2024 liepos 22 d. pirmadienis, 12:16
Reklama  |  facebook

Vasara – atsinaujinimo metas: 10 patarimų, kaip be didelių išlaidų atšviežinti interjerą

2023-06-15 13:30
Vasaros atostogos daliai gyventojų reiškia ne tik poilsį, bet ir laiką namų projektams – nuo gyvenamojo buto pertvarkos iki sodybos interjero atnaujinimo. Tačiau labai dažnai kyla klausimas – ar įmanoma pasiekti pokyčių neišleidžiant krūvos pinigų? Interjero dizaineriai vieningai sutaria: žinant keletą gudrybių, interjerą atnaujinsite be didelių išlaidų – kaip tai padaryti?
nuotrauka
Salono „Gintaro baldai“ nuotr.


Minimos įmonės
Gintaro baldai, UAB
Salono „Gintaro baldai“ interjero dizainerė Jūratė Sventickienė teigia, kad vasarą baldų salonuose sulaukiama daugiau klientų, norinčių atostogas išnaudoti produktyviai – sezoniniai išpardavimai ir akcijos vilioja atsinaujinti namus. Jai antrina ir interjero dizainerė Jovita Bingelytė – žmonės ieško ekonominių sprendimų interjerui atnaujinti, kuriuos galima įgyvendinti be didelių investicijų. Interjero dizainerės dalijasi dešimties punktų atmintine, kokios priemonės namams ar sodybai padės pasiekti efektyvių rezultatų, o kartu – ir sutaupyti.

Perdažykite sienas

Lengvas ir nebrangus būdas pakeisti namų išvaizdą – perdažyti jų sienas. „Iš savo praktikos pastebėjau tendenciją, kad jeigu žmonės gyvena tarp baltų sienų, po kiek laiko jiems pradeda norėtis spalvų. Tie, kurie gyveno ryškių spalvų interjere, priešingai – pradeda norėti minimalizmo. Ir tai normalu! Nereikia galvoti, kad jeigu vieną kartą nusidažiau sienas, turėsiu su tomis sienomis pragyventi visą gyvenimą“, – sako J. Bingelytė.

Salono „Gintaro baldai“ nuotr.

Anot ekspertės, dabar labai madingi natūralūs smėlio, molio, šiltai pilki atspalviai. Taip pat labai populiarios tekstūrinės, faktūrinės sienos, molio tinkas – tai suteikia harmonijos, SPA primenančios ramybės pojūtį. Kita vertus, dominuoja ir monochromatiniai įvaizdžiai – ryškios ir vientisos spalvų paletės. Todėl, anot J. Bingelytės, pravartu sienų spalvas rinktis pagal tai, kokių spalvų fone jūs geriausiai jaučiatės ir kokias emocijas tos spalvos jums sukelia.

Pakeiskite sofą

Minkšto baldo pakeitimas – vienas iš efektyviausių būdų atnaujinti interjerą. „Sofą pakeisti nesudėtinga, nes šis baldas nėra „pririštas“ ar įmontuotas. Todėl drąsiai eksperimentuokite – jeigu jūsų interjeras santūrus, pasirinkę įdomesnės spalvos, faktūros ar audinio sofą. Taip visam kambariui suteiksite naują charakterį“, – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

Nemažiau aktualus ir minkštų baldų atsinaujinimas vasaros sodybose. Čia J. Sventickienė kviečia būti drąsesniais ir eksperimentuoti ne tik su spalvomis, bet ir su raštais. „Pavyzdžiui, gėlėti raštai padėtų išgauti provanso stilistiką, o languoti – primintų kantri stiliaus interjerą. Tačiau sodyboje reikėtų atsižvelgti ir į praktinį aspektą – rinktis sofą ant kojelių ir nestatyti jos prie sienos. Sodybose labai dažnai šildoma ne visus metus, todėl šios prevencinės priemonės apsaugo nuo pelėsio, padeda orui cirkuliuoti“, – priduria specialistė.

Papildykite namų tekstilės arsenalą

Anot J. Bingelytės, šiuo metu populiarėja natūralios namų tekstilės medžiagos – drobinė tekstilė, lininiai audiniai. Prabangą imituojantys veliūrinės ir blizgios medžiagos – priešingai, jau išėjo iš mados.

„Tačiau natūralu nereiškia nuobodu! Pavyzdžiui, interjerą galite pagyvinti ant sofos padėdami skirtingų pagalvėlių. Derinkite vienspalves, skirtingų formų, dydžių pagalvėles ir pamatysite – kambaryje atsiras daugiau „gylio“. Nereikėtų bijoti maišyti ir pačių medžiagų, pavyzdžiui, jeigu jūsų sofa drobinė, pagalvėlės gali būti net ir odinės. Skirtingų medžiagų derinimas interjere šiuo metu populiarus, todėl nereikėtų bandyti visko suvienodinti“, – priduria specialistė.

Sukurkite naujų apšvietimo taškų

Anot J. Bingelytės, apšvietimas – labai galingas interjero dizaino ginklas: kartais pakanka pakeisti lemputę ir jos atspalvį, nukreipti šviestuvą į kitą pusę, kad pakeistume namų atmosferą.

Salono „Gintaro baldai“ nuotr.

„Rekomenduoju pridėti papildomai apšvietimo taškų. Tarkime, jeigu ant spintelės jau yra dekoro elementų, ten pastačius stalinį šviestuvą, jos išryškėja, o tai suteikia daugiau jaukumo. Taip pat rekomenduoju sukurti jaukų namų kampelį, šalia sofos ar fotelio pastačius papildomą toršerą – nustebsite, kiek daug gali vienas papildomas šviesos šaltinis“, – pataria J. Bingelytė.

Įsigykite unikalų ir akcentinį fotelį

Fotelis – tai dar vienas baldas, be didelių investicijų galintis tapti jūsų namų puošmena. „Netradicinio dizaino, ryškesnės spalvos ar audinio fotelis gali visiškai skirtis nuo jau esamų baldų – jo nebūtina derinti su savo minkštų baldų komplektu. Vis dar pasitaiko situacijų, kai klientai ateina su nusistatymu, jog fotelis ir sofa privalo būti vienodi – tačiau ši taisyklė jau atgyveno. Todėl drąsiai atnaujinkite fotelį ir paverskite jį savo kambario akcentu“, – sako J. Sventickienė.

Išnaudokite veidrodžių galimybes

Veidrodžiai – ne tik puiki interjero puošmena, bet ir įrankis, sukuriantis daugiau erdvės ir šviesos. „Veidrodis nebūtinai turi būti skirtas tik savo atvaizdui matyti. Veidrodžių asortimentas šiandien toks didelis, kad jie gali būti kabinami ir kaip paveikslai, ir kaip meno kūriniai. Veidrodis gali kabėti nebūtinai koridoriuje ar drabužinėje – drąsiai kabinkite juos virš sofos ar kitose svarbiose kambario dalyse. Dažnai klientams rekomenduoju kabinti veidrodžius prieš langą, tokiu atveju jie praplečia erdvę, nes iš lauko atsispindi šviesa“, – priduria J. Sventickienė.

Pripildykite namus augalais

Dar vienas nebrangus būdas, norint pagyvinti namų interjerą – papuošti jį augalais.

Salono „Gintaro baldai“ nuotr.

„Pastebiu dažną klaidą, kad kampe pastatomas vienas augalas, kuris neužpildo erdvės ir atrodo „liūdnai“. Geriau atrodo augalų kompozicijos: rekomenduoju grupuoti 2-4 augalus, juos komponuoti skirtingo dydžio, rūšies, tačiau pasodintus panašiuose vazonuose. O jeigu dar šalia pavyktų pastatyti ir toršerą, kuris augalus apšviestų – erdvė gali iš esmės pasikeisti ir pasidaryti daug jaukesnė. Tai ypač gelbsti, kai turime tuščius kampus, kur funkciškai kažkokio baldo nelabai pastatysime“, – sako J. Bingelytė.

Nepamirškite žurnalinio staliuko

Dar vienas kambario akcentas – žurnalinis staliukas, kurį dažnai pamirštame. „Nebūtina staliuko derinti su kitais kambaryje esančiais baldais, priešingai – galite naudoti kontrasto principą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų baldai balti, galite rinktis juodą, arba jeigu kambaryje dominuojantys baldai – kvadratiniai, stačiakampiai, jis gali būti ovalus. Galite pasvarstyti ir apie papildomą tokio baldo funkcionalumą – šiandien populiarūs staliukai-transformeriai, kurių aukštis ir plotis reguliuojasi, todėl suteikia dar daugiau galimybių už tą pačią kainą“ – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

Nebrangiai atnaujinkite virtuvę

Anot „Gintaro baldų“ atstovės, ypač aktuali tema vasarą – kaip nebrangiai įsirengti virtuvę vasaros sodyboje?

„Natūralu, kad į sodybos virtuvę nesinori daug investuoti. Todėl šiuo atveju labai svarbus planavimas – kas bus virtuvės spintelėse ir kiek jų iš tikrųjų jums reikia. Juk paprastai sodybų virtuvėse mažiau elektrinių prietaisų, mažiau indų. Taip pat atkreipkite dėmesį į medžiagas – rekomenduoju rinktis lygesnius fasadus, kad valymas ir priežiūra būtų lengvesnė. Jeigu ieškote optimaliausio sprendimo, galite kreiptis į baldų salono ekspertus, kurie padės sukomplektuoti spinteles pagal jūsų norimus fasadus ir stalviršius“, – priduria stilistė.

Pakeiskite esamų baldų išdėstymą

Kartais naujų baldų pirkti nereikia – pakanka sukeisti esamų baldų vietas. „Viena iš pagrindinių klaidų, kurią dažniausiai pastebiu – žmonės yra linkę baldus išstumdyti pagal sienas, o kambario vidurys lieka tuščias, įsivaizduojant, kad tai didina erdvę. Iš tiesų yra priešingai – rekomenduojama baldus dėstyti erdvėje, nesistengiant priglausti jų prie sienų. Jeigu galimybės perstumti nėra, kartais užtenka sofą nuo sienos atitraukti bent 20-30 cm. Tokiu atveju baldai yra tarsi atskiri nuo sienų, jie „tvyro ore” visos erdvės atžvilgiu, todėl jie neatrodo tokie sunkūs, o pati erdvė tampa proporciškai lengvesnė“, – sako ekspertė. 

Salono „Gintaro baldai“ nuotr

Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, BaldaiArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 07:23
Tvarumo tema šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnę reikšmę. Pastebima, kad dėmesys aplinkosaugai vis dažniau skiriamas įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško interjero sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų ir pe...
nuotrauka
2024-07-15 09:41
Pastatai bei juos supanti aplinka turi didelę įtaką žmogaus veiksmams. Tyrimai rodo, kad prie estetiškai patrauklių pastatų esame labiau linkę padėti vieni kitiems, o pro nuobodžius pastatus net nenorime eiti – trečdalis „Darnu Group“ inicijuotame tyrime apklaustų Lietuvos didmiesčių gyventojų teigi...
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-03 13:29
Lietuvoje vystomi verslo centrų projektai vis dažniau pritraukia ne tik vietinius, bet ir žymius užsienio architektus. Vieni naujausių pavyzdžių – Vilniaus veidą gerokai pakeitęs Danielio Libeskindo suprojektuotas verslo centras „Artery“ ir šalia jo Konstitucijos pr. 14A kylantis investicijų valdymo...
nuotrauka
2024-07-02 07:56
Terminas „tvarumas“, ekologų imtas naudoti praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje, anglų kalboje reiškia maždaug „gebėjimą palaikyti, paremti, patvirtinti“ arba „pastatyta, kad išliktų“. Terminas išpopuliarėjo, imtas plačiai naudotis įvairiausiose gyvenimo srityse – nuo gyvenimo būdo, politik...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-27 10:18
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-25 12:02
Niujorke atidengtas 10 Europos šalių ir JAV menininkų viešojo meno kūrinys – freska „Kolektyvinės ateities sodas“. Tarp freską kūrusių menininkų – ir Niujorke gyvenantis lietuvių tapytojas Julius Ludavičius. Ši 25 metrų ilgio freska nutapyta ant viešbučio „The Standard“ sodo išorinės sienos Manhatan...
nuotrauka
2024-06-24 08:44
Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei fu...
nuotrauka
2024-06-20 15:17
Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriaus...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras