2023 birželio 10 d. šeštadienis, 17:05
Reklama  |  facebook

Vilniaus GKG Nr. 3. Viena iš didžiausių Lietuvos gelžbetonio gamyklų sėkmingai veikia vidaus rinkoje

2018-10-04 07:30,      LSA signatarė 2018-10-04 07:30
„Mes esame gelžbetoninių konstrukcijų gamintojai. Ir mums svarbu gerai žinoti, ko iš mūsų laukia tie, kurie naudoja mūsų produkciją, tai yra statybininkai. Kaip tik dėl tos priežasties 2013 m. lapkričio 7 d. tapome Lietuvos statybininkų asociacijos nariais“, – sako Viktoras Žuravliovas, AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ komercijos ir marketingo direktorius, akcentuodamas rinkos dalyvių būtinybę bendradarbiauti.
nuotrauka
Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr.3. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus 3-ioji gelžbetoninių konstrukcijų gamykla, AB

Bendrovė taip pat yra ir Lietuvos statybos industrijos asociacijos narė. Šiuo atveju svarbus profesionalus bendravimas, nes betonas, gelžbetonis, kaip pastebi V. Žuravliovas, nors ir yra tradicinės medžiagos, tačiau jų savybės, panaudojimo galimybės nuolat teikia iššūkių.

Akcinė bendrovė „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ veikia jau 63-jus metus, tad jos gaminiai naudoti statant daugelį dabar jau istoriniais laikomų unikalių objektų, kaip: viešbutis „Lietuva“, Vilniaus televizijos bokštas, Vilniaus greitosios pagalbos ligoninė, Lietuvos Respublikos Seimo pastatas, Santariškių ligoninių kompleksas ir kt. Įmonė turi senas surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų, prekinio betono ir skiedinio gamybos tradicijas.

Gelžbetonio gaminiai – nuo standartinių iki individualių

Dabar gamykla gamina gelžbetonio gaminius nuo pamatų iki stogo, tai kiaurymėtosios perdengimo plokštės (gaminamos nepertraukiamuoju formavimo būdu); įvairių tipų sieninės plokštės pagal užsakovo pageidavimus; kolonos; sijos; cokolinės plokštės; sąramos; pamatų elementai; aplinkos tvarkymo elementai, laiptų, šulinių, tvorų elementai; mišiniai ir statybiniai skiediniai; betoniniai blokeliai; balkonai; kelio plokštes.

Nuotraukoje – 
Viktoras Žuravliovas,
AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“
komercijos ir marketingo direktorius

Gamykloje gaminami ne tik standartizuoti, bet ir individualūs gaminiai – pagal atskirus užsakymus, individualius klientų poreikius gaminami surenkamieji betono ir gelžbetonio gaminiai. Gamykla teikia ir transportavimo paslaugas: gaminiai operatyviai pakraunami ir atvežami į objektą, iškraunami. Įmonė turi 28 automobilius, turi licenciją verstis krovinių vežimu vidaus maršrutais.

„Kai pastatai, statiniai tokie įvairūs, verstis vien standartinių gaminių gamyba, bent jau Lietuvos rinkoje, neįmanoma, todėl nestandartinių, individualių gelžbetonio gaminių gamyba yra būtina, – sako V. Žuravliovas. – Be abejo, kur kas paprasčiau ir pigiau būtų gaminti standartinius gaminius, bet mums tenka paisyti rinkos reikalavimų. Gelžbetonio gamyba, kaip tik ir dėl nestandartinių gaminių, reikalauja didesnių laiko sąnaudų, reikia nemažai rankų darbo. Tai yra būtinybė ir mes individualius užsakymus vykdome laiku ir kruopščiai.“

Nuo 2014 m. įmonės apyvarta nuolat auga. Tai rodo, kad gamykla atliepia rinkos poreikius.

Gamybininkai ieško efektyviausių sprendimų

Pagrindiniai įmonės „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ klientai yra Lietuvoje, čia parduodama ir pati didžiausia produkcijos dalis. Tačiau įmonė taip pat dalį produkcijos eksportuoja į užsienį. Gamyklos klientais yra tiek įmonės, tiek privatūs asmenys.

Lietuvoje gaminamų gaminių įvairovė visiškai atitinka statybos poreikius ne tik šalies, bet ir Skandinavijos, kitų šalių rinkose. Tačiau gamybininkai, bendradarbiaudami su mokslininkais, nesiliauja ieškoti efektyviausių sprendimų gaminamiems gaminiams.

GKG 3

„Mums yra svarbu ne šiaip sau gaminti, o rinkai pasiūlyti gaminius, kurie idealiai atitiktų projektuotojų ir statybininkų lūkesčius, kad užsakovai nepermokėtų, kad gautų tiksliai tokią kokybę, kokios reikia, – sako V. Žuravliovas. – Betono mišinių yra daugybė rūšių – projektuotojams dažnai sudėtinga apsispręsti, kokiai statinio daliai kurį mišinį reikėtų naudoti, tad apsidrausdami jie surašo visus žinomus reikalavimus. Mums ne problema pagal juos pagaminti, tačiau kyla kaina, nes mums reikia daugiau lėšų bandymams ir atitikties įvertinimo procedūroms. Taigi mes ne tik gaminame, bet gaminame mąstydami, dalyvaujame mokslinėse konferencijose, domimės praktika, nes labai gerai suvokiame, kad svarbiausia gaminti kokybiškai ir efektyviai, galvojant ne tik apie gamybos sąnaudas, gamybos efektyvumą, bet ir gaminti taip, kad klientas liktų patenkintas gaminiu ir grįžtų pas mus. Mūsų gaminiai turi kokybės sertifikatus.“

Technologijos kompensuoja darbuotojų trūkumą

Gamykloje įdiegta daug naujų technologijų, veikia trinkelių gamybos linija „HESS“ (Vokietija); žiedų gamybos linija „SCHLUSSELBAUER“; nepertraukiamo formavimo plokščių gamybos linija „ELEMATEC“ (Suomija).

GKG 3Naujos technologijos, pasirinktas gamybos vadybos modelis sudaro sąlygas mažinti ir darbuotojų skaičių. Jeigu 1990 m. įmonėje dirbo 800 žmonių, 2006–2007 m. – per 500 žmonių, tai dabar gamykloje dirba apie 260 darbuotojų. Tačiau kaip ir visos Lietuvos įmonės, „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ turi spręsti tokias pat problemas, kurių viena iš skaudžiausių – trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Todėl gamyklos vadovas V. Žuravliovas sako, kad įmonės sėkmė – tai jos darbuotojai, žmonės, kurie turi sukaupę didelę šios srities patirtį. Įmonė skatina darbuotojus tobulintis, siunčia į seminarus, kursus, susijusias parodas. 

Nuo savo srities naujovių gamykla ir jos specialistai nelieka nuošalėje ir dėl aktyvaus dalyvavimo Lietuvos statybos industrijos asociacijos dalykiniuose renginiuose – tarptautinėse betono ir gelžbetonio konferencijose, bendradarbiauja su universitetų mokslininkais. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-09 07:08
Verslo miestelių plėtrą Lietuvoje vykdanti „SBA Urban“ startavo su pirmojo „Urban HUB“ statybų darbais Kauno rajone. Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miest...
nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas