2024 balandžio 19 d. penktadienis, 9:49
Reklama  |  facebook

Vasara – atsinaujinimo metas: 10 patarimų, kaip be didelių išlaidų atšviežinti interjerą

2023-06-15 13:30
Vasaros atostogos daliai gyventojų reiškia ne tik poilsį, bet ir laiką namų projektams – nuo gyvenamojo buto pertvarkos iki sodybos interjero atnaujinimo. Tačiau labai dažnai kyla klausimas – ar įmanoma pasiekti pokyčių neišleidžiant krūvos pinigų? Interjero dizaineriai vieningai sutaria: žinant keletą gudrybių, interjerą atnaujinsite be didelių išlaidų – kaip tai padaryti?
nuotrauka
Salono „Gintaro baldai“ nuotr.


Minimos įmonės
Gintaro baldai, UAB
Salono „Gintaro baldai“ interjero dizainerė Jūratė Sventickienė teigia, kad vasarą baldų salonuose sulaukiama daugiau klientų, norinčių atostogas išnaudoti produktyviai – sezoniniai išpardavimai ir akcijos vilioja atsinaujinti namus. Jai antrina ir interjero dizainerė Jovita Bingelytė – žmonės ieško ekonominių sprendimų interjerui atnaujinti, kuriuos galima įgyvendinti be didelių investicijų. Interjero dizainerės dalijasi dešimties punktų atmintine, kokios priemonės namams ar sodybai padės pasiekti efektyvių rezultatų, o kartu – ir sutaupyti.

Perdažykite sienas

Lengvas ir nebrangus būdas pakeisti namų išvaizdą – perdažyti jų sienas. „Iš savo praktikos pastebėjau tendenciją, kad jeigu žmonės gyvena tarp baltų sienų, po kiek laiko jiems pradeda norėtis spalvų. Tie, kurie gyveno ryškių spalvų interjere, priešingai – pradeda norėti minimalizmo. Ir tai normalu! Nereikia galvoti, kad jeigu vieną kartą nusidažiau sienas, turėsiu su tomis sienomis pragyventi visą gyvenimą“, – sako J. Bingelytė.

Salono „Gintaro baldai“ nuotr.

Anot ekspertės, dabar labai madingi natūralūs smėlio, molio, šiltai pilki atspalviai. Taip pat labai populiarios tekstūrinės, faktūrinės sienos, molio tinkas – tai suteikia harmonijos, SPA primenančios ramybės pojūtį. Kita vertus, dominuoja ir monochromatiniai įvaizdžiai – ryškios ir vientisos spalvų paletės. Todėl, anot J. Bingelytės, pravartu sienų spalvas rinktis pagal tai, kokių spalvų fone jūs geriausiai jaučiatės ir kokias emocijas tos spalvos jums sukelia.

Pakeiskite sofą

Minkšto baldo pakeitimas – vienas iš efektyviausių būdų atnaujinti interjerą. „Sofą pakeisti nesudėtinga, nes šis baldas nėra „pririštas“ ar įmontuotas. Todėl drąsiai eksperimentuokite – jeigu jūsų interjeras santūrus, pasirinkę įdomesnės spalvos, faktūros ar audinio sofą. Taip visam kambariui suteiksite naują charakterį“, – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

Nemažiau aktualus ir minkštų baldų atsinaujinimas vasaros sodybose. Čia J. Sventickienė kviečia būti drąsesniais ir eksperimentuoti ne tik su spalvomis, bet ir su raštais. „Pavyzdžiui, gėlėti raštai padėtų išgauti provanso stilistiką, o languoti – primintų kantri stiliaus interjerą. Tačiau sodyboje reikėtų atsižvelgti ir į praktinį aspektą – rinktis sofą ant kojelių ir nestatyti jos prie sienos. Sodybose labai dažnai šildoma ne visus metus, todėl šios prevencinės priemonės apsaugo nuo pelėsio, padeda orui cirkuliuoti“, – priduria specialistė.

Papildykite namų tekstilės arsenalą

Anot J. Bingelytės, šiuo metu populiarėja natūralios namų tekstilės medžiagos – drobinė tekstilė, lininiai audiniai. Prabangą imituojantys veliūrinės ir blizgios medžiagos – priešingai, jau išėjo iš mados.

„Tačiau natūralu nereiškia nuobodu! Pavyzdžiui, interjerą galite pagyvinti ant sofos padėdami skirtingų pagalvėlių. Derinkite vienspalves, skirtingų formų, dydžių pagalvėles ir pamatysite – kambaryje atsiras daugiau „gylio“. Nereikėtų bijoti maišyti ir pačių medžiagų, pavyzdžiui, jeigu jūsų sofa drobinė, pagalvėlės gali būti net ir odinės. Skirtingų medžiagų derinimas interjere šiuo metu populiarus, todėl nereikėtų bandyti visko suvienodinti“, – priduria specialistė.

Sukurkite naujų apšvietimo taškų

Anot J. Bingelytės, apšvietimas – labai galingas interjero dizaino ginklas: kartais pakanka pakeisti lemputę ir jos atspalvį, nukreipti šviestuvą į kitą pusę, kad pakeistume namų atmosferą.

Salono „Gintaro baldai“ nuotr.

„Rekomenduoju pridėti papildomai apšvietimo taškų. Tarkime, jeigu ant spintelės jau yra dekoro elementų, ten pastačius stalinį šviestuvą, jos išryškėja, o tai suteikia daugiau jaukumo. Taip pat rekomenduoju sukurti jaukų namų kampelį, šalia sofos ar fotelio pastačius papildomą toršerą – nustebsite, kiek daug gali vienas papildomas šviesos šaltinis“, – pataria J. Bingelytė.

Įsigykite unikalų ir akcentinį fotelį

Fotelis – tai dar vienas baldas, be didelių investicijų galintis tapti jūsų namų puošmena. „Netradicinio dizaino, ryškesnės spalvos ar audinio fotelis gali visiškai skirtis nuo jau esamų baldų – jo nebūtina derinti su savo minkštų baldų komplektu. Vis dar pasitaiko situacijų, kai klientai ateina su nusistatymu, jog fotelis ir sofa privalo būti vienodi – tačiau ši taisyklė jau atgyveno. Todėl drąsiai atnaujinkite fotelį ir paverskite jį savo kambario akcentu“, – sako J. Sventickienė.

Išnaudokite veidrodžių galimybes

Veidrodžiai – ne tik puiki interjero puošmena, bet ir įrankis, sukuriantis daugiau erdvės ir šviesos. „Veidrodis nebūtinai turi būti skirtas tik savo atvaizdui matyti. Veidrodžių asortimentas šiandien toks didelis, kad jie gali būti kabinami ir kaip paveikslai, ir kaip meno kūriniai. Veidrodis gali kabėti nebūtinai koridoriuje ar drabužinėje – drąsiai kabinkite juos virš sofos ar kitose svarbiose kambario dalyse. Dažnai klientams rekomenduoju kabinti veidrodžius prieš langą, tokiu atveju jie praplečia erdvę, nes iš lauko atsispindi šviesa“, – priduria J. Sventickienė.

Pripildykite namus augalais

Dar vienas nebrangus būdas, norint pagyvinti namų interjerą – papuošti jį augalais.

Salono „Gintaro baldai“ nuotr.

„Pastebiu dažną klaidą, kad kampe pastatomas vienas augalas, kuris neužpildo erdvės ir atrodo „liūdnai“. Geriau atrodo augalų kompozicijos: rekomenduoju grupuoti 2-4 augalus, juos komponuoti skirtingo dydžio, rūšies, tačiau pasodintus panašiuose vazonuose. O jeigu dar šalia pavyktų pastatyti ir toršerą, kuris augalus apšviestų – erdvė gali iš esmės pasikeisti ir pasidaryti daug jaukesnė. Tai ypač gelbsti, kai turime tuščius kampus, kur funkciškai kažkokio baldo nelabai pastatysime“, – sako J. Bingelytė.

Nepamirškite žurnalinio staliuko

Dar vienas kambario akcentas – žurnalinis staliukas, kurį dažnai pamirštame. „Nebūtina staliuko derinti su kitais kambaryje esančiais baldais, priešingai – galite naudoti kontrasto principą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų baldai balti, galite rinktis juodą, arba jeigu kambaryje dominuojantys baldai – kvadratiniai, stačiakampiai, jis gali būti ovalus. Galite pasvarstyti ir apie papildomą tokio baldo funkcionalumą – šiandien populiarūs staliukai-transformeriai, kurių aukštis ir plotis reguliuojasi, todėl suteikia dar daugiau galimybių už tą pačią kainą“ – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

Nebrangiai atnaujinkite virtuvę

Anot „Gintaro baldų“ atstovės, ypač aktuali tema vasarą – kaip nebrangiai įsirengti virtuvę vasaros sodyboje?

„Natūralu, kad į sodybos virtuvę nesinori daug investuoti. Todėl šiuo atveju labai svarbus planavimas – kas bus virtuvės spintelėse ir kiek jų iš tikrųjų jums reikia. Juk paprastai sodybų virtuvėse mažiau elektrinių prietaisų, mažiau indų. Taip pat atkreipkite dėmesį į medžiagas – rekomenduoju rinktis lygesnius fasadus, kad valymas ir priežiūra būtų lengvesnė. Jeigu ieškote optimaliausio sprendimo, galite kreiptis į baldų salono ekspertus, kurie padės sukomplektuoti spinteles pagal jūsų norimus fasadus ir stalviršius“, – priduria stilistė.

Pakeiskite esamų baldų išdėstymą

Kartais naujų baldų pirkti nereikia – pakanka sukeisti esamų baldų vietas. „Viena iš pagrindinių klaidų, kurią dažniausiai pastebiu – žmonės yra linkę baldus išstumdyti pagal sienas, o kambario vidurys lieka tuščias, įsivaizduojant, kad tai didina erdvę. Iš tiesų yra priešingai – rekomenduojama baldus dėstyti erdvėje, nesistengiant priglausti jų prie sienų. Jeigu galimybės perstumti nėra, kartais užtenka sofą nuo sienos atitraukti bent 20-30 cm. Tokiu atveju baldai yra tarsi atskiri nuo sienų, jie „tvyro ore” visos erdvės atžvilgiu, todėl jie neatrodo tokie sunkūs, o pati erdvė tampa proporciškai lengvesnė“, – sako ekspertė. 

Salono „Gintaro baldai“ nuotr

Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, BaldaiArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras