2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 9:11
Reklama  |  facebook

Vilniaus GKG Nr. 3. Viena iš didžiausių Lietuvos gelžbetonio gamyklų sėkmingai veikia vidaus rinkoje

2018-10-04 07:30,      LSA signatarė 2018-10-04 07:30
„Mes esame gelžbetoninių konstrukcijų gamintojai. Ir mums svarbu gerai žinoti, ko iš mūsų laukia tie, kurie naudoja mūsų produkciją, tai yra statybininkai. Kaip tik dėl tos priežasties 2013 m. lapkričio 7 d. tapome Lietuvos statybininkų asociacijos nariais“, – sako Viktoras Žuravliovas, AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ komercijos ir marketingo direktorius, akcentuodamas rinkos dalyvių būtinybę bendradarbiauti.
nuotrauka
Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr.3. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus 3-ioji gelžbetoninių konstrukcijų gamykla, AB

Bendrovė taip pat yra ir Lietuvos statybos industrijos asociacijos narė. Šiuo atveju svarbus profesionalus bendravimas, nes betonas, gelžbetonis, kaip pastebi V. Žuravliovas, nors ir yra tradicinės medžiagos, tačiau jų savybės, panaudojimo galimybės nuolat teikia iššūkių.

Akcinė bendrovė „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ veikia jau 63-jus metus, tad jos gaminiai naudoti statant daugelį dabar jau istoriniais laikomų unikalių objektų, kaip: viešbutis „Lietuva“, Vilniaus televizijos bokštas, Vilniaus greitosios pagalbos ligoninė, Lietuvos Respublikos Seimo pastatas, Santariškių ligoninių kompleksas ir kt. Įmonė turi senas surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų, prekinio betono ir skiedinio gamybos tradicijas.

Gelžbetonio gaminiai – nuo standartinių iki individualių

Dabar gamykla gamina gelžbetonio gaminius nuo pamatų iki stogo, tai kiaurymėtosios perdengimo plokštės (gaminamos nepertraukiamuoju formavimo būdu); įvairių tipų sieninės plokštės pagal užsakovo pageidavimus; kolonos; sijos; cokolinės plokštės; sąramos; pamatų elementai; aplinkos tvarkymo elementai, laiptų, šulinių, tvorų elementai; mišiniai ir statybiniai skiediniai; betoniniai blokeliai; balkonai; kelio plokštes.

Nuotraukoje – 
Viktoras Žuravliovas,
AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“
komercijos ir marketingo direktorius

Gamykloje gaminami ne tik standartizuoti, bet ir individualūs gaminiai – pagal atskirus užsakymus, individualius klientų poreikius gaminami surenkamieji betono ir gelžbetonio gaminiai. Gamykla teikia ir transportavimo paslaugas: gaminiai operatyviai pakraunami ir atvežami į objektą, iškraunami. Įmonė turi 28 automobilius, turi licenciją verstis krovinių vežimu vidaus maršrutais.

„Kai pastatai, statiniai tokie įvairūs, verstis vien standartinių gaminių gamyba, bent jau Lietuvos rinkoje, neįmanoma, todėl nestandartinių, individualių gelžbetonio gaminių gamyba yra būtina, – sako V. Žuravliovas. – Be abejo, kur kas paprasčiau ir pigiau būtų gaminti standartinius gaminius, bet mums tenka paisyti rinkos reikalavimų. Gelžbetonio gamyba, kaip tik ir dėl nestandartinių gaminių, reikalauja didesnių laiko sąnaudų, reikia nemažai rankų darbo. Tai yra būtinybė ir mes individualius užsakymus vykdome laiku ir kruopščiai.“

Nuo 2014 m. įmonės apyvarta nuolat auga. Tai rodo, kad gamykla atliepia rinkos poreikius.

Gamybininkai ieško efektyviausių sprendimų

Pagrindiniai įmonės „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ klientai yra Lietuvoje, čia parduodama ir pati didžiausia produkcijos dalis. Tačiau įmonė taip pat dalį produkcijos eksportuoja į užsienį. Gamyklos klientais yra tiek įmonės, tiek privatūs asmenys.

Lietuvoje gaminamų gaminių įvairovė visiškai atitinka statybos poreikius ne tik šalies, bet ir Skandinavijos, kitų šalių rinkose. Tačiau gamybininkai, bendradarbiaudami su mokslininkais, nesiliauja ieškoti efektyviausių sprendimų gaminamiems gaminiams.

GKG 3

„Mums yra svarbu ne šiaip sau gaminti, o rinkai pasiūlyti gaminius, kurie idealiai atitiktų projektuotojų ir statybininkų lūkesčius, kad užsakovai nepermokėtų, kad gautų tiksliai tokią kokybę, kokios reikia, – sako V. Žuravliovas. – Betono mišinių yra daugybė rūšių – projektuotojams dažnai sudėtinga apsispręsti, kokiai statinio daliai kurį mišinį reikėtų naudoti, tad apsidrausdami jie surašo visus žinomus reikalavimus. Mums ne problema pagal juos pagaminti, tačiau kyla kaina, nes mums reikia daugiau lėšų bandymams ir atitikties įvertinimo procedūroms. Taigi mes ne tik gaminame, bet gaminame mąstydami, dalyvaujame mokslinėse konferencijose, domimės praktika, nes labai gerai suvokiame, kad svarbiausia gaminti kokybiškai ir efektyviai, galvojant ne tik apie gamybos sąnaudas, gamybos efektyvumą, bet ir gaminti taip, kad klientas liktų patenkintas gaminiu ir grįžtų pas mus. Mūsų gaminiai turi kokybės sertifikatus.“

Technologijos kompensuoja darbuotojų trūkumą

Gamykloje įdiegta daug naujų technologijų, veikia trinkelių gamybos linija „HESS“ (Vokietija); žiedų gamybos linija „SCHLUSSELBAUER“; nepertraukiamo formavimo plokščių gamybos linija „ELEMATEC“ (Suomija).

GKG 3Naujos technologijos, pasirinktas gamybos vadybos modelis sudaro sąlygas mažinti ir darbuotojų skaičių. Jeigu 1990 m. įmonėje dirbo 800 žmonių, 2006–2007 m. – per 500 žmonių, tai dabar gamykloje dirba apie 260 darbuotojų. Tačiau kaip ir visos Lietuvos įmonės, „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ turi spręsti tokias pat problemas, kurių viena iš skaudžiausių – trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Todėl gamyklos vadovas V. Žuravliovas sako, kad įmonės sėkmė – tai jos darbuotojai, žmonės, kurie turi sukaupę didelę šios srities patirtį. Įmonė skatina darbuotojus tobulintis, siunčia į seminarus, kursus, susijusias parodas. 

Nuo savo srities naujovių gamykla ir jos specialistai nelieka nuošalėje ir dėl aktyvaus dalyvavimo Lietuvos statybos industrijos asociacijos dalykiniuose renginiuose – tarptautinėse betono ir gelžbetonio konferencijose, bendradarbiauja su universitetų mokslininkais. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas