leis sustiprinti šio unikalaus Lietuvos kampelio apsaugą ir ištaisyti neteisėtomis pripažintų statybų klaidas.

Šie pakeitimai įgyvendina Konstitucinio teismo nutarimą ir atstato tinkamą šios saugomos teritorijos apsaugos lygį, atitinkantį įsiteisėjusius teismų sprendimus 5 žemės sklypuose Nidoje, Juodkrantėje ir Preiloje.

Atkuriami KNNP tvarkymo plano sprendiniai, patvirtinti Vyriausybės 2012 m., pripažinti atitinkantys Konstituciją. Prieš trejus metus priimti šio parko tvarkymo plano sprendiniai, pagal kuriuos būtų sudarytos sąlygos įteisinti neteisėtus statinius, netenka galios. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-08 14:51
Kasmet valstybė paveldi apie 400 butų, įmonių akcijų, įvairių ūkinių pastatų ir kitokio turto bei jo dalių. Toks valstybei tenkantis nekilnojamasis turtas, kai jo dėl skolų nenori priimti įpėdiniai arba jų tiesiog nėra, perduodamas Turto bankui ir vėliau parduodamas viešuose aukcionuose. Praėjusiais...
nuotrauka
2022-08-08 13:51
Vidurvasarį – net 30 proc. (67,6 tūkst.) mažiau darbo neturinčių žmonių nei prieš metus. Rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnyboje registruota 158,7 tūkst. neaktyvių darbingo amžiaus gyventojų.
nuotrauka
2022-08-08 13:35
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai n...
nuotrauka
2022-08-08 10:04
Liepos 15 d. startavęs kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų jau sulaukė milžiniško susidomėjimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė daugiau kaip 5200 paraiškų už 8,5 mln. eurų.
nuotrauka
2022-08-05 11:13
Šią savaitę baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos l...
nuotrauka
2022-08-05 09:44
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė iš sostinės centro ketina iškelti lokomotyvų remonto depą. Senamiesčio kaimynystėje esanti 3,6 ha ploto teritorija yra stoties rajono konversijos projekto „Vilnius Connect“ dalis. Ateityje buvusi lokomotyvų remonto bazės teritorija su čia esančiais pastatais galės...
nuotrauka
2022-08-05 09:12
Augančios kainos neaplenkė ir būsto nuomos rinkos. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per metus gyvenamojo nekilnojamojo turto nuoma brango visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tik uos-tamiestyje ji liko panaši. Nors daugiausia už būsto nuomą moka vilniečiai ir kauniečiai, praėjusiai...
nuotrauka
2022-08-04 14:47
Rugsėjo mėnesį aukcione bus parduodamas, kaip teigiama, vienintelis pasaulyje išlikęs pastatas tiesiogiai susijęs su esperanto kalbos atsiradimu. Šios kalbos sumanytojo garbei pavadintoje L. Zamenhofo gatvėje, Kaune, Turto bankas parduoda greta esančius du objektus.
nuotrauka
2022-08-04 11:40
Remiantis Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio. Daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektor...
nuotrauka
2022-08-03 09:11
156,8 tūkst. – tiek darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo šalies darbdaviai. Laisvų darbo vietų neterminuotam darbui šiemet 0,7 tūkst. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu terminuotam mažėjo šeštadaliu (1,9 tūkst.). Vidutiniškai kas mėn...
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-08-01 15:12
Šiuo metu galiojančio LR Darbo kodekso (DK) 144 str. 8 d. nustatyta, kad darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis ar važiavimu, kompensuojamos su tuo susijusios padidėjusios išlaidos už faktiškai tokio pobūdžio dirbtą darbo laiką...
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-08-01 11:43
Šiandien, rugpjūčio 1 d., įsigalioja LR piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimas, kuriuo pratęsiamas laikas už miestuose turėtą žemę pasirinkti miško plotą kaimo vietovėje. Tikimasi, kad šios įstatymo pataisos paspartins nuosavybės teisių a...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-28 14:38
Nuo šiandien, liepos 28 d., Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Šiai priemonei, kurią inicijuoja Aplinkos ministerija kartu su Energetikos ministerija, finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų skirta ...
nuotrauka
2022-07-28 14:28
Atsinaujinant ar įsirengiant būstą susidaro nemažai statybinių atliekų. Aplinkosaugininkai pastebi, kad žmonėms vis dar paprasčiau statybinėmis atliekomis atsikratyti jas išmetant į komunalinių atliekų konteinerius ar paliekant šalia. Kai kurie statybinį laužą išverčia miškuose ar pamiškėse ir tai d...
nuotrauka
2022-07-28 10:00
Dar daugiau kaip 600 gyventojų ketina modernizuoti savo individualius gyvenamuosius namus. Tiek paraiškų sulaukė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios. Prašoma lėšų suma sudaro daugiau kaip 5,1 mln. eurų. Viso skirta 10 mln. eurų.
nuotrauka
2022-07-28 09:14
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio padidėjimas 2 proc. bei statybinių medžiagų ir gaminių kainų – 0,9 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 2,7 proc. – pabrango izo...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos