2024 vasario 22 d. ketvirtadienis, 5:22
Reklama  |  facebook

Verslo centre „Artery“ – viena pirmųjų Baltijos šalyse į stiklinį stogą integruota saulės jėgainė

2023-02-28 13:52
Dešiniajame Neries krante kylantis JAV architekto Danielio LIbeskindo projektuotas verslo centras „Artery“ – vienas ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinės NT projektų. Iš kitų centrinio verslo rajono pastatų jis išsiskiria ne tik išskirtinėmis architektūrinėmis linijomis, bet ir Lietuvoje dar nematytais inžineriniais sprendimais. Vienas jų – specialiai šiam kompleksui pagaminti saulės moduliai, vizualiai susiliejantys su stiklo fasadu.
nuotrauka
„Lords LB Asset Management“ nuotr.


Minimos įmonės
Lords LB Asset Management,
Danieliaus Libeskindo studja,
KGC Switzerland AG,

„Jau šį rudenį Konstitucijos pr. iškilusio „Artery“ verslo centro nuomininkai galės mėgautis ne tik funkcionaliomis biurų erdvėmis, centrine miesto lokacija ir pro langus atsiveriančia miesto panorama, bet ir daugybe modernių technologijų teikiamų privalumų“, – pranešime cituojamas verslo centro vystytojo, bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Kaip vieną iš išskirtinių inžinerinių sprendimų M. Žemaitis įvardija ant pastato stogo montuojamą vizualiai nepastebimą saulės jėgainę. Ji bus įrengta ant septynių aukštų korpuso stogo, mat būtent jo stogas yra pasviręs reikiamu kampu ir į reikiamą pusę. Planuojama, kad įrengiamos saulės elektrinės galia sieks 55 KW.

Viena pirmųjų tokio tipo saulės jėgainių Lietuvoje

„Artery“ yra vienas pirmųjų projektų Lietuvoje, kuriame naudojami BIPV saulės moduliai (į pastatą integruota fotovoltinė sistema). BIPV saulės moduliai ne tik gamina elektrą, bet ir atlieka įprasto pastato stiklo fasado užduotis šiluminiu, vizualiniu bei mechaniniu aspektais“, – pasakoja Martynas Liočas, saulės modulių gamintojos „ML System“ atstovas Baltijos šalims.

Pasak atstovo, įprastus saulės modulius su BIPV saulės moduliais vienija tik tai, kad jie abu gamina elektrą panaudodami saulės energiją. Standartinius saulės modulius įmanoma panaudoti kaip fasado elementus, tačiau jie vis tik turėtų būti tvirtinami ant tikrojo fasado ir projektas turėtų būti rengiamas atsižvelgiant į standartinių saulės modulių išmatavimus bei kitas savybes.

„ML System“ gaminami BIPV moduliai pasižymi kiekvieno parametro pritaikymu prie jau parengto projekto. „Modulių matmenys, stiklo storis, forma ir, svarbiausia, vizualinė išvaizda visada pritaikomi prie projekto poreikių ir architektų vizijos. „Artery“ projektui pagaminti moduliai vizualiai nesiskirs nuo pastato fasade naudojamo stiklo, tad praeiviai net nesuvoks, jog dalis fasado iš tiesų yra saulės elektrinė“, – teigia M. Liočas.

Elektrą gamins net liftai 

Išskirtiniai saulės moduliai – ne vienintelis tvarus „Artery“ sprendimas. Verslo centre elektros energiją generuos net išmanūs liftai. Liftai sukomplektuoti su regeneracinėmis pavaromis, kurių pagalba bus generuojama elektros energija. Skaičiuojama, kad jos pakaks patenkinti apie 30 proc. liftų energijos poreikio.

Pats Konstitucijos prospekte kylančio „Artery“ fasadas, kuriame bus sumontuoti saulės moduliai – ne mažiau išskirtinis. Jam naudojamas stiklas padengtas „Diamomnd66“ danga, kuri suteikia skoningą ir neperspaustą atspindžio efektą ir padeda pasiekti esminį šio statinio tikslą – maksimalų architektūrinį vientisumą.

Stiklus laikys unikali fasado konstrukcija, specialiai sukurta šiam projektui. Jos išskirtinumas – fasade nebus matomų konstrukcinių detalių, tad praeiviams atrodys, jog jis visas padarytas iš stiklo.

Sistemos kūrime, testavime, gamybos ir kokybės užtikrinimo procesuose aktyviai dalyvavo „KGC Switzerland“ projektavimo komanda, turinti didelę patirtį dirbant su garsiausiais pasaulio architektais ir projektais, įskaitant aukščiausią pastatą pasaulyje „Burj Khalifa“ Dubajuje, „The Gherkin“ dangoraižį Londone ir daugelį kitų rezonansinių projektų.

Daugiau nei 20 tūkst. kv. m ploto modernus A+ energinio naudingumo klasės verslo centras, į kurį investuojama daugiau nei 70 mln. eurų, planuojama, bus sertifikuotas pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu, atitinkančiu „žaliam“ pastatui keliamus reikalavimus.

Verslo centre taip pat bus įrengtos viešosios erdvės su restoranų, kavinių, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis, o 35 metrų aukščio atriumas miesto gyventojams ir svečiams bus atviras visą parą.

Į pastatą bus integruota ir požeminė perėja, jungianti prie Vilniaus miesto savivaldybės esančią Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Automobiliu į pastatą bus galima patekti iš trijų pusių, taip maksimaliai paskirstant automobilių srautus ir išvengiant spūsčių. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...
nuotrauka
2024-02-07 09:42
Nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Releven" gavo 20 mln. eurų finansavimą Vilniaus Senamiestyje plėtojamam gyvenamajam kvartalui „Sanguškų parkas", į kurį per visą statybų laikotarpį ketinama investuoti apie 40 mln. eurų. Finansavimą projektui suteikė specializuotas Estijos kapitalo bankas „Bi...
nuotrauka
2024-02-05 09:12
Pokyčiai Daugiafunkcio komplekso projekte: fondas „Baltcap" pasitraukia, bendrovė „Hanner" planuoja perimti projektą. Vasario pabaigoje dėl projekto statybos indeksavimo ir kitų pakeitimų balsuos Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 12:20
Išankstiniais „Citus" analitikų duomenimis, pirminės būsto rinkos Vilniuje ir Kaune pirmąjį naujų metų mėnesį pabaigė gan ryškiu spurtu: pagal sausį sudarytų sandorių skaičių Kaune tai buvo geriausias rezultatas per paskutinius 18 mėn., Vilniuje – trečias per tą patį laikotarpį. Tuo tarpu, Klaipėdoj...
nuotrauka
2024-02-01 13:46
Lietuvos bankui suteikus leidimą, naujuoju SBA grupės investicijų valdymo įmonės „Capitalica“ valdybos nariu patvirtintas Nerijus Aukščiūnas. Daugiau nei 20 metų patirtį sukaupęs finansų sektoriuje jis lygiagrečiai ir toliau tęs darbą grupės Iždo departamento vadovo pareigose.
nuotrauka
2024-01-31 13:56
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už veiklos tęsimą neturint teisės panaikino UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato, leidžiančio būti ypatingo statinio statybos rangovu ir statinio dalies ekspertizės rangovu, galiojimą.
nuotrauka
2024-01-31 11:31
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad yra pagrindas stabdyti civilinę bylą dėl perkančiosios organizacijos VĮ Ignalinos atominės elektrinės priimtų sprendimų teisėtumo tarptautiniame viešajame pirkime dėl mažai ir vidutiniškai radioaktyvių trumpaamžių atliekų paviršinio atliekyno, kol bus išn...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas